Jak překonat prvních 10 tt bez potratu a chem. těhot.?

lendiiik
22. kvě 2007

Ahojky, koukala jsem, že diskuzí o neuspěších otěhotnět nebo potratech tu není zas až tak hodně, vždycky se lépe píše o těch dobrých věcech, ale potřebovala bych se ujistit, že v tom nejsem sama. Máte nějakou zkušenost s potratem apod. Jak se s tím vyrovnáváte? Nemůžu se někak vzpamatovat, že to nejde a bojím se nových pokusů...
Netýká se mě potrat přímo jako takový. Já mám problém vůbec se zahnízděním mimča. Už podruhé u mě proběhlo chemické těhotenství (doktoři chem.těhu říkají tomu, že se ty buňky jen potkají, způsobí Vám čárku na TT(nebo spíš jenom stín), těhotenské příznaky a pak si najednou klidně odejdou se spožděnou menstruací,naměřené Hcg max.70 jednotek)
Teď podruhé už to vypadalo opravdu nadějně, ale už zase krvácím (mimčo si to rozmyslelo).
Možná by mě ani tolik neštvalo, že se tentokrát zase nepovedlo a zase jsem to dostala, ale to, že jsem se už začala těšit a zase zbytečně. A bojím se aby se to neopakovalo..

pajinka111
1. bře 2010

ahojky,nevím ale pokud bych nedostala injekce progesteronu asi bych dcerku neměla,bez něj sem 2x potratila a když sem otěhotněla po třetí,než sem injekci dostala miminko špatně a málo rostlo,po injekci a pravidelných kontrolách krve se mi narodila zdravá dcerka

wanda1
18. pro 2010

Ahoj holky, mám za sebou těžký rok. Přišli jsme o dítě a teď to vypadalo, že jsem znovu těhu a asi jsem o to přišla. Dělala jsem si v 29 dnu MC těhu test a vyšel slabounce pozitivní. Začala jsem se radovat, že to vyšlo. Jenže 32 den MC jsem začala špinit, ale test byl opět pozitivní o malinko víc. Jela jsem na gyndu, kde mě doktorka vyšetřila. Bohužel nemá tak dobrý ult (4+4TT), takže v mém případě nemohla s jistotou říct, jestli se jedná o těhu, ale dle sliznice na ult, by se o těhu mohlo jednat. Nasadila mi utrogestan a mám se šetři. Buď se dostaví menzes nebo se uvidí. Dnes je to 33 den MC a už druhý den špiním. Jsou to takové hnědé hleny. S každým příchodem na WC se modlím, aby tam nebyla čerstvá krev. Vím, že je to blbé téma teď před Vánoci, ale byla bych ráda, kdyby mi někdo odepsal s podobnou situací a jestli je tu někdo, komu i přes špinění a bolesti v podbřišku tak ranné době podařilo udržet těhu. Snažím se být v pohodě, ale je toho na mě už letos moc a do toho ty Vánoce...

☹ ☹ ☹

terinda
18. pro 2010

Ber to tak, že takhle na začátku si příroda poradí sama - buď všechno nebo nic.
Dělat se nedá nic, max šetřit a brát vitamíny.
A taky je dobré netestovat brzy, tím se dá předejít zbytečnému stresu.

Hodně štěstí 😉

wanda1
18. pro 2010

Díky, já vím, ale první těhu bylo ze začátku bezproblémové. A taky jsem se ptala doktorky, jestli to má cenu takhle brzo řešit a něco brát. Ona mi řekla, že to určitě cenu má. Taky to nechci hrotit, protože když to není ok, tak to příroda sama pozná. Ale spíš chci vědět, jestli tu je někdo, kdo i přes tyto problémy donosil zdravé dítě.

terinda
18. pro 2010

Určitě je tu plno holek, které pak v pohodě porodily 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru