Jak se počítají v těhotenství týdny?

romitko
6. únor 2011

Ahoj holky, ... jsem tu dnes nově, ale odpověď na otázku jsem nenašla - možná jsem jen špatně hledala.

Poslední menstruaci jsem měla 10.1. a dnes jsem objevila na testu druhou čárku - zatím jen slabou, ale je tam 🙂 ... znamená to, že jsem podle datumu menstruace v cca 4tt - nebo se to počítá až ode dne oplození - nebo zahnízdění - což by bylo cca 2tt ? ... a je čas jít už na gynekologii nebo mám ještě třeba týden počkat? ... jsem zatím v šoku, tak snad má můj dotaz hlavu a patu 😅

zamilovana
6. únor 2011

Ahoj týždne sa rátajú od poslednej menštruácie tak to rátajú aj lekári, na nete je vela kalkulačiek ktoré ti to presne vypočítajú po zadaní poslednej menštruácie, hod si to do googlu. A doktorovi isto zavolaj a on ti povie, či máš prísť. U nás berú až okolo 7 týždna až tak nejako je vidieť srdiečko. ale možno ta zoberie aj hned.

agnessa
6. únor 2011

Romi, předně gratuluju k pozitivnímu testu a ať se vše vyvíjí dobře 🙂
U lékaře (ale i běžně - na netu apod.) se počítá délka těhotenství od poslední MS (pokud by to bylo od oplození, je to většinou u toho počítání uvedeno), takže jsi zhruba v tom 4tt (pokud počítám, tak přesně 4+0 = 4 týdny a 0 dnů). Kdy k lékaři je hodně individuální - pokud nemáš žádné potíže (krvácení, křeče - mírné bolesti jako před MS jsou normální, hlavně nesmí být moc silné křeče), nepracuješ na rizikovém pracovišti, kde bys potřebovala co nejdříve přemístit na vhodnou pozici, případně zůstat na PN (např. kdybys pracovala s chemikáliemi apod.), tak klidně tak 2-3 týdny počkej a pak si zavolej Dr. Pokud půjdeš až tak v 7-8tt, je už velice pravděpodobné, že rovnou uvidíš i srdíčko, takže budeš mít klid, nemá cenu plašit dřív, protože pak jsou jen nervy, že embryo je menší, nebyla srdeční akce ještě vidět atd... 🙂
Ale pokud by se vykytl nějaký problém, případně bys měla pocit, že už to nevydržíš, tak si zavolej klidně dřív, Dr už Tě sám/sama objedná na vhodný termín 🙂
Takže hodně štěstí a ať je všechno v pořádku!

mataharyy
6. únor 2011

Dle počítání už odpověděla zamilovana, ohledně doktora tam se to různí, někteří berou hned, jiní čekají takže opravdu je nejlepší zavolat říct o co jde, kdy jsi měla poslední MS a oni si tě objednají dle uvážení... Stejně záleží zda máš pravidelnej cyklus, kdy máš ovulaci atd. takže je otazné v kolikátém týdnu můžeš být 😉

efkas
6. únor 2011

v jakém jsi týdnu se počítá od prvního dne poslední menstruace(gestační nebo-li opravdové stáří plodu se počítá od oplodnění,ale to není pro nás důležité 😉)
na gynekologii bych se objednala až tak čtrnáct dní od vynechání menstruace,aby bylo něco vidět na UTZ a zbytečně jsi se nestresovala

hansed
6. únor 2011

Ahoj, týdny se počítají od poslední MS, takže jsi v cca 4tt.... na gyndu si zavolej a poptej se, jinak já osobně bych šla tak týden, dva po vynechání 😉
mrkni sem http://tehotenstvi.academy.sk/index.php?click=1 ... zadej den poslední MS a kalkulačka ti to vypočítá 🙂 Držím palce 😉

beruska1989
6. únor 2011

já byla asi až tak v 7 - 8 tt kdy už je vidět srdíčko. snažili jsme se dlouho takže jsem nechtěla být zklamaná. a vyšlo to 🙂

dlabinecka
6. únor 2011

Tak jak píšou holky, týdny se počítají od poslední MS. Na gyndu berou asi opravdu, jak kde. Někde hned jinde si to vypočítají tak, aby bylo už srdíčko. Jen by mě zajímalo, jak to bude s týdny tehotenství u mě, když datum poslední menstruace je zcela zcestné😀

babulinkab
6. únor 2011

Ahoj, já jsem byla v obou případech na gyndě až v 7. týdnu, a jednou dokonce ani ještě nebylo vidět srdíčko, objevilo se až později.
Dřív bych šla jen v případě, že bych měla nějaký problém - bolesti, špinění,...

romana29
6. únor 2011

10.1. + 6 týdnů - počítat se mi to fakt nechce 😀

lumisek
20. únor 2011

ahoj, jsem tu poprvé🙂 poslední MS jsem měla 21.1., jinak MS mám pravidelnou po 27-28 dnech. Nyní jsem bez MS a dost mně píchá v podbřišku střídavě na obou stranách, ale není to bolest jako jindy při očekávání MS. dělala jsem si už 2 testy s citlivostí 25miU od HCG a oba mám negativní. Jinak mám cca 10 dní bílý výtok a bolavá prsa. Nevím zda jít na gyn již tento týden, je vůbec možné, že můžu být těhu i přes 2 negativní výsledky? Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady.

brundi
28. bře 2011

Ahoj holky, jeste k tomu pocitani... Je mi sice jasne, odkdy do kdy se tehotenstvi pocita, ale neni mi jasne, jak se zapocitavaji prvni dny, tedy jestli se zapocitava den menstruace do delky tehotenstvi a potom porod..
Posledni menstruaci jsem mela 3.3. tento den se tedy pocita jako 0+1? Pocitam-li tento den jako 1., pak datum porodu by mel byt 281. den, tj. 40+1? Prvni tyden je tedy takto: MS=0+1, 0+2, 0+3, 0+4, 0+5, 0+6, 1+0? Chapu-li to dobre, tak druhy tyden zacina dnem 1+1?
Kdo do toho vidite, muzete mi to prepocitat prosim? Den PM je 3.3.2011 - podle nej mi vychazi datum porodu 8.12.2011 tedy 40+1, OV byla 13.3.2011 - podle ni mi vychazi porod 5.12. tedy 39+5.
Vim, ze den sem, den tam nehraje roli a ze je to vsechno prilis predcasne, ale jsem zvedava a chci v tom mit jasno a presny den pak bude hrat roli pri registraci do prazske porodnice.

locinnka
23. zář 2013

Ahoj holky,chtěla bych zjistit nebo přiblížit v jakém týdnu těhotenství jsem,poslední menstruace byla 1.8,myslim že k oplodnění došlo 28.8(ovulace),ale cykly mám 40-50 dní.Těhotenský test jsem si dělala několi krát a vyšel pozitivní a čárka stále sílí,dnes 23.9. jsem byla u dr. a na UTZ nebylo zatim nic vidět,jen zvětšená sliznice,pozval si mě na UTZ až za měsíc,co si o tom myslíte?Děkuji Lenka

pisisvori
23. zář 2013

locinnka. 1.8 je 0 tý den , takže 1.8-7.8 je 0+0tt až 0+6tt = 1 týden, 8.8-14.8 je 1+0 až 1+6tt= 2 týden. Takže dne jsi 7+4tt = 8 týden.,když máš tak dlouhé cykly, mohla být ovulace hodně pozdě a je ještě brzo něco vidět. Ale za měsíc je docela dlouho. Podle MS bys už byl ve 12 týdnu a to už by měli být hotové odběry na screening a jít na UTZ ke screeningu..., ale nevím , jestli se to nějak posunuje u takových dlouhých cyklů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru