Jak počítáte, v kolikátém týdnu těhotenství jste?

mitenka33
9. dub 2013

Ahoj holky, mám takový dotaz. Poslední měsíčky jsem měla 5.3.2013 a podle internetové těhu kalkulačky jsem v pátém týdnu, ale mám doma už od prvního těhotenství z časopisu maminka takové to kolečko, kde si zadáte poslední menzes a ono vám to ukáže vše(kolikátý týden jste, kdy je jaký utz, termín porodu atd.)
A dle toho jsem přesně dnes 6+0 Tak se chci zeptat na vaše zkušenosti, jak to počítáte vy? K doktorce bych chtěla jít až v sedmém týdnu(doufám, že už bude vidět srdíčko) proto bych to potřebovala vědět přesně. Díky moc

speedygon
9. dub 2013

Ahoj, počítá se od prvního dne poslední MS, takže jsi dnes ukončila pátý týden....viz.:http://tehotenskakalkulacka.cz/

mitenka33
autor
9. dub 2013

Takže , když zítra budu 6+1 tak to už je jako sedmý týden?

ajina17
9. dub 2013

@mitenka33 jj přesně tak 🙂

ajina17
9. dub 2013

@mitenka33 já jsem například dnes 31+1tt a počítá se to jako 32.týden

mitenka33
autor
9. dub 2013

Tak super 🙂 děkuji moc holky 🙂
Někde mi vycházelo právě že dnes začínám pátý týden.
Takže příští pátek, když půjdu k doktorce, tak by to mělo být 7+3, tudíž osmý týden?
Myslíte si, že už bude vidět srdíčko?

kvakuska
9. dub 2013

@mitenka33 podle poslední MS zítra budeš 5+1 (včera jsi byla 4+6, dnes jsi 5+0), takže příští pátek budeš 6+3, tedy sedmý týden ... musíš počítat první den MS jako 0, další den 0+1 a tak dál, takže týden od prvního dne MS (12.3.) jsi byla 1+0 (jeden týden plný a 0 dnů z dalšího) 😎

mitenka33
autor
9. dub 2013

Aha :(
Tak jsem myslela, že už zítra začínám sedmý týden . . . .
Ale děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru