Jak reagovat na větu "Ty máš ale velké břicho."?

scheetje
18. led 2014

Mile damy, poradte jak vtipne reagovat na povzdechy okoli ohledne velikosti vaseho briska. Vety typu: 'Necekas dvojcata?' nebo 'Vypadas na 8. mesic...' Urcite jste to mnohe z vas zazily a mozna vas to tocilo stejne jako me. Jak se slovne branit, abych nebyla za hulvata, ale zaroven neutrpelo me sebevedomi? Zatim to resim odpovedi 'A co kdybys misto slova 'velke' pouzil slovo 'pekne'? nebo 'A co kdybys mi radeji rekla jak mi to slusi? Dekuji za vase tipy a obohaceni slovniho repertoaru.

mon_88017
30. čer 2015

@scheetje osobě ženského pohlaví bych asi odpověděla " a ty máš ale velkej zadek", osobě mužského "ty máš ale malé pééééé..... přirození" 😎 A nic hulvátského na tom nevidím, páč mi to přijde úplně stejně taktní 😀

dokument
30. čer 2015

@janesafari ja to mela pri tom jednom co mam uplne stejne. Akorat, ze po porodu jsem nezhubla, naopak pribrala dalsich 10 pri kojeni a uz mi dva lidi gratulovali k druhymu... (mam tlusty bricho)

78marcela
30. čer 2015

@scheetje at kecaj co chcou, hlavne at mi na nej nesahaj.

janesafari
30. čer 2015

@dokument Mě už se zhubnout podařilo-mám navíc už jen 3 kg,ale bříško mám doted...A dodneška slyším,že sem zase těhu a kdy máme termín a pod kecy...Vysvětlovat bříško ještě 2 roky po porodu je masakr a někdy mě to leze na palici...
Tak mám hrůzu s těch keců,až budu v očekávání třetího...
Tak abych si připravovala odpovědi na blbé otázky 😉

dokument
30. čer 2015

@janesafari ja mam po porodu rok a pul😀 mozna az zhubnu (jestli), tak to nebude tak markantni. Snazim se na to cvicit (panevni dno a sm system), asi je to na delsi dobu, nez budou videt vysledky.

janesafari
30. čer 2015

První foto ze 40 tt-rodila sem o týden později...
Třetí fotka je asi 9 dní po porodu,s bříškem bojuju doted,ikdyž mám už o 10 cm v pase mín,tak pořád je na mě bříško hodně viditelné-porod nakonec akutním císařem,pak problém s jizvou,8 týdnů po porodu mě řezali znova a cvičit sem mohla až půl roku po porodu...
A až ted najdu uase dvě //-určo budu nafouklá hned od začátku

janesafari
30. čer 2015

....tak holky-za blbé kecy ty blbečky odpálkujte a užívejte si bříška... 😅
Taky patřím jako těhu mezi slonice...A pokaždé sem si bříška užívala každou vteřinu a ostatní za ty kecy odpálkujte...
Jinak radama a spešl odpovědma se od vás budu inspirovat 😉

lucinka58
1. črc 2015

Holky, tak u mě je to samé. Bříško mám velké (ale podle mě ho mají maminky i větší) a když jsem byla v práci a asi čtvrtá kolegyně se mě ptala "Fakt tam nejsou dvě????", tak už jsem se naštvala a řekla jsem jim, že určitě na internetu najdou sekci "10 blbých otázek na těhotné a tahle tam určitě někde bude" 🙂 A byl klid 😀

dindonka
1. črc 2015

Kdyz me moje tchyne videla v 6. mesici( bydlime od sebe daleko) , jeji prvni veta misto pozdravu byla : ale nejsi moc tlusta. Jako lichotku jsem to nebrala, je na me dost zla. Odpovedela jsem na tak velky bricho mam jen 4 kg nahore. Mohlo to byt horsi. Ale s pindou rostu do krasy i ja! Cekam kluka. Tchyne natahla hubu. A celej vikend semnou nemluvila....

anitramov75
11. bře 2018

A to já bych je při "velkém" bříšku nechala a odpověděla, to víte, ony se ty tři někde vejít musí....a víc bych neodpovídala.

vanea
11. bře 2018

No já nevím, asi bych neodpovídala kousavě, ale snažila se to převést na to, že tě vlastně těší, že to říkají - tj. že chceš velké bříško ;) Čím víc budeš dávat najevo, že tě to štve, tím víc to budou řešit (někomu teda nepomůže ani svěcená voda bohužel:D a bude to řešit ať řeknes cokoliv.) ...nic bych si z toho nedělala. Já zas celé těhu poslouchala, jestli jsem vůbec těhotná a jestli je všechno v pořádku, fotku před porodem mám na profilu=) Lidi reagují různě..ale chápu, že už je to otravné🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru