Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

kajulinecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vera20
31. bře 2015

Ahoj maminky, nastávající maminky. Chtěla bych se zeptat těch, které v těhu kouřily, at uz malinko nebo více. Pozná doktor na prohlídce-třeba an ultrazvuku, že jste kouřily?

evcann
31. bře 2015

@vera20 ja tedy pred tehotenstvim vzdy prestala, ale ani tak jsem nekourila hodne, ale tedy troufam si rict, ze se to na utz vubec neda poznat 🙂

vera20
31. bře 2015

před těhu jsem kouřila tak 10 denně možná více, myslela jsem že až se dozvím, že jsem těhu tak skončím, ale nějak mi to nejde a někdy si dám jen dvě, někdy 5. A zajímalo by mě zda to jde tatkto poznat

opifka
31. bře 2015

Jak ovlivnilo nebo může, to nevím, ale v prvním trimestru je riziko asi všechno možné. Před těhotenstvím jsem vytáhla krabku denně a dodnes si říkám, jak to to moje dítě přežilo. Že jsem těhotná jsem zjistila skoro po 2 měsících a den před tím, než jsem si udělala test, jsem byla s přáteli na tahu. Nebudu ani psát, kolik jsem jich musela vytáhnout a vypila piv, ale moje dítě je bez újmy. Pravda je, že jakmile jsem viděla ty dvě čárky na testu, už jsem se cigarety ani nedotkla. Jsem ráda, že jsem měla opravdovou motivaci přestat, i když jsem díky tomu nabrala do prasečích rozměrů. Hodně mi pomohl i partner, který je nekuřák, takže mě to nesvádělo. Ale někdy, když jsem vystreslá nebo sedím někde venku, tak zatoužím...ale držím se 🙂

mishell56
1. dub 2015

Ahoj, tak ze zkušenosti vím, že doktor to na utz nepozná a dle všech utz na kterých jsem byla mi bylo řečeno, že synáček je zdravý a má všeho dost. Kouřila jsem před otěhotněním hodně (i 2 krabičky za den), doktor mi sám nedoporučil přestat hned, protože jsem takto kouřila ještě než jsem věděla že jsem těhotná (do 3tt), ale měla jsem to snížit, teď mi krabička vydrží na dva až tři dny a mám přestat pak kvůli kojení 😉

vera20
2. dub 2015

mishell56: takže kouříš i ted tak v průměru 7 cigaret denně? Nebojíš se? Také kouřím, ale mám trochu výčitky, ale nějak mi to nejde přestat

vera20
2. dub 2015

@mishell56 takže kouříš i ted tak v průměru 7 cigaret denně? Nebojíš se? Také kouřím, ale mám trochu výčitky, ale nějak mi to nejde přestat

mishell56
2. dub 2015

@vera20 ahoj jo někdy i míň, to víš že jsem se bála, ale když vidím, že malému to nic nedělá tak už ne... Já byla hodně silná kuřačka a sám doktor řekl, že kdybych přestala hned, tak to bude obrovský šok nejen pro tělo, ale i pro malého...ale připravuju se na přestání, porod se blíží 🙂 😉

viola1987
3. dub 2015

no a četli jste o tom že bude mít to dítě jinak nebo špatně vyvinuté orgány atd? myslíte že doktor pozná na ultrazvuku všechny anomálie, to jste vzali kde, když vám ani na stoprcentně nikdy nemužou říct pohlaví dítěte, ale určitě poznají špatnou strukturu buňek z důvodu kouření, to pouze znamená, že doktor nevidí vady které jsou možné vidět přez ultrazvuk? ty anomálie se mohou projevit třeba do pěti let od narození, pak napište kolikrát byl kluk na jipce kvuli dýchání kolikrát měl zápaly plic a podobně. Můžete to pak svádět úplně na všechny, že dítě je astamatik a že je to hrozná záhada, ale kuřte si spokojeně, dítěti to přece nic nedělá. Dítě celkově bude mít po narození oslabenou imunitu a bude více náchylné k nemocím. Doktor vám doproučí kouřit jedině jestli sám kuřák, protože je to jinak absolutní hloupost co tu píšete.
@mishell56
@vera20

kyti75
3. dub 2015

@mishell56 Syn bude mit zrejme abstinencni priznaky po porodu, protoze mu bude chybet nikotin... Zazila jsem v porodnici u matek kuracek. Deti plakaly ve dne v noci, bojovaly se zavislosti. Pak sem muzete napsat, jak to syn zvladl po porodu.
Deti kuracek maji casteji nizsi porodni vahu, trpi vice na astma a jine dychaci potize. Kazdou cigaretu kouri ten prcek s vami, chudak. Ale kazdeho vec. Jen ty deti si to samy nevybraly a je mi jich lito. Videla jsem kdysi film, jak se ty deti v brisku dusi. Fuj. Ale svou zavislost si kazdy obhaji, prece nedela nic tak hrozneho.

kyti75
3. dub 2015

@vera20
@mishell56
A jeste jedna vec, sve treti dite jsem porodila v 35+6, prvni otazka od ruznych dr. byla, vy jste kuracka???
Asi maji spatne zkusenosti.....

vera20
3. dub 2015

@kyti75 Ano je to každého věc, také si myslím, že toto forum je právě založeno aby maminky zjistili jak s tím jiné bojují a nebo jestli se nestalo něco špatného. Každý má svů názor to je jasné, ale aby se tady odsuzovalo-to si myslim že není na místě. Možná nejsi kuřačka a právě proto nepochopíš jak to pro některé je těžké přestat.Představ si, kdyby jsi byla zavisla třeba na nějaké droze-myslím, že takovýhle lidi anikvůli dítěti nepřestane byt zavislák. Takže nás neodsuzuj. Aspon vidíš, že kuřačka nejsi a porodila jsi dříve. Myslím si také že je to hodně o štěstí. Samozřejmě tomu kuřak nepridá, ale štěstí je taky důležitá vec.

vera20
3. dub 2015

@mishell56 děkuju za info, tak trochu mi spadl i kámen ze srdce, ale asi sama víš, jak je to těžké 🙂

mishell56
4. dub 2015

@viola1987 Jasně názorů je spousta, moje mamka kouřila jak semnou tak s bráchou a já měla první angínu ve 4 letech pak až ve 14 a žádné zdravotní problémy nemám, brácha má občas rýmu to je vše (je mu 8) a to s náma kouřila daleko víc než já s malým...já myslím, že se s jistotou nedá říct nic, kamarádky strýc zemřel na rakovinu plic a to nikdy nekouřil ... nikdy nikdo nedokáže pořádně říct kdy je co špatné a co se stane, nikdo není jasnovidec, ale když mi doktor řekne, že náhlý přestání může hodně uškodit malýmu, protože je na to zvyklý ( jelikož v těle kuřáka jsou tyto látky 2 roky i kdyby nekouřil) a že to mám hodně omezit ale určitě nepřestat hned tak nemám důvod mu nevěřit... nevím, já každopádně chtěla odpovědět na výše vedenou otázku nic víc... 🙂

mishell56
4. dub 2015

@kyti75 No jak jsem psala o mamce tak bráchu porodila o 3 dny dýl a mě téměř o tři týdny... co se týče asťáku, ani já ani brácha jsme nebrečeli jak tu píšeš, brečeli jsme jako každé mimčo...když jsme něco potřebovali. Já myslím že je to individuální...a na tvé přání samozřejmě napíšu jak to bylo... 😉

mishell56
4. dub 2015

@vera20 Ano vím a taky vím proč sem měli původně psát jen maminky které kouřily... 🙂

barinkas
4. dub 2015

moje matka taky kouřila, když mě čekala, ne nějak moc, ale ano. Že jí toto nikdy neodpustím je jedna věc. Jsem vcelku těžký alergik, nic moc, možná to s tím nesouvisí, možná ano. Jako dítě jsem mívala angíny, zápal plic, atd. Otec také kouřil. Tož si to každá přeberte. Všechno je jen o vůli, pokud chce někdo přestat kouřit, nechá toho. U mě toto vedlo jen k tomu, že nesnáším kuřáky, vyhýbám se jim, nutí mě to kašlat, zkrátka mi to nedělá dobře. Zda některá z vás kouří, upřímně mi to je šumák, je to vaše věc, že dobrovolně ničíte zdraví nenarozenému dítěti, Vašemu že. Ono se Vám to časem nějak vrátí, sama vím, o čem v tomto mluvím...

viola1987
4. dub 2015

@mishell56 moje zkušenost s kuřačkama v těhotenství je, že jedné se narodilo dítě o měsíc a pul dřív pak jí do roka strašně brečel problémy, ted jsou mu tři a fous a neustále se mu vrací průdušky atd co měsíc to je přece hrozné připravit sobě, když to dítě pořád brečí, a pak dítěti takové trápení, druhé dítě- to přestala už před narozením narodila se na termín usměvavá, další příklad - taky si maminka dávala jen "trochu" a kluk od dvou et pořád na antibiotikách s průduškama a pak dvakrát jip kvuli astmatu. Další děti jsou zatím malé, tak je ještě čas na projevení. Ale opravdu vám stojí ta cigareta za to riziko? Že uvidíte svoje dítě se dusit? Při astmatickém záchvatu? Já to viděla a pak když si nemůže ani hrát venku protože je pořád nemocný? Stojí to opravdu za to?

mishell56
5. dub 2015

Jak říkám, věřím doktorům, každý má jiné zkušennosti..

saruska89
5. dub 2015

@vera20 @michell56 ja jsem teda silnej kurak byla az dvacet denne a kdyz jsem se dozvedela, ze cekam dite, tak jsem proste prestala... , dala bych si cigaro, mam chute obcas ale proste se na to snazim nemyslet a jsem v klidu, ze moje miminko moji blbosti netrpi...Je to kazdyho vec ale teda kourit v tehotenstvi je hrozny... Chudaci ty vase decka... Vzdyt je ohrozujete na zdravi... A zase ta naplast na spatny svedomi:" doktor rikal ze prestavat nemam."Ja kdyz jsem doktorce rekla ze jsem dost kourila prvni tydny kdyz jsem jeste nevedela o tehotenstvi, tak mi rekla at rozhodne nekourim...holky ruku na srdce... Kourit v tehotenstvi je totalni hnus. Je to Vase vec, to jo, ale ohrozovat decko kdyz neni jeste ani na svete.. Riskujete... Asi Vam to dojde az vase mimi bude mit zdravotni problemy... Jako nic ve zlym.. Jak rikam je to Vase vec a ja sem pisu jen, ze jsem taky hodne kourila a prestat se proste da.......

vera20
6. dub 2015

my nechceme aby jste nás pohoršovali, samy dobře víme, že správně to asi není, ale když se s tím bohužel nedokážeme poprat, tak bohužel a myslím si, že toto téma je od toho aby se těhulky od sebe dozvěděly více vlastních zkušeností a néé aby nás tu někdo pohoršoval.

mishell56
6. dub 2015

@vera20 proto autorka výslovně chtěla maminky, které kouří 😎

maky_s
6. dub 2015

Holky lepší než stres, že si tu cigaretu nemůžete dát, je lepší si to cígo fakt dát a být v klidu..můj názor...moje mamka vytavila dvacku denně a já jsem naprosto zdravá. Ve škole jsem byla nejzdravější dítě až jsem se za to styděla, protože moji spolužáci na mě koukali fakt divně..očkování jsem nepotřebovala, protože jsem měla dost obranných látek.. dodnes jsem zdravá, prodělala jsem max. chřipku a angínu..myslím, že je to taky dost o tom, kde se dítě pohybuje..my jsme běhali venku, máchali se v potoce, bahně, kde co jsme zblajzli na písku apod. a když dneska děti jsou doma, uchráněný od všech bacilů, tak to podle mě má vliv a víc než cigarety v těhotenství..moje kolegyně lila ve velkém do dětí samé léky a výsledek, byli nemocné ještě víc.. Mimo to jsem chodila jak do jestlí, tak i do školky..Nikdy žádný zápal plic, zánět průdušek a ani nic podobného a to naši kouřili vždycky.. Můj praděda nikdy nekouřil a musel se poprat s rakovinou střev a prostaty..Známý žil zdravě, nikdy nekouřil a zemřel na rakovinu žaludku..To jestli mimča břečí nebo ne nedokážu říct, to jsem se mamky neptala, ale jsem přesvědčená, že na mě teda maminčino kouření vliv nemělo. Navíc je to pro mě nejlepší máma a zároveň kamarádka na světě 😉

viola1987
7. dub 2015

Tak mozna by bylo záhodno se podporovat v nekoureni, jak kdo prestal nez se podporovat ze je to v pohode

terinda
7. dub 2015

Jak vidno, tak kouření v těhotenství podporuje jak intelekt dítěte, perfektní zdraví, tak ještě super vztah s matkou 😀

Takže těhulky kuřačky, nebojte se a kuřte dál, miminko se sice jen trošku podusí, ale jistě to všichni ve zdraví a v pohodě zvládnete 😎

jaya
7. dub 2015

@terinda jj, hlavě nestresovat 😎

terinda
7. dub 2015

@jaya no však jo, přemýšlení je taky notný stres 😉

takže: pohoda, klídek, tabáček 😎

saruska89
7. dub 2015

Jo.. Presne tak... Podporujte se v koureni a pak si muzete mezi sebou rict, ktery z decek to odsralo vic... Dulezity je ze Vase psychika netrpi, nemate abstak a tim miminku vlastne neublizujete, protoze jste naprosto v klidu sice s cigarem v hube,ale to prece vubec nevadi a je tu porad nadeje ze Vase decko bude to nejzdravejsi na svete.. Ach jo.. Tohle je fakt smutny... Chudaci miminka... I tak vsem tehulkam kurackam preju aby ta miminka byla zdrava a bez problemu.... I kdyz je to asi malo pravdepodobny....

bm77
7. dub 2015

Před otěhotněním jsem kouřila dost, někdy i krabičku za den. Neměla jsem silnou vůli přestat. Jakmile se na testu objevily dvě čárky, už jsem si nezapálila. Nejsem hovádko, abych do sebe cpala nikotin a ještě si myslela, že to dítěti, embryu, plodu, říkejme tomu jakkoli, neublíží. Takže asi tak..... 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru