Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

ronyx
21. črc 2015

@kacinda Fakt?Minula jsi asi pár autorek,které píšou jak jejich matky v těhu kouřily a jaké teď mají zdravotní problémy.

gepe
21. črc 2015

@ronyx jsi vtipna 🙂 ale ne dokonala. Precti si co napsala @kacinda, pod Tvuj prispevek, je urceny mj. i Tobe. To, ze diskuse vznikla jiz drive, neznamena nic, jelikoz je to urcite pro plno budoucich mam stale aktualni team.

ronyx
21. črc 2015

@gepe Moc děkuji,už jsem si dávno všimla 😀

kacinda
21. črc 2015

Moje matka taky kouřila. Jak u sestry tak u me a jsme obě v naprostém pořádku. Je to individuální. Matkám nekuřáckém se snad narodí deti se zdravotními problémy? Řekla bych že ano,ale pokud matka v tehu kouři,tak na co jiného lze problém svést než na kouření. Nebavím se ted o matkach,ktere vykouří krabičku denne jako by se nic nedělo,ale když si dá třeba nejslabší slimku tak v tom problém nevidím. To je Můj názor,za tim si stojim a nikdo me nepřesvědčí o opaku. Nekurakem se člověk stane az po devíti měsících když už se tady opírat o lékařský doporučení apod. Všechny škodlivý látky z cigaret se v tele držet po zminenych 9 měsíců. Takže pokud ženský přestane v tehu kouřit úplne a narodí se ji dite,ktere bude Mít nějaký zdravotní problém,tak se do ni nikdo neobuje,ze počala dite v takovém stavu a ze za to muže to ze kouřila,to je zajimave

gepe
21. črc 2015

@ronyx opravdu? Nevypada to, ze by jsi mela takovy postreh.
@kacinda to je obdobne jako u ockovani. To muze za vse, vcetne prdiku, ci plactivosti ditete, aj.

ronyx
21. črc 2015

@gepe To víš,zdání klame 😀 😉

gepe
21. črc 2015

@ronyx tak to si i nekam zapis a pamatuj na to i v pristupovani k druhym, nejen v diskusi.

ronyx
21. črc 2015

@kacinda Tady jde spíš o to,že je té ženské u sedinky,že má v těle miminko a pokračuje v tom.Ano i matce nekuřačce se může narodit dítko se zdravotními problémy,ale ta si alespoň nemusí trhat vlasy z hlavy,jaká je ....,že to mohla ovlivnit. A druhá věc,proč tady není skoro žádný textík o zdravotních problémech miminek kuřaček??? No z čistě logického důvodu,chtěla bych vidět matku,která sem nakráčí a hrdě napíše,jsem kuřačka,kouřila jsem celých 9 měsíců a mé dítko má respirační a další zdravotní problémy 😉

ronyx
21. črc 2015

@gepe Píšeš nesmysly,nic kloudného z tebe nevypadlo,jen se tady hrdě schováváš za názory ostatních a poukazuješ na ně.Mě názor Kacinda nepříjde tak skvělý,abych se tu mlátila do hlavy,jak má pravdu a vlastně tím i ty

kacinda
21. črc 2015

@ronyx a proc by jako.matka kuřačka ktera.má nemocne dite nemohla tady napsat o tom,jak její chování v tehotenstvi miminku ublížilo,aby se toho ostatní vyvarovali už z toho důvodu? Já si myslím,že naopak toto by někomu spis pomohlo prestat

gepe
21. črc 2015

@ronyx prosim? Nenapsala jsem svuj nazor? Ne? Opravdu? 🙂 tak to mas hodne kratkou pamet, listni si na 9.str. Delej si co chces, Tvuj zivot. Uklidni se a respektuj nazory druhych.

ronyx
21. črc 2015

@kacinda Ano v tom máš pravdu,ale myslím,že by to byl malý zázrak.99,9% matek si myslím,by toto neudělalo,nedovedu si představit matku,která by tu s tím vyrukovala i když by to bylo celkem hezké gesto a alespoň něco dobrého udělala,když už její neuvážené chování způsobilo něco tak smutného jako je nemocné miminko a mohla svou zkušeností pomoct jiným.Prostě většina je těch,které se za to stydí,nebo si nepřipouští,že by za to mohly nést vinu.To je krutá realita

ronyx
21. črc 2015

@gepe Jsem naprosto klidá 😉 pořád si nepochopila,že tady jen diskutuju ,to tys začala hysterčit,že tě tu napadám a podobně

gepe
21. črc 2015

@ronyx no jasne 😀 kdo nema stejny nazor jako Ty, ihned musis nejeden nazor i cloveka deklasovat. Taky zpusob dialogu.

shine2015
21. črc 2015

Holky že vás to tady ještě baví....místo toho aby jste šly s deckama ven nebo si doma daly kafe a četly si pěknou knížku 😉
Tady je zbytecne někoho přesvědčovat......každý svého štěstí strůjce. Každá máma nese zodpovědnost za svoje dite a je jen na ní jak s tím náloží 😉
Už se nepřesvědcujte a uzivejte krásného dne 😉

gepe
21. črc 2015

@shine2015 nase spi po o, ven az se probudi. Ja nikoho nepresvedcuju, jen jsem poznamenala, ze kazdeho vec, ostatne stejne jako Ty. Pouze nemam rada, kdyz nekdo z nekoho dela hlupaky, nerespektuje nazor druhych. Kavu mam a radio, napodobne 🙂

humpio
21. črc 2015

Mám 2 děti při obou sem kouření jen omezila ono mi to stejně nechutnalo.Jsou obě zdraví.Ted čekám třetí a stejně tak sem omezila.Třeba 3 cigarety denně.Těhotenství v pořádku.Naopak když si ráno nezapálím po snídani tak mi není dobře.Když chce nědo přestat koouřit kvůli ěhotenství,měl by mít detox už půl roku před aby se tělo vyčistilo

madrilena
21. črc 2015

Já si myslím, že kouření v těhotenství není dobré. Můj tchán "hulí" jak fabrika, kouřil před dětmi (ve stejné místnosti) a kouřil, i když byla tchýně těhotná. Všichni mají nějaké problémy - alergie, vysoká nemocnost (chytí kde co) atd. Tchýně má astma. Partner je exkuřák (v době, kdy jsme se poznali již několik let nekouřil). Naše děti nemají žádné alergie ani ekzémy. Nemají ani astma. Nemocné jsou tak normálně. Ťuk ťuk ťuk. My jsme oba nekuřáci. Moji oba rodiče jsou nekuřáci, alergie v rodině nemáme, já jsem byla nemocná standardně. Pasivní kouření je velmi nebezpečná věc a je prokázáno, že plod matky kuřačky má v děloze méně kyslíku a když matka kouří, dítě se často mračí. Děti, jejichž matky kouří v těhotenství se často rodí a nižší porodní váhou a občas nastane smrt v děloze (to není časté, ale děje se to). Osobně nevím, jestli bych chtěla tímto způsobem zabít své dítě (tedy ani žádným jiným). Nevím, jestli bych s něčím takovým vůbec mohla žít. No ona si asi většina matek kouřících v těhotenství stejně asi nikdy nepřizná, že to, co postihlo dítě je jejich vina. Je daleko jednodušší o svést na něco nebo někoho jiného.

madrilena
21. črc 2015

Zaznamenala jsem v této diskuzi stejně tak i na jiných diskuzích krásný český fenomén. Jdi ven, jak to že nejsi venku, supermatka biomatka nechodí s dětmi ven.....
Když pominu fakt, že je venku velké teplo a že se nedoporučuje s malými dětmi chodit v tuto dobu (v době kolem oběda) vůbec ven, tak mě to fakt baví. Jsme asi jediná země na světě, kde se měří skvělost matky tím, kolikrát a jak moc chodí s dítětem ven. Tohle je věc, kterou sleduje snad 90% matek. Fascinuje mě to. Neznám fakt žádnou zemi, kde by se "kontrolovali" matky, jestli už byly či nebyly venku. Chodí se ven podle potřeby (třeba, když děti nejsou nemocné, nejsou extrémní teploty atp.) a nikdo nesleduje hodinky "áááááááááá je deset, jak to, že ještě nejsi venku". TO je fakt česká specialita 😒

shine2015
21. črc 2015

@madrilena bylo to obrazně řečeno.....i proto jsem dodala knížku či kávu.....je zbytečně se tady dohadovat a přesvědčovat někoho jiného,TOT vše.....a ano v jiných zemích se to nesleduje, ale v jiných zemích se chodí ven denně ať prší, jsou decka nemocné atd. Upřímně mě je to úplně jedno....a biomatky, apod. taky. Nejvíc mě zajímají moje decka a vzhledem k tomu že u nás je hnusne a prší, tak jsme doma už druhy den, když opomenu to,žejsme vvčera večer okolo 20h byli nakoupit v obchodě, holky měly plastenky a kola a obchod máme 200m 😀

shine2015
21. črc 2015

@madrilena a jinak ještě i dost často funguje tabulkové děti 🙂))) a co je in např vojtovka, tak se cvičí.....ale to už je na jiné téma 😉

madrilena
21. črc 2015

@shine2015 ty jsi jen jedna z mnoha, od koho jsem to cetla nebo slysela. Je to uz v jinem prispevku drive tady vdiskuzi. V Itálii se treba taky ven chodi za kazdeho pocasi, alenechodi se za kazdou cenu. Pak se proste stane, ze dite je doma nekolik dni. Nikdo to neresi. Tady je to fakt o necem uplne jinem.

vera20
21. črc 2015

Nechápu jen jednu jedinou věc-proč do takovýhle diskusí chodí a proč hlavně komentují NEkuřačky a hlavně které nemají aspon malé pochopení... Já být nekuřačka tak sem do této diskuse ani nevstoupim a nebo jen maximalne pročtu a jdu dál.... 😒

madrilena
21. črc 2015

@vera20 já jsem třeba přidala zkušenosti z rodiny mého partnera, kde se bezohledně kouřilo a kouří; jinak mám absolutní pochopení, že kuřačky nechtějí číst to, co napíší nekuřačky (fakta týkající se možného poškození plodu) se zdravotnickým vzděláním; já, kdybych byla kuřačka a tohle četla, tak se jdu minimálně pozvracet; jinak já jsem celoživotní požírač cukru a v těhotenství jsem měla glykosúrii; glykosúrie v těhotenství nemusí být nutně patologická, ale může znamenat i těhotenskou cukrovku (i následkem toho, se může dítě narodit poškozené či plod může zemřít v děloze). I přesto, že mi těhotenská cukrovka nebyla prokázána, držela jsem diabetickou dietu. A v těhotenství je to super těžké se ovládnout, protože člověk má chutě i hlad. Dokázala jsem to i přes vánoce, neměla jsem v puse jediné cukroví. Šlo o moje dítě a nikdy bych nedopustila, aby se mu něco stalo, protože jsem se nedokázala ovládnout.

g_m
21. črc 2015

@vera20 Jako nekuřačka jsem právě projela, zakroutila hlavou a radši mlčela, ale teď si to už neodpustím, protože nechápu k čemu bych měla mít malé pochopení? K tomu, že někdo si ničí dobrovolně zdraví dobře, ale že to bude cpát i tomu miminku?!?!
Taky mě fascinuje, jak si tady spousta lidí myslí, že kouření v těhotenství se projeví hned na narozeném mimišu - to jsou všechno hnusy, které se do něj 9 měsíců s pomalu žádným imunitním systémem uklízely a dřív nebo pozděj najevo vyjdou, ať už v podobě ekzémů, astma apod. Běžte se někdy mrknout do škol, kolik je tam dětí s ADHD nebo SPU a kolik studentů má neuvěřitelné zdravotní problémy už v 15 letech... Ale miminko je jinak krásňoučké, růžovoučké, nic mu není, takže pohoda, proč nekouřit...

vera20
21. črc 2015

@madrilena enní to o tom, že by nechtěli nic takového slyšet jaké jsme pipiny a já nevím co všechno, některá to ví i bez toho aby ji to nekuřačka připomínala...🙂 myslím, že nekuřačka by měla být ráda že nekouří a nekamenovat druhé...je to ale také hlavně o vůli...někdo ji má a někdo zase ne...

kockopes2724
21. črc 2015

a proč sem mají přidávat příspěvek kuřačky?Protože ty nastávající maminku neodsoudí zatímco nekuřačky ano, já jsem nekuřačka a můj názor na těhotnou kuřačku je takový, že je pěkně pitomá když kazí zdraví svého dítěte, to je prostě můj názor, ale ať si každá dělá co chce s následkama se pak shledá sama.Jinak v mém okolí znám jednu maminku která v těhotenství kouřila a její dcera má astma, moje kamarádka měla astma a z rodiny nikdo nekouří, takže nějaké následky můžou být i nemusí, ale stejně ten pocit, že to jde i do toho dítěte, no je to blbý, taky jsem třeba měla v těhotenství chuť třeba na alkohol, ale prostě se to musí pro to dítě vydržet, to přece není nic špatného chtít pro svoje dítě jen to nejlepší a zbytečně mu neubližovat, ne?

kacinda
21. črc 2015

Presne tak @vera20,úplne nejlépe si založit skupinu pojďme si popovídat o tom jak kuracky škodi svým dětem i lidem okolo.
Pokud jste si dámy nekuracky nevsimly,znovu si přečtěte název diskuze a běžte to svoje kamenovani provozovat jinde! Nemyslím to zle,ale tohle sem opravdu nepatří

vera20
21. črc 2015

Já nevím no, nejsem z těch kdo by uměl odsuzovat, každej je nějakej, každej má nějakou vůli, silnou slabou a taky žádnou, pokud se mě něco na někom nelíbí-někdo to dělá a já bych to neudělala-tak rozhodně bych neřekla, že je ten dotyčnej pitomej nebo já nevím co všchno...ale každej je nějakej nooo, nechci a ani nebudu se zastavat kuřáků nebo nekuřáků....

shine2015
21. črc 2015

@g_m tady se musí pochlebovat a placat do ramenou, jak je super že z krabičky denně už si jich dají pouze pět 😀 jj jsou to borky 😀
@kockopes2724 přesně. Pokud mohu ovlivnit zdraví dítěte k lepšímu, tak to udělám. ...to jako když to přezenu, tak narkomanka taky vydrží nedat si dávku denně ale "pouze " týdne a mám ji za to říkat jaká je to borka??? A že je skvělá, že si uvědomuje, že to není ideální,ale že to zvládla, omezit se??? 😀 😀 😀 nemá smysl to tady řešit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru