Jak s domácími mazlíčky v těhotenství?

makrelka91
27. lis 2013

Ahoj holky, měli (máte) některá rozmachanýho psa? spíš mi jde o to, že se rád tulí, ted hodně ke mě (8+2tt) a nedělá si servítky přes bříško...řešili ste to některá jak to mazlíky odnaučit? zatím se nám trochu osvědčuje "pomalu a nesmíš" ale když je rozjetej a já to nečekám tak mu vůbec nevadí že skočí na bříško....tak nevím jak na něj aby to pořádně pochopil 😕 Má 5kg tak to naštěstí zatím není tak hrozné 😀 děkuji předem za rady

uztotakbude
27. lis 2013

Toho se dost bojím, protože náš pes je mazla rozmazlená a má 10* víc kg než ten tvůj. Ale je fakt, že on neskáče. Ale přijde a otírá se mi hlavu o klín a břicho. Tak nevím jestli to pak nebude nebezpečné, až budu těhula. Ale my to nějak zvládneme, on je chytrý a hodný, určitě by mi neublížil a já hodně spoléhám na to, že přece vycítí, že jsem "březí" 😀

monasek84
27. lis 2013

tak nas pes ma 50 kg a zacal se ke me chovat uplne jinak, citlive, opatrne, mazlive, ochranitelsky cca 3 dny predtim, nez mi vysel pozitivni test 🙂

kijonkova.k
27. lis 2013

Tak toho bych se určitě nebála,miminko je v bříšku dobře chráněné a 5kg pes mu neublíží.SPíš bych ho pomalu učila zvykat si na to,že příjde miminko a už nebude na 1.místě.Taky máme mazla(labrador-40kg) a určitě mi v těhotenství neublížil🙂Ani když skákal🙂)Vemte si,co se děje s miminkem při sexu???A ještě jsme nevymřeli 😀

caboonek
27. lis 2013

My máme RR 40 kg a od začátku těhu mu říkám opatrně a moc ho chválím a je zlatíčko. Psí kusy si nechává pro páníčka😊

lucyhavirov
27. lis 2013

Z toho bych strach neměla,muj psík ma taky 5kg a taky mi furt skakal a lezl po břichu,ke konci mi na něm pořád ležel a to moje velké břicho vyhledával...oni to vycítí.A souseduv pes ten má tak 40kg a packami a tělem se mi taky opíral o břicho ale strach jsem neměla,v tom břichu je mimi dost v bezpečí v tomhle směru.

ninizoi
27. lis 2013

Tak vidím že nás je víc... taky máme maleho psíka 4kg a taky pořad za mnou chodí chce se tulit chodí se mnou i na zachod a je hodně tuliva. Taky jako by se jí líbilo lehat na mé bříško bere to snad jako svuj polštařek.... 🙂 S jediného s čeho mám strach že mi bude budit mimi pořad štěká když nekdo zaklepe nebo je někdi na chodbě a nemužeme jí to odnaučit a to se ještě uvidí jak to bude s žarlením jak donesem mimi.... ☹

86radka86
27. lis 2013

taky mám 5kg fanku a furt mi chtěla olizovat břicho a když jsem jí vyháněla, tak si sedla vedle mě a kňučela 😀 oni to vycítí 🙂
ze začátku mi chtěla líst na na břicho, ale vysvětlila jsem jí to 😀

mullerovaj
27. lis 2013

To my máme to zvířectvo asi trochu natvrdlé, psovi je to úplně putna, že se kulatím a kočka mi lehává na břiše stejně jako před tím a vůbec jí nevadí, že se to pod ní vrtí, prostě žádná reakce. Možná to cítí, ale záměrně ignorují, aby jsem je neodstrčila na druhou kolej 😅

sqita
28. lis 2013

Asi mám divného psa... 😀 Těžká ignorace k mému břichu, jediná změna je ta, že mi přestala spávat u okopírovaného břicha, ale začala spát v nohách na svém polštáři.... Přes den jako nic, tulivá je stejně, ale k mé ruce a hlavě.. Je to prostě máááňa 😀

vejulinka
28. lis 2013

My máme labradorku a ta se mi kolem břicha ovíjí jak liána a poslouchá a když jí malá kopne, tak blbě čumí a kroutí tou svou kebulkou. Na začátku byl trochu problém s tím, že jsme defakto její pokoj předělali na dětský - nové podlahy. vymalováno, nový nábytek...no a ona začala demolovat. Vytrhala lišty, poškrábala zdi, vys..la se doprostřed pokoje na truc. Naštěstí jí to přešlo. Tak uvidíme jak si zvykne na malou. Jí to už teď vysvětluju, že Eli bude malinká, že musí být hodná, no těhotenská demence třetího stupně. Je to rozmazlenej gaučák 😀

dzejnab
28. lis 2013

Máme 40kg labradora (já když otěhotněla tak jsem měla 45kg), no pěkně se mnou "voral", chodila jsem na cvičák a byl na mě hodně fixovaný. Po návratu z dovolené (podařilo se mi tam otěhotnět) mě vítal úplně jinak - neskákal, nestrkal do mě ... přišel a přitulil se - plnou vahou. V těhotenství si pak běžně lehal vedle mě a tulil se k břichu. Jediné "opatření", které jsem udělala bylo, že jsem ho donutila se ode mne "odstřihnout", na cvičák jezdil s přítelem, při procházkách ho na vodítku tahal taky on .... ze mne se stala 2. - nebyla jsem už na výchovu, ale na mazlení.

marcellllka
7. led 2014

muj pejsek taky silena ignorace:D taky mi leze po brichu....,ale kdyz se brachovi narodila dcerka tak nase mana malou hlidala jak se probudila hned prisla za mmnou a ja vedela ze je vzbuzena...,sama si otevrela dvere a prisla rict, i kdyz byla pokakana to ji kousala lechce do dupy.:D nebo porad cmuchala, tak aspon budu mit pomocnika doma..:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru