Jak probíhá pobyt v porodnici?

zdenka7777
14. črc 2014

Dobrý den, mám jednu otázku- jak probíhá pobyt v porodnici po porodu. Sice již budu rodit po 3, ale s 10letým odstupem. Jestli tu jsou maminky které ted nedávno rodily, mohly by se podělit se svými zkušenostmi a zážitky. Za tu dobu se jistě všechno změnilo. Za případné odpovědi děkuji. Zdeňka 🙂

zamilovanadonej
14. črc 2014

Já když porovnám první pobyt v porodnici a druhý (odstup skoro 7 let), tak se nezměnilo skoro nic. Možná jen přibyly další vyšetření novorozence. Jinak to bude +- nastejno, takže vlastně to, co znáš. Ale taky záleží kde budeš rodit, zda si zaplatíš nadstandart....

betelgeuzz
14. črc 2014

Záleží, kde budeš rodit, každá porodnice to má trochu jinak. Já byla ve Zlíně, pokoje jsou po 2, dítě máš pořád u sebe, koupání probíhá na pokoji. Ráno vizity, na jídlo se chodí ke stolům v na chodbě, to se odváží miminka k sestrám.
škoda, že jsi to založila jako otázku, protože pak se nemůžeš ptát a lidi ti znovu odpovídat, každý může odpovědět jen jednou. Zkus založit znovu, nebo požádat adminy, ať to změní. 🙂

panihk
14. črc 2014

Já myslím, že se tohle nemění. 🙂 Já rodila v Motole a prcka jsem dostala druhý den po porodu. Do té doby mi ji vozili po třech hodinách na kojení a mohla jsem za ní kdykoliv k sestrám. A teda v době návštěv (celé odpoledne) jsem ji mohla mít u sebe. A když už jsme byly na pokoji spolu, tak klasicky ráno ženská vizita, pak snídaně, dětská vizita, oběd, návštěvy a večeře. Na jídlo jsme se prostřídaly s druhou maminkou na pokoji, aby vždycky jedna hlídala děti, nebo jsme je mohly odvézt k sestrám. Jinak si jen zjisti, co potřebuješ s sebou, jestli i věci pro miminko, nebo ne. V Motole bylo všechno erární a nepotřebovala jsem nic.

hansed
14. črc 2014

Já rodila v malé porodnici (1000 porodů ročně). Dceru jsem měla po porodu 2 hodiny na sále u sebe, pak jsem šla do sprchy, miminko si odnesla dětská na umytí. Došla jsem si na pokoj, přivezli mi malou a už jsem ji měla u sebe (nabízeli mi, že si ji nechají přes první noc, ale nechtěla jsem). Jídlo nám nosili na pokoj. Pokoj pro 2 maminky s WC a sprchou....
Hodně také záleží na personálu, na který narazíš....

hojda
14. črc 2014

Páni tak to tedy koukám, ještě někde to funguje, tak že miminko nemáte u sebe a přivezou ho až druhý den po porodu? Tak to musel být nějaký těžký porod, nebo normální? 😕 Vozí po 3 hodinách na kojení? To jsem myslela, že je dobá už dávno minulá. Rodila jsem v malé porodnici, dítě jsem měla u sebe, pokud bych chtěla mohla jsem ho dát k sestrám, ale neměla jsem k tomu žádný důvod(max, když jsem se chtěla třeba osprchovat, ale dělala jsem to, když byl někdo na návštěvě a tu chvilku mi pohlídala návštěva, jídlo na pokoj, koupání taky na pokoji, včetně prvního koupání ihned osobně se sestrou na pokoji.

granda
14. črc 2014

po cs jsme byla ráda, že si ji nechaly na den a noc u sebe.... měla jsem co dělat, abych se zvedla z postele a byla jsem ráda že byla se mnou sestra ve sprše... pak jsme ji měla u sebe pořád... na jídlo jsme si ji vozily sebou na jidelnu....

treasurka
14. črc 2014

rodila jsem 8. 4. u Apolináře a za mě absolutní spokojenost, personál profesionální a otevřený, vstřícný přítomnosti tatínka, byli jsme spolu od začátku porodu do konce, žádné sama na hekárně nebylo, na šestinedělí taky super, pomohli mi s kojením, malého jsem měla pořád u sebe, krom toho, když byl pod lampou kvůli žloutence, ale i tak jsem mohla k němu, kdy jsem chtěla včetně širší rodiny, fakt jsme se tam střídali jak na běžícím pásu a nikdo ani nepípl, žádné divné pohledy. Před porodem jsem procházela podobné diskuze a byla vystrašená všemi komenty o zlém personálu, zbytečném odloučení od dítěte, nevstřícností a pod, a skutečnost byla naprostý opak 😉

pisjutynka
15. črc 2014

Rodila jsem v únoru v Praze Vinohradech a za mě velká spokojenost. Od začátku jsem si přála, aby semnou byl přítel po celou dobu porodu, pže jsem prostě věděla, že když tam bude semnou, budu v klidu. A to se mi naštěstí vyplnilo, od příjmu do porodu se odemě nehnul na krok 🙂 malou mi pak přivezli asi za 3 hodiny na pokoj na kojení, pak jí zase odvezli, přivezli ráno a už semnou zůstala. Jinak klasika: ráno vizita z pediatrie, následně na to z gyndy. Pak snídaně. Návštěvy byly od 13:00 do 19:00, ale bylo celkem běžný, že je tam nikdo moc nedodržoval, takže když přítel odcházel třeba i v půl 9 večer, nikdo nic neřekl 🙂 A celkově volnost, když bylo potřeba, tak nám vše vysvětlili, ukázali, mohla jsem kdykoliv za někým přijít, ale jinak to bylo hodně o pohodě. 🙂

babanci
28. kvě 2019

Rodila jsem s odstupem 14 let a kromě toho, že jsem u prvního porodu muže nemohla mít a u dalšího už ano, se nezměnilo nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru