Jak se počítá těhotenství?

pattie
23. led 2008

Možná už tu podobné téma je, ale nenašla jsem ho. Mám strašný hokej v tom, jak se vlastně počítá těhotenství. Můžete mi to někdo polopaticky vysvětlit? 😀 Někdo to počítá dle ultrazvuku, někdo podle poslední MS... Nebo např. co znamená 5tt + 3 ??? Díky!

akras
23. led 2008

Ahoj Pattie, včera jsem to taky řešila, trochu jsem plašila, ale holky a manža mě uklidnili.
To 5 +3tt znamená, že jsi těhotná 5 týdnů a 3 dny, to vím. V tom ostatním ještě nějak úplně jasno nemám, ale koukni, co mi holky psaly v tématu Začínající těhotenství.
Já měla MS např. 3.12., k početí ale došlo někdy před Vánocema, kolem 20.12., takže termín porodu mi to na koníkovi počítá podle posl. MS, takže jsem už 7tt, ale mimi se vyvvíje teprve asi 5 týden. Včera jsem byla u dr.,viděla gestační váček a řekla, že to odpovídá početí, takže má mimi 1 měsíc, ale od začátku cyklu (1.dne posl. MS) jsem už 7tt. Nevím, jestli je ti to jasné, já to tak nějak pochopil, ale neručím za vše 😉 Držím palce, možná nakonec budeme mít termín nějak podobně. Hezký den 🙂

akras
23. led 2008

Tady je odkaz, kde jsem to včera s holkama řešila, tak si můžeš počíst, alespoň uvidíš, jak jsem byla zbytečně vystrašená 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

anka.
23. led 2008

Ahoj holky, taky jsem tápala. Délka těhotenství se většinou počítá od prvního dne poslední menstruace. (i když těch např. 14 dní jsi ještě samo těhotná nebyla)

lisounek
23. led 2008

presne tak, jak pisete - oni maji tech 14 dni jakoby nadsazenych, ja jsem ted devaty tyden a taky mimi odpovida asi 8 tydnu 🙂

lukin
23. led 2008

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. Čili už je žena jakoby 2 týdny těhotná a ještě o tom neví a pak teprve dojde k oplodnění 😀 Je to zvláštní, ale je to tak 🙂

pattie
autor
24. led 2008

akras: děkuju, pročtu si to. Tak to jsme na tom skoro stejně, já měla posl. MS 10.12. a někdy kolem Vánoc..... 😉 a u lékaře jsem byla včera a viděl takovou maličkatou fazolku... 😀

kikita.nikita
24. led 2008

Taky v tom mám trochu hokej, ale na utz doktor vidí jak je mimi velký a podle toho to on pozná jaký je to týden. 🙂 Já jen vím jak se počítá termín porodu...K poslední MS přičíst sedm dní a pak odečíst tři měsíce 😀

vivian
24. led 2008

Těhotenská matematika 🙂 http://www.porodnice.cz/node/3682

kacerka
24. led 2008

Těhu se počítá, jak už tady mnohé psaly, od prvního dne poslední MS - říkám si, že asi podle stáří toho oplodněného vajíčka. Jiné vysvětlení pro to nemám 😉

pajca
24. led 2008

Ahoj holky, já měla poslední MS 18.12, tak že když jsem si dělala test, byl to 35.DC což je podle mě 5.týden.U dr jsem byla den na to a řekla mi že jsem v pátém a přitom už to byl začátek 6. že jo?

mallorry
24. led 2008

ahoj holky, dle posledni menstruace bych mela mit o tyden starsi tehotenstvi, ale ovulaci jsem mela asi o tyden pozdeji nez je bezne, tak mi to doktorka dle zmereni na ultrazvuku opravila o tyden min...chm, kdo se v tom ma vyznat 😀

miruskaaa
24. led 2008

ahoj holky me dnes do prukazu napsala 9tt+2 ale na obrazku z ultrazvuku je 8tt+2 tak ted nevim 😲

pajca
24. led 2008

Já tomu taky vůbec nerozumím. Holky já podle mých výpočtů jdu na ultrazvuk 6tt+3bude tam už něco videt?

lukin
24. led 2008

mallorry: A doktorka ti to nepočítá podle začátku poslední menstruace?

kacka.va
24. led 2008

tak já zatím všude slyšela, že fakt počítají podle poslední MS. A můj praktikuje to, že když se podle UTZ ve 24. týdnu liší stáří délka těhotenství oproti stáří podle MS o víc jak dva týdny, tak pak bere v potaz délku stáří podle UTZ.

lukin
24. led 2008

kacka: No stáří možná ano, ale týdny se nemění, ne?

kacka.va
24. led 2008

právě že můj doktor pokud podle UTZ je rozdíl víc jak ty dva týdny, tak si to už eviduje jinak. Pak počítá týdny podle UTZ. nám ale vyšel rozdíl asi 11 dní, takže pořád bere stáří těhotenství podle poslední MS

lukin
24. led 2008

kacka: To slyším poprvé, co říká ten tvůj doktor. Mě se liší mimi v některých částech dokonce o 4 týdny, ale týden mám pořád stejný - čili od té menstruace.

kacka.va
24. led 2008

a o kolik se ti liší v průměru? to se nebere na jednotlivé části, ale celkově

kacka.va
24. led 2008

my se vyvíjíme symetricky, takže všechno je tak +- nastejno podle něčeho jsme o 6 dní mladší, jinde o 2 dny starší

kacka.va
24. led 2008

no nevím, prostě si to každý dělá jak chce 🙂. Mně je to jedno v jakým jsem týdnu, pořád beru od poslední MS, ale na porod už mám tři termíny, tak teď začínám používat jen ten podle prvních pohybů 🙂

krista
24. led 2008

Ahoj, tak moje doktorka to bere úplně jinak 😀 Poslední MS, mám jen napsanou v průkazce (víc pro ni neznamená 😝) pak mi tam napsala TP dle prvního UTZ, ale kdykoliv jdu na další UTZ tak mi šoupá TP s tím (ale už to nikam nepíše) 😉 Takže já mám po každým UTZ termín jindy 😝 A kdybych měla brát termín podle pohybů tak rodim asi o měsíc a půl dřív, tak to doufám ne 😕

kacka.va
24. led 2008

no mně dneska porodní asistentka říkala, že podle pohybů je to dost pravděpodobné, ale jinak je to prý podle ultrazvuku nejpřesnější v prvním trimestru, protože pak už se může mimčo vyvíjet chvíli rychleji, chvíli pomaleji, takže v tom 24 týdnu z toho UTZ už je to mnohem méně přesné, než třeba v tom 10 nebo 12 týdnu.

vivian
24. led 2008

krista: termín porodu se určuje jen podle ultrazvuku z 1. trimestru, potom už bývají rozdíly ve vývoji plodů natolik velké, že se podle toho termín moc přesně určit nedá... Citace z internetu (MUDr. Záhumenský): "V současnosti je standardem stanovení věku plodu ultrazvukovým vyšetřením. A platí zásada: „čím dřív, tím líp“. A to proto, že plody v prvním trimestru mají růstovou křivku stejnou, později již začínají růst individuálně. Největší chybou bývá, když někdo upravuje termín porodu podle ultrazvuku na konci těhotenství, protože v této době jsou již rozdíly velikostí plodu značné."

akras
25. led 2008

Vivian, moc díky za odkaz, konečně je to někde srozumitelně napsáno, s ohledem na MS i početí, alespoň má člověk jasno.

akras
25. led 2008

No, ale stejně, že jo...tady mám od včera 8tt a mimi je dle dr. od početí tak 1.měsíc - teď bych končila cca 4tt. a všude ukazujou rozdíl jen Ztýdny mezi MS a početím, tak mě to furt trochu mate 😒

motylek
25. led 2008

Akras, pokud je mimi dle dr. od početí 4tt, tak jsi 6tt a mluví se jako bys byla v 7.tt, jelikož 4+1tt je 5.týden, 12+6 je 13.týden a tak dál 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru