Jak požádat lékaře o napsání rizikového těhotenství?

veverice27
3. kvě 2014

Ahoj holky.
Potřebovala bych znát Vaše zkušenosti popř. Vaší radu, jak jste se dohodly s lékařem, zda-li Vám napsal rizikové třeba kvůli nepříznivým podmínkám v zaměstnání?
A jak jste to pak oznámily v práci?
Já pracuji v automobilovém závodu a podmínky co se týká ovzduší jsou špatné (pracuji z části s chemickými látkami), také pracuji na třísměnný provoz.
Takže spolu s vysokým rizikem potratů, co máme v rodině bych nejspíš měla jít na rizikové (k lékaři jdu až 9.5). Jak to ale říci dr. aby pochopil mou situaci a nemyslel si, že chci jen sedět doma? A jak to pak oznámit v práci?
Moc Vám děkuji.. 🙂

curdibilka
3. kvě 2014

Řekla bych mu to, jak to je, že děláš na tři směny a pracuješ v nevyhovujícím prostředí, kde je chemie bys opravdu být neměla, a to by ti každý dr. měl potvrdit a pokud ne, není nic jednoduššího, než jít jinde. Já bych s chemikáliemi v těhotenství opravdu nepracovala...

chris_n
3. kvě 2014

@veverice27 on správně by se tě měl dr. i zeptat, jak to máš ss prací, ale záleží na doktorovi no.

smolinek
3. kvě 2014

@veverice27 Řekni mu to jak si to napsala. Prostě máš strach, pracuješ mezi chemic. látkami a v rodině komplikace byly. Mě se teda také lékař ptal kde pracuji a jakou práci zastávám. Nejsem lékař, ale už jen těhulka v tomhle prostředí, takže buď ti řekně abys zkusila domluvit jinou pozici a nebo ti prostě napíše neschopenku. V práci to oznam normálně, oni sami musí uznat, že v tomhle být nemůžeš a kdyby měli připomínky, tak to zkus přejít. Ty chceš mít zdravé miminko bez komplikací 😉 a když máš neschopenku v ruce vyhodit tě snad nemohou. Spíš to bude pocitově nepříjemná situace, ale to přejde.

baffiny
3. kvě 2014

kvůli chemikáliím by si s tím neměla mít problémy... já jsem jen prodavačka co 12 hodin stojí a taky jsem ukecala doktorku, sice jsem dostala přednášku o tom, že by mi měl zaměstnavatel dát jen 8 hodin a nechat klidně sedět celou dobu v jídelně, ale upřímně, kde to tak v reálu funguje? přinejhorším si vymysli nějaké potíže 😀 stačí jen motání hlavy a seš doma 🙂

terunka88
3. kvě 2014

Až doktorovi řekneš, kde pracuješ, tak s neschopenkou určitě nebudeš mít problém 😉

marketa11112
3. kvě 2014

jak se prosim pak vypocitava prijem?tedypri nastupu na rizikove tehotenstvi? je to stejne jako marodni? dekuji

fifina86
3. kvě 2014

@veverice27 zamestnavatel ma ze zakona povinnost te v pripade tehotenstvi preradit na "vyhovujici" pozici za stejnych plat.podminek.Pokud tuto pozici nema, musi te nechat doma za 100% platu.V pripade neschopenky budes mit vyrazne horsi prijem a budes omezena vychazkama.

gepe
4. kvě 2014

@marketa11112 je to standardni neschopenka, jako kdyby jsi byla klasicky nemocna. Z toho vyplyvajici i nevyhody - urcene vychazky, prip. kontroly v neschopnosti.

veverice27
autor
4. kvě 2014

@curdibilka, @chris_n, @smolinek, @baffiny moc Vám děkuji.. uklidnilo mě to.. Jste hodné ;)
@fifina86 Z posledního školení tohle vím, ale určitě mě nebudou mít kam předělit..no tím pádem lépe pro mě 🙂 zkusím to a uvidíme. I Tobě moc děkuji za názor ;)

chris_n
4. kvě 2014

@fifina86 ale jaký zaměstnavatel to v reálu udělá, že 😀. To tě spíš natlačí do té neschopenky ☹

fifina86
4. kvě 2014

@chris_n třeba zaměstnavatel mého muže běžně přesunuje těhotné. A právě jeho kolegyně, co dělá personalistiku mi o tom říkala, abych byla v obraze.
Já si jinak nědělám iluze, že to je běžné, ale spíš jsem to tady psala jako možnost, mám pocit, že o tom moc lidí neví 😉

fifina86
4. kvě 2014

@veverice27 nemáš zač. Já jen, že bych to prostě, hned nešla na neschopenku, když je i jiná možnost. Ale je to na Tobě 😉 Tak at to dopadne dobře, ať to bude jakkoliv.

chris_n
4. kvě 2014

@fifina86 jj, taky mi to bylo řečeno a říkala mi to i moje doktorka v Praze. Ale neznám snad nikoho, koho by zaměstnavatel nechal doma za plnou mzdu ☹

fifina86
4. kvě 2014

@chris_n to taky neznám, ona říkala, že ty těhotné slečnyúpaní prostě přesunují na jinou práci 😉

pt1981
4. kvě 2014

@veverice27 ahojky, jsem prodavačka ve zlatnictví, kde mi na konci roku skončila smlouva a já jsem se potřebovala vejít do ochranné lhůty... Jenže jsem docházela do CAR a k mojí mudr jsem měla jít až v únoru, což už by mi bylo prd platné. Dobu mi vykryla obvoďačka, poprosila jsem ji narovinu a s velkou kytkou a pak jsem stejně požádala gyndařku. Bez jejich pomoci bych byla nahraná, nebyla bych v ochranné lhůtě a ani bych neměla nárok na mateřskou. Řekla jsem jí: " Paní doktorko, já vám to řeknu všecko narovinu a prosím vás, jestli to bude ode mě moc drzé, tak dělejte, že jste mě neslyšela" A slyšela 🙂. Držím pěsti

pt1981
4. kvě 2014

@marketa11112 ahojky, ano, dostáváš nějak 60% z platu, je to normální neschopenka, máš nárok maximálně na 6 hodin vycházek denně, ale asi ti to nedá celé hned.... Jsem doma už pátý měsíc a kontrolu jsem zatím neměla, ale chodí a já nehodlám riskovat....

marketa11112
4. kvě 2014

@gepe dekuji

marketa11112
4. kvě 2014

@pt1981 dekuji

heduskak
1. čer 2014

ahojky holky, delam za pultem a tahame tam tezky bedny s uzeninou. Hodne se tam nadreme a litame tam hodne. A jeste jak se ohybam porad do pultu tak me pak boli bricho. Jeste mame v praci strasny vzduch, strasne vedro nebo naopak zimu :( jak to mam rict dr? W

luckakaja
1. čer 2014

Rekni to normalne,tak jak to je..dobrej doktor vyjde vstric.A v praci bych proste oznamila rizikac,nic vic jim do toho neni..Mela jsem to taky tak,hned od zacatku 🙂

lenis88
26. čer 2014

Ahojky, jsem v 6 týdnu a pracuji s léky a to znamená že se pohybuji v prostředí kde jsou pro mě nebezpečné léky které zabíjí buňky. Dále se tam musí udržovat nižší teplota, kvůli které už mám nyní zdravotní problémy a nesmím se nachladit (což v této práci nelze vyloučit). Takže jistě pracuji v rizikovém prostředí. Jenže zaměstnavatel mě nebude mít kam přeřadit jelikož má celá hala stejnou teplotu. Proto by mi měli dát 100% ne? Slyšela jsem že to mají třeba letušky. Ale opravdu moc lidí o tom ani neví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru