Jak se k vám chová přítel v těhotenství?

mimco2014
4. led 2014

Ahoj holky , chtěla bych se zeptat a třeba se poradit . Jak se k vám přítel chová v těhotenství?? Já jsem dnes 17+1 tt a přítel nějak nevypadá, že by měl jakýkoli zájem ☹ Miminko jsme chtěly už minulý rok a tenhle se nám zadařilo , ale jakoby neměl radost ☹ Když přijede domů z práce a staví se někde v krámě je pravda, že třeba něco přiveze miminku , ale postrádám tam tu lásku ☹ Je tu na tom někdo stejně??

soleilll
4. led 2014

@mimco2014 A koho má prosimtě milovat? Na tobě beztak není ještě nic moc vidět, on nemohl ještě ani rukou na břiše cítit pohyby. Je to pro něj naprosto cizí věc, která jde zatím úplně mimo něj, i když na tom má podíl. Hodně chlapů si uvědomí, že mají dítě, až po porodu. Navíc ty seš teď přecitlivlá kvůli splašeným hormonům, tak přemýšlíš nad věcma, který by tě jinak ani nenapadly nebo nepřišly tak zásadní. Co bys po něm vlastně chtěla? Zatím stačí, že podporuje tebe. Tohle se tu už několikrát řešilo.

mimco2014
autor
4. led 2014

@soleilll ?? Co to jako má být za radu?? 😒

dezyre
4. led 2014

@mimco2014 Oni to chlapi vidí jinak. Myslím, že je jen hrstka "prvotatínků", kteří se hned po příchodu z práce hrnou k pupíku a pusinkují ho 😉 Oni to neprožívají tak jak my, určitě se na miminko těší, ale necítí to stejně jako ty. Uvidíš až se prcek narodí, jak se k němu bude mít 😉 Určitě bych ale teď nevyvozovala nějaké závěry a hlavně ho nekamenovala výčitkami 😀 (vím co těhotenské hormony dokážou) 😀 Můj manžel se ke mě v těhotenství choval úplně normálně, na miminko se těšil, pravda, ale že by si mě nějak víc hýčkal, nebo šišlal na pupík, to fakt ne 😀

mimco2014
autor
4. led 2014

@dezyre To je fakt , ale třeba by mi stačilo , kdyby přišel z práce a zeptal se třeba jak jsem se měla ale nic :-/ Já se ho ptám každý den

angel456
4. led 2014

Pro mě je to 1. mimčo pro manžela 4. co já bych dala za to, kdyby mimiňákovi někdy něco koupil. Souhlasím se soleilll prostě on nic necítí jinak, jemu se do krve vypalvuje nic, není pod vlivem hormonů... buď pořád pořádná baba a ne bačkora co bude furt f|ňukat... mě pomohlo ho svést a pořádně ho o*** a pak moje těhotenství miloval maximálně a takový lásky si neviděla, těhotná jsi ty ne on... rodiče budete oba. 😉

pellullinka
4. led 2014

@mimco2014 bylo to napsáno drsně,ale v podstatě je to pravda. Chlapi nemají ten vnitřní kontakt s miminkem jako my,zatím je to pro ne něco imaginarniho...proto mohou působit nezájmem. Ale pokud tvůj partner koupi sám od sebe něco i miminku,tak věř,že se na miminko těší a myslí na něj 🙂 a to je krásné..

mimco2014
autor
4. led 2014

Jsem ráda aspoň za to , že semnou chodí na každou kontrolu a ultrazvuk

dezyre
4. led 2014

@mimco2014 já nevím co ti na to odpovědět, protože můj manžel je stejný. A když jsem mu párkrát řekla, že se ani nezajímá co jsem dělala, tak mě odpověděl něco v tom smyslu, že proč by se mě ptal, že mu to stejně řeknu 😀 😀 😀 😀 Ale tenkrát o tak nějak líp řekl. A má pravdu, protože vždycky když jsem třeba přišla z práce, nebo i když už jsou děti na světě, tak jak je dáme spát a máme klid, tak vyklopím vše co jsem se za ten den dozvěděla 😅 A jak to bylo dřív před těhotenstvím? To se tě ptával?

soleilll
4. led 2014

@mimco2014 Ptáš se, jestli je tu na tom někdo stejně, přitom chceš radu? Já radím - ujasni si, co po něm chceš a řekni mu to. A nechtěj toho po něm moc, hlavně než se dítě narodí. Jestli čekáš, že bude šišlat na břicho, denně nosit nějaký dárky a na netu číst, co v tomhle týdnu už dítě umí, tak asi budeš zklamaná. Hlavní je, že tě má rád.

mimco2014
autor
4. led 2014

To se mě ptal každý den jaký jsem měla den a co jsem dělala a právě teď nic.

marukm
4. led 2014

@mimco2014 Pokud chodí na každou! kontrolu a UTZ a sám od sebe mimču něco občas koupí, můžeš bejt šťastná.🙂 Většina chlapů nedělá ani tohle. Můj muž je teda skvělej, myslím, že to prožívá víc než já.🙂 Ale pokud vám to jinak klape, užívej si to. Že se tě třeba nezeptá, jak ses měla. Záleží, pokud to dřív dělal a teď přestal, resp. pokud sama cítíš, že se jeho chování podstatně změnilo a přisuzuješ to mimču, dokaž mu, že jste tu pořád vy dva. Někteří chlapi mají pocit, že o ně s dítětem ženský ztrácej zájem (a mnohdy je to bohužel pravda).

marukm
4. led 2014

@soleilll Nač tak útočně. Někteří chlapi těhotenství třeba prožívají. Každej na to nehází bobek, dokud se to nenarodí...

kamino
4. led 2014

@mimco2014 pritel se mnou nebyl nikdy na UTZ,tohle slo mimo nej a ani nikdy prckovi nic nekoupil a je mu rok a pul...jenze o tom to neni. Miluje ho,hraje si s nim,kdyz je doma,uci ho... To je dulezite a ne,ze nikdy neprebaloval..
Ted jsi precitlivela. Mam dotaz. Chodis do prace,nebo jsi doma? Pokud jsi doma,tak se nedivim,ze se nepta..na co asi?

angel456
4. led 2014

@mimco2014 ten můj jde teď 24. tt poprvé 🙂 postav si ho na podstavec a opraušuj je to vzácný kousek

kluziste
4. led 2014

@mimco2014 neboj 🙂 měla jsem taky občas takový období, pocit, že něco muž nedělá úplně jak by měl, taky jsem ho s tím asi dost prudila, chudák si užil 😀 pravda je, že hormony fakt dělají strašně moc a člověk prostě je přecitlivělý ať chce nebo ne, i když si to třeba rozumově zdůvodní, má prostě nějaký "pocit"... s tím nic nenaděláš. Fakt je, že chlapi to prostě mají jinak. Já se přiznám, že v tomhle jsem jim asi trošku podobná a spíš jsme oba s mužem zaměřeni směrem - aby všechno bylo nachystaný, zařízený, připravený... vůbec netušíme, do čeho jdeme, je to naše první. Ani jeden z nás neměl extrémní bušení biologických hodin, prostě víme, že rodinu oba chceme, to je vše. Takže u mě taky spíš převládá ten chlapský pohled na věc. Klidně mu to pověz, normálně si popovídejte, třeba pochopí, že bys v tomhle období byla ráda za víc pozornosti, to je normální. Zároveň se ale pokus trošku nad ty své pocity povznést, fakt to v těhotenství přeháníme, nejsi jediná, taky si beru osobně kdejakou blbinu 🙂
A kde jinde si má člověk postěžovat než na anonymním fóru, že jo.. rodině asi těžko, kamarády občas nechceme zatěžovat atd..... tak si nic nedělej z některých reakcí, třeba už se to tady probíralo, ale to je úplně fuk, tohle je Tvoje trápení. Bude dobře, neboj 😉

kamimik
4. led 2014

U nás bylo těhotenství nejlepší období. Měli jsme spoustu zdravotních problém, tak možná i proto, ale manžel byl v té době úžasný, jako čerstvě zamilovaný 😀 Každý chlap je ale jiný a dávám všechno najevo jinak. Těš se z miminka a ono to začne časem ukazovat i on 😉

mafeska
5. led 2014

@mimco2014 buď v klidu, mají to hozený jinak 🙂 když jsem mu řekla že bude tatínek tak se sebral a odjel. v těhotenství žádná přehnaná péče, doktory jsem si obíhala sama (jen na velkým UZ byl se mnou), vždy mi jen volal a ptal se jestli je všechno ok. Jediný co jsme spolu pro dcerku kupovali byl kočár a matrace do postýlky, jinak jsem to měla na starost všechno já. u nás nadšení nebylo ještě dlouho po porodu. Vadily mu všude její věci, že v noci brečela a on se nevyspí (přestěhoval se na čas do obýváku), hračky, sem tam látková plína. A jak malá rostla a začala být šikovnější a šikovnější začal jí konečně vnímat a "zabývat" se s ní. Teď už je to pyšnej taťka co si s dcerkou hrdě kráčí na procházce a je to ještě podtrženo tím, že je jak kdyby mu z oka vypadla 🙂
takže fakt buď v klidu, nic nevyčítat a normálně komunikovat. Už to že něco miminku koupí znamená že na něj myslí a není mu to jedno 😉

kocka5
5. led 2014

@mimco2014 mé první těhu bylo celé problité...... manžel si to uvědomoval, na nic se mě neptal, nepusinkoval břicho ani nešišlal.......ale byl z mého stavu špatný. Po narození malého občas pomohl, když vytušil, že jsem unavená. Pořádně ho začal v prvním stupni vnímat, když k němu začal lozit, pak větší zájem chození, pak mluvení.......... Teď už dávno si s ním hraje.
Tak si také myslím, že to moc řešíš........ já jsem mu o utz neříkala....... u porodu jsme byli domluveni že nebude. Pak jsem potřebovala zavést na velký UTZ a to poprvé uviděl mimi a hlavně, že je to kluk. Něco už konkrétního. Pak už zase se mnou nikde nebyl..... k porodu se vetřel.....a byla jsem ráda. Neznám tě, ale zdáš se mi přecitlivělá. Jo a první věc co malému koupil si pamatuji přesně a šíleně mě překvapil. V jeho 5 měsících se stavil pro něco do ikei a koupil takovou tu skládací cestovní přebalovací podložku 😎 .
Takže podle mě neřeš, myslím si že většina mužů potřebuje už něco konkrétního než takové nenarozené imaginární věci. Pak to bude ok.

kocka5
5. led 2014

Jo ještě jsem chtěla dodat, že já jsem chtěla dítě,,,,,,ale manžel ho chtěl o 100% víc než já. 😎

kamimik
5. led 2014

@kocka5 fakt se tím nestresuj,každý to rpožívá jinak a uvnitř se může těšit klidně víc než ty🙂 Jen to nedává na venek znat 😉

zdenikmar
5. led 2014

mě taky do nedávna mrzelo že má přítel malý zájem o mé těhotenství,čekáme spolu druhé a takjsem si pořád říkala že ho to nebere tak jako u prvního,celé těhu mám nějaké komplikace,odběr plodovky,těhu cukrovka atd. a ted musím ležet a mít klid a to bys viděla jakse změnil.uklízí,vaří,jezdí semnou na kontroly,dokonce skoro nespí,špatně s e mi spí,pořád chodím čůrat a on je v tu ránu u mě,jestli vše v pořádku,pořád se mě ptá jak mi je,mazlí se s pupíkem a říká jak už se těší až budem mít malého doma.A věř že každý chlap roztaje když drží ten malý uzlíček,ten můj se po porodě malý nemohl nabažit,celé 2 hodiny ji choval.

mimco2014
autor
5. led 2014

Holky děkuji moc asi máte pravdu moc si to beru :-/ Dnes mě od rána bolí hlava a kupodivu se stará 🙂 Jsem ráda , že jezdí na každej ultrazvuk , na prvním když jsme byly z něj nespustil oči 🙂 Ani se na mě nepodíval sledoval jen ten monitor 🙂 😝 Holky moc vám děkuji

soleilll
5. led 2014

@mimco2014 Vidíš - ráno moudřejší večera. Vlastně je všechno v pořádku. 😉

kristy46
5. led 2014

My chteli taky oba miminko a manzel taky nebyl behem tehotenstvi odvareny. Jak rikaji holky-oni to tak neprozivaji-vlastne ani nemaji "jak". Na me dlouho nebylo videt, ze jsem tehotna a manzel rikal, ze mu ani neprijde, ze bych byla 🙂 nikdy za cele tehotenstvi neprisel s nicim pro malou. Na druhou stranu se mnou byl na kazde kontrole a ultrazvuku. Brisko mi nepusinkoval. Ted kdyz uz bych mohla kazdou chvili rodit, tak se pta, co prcek, jestli spi, obcas i pohladi brisko. Vidim, ze se tesi. A zacal vnimat i deti v okoli-diva se po detech, vnima billboard s detma, kolem kt chodime uz x let. Hlavne se ale tesi, az bude trochu vnimat-stejne jako kazdy. Uz planuje jake mu koupi odrazedlo a tak. Holt my jsme z miminek poblazneni diky jormonum, chlapi ne. Nezoufej, urcite se tesi a bude dobrym otcem ;) akorat asi prvniho pul roku az rok nebude na mimco sislat jako my ;)

lonelystar
5. led 2014

Tak můj přítel "nás" prožívá od zacatku tehu 🙂 ale je spis takové "spoluprožívání" :D všechno řešíme dohromady, vybíráme pokojíček, kočárek, chodíme na kurzy, UTZ, poradny, odbery...všechno spolu 🙂 večer miminku vykládá přes bříško, jak se na nej těší 🙂 ale nákupy a přípravy taky nechává na me. Myslím, ze by vůbec netušil co ma maličké koupit, co uz mam a co mi ještě chybí 🙂 myslím taky, ze i přítomnost u porodu bude pro nej obrovsky zážitek - hlavně pravě ve vztahu k maličké 🙂 ale i tak uz ted hledám věci (cvičeni, masáže...) které muže dělat i tatínek uz s malým miminkem, aby si mohli budovat vztah od zacatku a tatínek nebyl jen pasivní přihlížející 🙂

verushe20
29. čer 2014

No tak to jsi měla ještě v pohodě těhotenství, ten můj semnou na žádném UTZ nebyl, ani na kurzu, všechny věci pro malou si kupuju sama a navíc předevčírem mi odjel s kamarádem a kamarádkou na dovolenou... ale beru to tak jak to je, bohužel.. 😔

zuzana_ka
29. čer 2014

@verushe20 To si děláš srandu? Je možné že by byl takovej sobec?

verushe20
29. čer 2014

@zuzana_ka Bohužel si srandu nedělám...

maia74
29. čer 2014

Tak u nás na UTZ chodí automaticky a drží mně za ruku, vždycky když přijde dom se zeptá jak se mám a pořád mi "přikazuje " odpočívat, ale doma nic neudělá 🙂 🙂 Beru to s rezervou, je to chlap... Ale na prcka se těší. Když jsem mu řekla, že už do mně kope, tak bylo vidět, že ho docela mrzí, že on ještě nic nepozná.... Ale je pravda co píšou holky - jestli čekáš že se po příchodu z práce přiřítí a začne mluvit s bříškem, toho se asi nedočkáš... Oni když s prckama mluví, tak jen občas to z nich vypadne z nich spíš vypadne nějaká jobovka co ti vyrazí dech... Jako tady psala jedna mamča v příspěvku : Někdy bych ho nejradši zabila... nebo tak nějak

ivaflo
29. čer 2014

@verushe20 vim, ze jsi tu mela na tema dovolena pritele zalozeny tema....takze nakonec jel jo?....jak se citis?...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru