Jak se na miminko co nejlépe připravit?

dominikaulo
27. kvě 2014

Ahoj maminkytak už jsem se dozvěděla, že jsem taky maminkou před pár týdny, jsem ten nejšťastnější člověk na světě. A nechci nic podceňovat a proto bych pár rád si určitě vyslechla na, co si dát pozor a jak se,co nejlépe na miminkopřipravit!

terezapetrova
27. kvě 2014

@dominikaulo To Ti asi tezko jen tak někdo strucne popise.. Urcite pripravena vybava a tak ale jinak se na tu zmenu podle me pripravit neda jak rekla ma draha sestra materstvi je revoluce v zivote, je to neprenositelny zážitek, který patri mezi ty, co si musíš sama prozit aby jsi vedela o cem to je.... Jinak maminkou budes az po narozeni malého male 🙂 Hezke tehotenstvi..

fressa
27. kvě 2014

Za mě,hlavně českou zeleniknu,ovoce -tam je spousta vitamínů 🙂 Chodím na farmářské trhy a láduju se :D A hlavně se nestresovat médii, různými špatnými info v TV -někdy radši ani na zprávy nekoukám. A když jdu na zahradu,do přírody,stříkám se proti klíšťatům,mám znich teď docela hrůzu..jinak mě nic už nenapadá ;) a moc gratuluju

terkabici
27. kvě 2014

Mno já se na mimčo, kromě již zmíněných rad, připravuji tak nějak postupně.... Postupně si nakupuji co potřebuji, abych na něco nezapomněla a taky by to pak byla docela darda, kdybych to měla kupovat najednou, koukám hodně na koníka - co maminky doporučujou a s čím mají zkušenosti - kosmetika, plenky, monitor dechu apod., a hlavně se snažím nepřetěžovat a nestresovat... jinak jsem teď ve 24 týdnu a asi 3 týdny mě bolí žlučník - doktorka mi řekla, že musím jíst zdravě, takže i přesto, že sem se snažila dodržovat nějakou životosprávu, tak teď mám dietku.. takže opravdu doporučuji ukočírovat své chutě 😀 mno a jinak přeji příjemný a poklidný průběh a jen samé radosti 🙂

volodka162
27. kvě 2014

@dominikaulo Tak všechno postupně - nic hrrrr a nic nepřehánět. Jak už jsem jednou někde psala - kdybych měla dělat všechno co mi lidé napovídali (nejez tatarák, nejez hermelíny, nezvedej 10kg balíky, nesportuj x sportuj, ...), tak bych už asi stokrát potratila. Pokud na tyto stránky koukáš prvně, proštuduj si fórum pěkně popořádku a uvidíš. Nekupuj teď hned něco čeho bys pak litovala. Začni koukat po informacích o základní výbavičce, sepiš si to všechno na papír a pak študuj co je třeba čeho a rozhodni se podle komentářů - např. zda jednorázové plínky nebo látkové, zda monitor dechu nebo nikoliv. Atd a nepočítaje si předem rozhodnout plus mínus kolik chceš do mimča takhle vrazit. Nebude to výbavička za pár stovek. Já jsem krom kočárku šla do všeho bazarového s tím, že stejně za pár měsíců to všechno můžu zase prodat nebo hodit do krabice a dát do sklepa pro další děťátko. A i tak jsem už s kočárkem na 25tisících. Záleží na každém co si kdo chce koupit a na co má. Máš ještě čas, tak zkus jen projíždět a udělej si zápisky. Já si založila jen dvě témata, ostatní jsem tu odpovědi na své otázky našla. A kdyby něco, napiš a ráda Ti odpovím - pokud už nebudu rodit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru