Jak překonat prvních 10 tt bez potratu a chem. těhot.?

lendiiik
22. kvě 2007

Ahojky, koukala jsem, že diskuzí o neuspěších otěhotnět nebo potratech tu není zas až tak hodně, vždycky se lépe píše o těch dobrých věcech, ale potřebovala bych se ujistit, že v tom nejsem sama. Máte nějakou zkušenost s potratem apod. Jak se s tím vyrovnáváte? Nemůžu se někak vzpamatovat, že to nejde a bojím se nových pokusů...
Netýká se mě potrat přímo jako takový. Já mám problém vůbec se zahnízděním mimča. Už podruhé u mě proběhlo chemické těhotenství (doktoři chem.těhu říkají tomu, že se ty buňky jen potkají, způsobí Vám čárku na TT(nebo spíš jenom stín), těhotenské příznaky a pak si najednou klidně odejdou se spožděnou menstruací,naměřené Hcg max.70 jednotek)
Teď podruhé už to vypadalo opravdu nadějně, ale už zase krvácím (mimčo si to rozmyslelo).
Možná by mě ani tolik neštvalo, že se tentokrát zase nepovedlo a zase jsem to dostala, ale to, že jsem se už začala těšit a zase zbytečně. A bojím se aby se to neopakovalo..

pani_nufikova
22. kvě 2007

Lendiiiku: Ahojky, mě potkal zamlklý potrat - na miminko jsme se mooooc těšili, prožívala jsem to velmi intenzivně, mluvila jsem na něj....no a stejně jsme se neradovali dlouho. Po 9. týdnech to miminko vzdalo. Po konzultacích s kamarádkami jsem došla k názoru, že asi to první těhotenství v opravdu velkém procentu nedopadne dobře. Jestli je to tou uspěchanou dobou.... nevím. S termínem chemické těhotenství jsem se ještě nesetkala. Jsem v tomto ještě začátečnice. Teď jsem se na to zaměřila vědecky:o) na základě měření bazální teploty- je to zajímavé a třeba nám to pomůže.
I já mám strach, že se to třeba zopakuje, ale jak se říká - kdo se bojí....nesmí do lesa. Neboj, určitě se to už podaří!!!!Musíme v to věřit- i když nejsem věřící, přesto vím, že se nakonec miminka dočkám - a doufáme, že ne jen jednoho:o)))

mabe
22. kvě 2007

Ahojte holky, taky přispěju. Ve čtvrtek mě odhalili zamlklý těhotenství. Pobolívalo mě v podbříšku a v kříži. Takže sem šupajdila na pohotovost a jejda. V pátek mě provedli revizi dělohy. Byla jsem v 10 týdnu a už 2 týdny srdíčko netlouklo. Teď do první menstruace, což je 4-6 týdnů, si mám dávat pozor, žádnej sex a zvýšená hygiena. A po 3 měsících můžu zkoušet znova.Uvidíme.

Je jasný, že jestli to vyjde a otěhotním, tak se budu hlídat ještě víc než předtím. Doktorka mě vysvětlila, že se to stává u každého pátého těhotenství a nemá to žádnej závažnej důvod. Prostě první 3 měsíce se v těle děje strašně moc procesů a v jednom kroku se něco "podělá", takže to příroda zařídila, že dojde k potratu.

lendiiik: Vím, že jseš asi zoufalá. Ale to přebolí. Určitě to někdy vyjde, neboj.

lendiiik
autor
23. kvě 2007

To doufám, u toho prvního jsem si říkala, že se to prostě stává a musíme to zkusit znova, podruhý už mě to dost sebralo. Naštěstí to vypadá, že to ze mě odejde všechno samo menstruací, takže nebude muset být možná žádný čištění (bylo to opravdu ještě hodně brzo). Alespoň nebudeme muset tak dlouho čekat na další pokus. Jdu na kontrolu v pondělí, uvidí se, co mi na to doktorka řekne. 😕
Nejvíc mě mrzí, že jsme už oběma rodičům řekli, že se snažíme. Snad se vyptávat nebudou, nechci jim zbytečně přidělávat starosti.

susik77
23. kvě 2007

Ahoj lendiik, ja som tiez prekonala zamlke tehotenstvo. Tiez som sa trapila nad pricinami a povedali mi, ze v prvych troch mesiacoch sa to neda ovplyvnit, ked je nieco zle, priroda si to sama zariadi, aby sa nenarodilo poskodene miminko. Kamaratka pred par mesiacmi mala to, co ty: chemicke tehotenstvo: otehotnela, vysiel jej pozitivny test, ale tusim medzi 4.a 5.tt to znovu vyslo von-ako oneskorena menstruacia. Myslim, ze problem je s nedostatkom hormonu progesteronu, ktory pomaha zahniezdeniu oplodneneho vajicka v sliznici. Progesteron sposobuje, ze sliznica maternice( delohy) zhrubne a vajicko sa moze zachytit. Takto sa nema kde zachytiti a odplavi sa. Asi by bolo dobre, keby Ti tvoj lekar urobil krvne testy-hormonalny profil a zacal Ta liecit hormonmi. Neboj, tento problem ma dost vela zien a liecba je uspesna, zasa budes skoro tehulka 🙂

lendiiik
autor
23. kvě 2007

Ahoj susik77: teď už jsem v pohodě, ale musela jsem se o to zasloužit sama. Bála jsem se, že mi to způsobují moje ledviny a vys. tlak a napsala jsem email do Prahy (Apolinář) panu profesorovi Hájkovi, co si o mém stavu myslí. (už jsem tam u něj byla jednou na konzultaci jestli těhotenství dovolit)
Napsal mi, že si chce o tom se mnou pohovořit. Mám přijet příští úterý do Prahy na ambulanci a nechat si ho zavolat.. Ten začátek těhotenství se bude muset podchytit hormonálně, jinak prý úspěch nebude. Na gyndě mi s tím zatím nic dělat nechtěli, že se to stává.. 😒 Občas je holt lepší znát názor i jiného doktora. A proč se zbytečně znova trápit, že jo? 😉

lendiiik
autor
23. kvě 2007

Nejvíc mě naštvalo, když jsem jin na gyndu dala zprávu o mým zdrav. stavu, kde bylo napsaný, že těhotenství bude rizikový a bude pravděpodobná hospitalizace na konci těhotenství. Jen jsem se zmínila, že budu mít těhotenství rizikový a doktorka na mě, jak jsem na to přišla. Vůbec si tu zprávu nepřečetla. 😒

kata76
23. kvě 2007

ahoj Lendiiik, no tak to bych teda asi zacala hledat jinou! Ono nekterym doktorum je vsechno jedno. Drzim moc palecky!! Jinak ja taky mivala problemy s vys. tlakem, upravilo se mi to po tradicni cinske medicine 😉

lendiiik
autor
24. kvě 2007

kata76: co myslíš tou čínskou medicínou, akupunkturu? Já vzhledem ke svýmu zdrav. stavu moc zkoušet a riskovat nemůžu. Můžu být ráda, že se mi to jakžtakž zatím ustálilo na hodnotách, který mám (i když beru spoustu prášků). 😅

kembo
24. kvě 2007

ahoj lendiiik, taky bych asi na tvém místě raději vyměnila doktorku.
jinak mě potkalo na podzim něco podobnýho. termín chemické těhotenství slyším prvně, ale tak nějak to odpovídá tomu, co se stalo mně.
Po ročním bezvýsledném snažení, jsem se rozhodla, že už to nenechám jen na matce přírodě a loni v září jsem si začala měřit teplotu a hned ten měsíc se mi zpozdila MS. Při desetidenním zpoždění jsem si udělala TT a druhá čárka mi vyšla taková slabounká. Řekla jsme si, že nebudu věřit nějakýmu testu a šupajdila jsem k doktorovi. HCG 165. Když jsem tam volala, aby mi řekli výsledek, tak jsem mluvila se sestrou, která mi tak opatrně vysvětlovala, že je to zvýšený, ale na těhotenství to asi bude málo. Že možná nějaká hormonální nerovnováha. A že mám přijít další týden na kontrolu, jak jsem se domlouvala s doktorem. To už by mi vycházel 5.týden, takže by na ultrazvuku poznal, jestli je to těhotenství. Jenže o víkendu jsem to dostala a byla to fakt síla - normálně moc silnou MS nemám, ale tenkrát silná byla. A k tomu křeče, že jsem myslela, že se zblázním. Občas se mi teda stává, že mívám bolestivou MS, tak jsme to zas tak neřešila. Ale tak nějak jsem tušila, že se asi něco nepovedlo. Na druhou stranu jsem si zakázala myslet na to jako na potrat. Protože o těhotenství vlastně nešlo. Ale bylo to hrozně smutný 😔 .
Můj doktor mě vyšetřil, řekl, že jsem v pořádku a že se vlastně nedá určit, co se stalo. Zas mluvil o hormonální nerovnováze
No a od té doby mám MS přesnou jako hodinky ☹ Začala jsem chodit do CARu, teď mě čeká třetí IUI, tak uvidíme.

kembo
24. kvě 2007

Jo a CARu mi doktor předepsal kromě jiných hormonů taky clomhexal (některé holky místo toho berou tuším duphaston, oba obsahují progesteron, jak psala Susik77), ten se bere po ovulaci, zhruba 17. až 25.den. A pokud vím, tak pomáhá právě děložní sliznici, aby pěkně rostla a byla pro oplodněné vajíčko jako peřinka 🙂 A clomhexal se bere i na začátku těhotenství (nevím, jak dlouho), ale taky pomáhá k udržení těhotenství.
Takže tyhle hormony určitě pomáhají, jen teda nevím, jak se to snáší s jinýma lékama, který bereš.

kembo
24. kvě 2007

Oprava - po ovulaci beru utrogestan - a ten se bere i na začátku těhotenství. Clomhexal beru před ovulací, aby líp dozrávala vajíčka.

patina
24. kvě 2007

Ahoj kembo,
doufám, že jsi se jen přepsala. Clomhexal a Clostilbegyt jsou antiestrogeny. V těhotenství se nesmí! Duphaston je podobný Utrogestanu = progesteron, ten se bere na podporu těhotenství a roste po něm sliznice. Clomhexal jí naopak u některých snažilek může snižovat(vedlejší účinek).
Hodně štěstí všem

patina
24. kvě 2007

Trochu mě poděsila představa těhulky, která se láduje Clomhexalem. Mně po něm moc dobře teda nebylo. 😀

kata76
24. kvě 2007

ahoj Lendiiik, tou cinskou medicinou myslim bylinky, bylinne caje, kapsle, tinktury. Mam taky nejaky mensi problem se srdickem, normalne bych uz asi brala nejake leky, ale diky te cinske medicine se mi to dari drzet bez nejakych chemikalii 🙂 Doktorka mi sama rekla, ze pokud chci miminko, tak at delam vsechno pro to, abych nic nemusela brat, jelikoz je to pak komplikovanejsi.

martule20
24. kvě 2007

ahoj Lendiiik, asi jsem právě prošla něčím podobným, jako Ty (dvě čárky na testu, ta druhá strááášně slaboučká a druhý den už po ní nebylo ani vidu ani slechu, asi vše odešlo s MS). Ale u doktora jsem nebyla, nenapadlo mě to, když mi vlastně kromě bolesti při MS nic není. Můžu se zeptat, kterou máš doktorku? Já totiž taky k jedné v MB chodím a nerada bych se počkala něčeho podobného...

lendiiik
autor
24. kvě 2007

martule20: chodím na gyn. do Škodovky. Jestli chceš, tak ti doktorku napíšu do mailu, nerada bych někoho osočovala veřejně. Já jsem spíš naštvaná kvůli tomu, že si nepřečetla můj zdrav. stav - je tam chviličku. Za to, že se to stalo nemůže. To, že se to stalo se asi stát muselo, dopředu to nikdo vědět nemohl. A před zkoušením by mi to asi nenapsal ani doktor v Praze(pokud bych o tom problému , že ho budu mít, nevěděla). Já jenom doufám, že až tam příjdu v pondělí a proberem to, že se to stalo znovu, že už mi něco navrhne. Pokud ne a bude to chtít nechat ještě na další pokus, tak stejně jedu v úterý do Prahy.

martule20
24. kvě 2007

lendiiik, moc děkuju za info, já asi tuším, kdo ve Škodovce ordinuje. Podle přístupu jsem si říkala, že by to mohla být moje Mudr., ale naštěstí není. Moc Ti držím palečky, aby to s Tebou v pondělí doktorka všechno probrala a byla přístupná nějakému řešení. Spolehla bych se na tu Prahu, tam mají doktoři s podobnými případy víc zkušeností a pokud máš s Mudr.Hájkem dobrou zkušenost Ty a věříš mu, tak bych to rozhodně zkusila. Ono je to těhotěnství takový velký zázrak. Čím víc to tady čtu a vidím, jaké mají holky zážitky, tím víc si říkám, že otěhotnět a porodit zdravé miminko je opravdu věda. My se snažíme teprve chvilku, tak si z toho hlavu nedělám, že to napoprvé nevyšlo, ale stále si jen říkám hlavně, aby to do roka klaplo a bylo všechno v pořádku... Moc na Tebe myslím, uvidíš, že teď už se to všechno obrátí!

lendiiik
autor
25. kvě 2007

martule20: Děkuju moc 🙂 . Budu ti držet palce, ať Vám to taky brzo vyjde.
Třeba budem těhu ve stejný době 😉 , mohli bysme si pak sdělovat zážitky a jednou i třeba drandit kočárama po MB. 😀 Měj se...

martule20
25. kvě 2007

lendiik: Já taky moc děkuju 🙂. Zatím se tím netrápím,mám na léto ještě spoustu plánů a v tomhle horku se snad těhu ani být nedá, ale za rok za sebe neručím 🙂)). To by bylo fajn, kdyby nám to vyšlo ve stejný době /pár holek už to na ostatních diskuzích takhle má/, pro drandění kočárama po MB hlasuju všema deseti🙂. Můžu se zeptat, kolik Ti je? Mně bude na podzim 27, takže ideální věk na nějakou rodinku. Tak Ti moc držím palečky! Hezký víkend a v pondělí napiš, jak jsi dopadla.

bzunda
25. kvě 2007

Lendiiik ahoj 🙂 Psala jsem ti už do jiné diskuze a pak jsem tě našla tady. Moc mě to mrzí, co se ti stalo 😒 , ale myslím, že když se s tím teď něco začne dělat, určitě se miminko brzo zadaří a až já budu trávit bezesné noci s křiklounkama, ty si už určitě budeš užívat krásné a klidné těhotenství.Tak ti moc držím palce a myslím na tebe, aby ti dr. v Praze pomohl. 😉 😉 😉 😉 🙂

lendiiik
autor
28. kvě 2007

bzunda: ahojky, tak jak pokračuješ? Já nemám zas tolik času sem chodit a příspěvky na diskuzích přibývají takovou rychlostí, že pak nemůžu najít,kam jsem taky přispívala 😀 . Klidně mi můžeš napsat do pošty, jak to probíhá u tebe, jak se máš apod. 😉 Zítra jedu do tý Prahy, tak uvidím.

bzunda
28. kvě 2007

Ahoj lendiiik, tak už máš dopísek v IP 🙂

lencis
21. dub 2009

Ahoj holky, taky bych se ráda přidala do diskuze. S manželem se snažíme už přes tři roky o miminko a pořád nám to nějak nevychází. Loni jsem prodělala zamlklé těhuv 8tt. a od té doby zase nic. Příčinu nezjistili, tak jsme to víc neřešili. Před trřemi týdny jsem měla zmeškaný menzes, tak jsem si udělala testík a vyšly // měla jsem tak strašnou radost 🙂 no jenže po 14 dnech den před tím, než jsem měla jít na první ultrazvuk, jsem začla mít křeče a krvácela jsem. V nemocnici mi řekl, že to bylo chemické těhotenství. Do té doby jsem neměla ani páru co to znamená a že něco takového je :( Takže miminko se zase nekoná. Zkusím se doktorky zeptat na ten progesteron, jesli bych ho neměla brát. No doufám, že do třetice bude všechno dobré a konečně to vyjde. Držím Vám všem palečky aby Vám to taky brzy vyšlo. Lenka

monajs
22. dub 2009

Ahoj holky,ráda bych se k Vám přidala.
S manželem se snažíme skoro 4 roky.Podařilo se mi otěhotnět v září 2006,ale asi v 5 tt jsem začala krvácet a skončilo to revizí.Potom dlouho nic a v květnu 08jsem byli na 1 IVf - na testu // a v 6 tt opět krvácení a zase revize.V prosinci 2 IVF - na testu //,HCG nic moc a při další kontrole bylo HCG už jen 70.Také prý chemické těhu.Před 14 dny jsme byli na IVF,ale bohužel nic.Momentálně se chystáme na KET,ale mám úplnou hrůzu,že se zase budou opakovat moje neúspěchy.Měli jsem všechna možná vyšetření a na hematologii mi zjistili trombofilní mutace - mám zvýšený sklon ke srážlivosti krve.Ale jen tak nepatrný,že doktor řekl,že nemůže vyloučit,ale ani potvrdit,že ty potraty byly kvůli tomu.Dokonce jsem si teď píchala po 3 IVF injekce na ředění krve,ale embryjka se stejně ani nechytly.
No to je ale román,co? Moc dobře to momemtálně psychicky nezvládám,ale snažím se nepropadat zoufalství.Začínám cvičit a něco pro sebe trošku dělat.
Tak nám všem budu držet palce,aby se nám to konečně sakra podařilo 😀

bettynka222
22. dub 2009

lencis, monajs ahojte 😉
aj ja som prvae po revizii, teda uz je to niekolko tyzdnov, ale ani neviem ako to rychlo preslo. umna bolo prve tehu vytlacene druhym. vsetko by bolo ok, ibaze lekari sa zlakli, ze sa deje nieco cudne, strasili ma s mimomaternicovym no a nakoniec tam bolo dalsie baby. lenze revizia, injekcie na stiahnutie maternice, kopa liekov a antibiotika proti zapalu po kyrete o dva dalsie tyzdne mimi vyhnali...njahorsie je, ze som uz dvano mohla byt v poho, ale cele sa to strasne dlho natahovalo....
asi budeme musiet vsetky vydrzat, kym to konecne vyjde. brali ste utrogestan, alebo duphaston? to vraj pomaha udrzaniu. a este anopyrin na riedenie krvi..ale moni ked ti dali injekcie, tak to urcite staci, to uz s anopyrinom netreba miesat...asi by to nebolo na nic dobre.
ozaj a boli ste na testoch reprodukcnej imunologie? ze ci vam nahodou telo netvori protilatky proti troboflastu...ci takemu niecomu? ja nad tymi testami stale rozmyslam...

monajs
23. dub 2009

Ahoj Bettynko,
to je taky hrůza.😢 Co budeš dělat dál?
Já jsem brala utrogestan,vlastně tentokrát ne,ale minule ano.Anopyrin jsem teď taky s injekcema neměla.
Ty testy,já nevím.Faakt nevím,jestli mi to dělali.Musím se zeptat.

kveta
23. dub 2009

Ahojte, takéto biochemické tehu sú časté v prípade, že sú nekvalitné spermie, napríklad pri oligoasthenoteratozoospermii s veľkými hlavičkami tak končí takmer 100 percent tehu. Podobne zvýšené riziko /ale tu neviem percentá/ sú u asthenoteratozoospermie. U oboch týchto dg. je aj zvýšená šanca na pôrod geneticky poškodeného bába.

bettynka222
23. dub 2009

no tak sa na ot spytaj.

kbeti ty si nas ale potesila 😀 ale nieeee, ja osm uz nad tym rozmyslala, ci to nemoze byt aj tym...no ved dame teda skontrolovat aj manzela. to ma ist asi na spermio, ze? a kde sa to robi?

monajs
24. dub 2009

žádanku na spermio by ti měl napsat tvůj gynekolog a nebo ho dělají v caru.Jinak nevím,kde by se to mohlo ještě dělat 😕

majdalena
21. kvě 2009

Ahoj holky, taky bych se rada pridala. Pred 5lety jsem take prodelala chemicke tehotenstvi. Byla jsem tehdy na VS, ve 2.rocniku a byla jsem z toho pekne vydesena. Testy byly pozitivni, i z krve (kolem 400jednotek), priznaky zadne. MS mi meskala uz 3 tydny a ja jsem silela. Mela jsem regulerni depresi, proto jsem vedela, ze si to proste nemuzu dovolit. S tehdejsim pritelem jsme resili , ze pujdu asi na potrat. Byla jsem u dr. na utz, ale nic nebylo videt, jen zvetsena delozzni sliznice jako pred MS. Jenze i pozitivni krevni test jaksi vypovidal o necem jinem. Zpetne si myslim, ze jsem tenkrat proste byla tak vynervovana a ve stresu, ze tim se nic ani nikde neuhnizdilo a nijak dal nepokracovalo. Jednou vecer jsem stala ve sprse a najednou jsem zacala krvacet tak silne, ze jsem ani nemohla ven ze sprchy pro vlozku. Bylo to hodne moc krve a krvave chuchvalce, asi delozni sliznice. Moc se mi tenktrat ulevilo. Po tom uz byly testy negativni a dr. rekl, ze se to vyresilo samo. Po letech jsem se pak od jineho dr. dozvedela, ze to bylo asi chem.tehotenstvi, nebo zamlkle tehotenstvi v rannem stadiu a ze budu mozna mit problem, az budu chtit otehotnet, ale ze se to da jednoduse vysetrit a nasadit leky na udrzeni tehu.
Ted uz s partnerem premyslime o miminku a pomalu davame vecem volny prubeh. Tento cyklus mam pocit, ze se neco deje, protoze me bolely prsa nekolik dni po ovu a BT se porad drzi vysoko, ackoli jsem 26DC. Testy negativni a na MS to zatim nevypada, jen slabounce spinim 😵 Prala bych si, aby to vyslo, ale zatim nebudu nic moc podnikat, kdyby to melo byt jinak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru