Jak reagují vaši pejsci na vaše těhotenství?

amalka89
7. črc 2014

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak reagují vaši pejsci na vaše těhotenstvi? máme hrozně aktivní fenku (kříženec boxera a jacka russela) ale zdá se mi, že se od té doby co jsem těhotná trochu uklidnila a už po mě nehopsá jak dřiv🙂 jaké máte zkušenosti vy? a co se psem po porodu? Máme jí doma a ze všech stran slyším, až budeš těhotná musíš jí dát ven, vždyť je hrozně akční,ale mě se do toho teda opravdu nechce,přišlo by mi to jako zrada vůči ní🙂

mat_ova
7. črc 2014

@amalka89 mám doma dvě akční fenky, irskou setřici (3,5 roku) a anglickou setřici (1,5 roku). Mají k dispozici dům i zahradu, ale primárně jsou domácí. Denně je venčím a pravidelně poslouchám, jak to jako chci zvládat s mimčem a dvěma psama ( a domem v rekonstrukci), co s těma psama jako budu dělat...no co by, nic 🙂
Zvýšili jsme důlslednost co se týče poslušnosti (přivolání, tahání na vodítku), nesmí už do postele a na gauč, ale jinak beze změny. Ta mladší je divoch, tak tu musíme hlídat kvůli skákání (mazlí se, že vyskočí předníma na ramena a opře se čelem o čelo).

Co se týče samotného těhotenství, tak jsem asi žádnou změnu nezpozorovala, možná jsou více na mě fixované, ale může to být i tím, že jsme s něma doma na nemonceské.

Přímo po porodu jsme domluveni s ordiči, že si je odvezou, když budu v porodnici, aby manžel mohl za náma jezdit a neřešil venčení (samy na zahradě nezůstávají, pmáme nízký plůtek). A dle situace a nálady nám je pak přivezou, buď hned jak se vrátíme z porodnice, nebo o pár dní později. Ale více jak týden bez psů rozhoně nevydržím 🙂

domca89
7. črc 2014

@amalka89 No zatím jsem stále ještě těhotná, ale máme dva pejsky. Jorkšírka, ten by problém nebyl. Ale máme ještě bulteriérku, na konci srpna jí bude rok. Od chvíle co jsem těhotná se zklidnila, položí mi hlavu na nohy,už neskáče do klína atd. Možnost dát ji ven máme, ale nechci,ač je pravda, že od chvíle, co víme, že čekáme mimčo, má jistá omezení. Nesmí na gauč, do postele, má vlastní pelíšek a snažíme se jí učit ke klidnosti. Ač to taky není jednoduché. Aby si pak tahle omezení nespojovala s malým. Jinak z obýváku byla přesunuta do velké chodby a dostala zákaz do pokoje, kde bude mít pokojík malý. Uvidíme jak to půjde, každopádně nikdy nezůstanou oni dva sami bez dozoru. Až se malej v říjnu narodí, pokusím se ohlásit, jak nám to jde společně.

monasek84
7. črc 2014

Mam ridgebacka - psa... kdyz jsem otehotnela, poznal to o nekolik dni driv nez test (strasne me nuchal a prestal pri me tak jancit). Je ciste domaci, vencime denne + ma k dispozici zahradu. Taky se vsichni ptali, jestli uz ho vyhodime z domu na zahradu, kdyz bude mimco atd 🙄 Uz na zacatku tehotenstvi jsme zacali delat zmeny (aby si to pak nespojil s miminkem), takze byl vyhosten z loznice (mel tam svuj spaci pelech), zacali jsme mu zakazovat do obyvaku na koberec atd. Prvnich par mesicu malyho uplne ignoroval, klidne by ho zaslapl kdyby sel okolo nej atd... az ted poslednich par tydnu sleduju, ze zacina hlidat kocarek atd... tak snad to bude jen a jen lepsi. I kdyz ... s tim, ze uz neni nase hvezdicka nejblyskavejsi, se jeste porad nevyrovnal 🙂

jenny97
7. črc 2014

@amalka89 Ahoj, tak to máš podobrý problém jako já 🙂. Máme doma fenku jacka russela, je jí rok a půl a je zvyklá spávat převážně doma s náma v ložnici. Teď čekáme první mimčo a každý mi říká, že musí začít spávat venku, že přece nebude spát ve stejném pokoji jako mimi, že jsou tam všude chlupy (což je pravda)...atd. Teď přes léto je to v pohodě, máme velký dvůr, z obýváku terasu, kde má i malou zateplenou boudičku, takže už tam párkrát spala a úplně v pohodě, nekňučí ani se nijak nedožaduje toho jít spát domů, ale horší to bude, až se zase ochladí, to asi nedám, navíc si myslím, že to ani není pes, který by v zimě měl být venku :(. No je to těžký s pejskama, ale určitě to nějak vymyslíme, aby se měl dobře i pejsek 😀

agneszka
7. črc 2014

Ahoj ,tak to máme podobný problém 🙂 Já s tím rozdílem že psa mám jednoho jack rusela a děti se mi narodí dvě..spíš řeším problém jak sním budu chodit ven,bydlíme v bytě. Než ráno nakrmím ,obleču a vyjedu s dětma tak se pes zblázní. Je hyperaktivní ,jak vidí že se oblékám po ránu skáče štěká ,už v koupelně se klepe radostí,že jdeme ven. No nevím jak ho uklidnit. Ted v těhotenství si mne hodně hlídá,moc ke mně nepouští lidi a někdy vyjíždí na auta i lidi pokud se mu někdo nelíbí,tak doufám,že ho to přejde. Snažím se ho krotit,ale daří se mi jen málo 😖 . Jsem sním ted doma,je to takový malý rozmazlený závislák. Naštestí miluje děti tak toho se nebojím,jen to venčení mi dělá starost.

frantiska85
7. črc 2014

Máme psa a dítě a nemůžu říct, že by se příchodem miminka cokoliv změnilo. Pes spí normálně dál v posteli a chová se jako předtím.

daniellah
7. črc 2014

Máme zlatýho retrívra a bernského salašnického psa. Obě plemena k dětem 🙂 Ale máme je 8let a jsou to jako naše děti a jsou na nás strašně fixované. Do baráku mohou, ale mají pravidla, jen do přízemí, kde mají pelíšky. Mimču bude 5 měsíců a bernacka ji uplně totálně ignoruje, jak píše monasek84. Elenku jí dám až před čumák a ona i kdyby já nevim co, tak se na ni prostě nepodívá a odvrátí se i kdyby tu hlavu měla otočit o 360 stupnu. .Jsem z toho trošku zklamaná, a docela mě to vysiluje, ale zase ji chápu no...byla jsem tu jen pro ni a ted musim rozdělit tu lásku mezi ně, a to se jí nelíbí. Neublížila by, ale stejně je radši nenechávám o samotě, co kdyby ji něco popadlo..

luciene1
7. črc 2014

Taky o tom teď přemýšlím. čekáme první mimčo a máme 4letou fenku parson russell teriéra,je na nás hodně fixovaná,spí s námi, skoro všude ji bereme sebou atd. Ale naštěstí je vcelku klidná,není to taková ta typická blecha na pérku 😀 ,spíš se bojím,že bude žárlit, aby nedělala nějaké naschvály. No a taky samozřejmě ty chlupy všude,ale bydlíme v bytě,takže to asi vyřešit nepůjde 😒

luciene1
7. črc 2014

@frantiska85 😀 😀 😀
myslím,že u nás to asi taky tak zůstane,nebo budou v posteli oba i s mimčem 😀

evaamy
7. črc 2014

ahoj, já jsem v 10tt a už jsme odnaučili psa (JRT) skákat mi po břichu a šlapat po prsou 🙂 jinak zatím žádné změny neplánujeme. bydlíme v bytě s malou zahrádkou, takže pes může být hodně venku a já je nebudu muset mít oba pořád na očích, pes spí s námi v posteli a tak to i zůstane.

bedynka
7. črc 2014

no ono je to podle mě o lidech, lidi co nemají psa jako člena rodiny a mazlíčka nikdy nepochopí, proč si někdo nechává psa v bytě a už vůbec ne s dítětem. My máme malou psí slečinku, která s námi už skoro 3 bydlí a já jí naprosto zbožňuji. To, že budeme mít miminko se chci snažit řešit tak, aby samozřejmě neubližovala nebo neškodila, ale rozhodně nechci v jejím dosavadním způsobu života nic radikálně měnit. Myslím, že by to ani nebylo dobré a už vůbec ne něco jí zakazovat až bude dítě s námi, bála bych se pak její reakce. Samozřejmě jí budu muset hlídat, aby mu neublížila, ale myslím, že i ona vicítí, že je to člen její "smečky" a doufám, že ho bude mít ráda! nedokázal abych jí dát na zahradu nebo prostě odstrčit někam do kouta, takže doufám, že to ocení a bude se chovat slušně🙂

xdany
7. črc 2014

@agneszka No, prostě pes bude jančit a ty oblíkat. Takhle to bylo u nás, oblíkla jsem psa, který nedočkavostí mručel zatímco já jsem oblíkala miminko...On se časem uklidní, ten můj si už i klidně zchrupne než vyrazíme :D

agneszka
7. črc 2014

@xdany no já doufám,že se zklidní 😀 😀 ,snad pochopí,že něž obleču dvě děti tak to hold chvíli potrvá. Nám se mají narodit v prosinci tak sem tedy fakt zvědavá jak to tady bude probíhat 😎

agneszka
7. črc 2014

@bedynka ten náš se ani odstrčit nenechá...se k sobě s manželem přiblížíme a stačí že si dáme pusu a ten náš žárlivec skáče metr dvacet vysoko..a pokud se přitulíme v ložnici tak hned leží mezi náma 😀 . naštestí máme velkou postel vleze se pes i dvojčata 😀

phoebe003
7. črc 2014

mám doma 2 čivapsy, jsem v 6tt a v žádném případě bych je pryč ani ven nedala i když už mi bylo řečeno, že bych se těch chlupatých koulí měla zbavit... Ale ani za svět. Jsou jako moje děti a dětí se lidé nezbavují 🙂

dzejnab
7. črc 2014

Mám doma přerostlého hyperaktivního labradora .... neskutečný divoch. Pes byl na mě vždy maximálně fixovaný .... já s ním byla od štěňátka, já s ním chodila na cvičák, já ho vychovávala ... samozřejmě mi svou lásku vždy dával nejevo po svém .... roztrhané halkoty, když jsem se v jeho společnosti bavila s někým jiným a nevěnola se mu dle jeho představ, rotrhaná trička, když jsem přišla dom a to 45kg tele se mi snažilo skočik snad až na krk atd. Ale je to moje zlatíčko. Když jsem otěhotněla, měla jsem obavy .... vždy po mě skákal, byl zvyklý na kilometrové procházky kdykoliv a za jakéhokoliv počasí .... potřebolala jsem myslet více na sebe a to malé .... pes to snad i vycítil, přestal po mě skákat a vždy přišel a přitulil se k břichu (plnou vahou), jeho páníček se najednou změnil, já už nebyla ten kdo vychovává a zakazuje, já najednou byla na "tulení" a mazlení. Dá se říct, že tento vztah se už nezměnil, poslechne mě, můžu se na něj spolehnout, ale už jsem prostě ta druhá .... už nejsem jednička. Když se malá narodila, tak to byal doslova vetřelec .... když jsem jí nesla, obcházel nás obloukem, když si jí vzal někdo jiný, nešel zase k němu. Dnes je dcerce již přes rok. Já psa miluji a on miluje mě, jen se už trochu uklidnil. Děláme spolu blbosti, hrajeme si, je to stále to hyperaktivní tele, ale už ví, že je to vždy jen hra a ta musí skončit zase se musí uklidnit. Měla jsem velké obavy, jak bude reagovat, až ho Lůce bude chtít honit a blbnout s ním .... neskutečné se událo .... a ten náč čtyřnohý cvok si od ní nechá všechno líbit a on jen stojí a drží, nikdy ji nekousnul ani se po ní neohnal, nikdy nezavrčel, neporazil jí (na to je najednou neskutečně opatrný) ....a dokonce jí chrání. Nikdo nevěřil, že se k ní bude takhle chovat a že se dokáže takhle uklidnit.
Vždy je to o výchově, jakého psa si vychováte, takového budete mít a nezáleží na rase.

denisska
7. črc 2014

Ahojky mame fenecku ridgebacka, strašného postelového mazlicka, pokoušíme se o mimi tsk uvidime, je to takovy muj suchý zip, ktery se me drzi;), jsem zvedava, co pak bude rikat na miminko;)

xdany
7. črc 2014

@agneszka A nebo hold na ranní procházku zapojit partnera...ten můj se předtím o psa skoro vůbec nestaral (pes je můj, takže moje zodpovědnost, neměla jsem s tím problém), ale teď ho venčí večer a někdy i ráno, když se mi nechce. Ze začátku to bude asi mazec, ale všechno se to poddá 🙂

nae
7. črc 2014

Náš pes sa akurát so mnou nechcem moc hrať, keď už som mala tak mesiac pred porodom, inak to so mnou nijako neprežíval, ani následne deti nijako neriešil, bral to ako fakt a musel sa s tým zmieriť 😀

simonceli
7. črc 2014

@amalka89 mame dve fenky jack russella, v prvnim tehotenstvi se na me fenky docela lepily, furt se chtely mazlit, pak se narodila dcera a kdyz spala v postylce, tak lezely pod postylkou a jak se probudila, tak pro me sly, jinak chodily u kocaru se mnou. Nevynechaly prilezitost, aby se k ni natulily a tak. Ted je dceri skoro 5 let a maji hezky vztah. Nekdy si je dcera bere jakoze po taji spat na noc do postele. Ted jsem tehotna po druhe a opet se na me neustale lepi, sednu si na gauc a uz je mam u sebe. Jdu do vany a sedi u ni, nez vylezu. Jdu z bytu a uz se cpou do dveri, abych jim neutekla. Jak se narodi mimco, tak uvidime jaky budou mit vztah. Nam rikali ostatni, ze nez se narodi dcera, tak psiska musime dat pryc a tak, ze to neskloubime atd. Ale to je blbost. Nedala bych je pryc. Opet budou chodit u kocaru a tak.

nuali
7. črc 2014

Máme v bytě 7měsíční štěňátko křížence, bohužel dosti nevychovatelné 😀 takže když bude malý na světě nebude mít ani rok. Trochu se toho bojím, ale zase ho nečekají žádná omezení. V posteli s náma nikdy nespal, do ložnice nesmí a nikde jinde jen tak mimi samotný nebude. Jen venku při venčení za ním povlaju i kočárkem jako vlaječka 😀 Musíme se ještě snažit naučit ho, co nejvíc 🙂 Ale že by nějak reagoval to ne, je to malý zabržděnec, asi mu chybí ten psí smysl 😀 Zatím se mu snažím vysvětlit, že když panička leží, opravdu jí nemůže skákat na bříško. Ale kdyby to opravdu vyloženě po porodu nešlo, dám ho chvilku k mamce a vezmeme si ho zpět, jakmile to půjde 🙂 To ale v nejhorším případě, který snad nenastane 🙂

lucies25
7. črc 2014

Ahoj,ja mam Bolonacka a stredniho krizence,sice je jim osm,ale porad jsou to divosi.Mame sice zahradu,ale jsou domaci ;) V tehotenstvi se po me akorat prestali valet a ucila jsem je,ze uz nesmi do postele,jinak zadny omezeni nemaji.Kdyz jsem prisla z porodnice tak na Lukaska trochu zarlili,ale ted uz ho vzali do smecky,hlidaji kocarek a tak.Akorat ten uklid chlupu vsude me ted trochu stve ;)Ale nedala bych je.

agneszka
7. črc 2014

@xdany manžel ho venčí ,když jde ráno do práce..ale ve 4 hodiny...má jen ranní směny tak si bude asi s počátku hafík zvyknout,že musí hold počkat. Sem si ho tak naučila,že jak vstanem jdem hnede ven , co jsem doma na neschopence a uvidíme zda jiný režim bude rychle zvládat 😀

agneszka
7. črc 2014

@nuali náš je lépe ovladatelný v popruhu,jak je jen s obojkem tak taky někdy vlaju,a to je maličký ..

eldoradoh
7. črc 2014

Vůbec nijak 😀

castava
8. črc 2014

To náš pejsek, když vycítil, že jsem těhotná, tak začal doma dělat loužičky☹ Po konzultaci s paní, co vychovává pejsky je to reakce na těhotenství. Měl strach, že se mu přestaneme věnovat. Když jsem přijela z porodnice, tak dva dny byl nasraný ale to doslova. Ignoroval povely, no prostě nespolupracoval. Ale to trvalo opravdu jen dva dny. Stal se z něj ochránce malého. Venku nenechal nikoho nahlédnout do kočárku. Ne že by chtěl kousnout ale dal najevo, že se mu to nelíbí. Teď při druhém těhu je opět ňuhňavej ale už bez loužiček🙂 Jsem ráda, že si pejsek zvykl na to, že je doma další člen rodiny. Je fakt, že po narození syna jsme se mu nepřestali věnovat. Věnujeme se mu ale malinko méně, ale věnujeme. Rozhodně ho nechceme odstrčit na druhou kolej jen kvůli tomu, že máme dítě. Beru ho jako svoje dítě a tak dělíme spravedlivě.

marhulinka
8. črc 2014

Těhotenství s klukem na mě poznal první pes - přestal najednou po mě skákat a čmuchal mi k břichu. Teď s holčinou po mě skákal /myslím břicho,když jsem ležela/,ale chodil si pak v noci k břichu lehat,úplně namáčknutý a nechal se okopávat 😀
Po přivezení obou miminek byl ten nejlepší hlídač,nepotřebovali jsme chůvičky...celkově se zklidnil /byl to fakt akčňák/ a děti naprosto miluje,hraje si s nimi,nechá se krmit a mazlit.
Běda,když se někdo cizí přiblíží,jak je neštěkací,tak pak se pěkně projeví,že je to teriér

simca1987
8. črc 2014

Mám fenku JRT a ta od té doby, co jsem otěhotněla, je strašně mazlivá. Do té doby milovala hlavně chlapi, to když viděla chlapa, tak se mohla zbláznit. Když jsme s mojim od někud přišli, vítala jeho, mě vůbec 🙂 Teď se pořád tulí a polehává mi na břichu. Každopádně až porodíš, nechcej hafana mimčo očuchat nebo spíše jeho oblečky, pokud třeba by jsi měla strach, aby nekousla. Neodhánět a nechat, aby si zvykla/zvykl na mimčo. Naši mají také fenku JRT a když jsou spolu, tak jsou akční. Ale došla k nám neteř s malým na návštěvu, měli jsme strach co se bude dít. Malej spal, byl v pokoji v kočárku a jak potom zaplakal, tak okamžitě obě dávali najevo že se něco děje a tahali nás do pokoje. A jak se dal do sedačky, chodili kolem něj ďobaly ho čumáčkama do nožiček a hlídli ho. Byla to legrace jak opatrný byly.

katakabrt
19. říj 2018

Ahoj zeptám se reagoval u některé z vás pes knucenim?mam fenku a ta tedka poslední dobou občas kňučí.občas mi i cicha ne bo olizne prsa když lezime na gauci a pozorujeme.v pondělí jde na kontrolu k doktorce tak jsem zvědavá co mi řekne.pritel říkal že se chovs divně tak nevim.

nina004
15. led 2020

@katakabrt ahoj ako to s tebou dopadlo? Knucal pes kôli tehotenstvu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru