Jak přesně poznám tvrdnutí břicha?

coufii
14. dub 2012

Ahoj.Chtěla bych se zeptat jak poznám že mi tvrdne břicho? Prosím poraďte 😒

reruna
14. dub 2012

@coufii neboj, to poznáš! prostě ti břicho ztvrdne na kámen, je to dost nepříjemné a taky to někdy i dost bolí, je to časté hlavně ve druhé půlce těhu a ke konci

coufii
autor
14. dub 2012

@reruna ok děkuju 🙂

scvrcek
14. dub 2012

to opravdu poznáš, to se neboj...mám s tím bohužel bohaté zkušenosti a opravdu to nejde přehlédnout.. najednou se ti břicho stáhne a ztvrdne jak beton, po chvíli to povolí...v tu chvíli když si na břicho sáhneš, je jak kámen, nepohneš s ním...

jarkalada
14. dub 2012

@coufii taky souhlasím, že to jistě poznáš 😎 mně tvrdlo snad od 3-4.měsíce. Nejdřív se mi stáhlo a udělala se na jedné straně většinou i jako taková velká tvrdá boule. Když jsem měla bříško větší, tak se stáhlo celé, za chvíli to povolí. Jakoby jsi tam měla slabou křeč. Ale mně to nebolelo, jen to bylo takový zvláštní.

coufii
autor
15. dub 2012

@scvrcek
@jarkalada ok děkuju holky...A proč se tohle vůbec děje a co na to má vliv? 😒 a může to nějak ublížit miminku? 😒 mě se teda zatím nic nedělo ale četla jsem že hodně holek a ženskejch tim trpěly...Tak si myslim že pak dýl budu mít asi stejný problémy...

palomitacheca
15. dub 2012

@coufii Mně tvrdne asi od 17.týdne, tak jsem si koupila magnezium. Miminku tvrdnutí nevadí, je to přirozený proces, kdy se děloha připravuje na blížící se porod. Pokud bříško netvrdne nadměrně a nezačne se zkracovat čípek, tak je to v pořádku. V opačném případě to může znamenat předčasný porod a to už špatně je. Kamarádka s tím problém měla, tak musela být doma a jenom ležet, naštěstí se to spravilo a nakonec rodila na vyvolání až po termínu.

scvrcek
15. dub 2012

@coufii to ti nikdo neřekne, proč se to děje..prostě se to děje, někomu ne, někomu jo..důležitý je sledovat u toho čípek, jestli se nezačne otvírat a zkracovat, to mám já a dva měsíce ležím, z toho i tři týdny v nemocnici..naštěstí zatím držím 2v1...nikdo ti neřekne, co to způsobí, může to znamenat blížící se porod, ale taky třeba vůbec nic 🙂

coufii
autor
15. dub 2012

@palomitacheca
@scvrcek Děkuju za rady 🙂 Já snad budu v pohodě...a když ne, holt ta škola bude muset počkat 🙂

missymici
17. dub 2012

Mne tvrdlo u prvniho na 8 mes,...a bylo to neprijemne,bricho proste jako balvan a divnej pocit,ako by se ve mne neco v brichu zmrstovalo,lezela jsem s tim i v nemocnici,ze si mysleli ze muzu predcastne porodit,ale nic takoveho se nedelo a v podstate ani nehrozili.Ted jsem v 25.tt a zacalo me tvrdnout uz take,...ale neni to tak hrozne jako u prvniho,....teda zatim.

hankamisa
18. dub 2012

ahoj holky.já jsem byla těhu už 3 ale tvrdnutí jsem bud nepoznala nebo jsem ho neměla,já nevím. to samé bylo s poslíčky což je problém,kterýho se v dalším těhu bojím.protože už mě dr upozornil,že v případě tvrdnutí a poslíčků u mě by byl problém ze zdrav.duvodu,pokud to nepoznám. píšete tvrdé břicho ale to jsem měla celý těhu jakmile se začalo zvětšovat a tvrdnutí to prý nebylo.jiné poznání nevíte?

elisabet
20. dub 2012

Zdraím, tak já jsem to teda na sobě nepoznala, byla jsem ve 25+1 (v pondělí) a cítila jsem že se v bříšku něco děje, ale myslela jsem že se tam malá celá překuluje, prostě kotrmelec.. jsem měla z toho takový pocit, a byla jsem zrovna v poradně a dr, mi chtěl udělat utz a jak mi sáhl na břicho tak se mě zeptal jestli mi takto bříško tvrdne často.. a ani nevěděla že je to tvrdnutí. Dostala jsem magnézko a ve čtvrtek večer jsem zaznamenala že mi bříško tvrdne nějak moc.. ztvrdlo na pět vteřin a povolilo, jenže za dvě minuty se vše opakovalo, měla jsem to tvrdnutí co dvě minuty.. v pátek to bylo stejné, a když se to ani do soboty neumoudřilo tak jsem jela do porodnice, a tam si mě raději nechali.. zaznamenaly na ktg nějakou děložní činnost, a tak mi nasadili gynipral, potom se mi ulevilo, bříško tvrdlo dál jen už třeba 10x denně, ve třetím trimestru se do normálu počítá až 25 epizodek, jo ještě musím napsat že čípek jsem měla téměř 4cm, takže alespoň toto super.. v nemocnici mi postupně vysazovali ten gynipral.. nevím nedávají ho domů.. a po 14dnech mě pustili domů s tím že ležet, ležet a odpočívat, a na bříško si sahat co nejméně, abychom tu dělohu moc nedráždili.. teď jsem týden doma.. no neležím,, ale snažím se odpočívat a být v klidu, nic moc nedělat. Bříško mi ztvrdne,ale myslím že se vlezu do těch 20epizodek za den, a taky mi příjde že jak se tam malá začne vrtět a kopat tak tu dělohu rozdráždí a pak na chvilku ztvrdne.. ale mám teď jiný problém, Když jdeme v noci spát, tak na zádech ležet nemůžu, to mi břicho ztvrdne hned, a tak jen na bocích, jenže teď mi břicho ztvrdne na bocích a já pokud se nepostavím a neujdu pár kroků tak je tvrdé stále.. mám strach co se stane když ztvrdne a bude tvrdé celou noc?? pak to bříško bolí.. jinak necítím bolest.. ale nemáte s tím někdo zkušenosti? Může být břicho tvrdé celou noc v kuse a nic to neznamená??

karlam
20. dub 2012

dobrá otázka, taaky nevím, co je tvrdnutí břicha

ocelotka
20. dub 2012

Já to bych to taky nepoznala, kdyby mi zrovna břicho netvrdlo při UTZ ve 20 týdnu a doktor to nezpozoroval. Je to jakoby stažení vnitřního břišního svalstva až do ztvrdnutí - já si předtím myslela, že se tam mimi hýbe.

veroniquecz
28. lis 2014

Je možné tvrdnutí břicha už v 16 tt? Pomůže magnesko?

jitavrtule
28. lis 2014

@veroniquecz Mně poprvé ztvrdlo minulý víkend, ráno, jak jsem ležela natažená, tak prostě najednou ztuhlo, zkřečovatělo, jak prkno. Než jsem došla do koupelny, tak zas povolilo, nebolelo to, ale vyděsilo mě to řádně 🙂 takže jo, je to možný, to jsem byla taky 16. týden. A hořčík od té doby užívám a lepší. Mě braly i křeče v noci do nohou.

hnizdo
2. led 2015

Prosím o radu, jsem v 17tt. A myslim , ze mi taky tvrdne břicho. Rano se vzbudim na zadech a břicho mám jako balvan, tak se prekulim na bok a mám to tvrdé na boku( jakoby se to tam prekuli) Pak vstanu a jako by to spadne do podbřišku..mate s tím někdo zkušenosti?

maty62
2. lis 2015

Ahojky, taky bych se připojila do diskuze o tvrdnutí břicha, protože nevím, zda to dobře poznávám. Jsem ve 28.týdnu. Stává se mi jako by se mi sevřelo břicho a u pupíku se mi vyboulí malá tvrdší bulka. Během pár vteřin to odezní. Jinak mě nic nebolí, nemám křeče.Mám jen strach, abych to dobře poznala a hlavně, abych se nezačala otevírat. Minulý týden jsem byla na kontrole a doktorka mi nic o čípku neříkal a ani nic o tom, že bych se měla znepokojovat. Jsem na neschopence a doma se nijak nepřetěžuju. Jsem z toho tvrdnutí docela vyplašená, i když vím že je to normální. Jsem těhotná poprvé, všechny kontroly a testy byly v pořádku, tak bych teď nerada něco zanedbala.

jarkamodra
9. lis 2015
Uživatel jarkamodra je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jarkamodra.

magnesko a hajat a odpocivat 🙂

ivulemamlas
11. srp 2017

Ahojky holky,jsem v 19tt a od včera se mi dělá na pravé straně břicha jakoby taková tvrdší boule, když se otocim na bok tak se mi jakoby něco skripne a mam lehkou křeč a za chvilku to zmizi 😲 Mela to některá? Je to me 5 uspesne těhotenství tak už mam ze všeho strach. Předem dekuji za odpovědi Ivča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru