Jak se pozná mimoděložní těhu?

barusinecka
23. únor 2012

Ahoj holky.Prosím Vás jak se pozná mimoděložní těhu?Kamarádka se ptá.Děkuji za info..

romca13
23. únor 2012

@barusinecka měla by mít bolesti a krvácet,,ale dr mi říkal, že ne ve všech případech je to pravidlo,,,,takže jediná jistota Dr.

barusinecka
autor
23. únor 2012

no ona má pouze bolesti,ale ne že by se nedaly vydržet,jenom to bolí v kuse a tak v podbříšku uprostřed,je to prý ale nepříjemné.MS má dostat 3.3.takže ještě chce počkat.Bolí jí to od té doby co se pokoušeli o mimi.

elana
23. únor 2012

@barusinecka to mimoděložní spíš nebude, protože takhle brzo by ještě neměla skoro příznak ani těhotenství, natož mimoně, který začne vadit až ve chvíli, kdy je plodové vejce tak veliké, že natahuje vejcovod, který potom může i prasknout (a to obvykle až tak 7.-9.tt). Mně prasklo GEU v 6+1tt, neměla jsem do té doby naprosto žádné potíže, až ten den, co se to stalo, mi vystřelovaly prudké bolesti do konečníku celé dopoledne a jak to okolo poledne prasklo, přidaly se křeče v nadbřišku (jak jsou játra, zhruba v těch místech), pak už to šlo dost rychle...šok, záchranka a operace stylem z příjmu rovnou na sál. Takže dost netypické, vlastně mě břicho v podstatě nebolelo, natož nějaký krvácení 😉 , každá to má prostě jinak, i když ano, většinou je to provázeno spíš prudkou kolikovitou bolestí v místě toho vejcovodu.

petra273
23. únor 2012

Já pořád špinila, bolesti se objevily z minuty na minutu, přesně jak píše elana, prudké bolesti do konečníku. Nicméně v nemocnici se ve mě vrtali 14 dní a na nic nemohli přijít. HCH pořád nepatrně stoupalo a doktor to objevil při 800 jednotkách HCG. No a večer před zákrokem byla ta bolest už nesnesitelná...Kamarádka by si měla udělat těhu test, pokud je negativní, mělo by to být ok...

barusinecka
autor
23. únor 2012

No právě že jí to bolí hned od toho dne co se snažili.Ale jsem ráda že to nevypadá ne mimoděložní.Ona totiž by čekala 3 mimi a u žádného takové problémy neměla,teda pokud by byla těhu.Poslední ms měla 5.2. a teď to má dostat 3.3. tak t o si myslím že by jí test ještě neukázal ne?Jinak holky moc děkuji za rady a informace,jste moc hodné 😀 😀 😀
@romca13
@elana
@petra273

lenceslava
23. únor 2012

@barusinecka mimoděložní se zaručeně pozná tím že HCG stoupá pomaleji než by mělo, na ultr se dá poznat až ve vyšším stádiu,nebo při laparoskopii.Já si prošla dvěmi.První 7tt bolesti a 1,5l krve v břiše a druhé 5tt bolesti břicha,bobeš se zavrtal v ústí pahýlu vejcovodu co zůstal po tom předchozím mimoděložním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru