Jak reagovat na větu "Ty máš ale velké břicho."?

scheetje
18. led 2014

Mile damy, poradte jak vtipne reagovat na povzdechy okoli ohledne velikosti vaseho briska. Vety typu: 'Necekas dvojcata?' nebo 'Vypadas na 8. mesic...' Urcite jste to mnohe z vas zazily a mozna vas to tocilo stejne jako me. Jak se slovne branit, abych nebyla za hulvata, ale zaroven neutrpelo me sebevedomi? Zatim to resim odpovedi 'A co kdybys misto slova 'velke' pouzil slovo 'pekne'? nebo 'A co kdybys mi radeji rekla jak mi to slusi? Dekuji za vase tipy a obohaceni slovniho repertoaru.

lucieandrlova
18. led 2014

Já jsem občas odpověděla, že máme trochu náročnější miminko a tak si tam staví velký domeček..., ale jinak jsem se tím vůbec nestresovala. Důležité pro mě bylo, že těhotenství probíhá v pořádku a mimi bude zdravé. I když jsem v těhotenství jedla nejzdravěji za celý svůj život (žádné přejídání v noci), stejně jsem přibrala 30 kg a měla i velké břicho. To je prostě příroda. Každý to má jinak... Dcera se narodila zdravá a řekla bych tak akorát (51 cm, 3,53 kg). Pořád je OK, zdravá, trochu vyšší po tatínkovi... Já jsem při narození vážila 2,40 kg a celý život mám oslabenou imunitu...
Takže si z toho nic nedělejte a řekněte si, že stejně jenom závidí... 😉

dezyre
18. led 2014

také jsem přibrala u obou 30 kg. Nejvíce komentovala mé břicho rodina, tak jsem vždycky odsekla něco v tom smyslu, jakože já to těžko ovlivním jaké mě roste bříško. Když mě u druhýho syna okomentoval břicho jeden známej (má dvě holky), tak jsem mu odpověděla něco v tom smyslu,že my čekáme pořádný velký silný chlapi,tak musí mít místo.

anulilinkaaa
18. led 2014

Jsem ve 37tt a přibrala jsem přes 20 kilo. Bříško už mám opravdu obrovské už od 6 měsíce. Všichni se mě ptají, jsi si jistá, že tam nejsou dvě? Začátkem 7 měsíce mě oslovila neznámá paní na ulici a zeptala se mě, kdy se mi to má narodit, že to vypadá, že miminko půjde každým dnem ven. Už mě ty lidi s tím štvou. Na tyto narážky odpovídám, že miminko je sice trošku větší, ale je zdravé a má se u mě dobře. Jednou mi už, ale přetekla trpělivost. Jedna známá mi řekla, jestli vím, že se v těhotenství nemá jíst za dva..tak jsem jí řekla, že já mám alespoň důvod mít tak velké bříško narozdíl od ní. Taky nevím, jak správně reagovat, ale někdy je to fakt o nervy. :(

sarunatko
18. led 2014

"Já to za chvíli porodím, ale ty zůstaneš blbec až do smrti!"

brsh
18. led 2014

Já jsem měla velký břicho od začátku a to tak, že jsem se nevešla ve druhým měsíci do svých kalhot... a mám nahoře osm kilo. Není to o váze... na takovou blbou poznámku jsem se vždycky jenom blbě zatvářila a myslela si něco o prdeli 😀 Ale lidi jsou fakt strašný neomalenci...

buldrik
18. led 2014

V posledni dobe me s tim vytaceji kolegove v kancelari. Neni dne abych neslysela jak jsem "big" nebo "huge". jsem v osmym mesici, tak snad muzou ocekavat, ze to brisko proste je videt. Vtipny ale je, ze jsem od zacatku tehu pribrala jen 4 kila, zhubla jsem v obliceji, rukach atd. Nejhlasitejsi se svymi poznamkami je jeden kolega, jeho manzelka ma skoro stejny termin, ale narozdil ode me pribrala pres dvacet kilo. Tak radsi nechci vedet, co rika ji doma.
Ja se sama sobe libim vic nez pred rokem a manza to vidi stejne 🙂 a to je nejdulezitejsi 🙂

apacheee
AMBASADORKA
18. led 2014

Holky, já myslím, že to ty lidi ve většině případů opravdu nemyslí zle, takže je zbytečné být na ně hrubá. Hrozně se mi líbí odpovědi tazatelky, ukážou že jsi slušný člověk a ještě je navedou na to, co by se ti líbilo, aby ti lidé říkali. Věřím, že tě to může mrzet, ale opravdu bych za tím nehledala nějakou zlomyslnost🙂

buldrik
18. led 2014

U jednorazove poznamky to prejdu (I kdyz vetsinou se "zatvarim"). A jinak neco ve smyslu, ze misto velky muzou pouzit pekny, protoze mne se moje brisko libi. . Nebo hraju blbou "vazne? Mne se zda spis moc maly nato, ze za par tydnu rodim (coz je mimochodem pravda).

romantika
18. led 2014

to se nestresuj, jezis co ja bych za to dala, ja jsem byla opacny pripad. taky jsem tim desne trpěla, v 8 mesici si každý myslel ze jsem cerstve tehotna. nikdy mne nikdo nepustil sednout, nikdy jsem nezazila takove ty tehu privilegia a obdiv okoli. takze si vyber. jako bych ani tehotenstvi nezazila. a tak jsem se chtěla pupikem chlubit a vždycky kyz jsem se hladila po brichu tak jsem vypadala jen jak prezrana a divna ze si hladim pupek. ja bych teda po tehle zkusenosti byla navýsost pysna ze mam pupajz v kterym je krasne velke zdrave mimco. to ti muzou jen zavidet. poradne si to uzij je to narocne ale ještě budes rada vzpomínat.
Krom toho ja myslim, ze to je taky mysleno dobře. Proste je to obdiv, moje kamosky taky měli velky a taky jsem vždycky rekla je ty mas velky pupik, ale mysleno opravdu dobře, ze tam je poradny macek. Nicmene v tehu je to normalni ze je clovek na vse citlivy a chrani si ten svůj poklad.

truhlinka
18. led 2014

Tak me na jedne oslave rekla uplne neznama zenska, ze snad jak porodim pujde uz hned do skoly...tak to my prislo uz dost drsne, videla jsem ju poprve a uz takove narazky...od pratel to tak nejak beru, tak ze proste musi si delat srandu ze vseho, prechazim to usklebkem, ale tohle uz bylo trochu moc...Obrana na to asi neni, nevim, jedine nebrat to vazne a myslet na to ze dite ma mit pohodu a maminka taky 🙂 a zbytecne se nenervovat nejakyma blbyma narazkama...

loafeer
18. led 2014

Já jsem tyto kecy zažila hlavně od lidí, co sami děti neměli a od holek, co těhotné nikdy nebyly....přibrala jsem 12kg, což si myslím, že nebylo nějak moc, při mé výšce břicho velké bylo- ale fakt až poslední měsíc, malý měl taky skoro 4kg , to je fakt, ale co jim na to říct. V duchu jsem si myslela něco o prdeli a hotovo.

rory_g
18. led 2014

řekla bych, že velké břicho značí velký mozek, ať se kousnou kamsi 😎

atinkaa
18. led 2014

tak teda mne sa to stavalo s obidvomi bambuleckami.....ano velke brusko, ci uz ideme rovno do porodnice, i necakame dvojicky.....to su vety ktore si dnes trufne hocikto...aspon ja som to najcastejsie pocula od uplne cudzich na ulici 😅 🙄 niektorych ludi jednoducho uz dospelych nevychovas....a teda co ich nenaucila ich rodina, to ty nezmenis

za seba, pokial sa da, nereaguj, neries.....ak sa da viac tak s usmevom a ladne povedz ano dvojicky minimalne 😉 😎
ak mas podporu partnera...tak ten moze pridat....ze tak veselo v zabkach do porodnice moze ladne bezkat iba jeho pani....a tie starsie damy......chcelo by sa mi napisat aj inak, kasli....oni mali bruska tak akurat, deti furt tip top a zrkadlo nemaju dodnes ziadne....s tym fakt nic neurobis 😉 drzim palce nech mas krasne tehulkovanie 🙂

mafeska
18. led 2014

Tohle jsem ani tak často neslyšela a kdyby jo, nereagovala bych a myslela si své. Spíš jsem furt poslouchala že bych neměla dělat noční a podobné kecy, tohle mě zvedalo ze židle.

ivarei
18. led 2014

Hm, ja u dvojcat poslouchala o brichu porad. Ted jsem do poloviny 8. mesice poslouchala, kde ze mam bricho - a kdyz konecne vyskocilo, tak posloucham, ze od minule rychle vyskocilo :D. Nejsem ten typ, co se po tydnu foti a peclive vklada fotky na fb, ale nekdy si rikam, ze by bylo lepsi, kdyby to lidi probrali tam a ne v krame, v praci apod. Clovek se proste v tehotenstvi stava verejnym majetkem, vsichni hodnoti, sahaji na bricho a u nas, protoze deti jsou z IVF a vseobecne se to vi, i odhaduji, jak jsme pocali treti :D. Jsem zvedava, s jakymi radami ostatni prijdou, ale myslim, ze to lidi stejne nezastavi :D

kstablova
18. led 2014

Já bych řekla "ty taky, akorát že já až porodím, se toho břicha zbavím na rozdíl od tebe"....

petrajurinova
18. led 2014

@scheetje já odpovídala na blbé poznámky o velikosti mého břicha, že v něm nosím slona (a skoro to tak i bylo - když měl mladý při porodu 4,2 kg). Případně jednomu příbuznému, kterého velmi bavilo při každé příležitosti zdůrazňovat jak velké mám břicho, jsem řekla, že jsem sežrala toho chlapa co mě prudil stejně jako on.

lenicka07
18. led 2014

@scheetje Já bych asi řekla, že mám hodně plodový vody 🙂 No ale jinak bych se na ně vykašlala... Moje sestřenice to měla horší - byla už po porodu dvojčat a když jednou babička chvíli pohlídala a ona se dostala bez dětí ven (šla něco koupit) a paní prodavačka se zajímala, kdy prý se jí to narodí 🙂 ... sestřenice teda byla nasr... pořádně 😀 Teď už je jako proutek, tak báby můžou závidět 🙂

missymici
18. led 2014

Na tyto vety jsem nikdy nejak nereagovala nebo spis,jen rekla " JA vim 🙂 " ,vedela jsem ze velke břicho mam,...ale nedelala jsem si z toho nic,...

caboonek
18. led 2014

Ahoj, já mám celé těhotenství opačný problém a taky mě to vytáčí.... Pidi bříško....máš ho tam vůbec...nevypadáš jako těhotná....teprve včera, 3 dny před termínem mě jedna slečna v mhd pustila sednout. Pevné nervy a krásné těhulkování!!!

marcellllka
6. únor 2014

ahoj sice nejsem v tehu tak daleko jako vy, ale bricho roste jak blazen hehe,vzdy jsem si ho prala a tesila se na to, a tet jak kdybych se za neho stydela...,a vubec nesnasim ty veci ze to roste a dvojcata atd...,mam tendenci bricho schovavat a vubec jak mi nekdo rekne okaz se jak se kulatis...,tehu jsme planovaly ja az moc moc sem si to prala a vyslo to v dobu kdy jsem to nejmin cekala a byla jsem upe nejstastnejsi ale tet me to ani neprijde a prijde mi to jak kdybych silene pribirala a ne ze jsem tehu snad to brzy prejde a budu se pysnit..,

arletice
7. únor 2014

@scheetje Odpoved: No jo, vcera jsem omylem spolkla meloun ... 🙂)

arletice
7. únor 2014

Apropos, vcera se me moji milovani bratr a tatinek zeptali: Co tady delas? My mysleli, ze jsi v ostrave? Ja na to: Proc v Ostrave? No v radiu hlasili, ze tam pry rodi slonice... :D :D

arletice
7. únor 2014

@lenicka07 Hehe, to se mi taky stalo, ze se me jedna pani zeptala: Jee, vy jste tehotna? A ja na to: Ne pani, to jsem tak tlusta, vite... Pak uz nerekla ani slovo 🙂

listicka20
20. únor 2014

Je zajímavé, že kousavé poznámky o tom, jak mám velké břicho, jsem slyšela jen od slečen či paní, které mají velké břicho samy, ač nejsou těhotné. Jinak mi lidi často říkají, že mám břicho malé, dokonce se na mě sem tam někdo soucitně podívá a zeptá se, jestli je s mimi všechno v pořádku, když je tak maličké, tak to už mě docela štve. Tak na to odpovím, že moje máma přibrala v těhotenství 25 kg a já se narodila s nějakými 2.70 kg, tak velikost dítěte asi opravdu nezávisí na velikosti břicha...

pralinkapa
30. čer 2015

Také mám velké bříško, už od pátého měsice mi lec kdo říkal, že už to bude za chvilku a nebo to budou dvojčátka. Mě to tedy vůbec nestresuje, asi i proto, že to zatím nikdo nemyslel jako posměch, ale spíš údiv.
Já odpovídám podle pravdy, jak mi paní doktorka říkala, mám hodně plodové vody, tak že já říkám, že malému dopřávám luxusní bazének 🙂). Zatím to každého pobavilo a už to nikdo dál neřešil.
Ale pravdou je, že mi chybí sotva 10 cm abych měla 2x tolik v pase co jsem měla netěhotmá. 🙂) I sama žasnu nad jeho velikostí. Tak mě to nemůže rozházet. A malý asi žádný drobek nebude.
Jen doufám, že se mi vrátí do původního stavu a nezůstane.

kajovaevicka
30. čer 2015

Protože sežeru každého, kdo mi to řekne... 😝

janesafari
30. čer 2015

Já to taky poslouchala v obou těhu-měla sem na svou postavičku obr břicho a to vždy celkem brzo...A u obou sem poslouchala už od 5 .měsíce kecy typu-jé kdy rodíš,už to máš za pár,co? A ty tam máš určitě dvě,apod.... Někdy sem to neřešila a někdy jo...Podle toho jak mě to vytočilo...
Ale co nezapomenu bylo,když sem byla 2 týdny po porodu a jela s manžou ke tchánům na den otevřených dveří do skláren...Byla sem si jen do jednoho stanu vybrat vázy,držela sem kočárek s maličkým a jen sem paní řekla,co mě má nachystat...A ona mě říká : Jééé,to ale rychle stíháte...Miminko v kočárku a už čekáte další !!!
No tak mě šokovala,že sem zůstala jak opařená...A pak sem po ní vyjela,že sem 2 týdny po porodu,tak proto mám stále velké břicho... 😠
A podobné kecy sem řešila ještě donedávna!!!
Jinak zrovna pracujem na třetím-tak ty řeči zase očekávám...A asi hodně brzo !!! protože druhé těhu už na mě bylo poznat od 6 tt...A ve finále sem měla 113 cm přes pupek a s 16 kg nahoře-skoro vše jen v bříšku...A přitom obě děti měli do 3500 g...

mispula19
30. čer 2015

@scheetje mě se líbí, jak odpovídáš teď. Než lidi "stírat", hezky od srdce jim popravdě řekneš do očí, že vlastně vypustily hroznou ptákovinu a mě osobně by to dalo pocit studu, já bych tak odpovídala dál. Mě se zase každý udivuje nad pidi bříškem a kde malého nosím, naštěstí se mi i tak docela řeči kolem těhu vyhly, tak uvidíme po porodu. Ale já se snažím preventivně vyhýbat společnosti, celkově nemám lidi ráda, já raději zvířata, co nemluví a jen mi břicho olizují nebo očichávají 😀

brokovich
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru