Jak poznáte, že miminko je hlavičkou dolů?

pettulka
26. čer 2011

Ahoj maminky i budoucí jsem 26. týden těhotenství a mám pocit že malá není pořád otočená ale nevím jestli to poznám tak vás prosím o radu děkuji 🙂

mami29
26. čer 2011

Ahoj ja si taky porad nejsem jista, ale podle tech kopancu do zeber bych typla ze uz je jak ma. Na posledni bezne kontrole pry podle pohmatu byl hlavou dolu a pry rozhodujici je mesic pred porodem jak zakotvi, ted se jeste muze tocit.
Pokud miva nekdy stykavku tak zjisti odkud vychazi. Ja to stale citim ze spodu.

sebestka
26. čer 2011

Tak na to má malá ještě rozhodně čas, jestli už máš strach, aby se ti otočila. Já jsem samotné otočení necítila vůbec. Ale poznala jsem to tím, že cítím kopance nahoře pod prsama a úplně dole jen takový šimrání, jakoby prstíky nebo tak něco.

kaci1
26. čer 2011

Já to poznala podle silných kopanců do pupíku v 25tt a na utz mi to bylo potvrzeno .-) Bylo mi ale řečeno, že mímo se může libovolně otáčet až do 35tt. My jsme ale zatím stále hlavičkou dolů, tak doufám, že i zůstaneme .-)

usounek25
26. čer 2011

Tak jak píše sebestka, tvoje mimi má ještě na otočení čas, myslím, že se otočit může ještě několikrát 😉. A jinak já jsem to taky poznala tak, že do žeber jsem dostávala řádný pecky a navrchu se mi úplně vyboulovalo břicho a dole jen takový malý šimraní.

mrsblack
26. čer 2011

Určitě kopance do žeber, mně se malej neotočil a kopance jsem cítila právě pořád do boků a dolů. Podle škytavky bych to asi nepoznala, mě se třáslo celé břicho a pokaždé jsem měla pocit, že to jde odjinud 🙂 Ale rozhodně máš ještě na otočení čas - já jsem od 28. týdne každý den cvičila, aby se malý otočil. U nás to nepomohlo, malej neměl na otočení prostor kvůli pupečníku a menšímu množství plodovky, ale určitě to doporučuju, nic se tím zkazit nedá.

adenka84
26. čer 2011

Jukni se do těhotenské průkajdy, tam máě 100% naspanou polohu miminka...je to kolonka poloha plodu..pokud v ní máš napsáno PPH..je plod hlavičkou dolů...

boobinka
26. čer 2011

Taky netusim jak moje beruska lezi v brisku. Ale srdicko je slyset pres stetoskop dole u stydke kosti, kopance citim nahore z boku a pod zebry ( asi nozicky) z druheho boku jen boule (asi prdelka), takze z toho usuzuji, ze je hlavickou dolu. Dole necitim pohyby, jen jakoby simrani. 😉

laska.nezna.hranic
26. čer 2011

pettulka - taky to teď řeším. u prvního syna jsem ho cítila mírně našikmo, doktorům stačilo, že část těla směřující šikmo dolů je hlavička, takže mě utvrzovali v tom, že je natočen správně, protože spoléhali na to, že do porodních cest se už nějak natlačí. po 13 hodinách snažení mě čekala akutní sekce, protože byl prý malý našikmo a nebyla šance, že bych ho vytlačila. jako bych to neříkala... bez komentáře.
teď u druhého (ve 25. týdnu si na utz ještě hověl na zádech) jsem ho taky cítila šikmo, skoro až příčně, největší kopanečky byly pod pravými žebry. ale už asi tak týden mě šťouchá spíš jen v podbřišku, tak se trošku bojím, jestli nesedí na bobku. je možné, že by byl prcek už ve správné poloze a silněji do mě bušil pěstičkama než nožkama? 😕 vím, že ještě máme čas a velký utz mě teprve čeká, ale myslím, že tohle mamina pozná, tak jako já u prvního syna. ale ty máš stejně jako já opravdu ještě čas 😉 většina miminek se natočí správně, pokud to tvé zrovna ne, tak tě maximálně fiknou 😉

fiallinka
26. čer 2011

na otočení má času ještě spoustu, neboj - a jinak poznat to můžeš i nemusíš, to máš stejně jedno 🙂. Ale podle kopanců nebo podle toho, že tě bude tlačit hlavička, to často poznat jde, ale u někoho až je dítko větší...

eloana
26. čer 2011

ja mela Jachyma otoceneho hlavickou nahoru do 35tt . hodne bolestive bylo, kdyz me kopal do moc. mechyre

romana29
26. čer 2011

Já to nepoznala. Myslela jsem si, že malá je 100% otočená koncem pánevním jako Daneček, protože ty kopance to byla síla 😀 a to byla otočená normálně

jasekd
26. čer 2011

Ted je to jeste uplne jedno 😉 A nekdo pozna a nekdo ne, ja treba ne. Prvni dite (kluk) se mi otocilo cca v 34. tt a uz tak zustal, holcicka se otocila PPH asi v 32.tt, v 36. byla opet KP (mam pocit, ze ten obrat jsem poznala), zacala se planovat sekce (na termin tyden pred terminem porodu), no a v 38.tt zas byla spravne PPH, a tento obrat jsem nepoznala 😅 Kazdopadne sekci jsem rusila na posledni chvili, co kdyby se jeste vratila KP... Mela jsem ale radost, ze se umoudrila. Nebyla zadny drobek, 3,6 kg a hlavicku 36,5, ale na delku jen 49 cm a mela jsem veliky bricho a vody dost, tak si tam ty kotrmelce delala 🙂 Nakonec sla vyvolanim v 42.tt a mela pupecnik 1x kolem krku, ale navolno a vse OK 🙂 Obe deti byly taky dlouho pricne a opet bych s jistotou nerekla, kde maji nohy, kde hlavu (a tlusta vubec nejsem, mela jsem jen to bricho, a stejne nepoznala).

sussanah
26. čer 2011

Me se mlady otocil hlavickou dolu uz nekdy na zacatku 7m a zustal tak az do porodu. Poznat to slo bezpecne, porad me silene kopal do zeber, nemohla jsem poradne ani sedet, jak tam valil. Ted se mi maly porad v brise toci, nekdy ho citim klasicky pod zebrama, nekdy jeste napric, to se mi vybouli bricho vylozene do obou stran. Ale tu zmenu polohy vetsinou poznam. Ale fakt je jeste cas, stresovat se zacnu az na zacatku 9m 😀

sshiva
28. čer 2011

Ja som začala pociťovať silný tlak v dolnej časti panvy, hlavne keď som si sadla na wc...tak okolo 30.tt, a pri vyšetrení UTZ mi Dr potvrdil že malá už je natočená hlavičkou dolu 🙂 Podľa kopancov by som to nepoznala, mám pocit že ma "gniavi" všade, akurát na ľavej strane sa vyguľuje, to bude asi prdelka 😀
No a dnes som bola na kontrole a hlavičku už mám vraj zostúpenú dole...takže už v tej polohe zotrvala 🙂

lucyjanek
28. čer 2011

Já se taky přidávám, malej je hlavou dolů a pořád se mi boulí "prdelka" pod žebry a do žeber na pravé straně schytávám rány, že se kroutím 😀 Dole je to jenom spíš šimrání - ale občas se i dobře trefí 🙄

weri1
28. čer 2011

tak já to poznala podle toho když škytal 🙂

kalo
29. čer 2011

Já bych to nepoznala, kde má hlavu. První dítě bylo KP, druhé je správně a je to stejné. Snad jen to kopání, když je KP bylo někdy nepříjemné až bolestivé (do močáku)...jak má hlavu dole, je to pohoda 🙂

apollo11
29. čer 2011

Malá byla KP a to že se stále neotáčí, jsem ke konci poznala bezpečně - měla jsem méně plodovky a mohla jsem úplně nahmatat hlavičku pod žebry 😉

veruska007
30. čer 2011

Jee, to je jeste brzo, mimisek se otocil pred tydnem 😉. Poznala jsem to, vic kope nahore, dole jen malinko, asi rucickama. A taky se mene hybe, spis dela uhore 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru