Jak se pozná potrat? Stačí špinění?

martii07
13. pro 2008

Ahoj,holky moc vás prosím o radu,potřebovala bych vědět jak poznám potrat,vím že se to projevuje krvácením.bývá vytrvalé nebo stačí jen špinění?a jsou i bolesti břicha?

Navíc se omlouvám jestli tu podobné téma už existuje!

hrusti
13. pro 2008

marti, jestli jsi ve 14tt a spinis, nebo krvacis a ihned supej na pohotovost. neni to sranda!

martii07
autor
13. pro 2008

Včera večer jsem začala krvácet,dnes už jen špiním.v 10tt jsem s tím ležela i v nemocnici a zjistily mi cistu,za 14dnů na kontrole mi doktor řekl že cista je už minimální a že už by neměla ničemu vadit,ale že můžu ještě špinit

hrusti
13. pro 2008

Zalezi na tobe, ale pokud jsi vcera krvacela, tak ja osobne bych jela pro jistotu k lekari, abych se ujistila, ze je vse o.k. obzvlast jestli jsi byla v nemocnici.

smardik
13. pro 2008

marti já bych raději jela, jen díky tou že jsem já jela ted mám syna v náručí

zirafik
13. pro 2008

ahoja, tak to já na tom byla podobně 😒 , ale ležela jsem týden ve špitále .. dávali mi duphaston a ascorutin. Hlavní je klid na lůžku.
Do špitálu bych pro jistotu taky radši zajela.

martii07
autor
13. pro 2008

smardik,taky jsi měla stejné problemy?

smardik
13. pro 2008

jo a málem jsme o něj přišli, nechci tě strašit ale myslím že je lepší jet i zbytečně než at se něco stane

martii07
autor
13. pro 2008

Tak jo raději tam zajedeme,držte nám pěsti

zirafik
13. pro 2008

bude to dobré, držím palce 😉

smardik
13. pro 2008

držím, určitě ti řeknou že je vše v pořádku ale jistota je jistota 🙂 držíme oba palečky,pak dej vědět

enee
14. pro 2008

ahoj Marti07, mám stejný pocit, od čtvrtka lehce krvácím, vypadá to na 6tt, doktorka mi také říkala, hned do nemocnice na pohotovost, mám strach, že potratím, klid na lůžku moc nemám a křeče v podbřišku a cistu 6mm na pravém vaječníku vedu také, mám srtach že to nedonosím, 😔 😔 😔

parybka
14. pro 2008

ono s tím stejně nikdo nic neudělá.. ascorutin a duphaston nepomůžou, jen to jen pro jistotu, že lékaři něco dělají. Pokud plod chce odejít, tak ho nikdo neudrží, nemá jak.... Je to těžké, ale je to fakt... Zažila jsem to několikrát.
Držím palce, at se vás vaše mimi drží...
Snad i Martiii.. ve 14.tt už by to mělo být lepší, než na začátku.

martii07
autor
15. pro 2008

enee a byla jsi na pohotovosti?a jak jsi dopadla?

já tam byla v sobotu,mimi je s pořádku ale pořádně mi doktor neřekl z čeho to bylo vyšetřil mě zrcátkem a říkal že mám citlivý čípek jen se ho lehce tím zrcátke dotknul a zase mi zpustil krvácení,jo a ještě říkal že na tom čípku mám vřídek,tak možná i to má na svědomí to krvácení.cystu už tam ale neviděl.dostala jsem magnesium 3xdenně.teď už je zase vše v poho a doufám že už to tak zůstane

slunicko83
15. pro 2008

Ahoj holky, přidám svou zkušennost, já potratila minulý týden..nejdříve jsem pár dnů špinila a pak to přišlo, hrozné křeče v podbřišku a měla jsem jako silnější MS, trvalo to tři dny ty bolesti a ráno vždy ze mě odcházeli větši kousky něčeho, asi miminka ☹ Bylo to dost nepřijemné, ale já na to byla připravená, protože mi doktorka říkala, že na ultrazvuku vidí krvácení, tak počkáme, jestli to samo přijde, abych nemusela na potrat do nemocnice, miminko se mi v 5tt přestalo vyvíjet, dozvěděla jsem se to v 7tt. Krvácela jsem asi pět dní, teď už opět špiním, takže asi konec.

Doufám, že vy budete v pořádku, nikomu tohle nepřeju ☹

martii07
autor
15. pro 2008

Slunicko83 tak to je mi moooc líto

slunicko83
15. pro 2008

jj, nám také..2/11/08 jsem našla na testu // a tak jsem zavolala doktorce a sesta mi řekla, že nemá cenu chodit dříve než 25/11/08, tak jsem tak dlouho čekala na to, aby mi pak řekla, že není něco v pořádku, ale to bude zase dobrý..hlavně, že to šlo všechno přirozeně a nemusela jsem na zákrok, to by bylo pro mě ještě horší..ale koukám, že Ty jsi 15tt, tak přeju, ať je vše v pořádku a tímhle se nenech děsit.

azhra
15. pro 2008

Marti,pokud krvacis nebo mas nejake pochybnosti,tak se vydej ke svemu dr.V nejhorsim ti vynada,ze plasis..
Jestli mas vridek na cipku,tak by ti ho meli prelecit.. navic tam musel byt uz pred tehu[pokud jste si verni]...pokud se spustilo krvaceni po styku,tak je to pry bezny.

martii07
autor
15. pro 2008

Slunicko taky mě po zjištění podle testu u dr.objednaly až nějak za měsíc což bylo pro mě strašně dlouhá doba kdy jsem vůbec nevěděla jestli je to vše v pořádku

azhra věrni si určo jsme,a po styku to krvácení nebylo.a z čeho se ten vřídek dělá?

azhra
15. pro 2008

Ten vridek byva vetsinou z nejake virove infekce.. bud se prenasi stykem anebo jsi ho mohla chytit i nekde na bazene.. mohl se ti vyrazit az za delsi dobu..
urcite je potreba to misto sledovat. Co ti na ten vridek rekla dr.?

parybka
16. pro 2008

Marti, jsem ráda, že je to OK.. 🙂
slunicko, mrzí mě to... ale raději v tak raném těhu než později. A když to šlo samo a nemusela jsi na zákrok, tak taky dobře. Ono je to ted tak časté.... Nám se to povedlo až na počtvrté a už jsem to těhu brala hodně jinak, než když jsem otěhotněla poprvé... Asi to tak mělo být. A raději tohle než pak postižené dítě...
Tak se holky těhu i netěhu držte 🙂

krista
16. únor 2009

andinaa • 1d, snž • Dnes v 15:28
Ahoj holky,dneska jsem v 8 týdnu těhu..Musela jsem včera odklízet hromady sněhu a začlo mě píchat na pravé strane v podbřišku...tak jsem odpočívala,a ráno bylo divné vždy už dva týdny mi bylo vždy špatně ale dnes NE,zdá se mi to divné,už jsem si zvykala že mi je zle..
Nešpiním,už ani břicho nebolí.Jak se pozná že jde o potrat,pozná to jen lékař?nebo kdybych si udělala test,tak by už nebyl pozitivní....PROSíííííM o RADU,jsem nervéní..Děkuji

mystique • 1d, 17tt • Dnes v 15:53
To opravdu nepoznas pokud nezacnes krvacet. Opravdu Ti to potvrdi je lekar pomoci ultrazvuku.Ani krvaceni nemusi jeste znamenat potrat. Pro jistotu je vždy nejlepsi zajit k lekari. To ze ti neni spatne nebo te nic neboli z toho bych opravdu nic nevyvozovala. preji hodne stesti

mystique • 1d, 17tt • Dnes v 15:55
A jeeste co se tyka tehotenskeho testu, ten bude pozitivni i třeba 14 po potratu, takže podle něj se take nelze orientovat. Hladina HCG přetrvava jak v krvi tak v moci.

laska.nezna.hranic • 25tt • Dnes v 15:56
nevím, jestli to u všech probíhá stejně, ale pokud jde o zamlklý, tak se to asi neprojevuje nijak. alespoň já jsem to na sobě nepoznala, řekli mi to až na utz, když netlouklo srdíčko ☹ pokud si nejsi jistá, zajdi si ke svému doktorovi.
ale myslím, že to píchání je normální.

murynka
16. únor 2009

andinaa nemusí se projevit nijak já šla na normální kontrolu nic mi nebylo a srdíčko neblikalo ☹ ☹
ale vše bude dobrý neboj se... 😉

chaala
16. únor 2009

Myslím,že dokud nezačneš krvácet,tak to na sobě nepoznáš. jedině doktorka,jak už psaly holky,neuvidí srdíčko.
Andianaa,doufám,že u Tebe bude všechno v pořádku 🙂

andinaa
17. únor 2009

prosím holky,a co když mě nepošle na ultrazvuk...když nekrvácím nemá důvod mě tam posílat..pozná to podle vyšetření klasickám manualním...
A co když mimi už nebije srdíčko,a já jsem v8tydnu a na ultrazvuk mám jít až v 16týdnu.to do té doby může ve mě být?Nemůžu dostat nějaký ohromný zánět,tělo nebojuje se mimíska zbavit??,Omlouvám se ale už druhou noc nespím,bojííím se.

pipisek
17. únor 2009

andinaa
nejlepší bude, když zajdeš za dr., on tě totiž tady nikdo neuklidní...nikdo "do tebe nevidí". normálně bych tam zašla s tím, že mě pobolívá v podbřišku a oni tě vyšetřit musí. řekni, že jsi měla fyzickou námahu. manuálním vyšetřením netuším, jestli se dá potrat poznat, začínající potrat poznají snad jen na UZV nebo když už se jedná o masivní krvácení.
trvá to i týdny než se tělo zbaví neživého plodu a to pak jsou fakt bolesti a dost hnusný, u mě srovnatelný s kontrakcema (já o mimi přišla ve 12tt, pak jsem měla 1 zamlklé těhot. a mám dvě zdravé holky). takže se vzchop a buď si k dr. zavolej nebo rovnou jdi....přeju hodně štěstí a HLAVNĚ příště žádnou fyzickou námahu !!!!ať za tebe uklidí sníh nějaký chlap, jasný?
jo a špatně ti už být nemusí proto, že můžou už ranní nevolnosti přejít...tak ještě jednou hodně štěstí a fakt tam zajdi, třeba se nervuješ naprosto zbytečně a mimčo tvůj stres odnáší

andinaa
17. únor 2009

PiPisku,děkuji mooooc,zajdu tam.Dnes dr.neordinuje,ale zítra vyrazím..Hezký den

shaolin
17. únor 2009

adinko, neplaš!!! to co popisuješ může mít tisíc jiných příčin. tvoje miminko si jistě lebedí u tebe v bříšku a říká si "co ta máma bláznivá vyvádí" 😉 zajdi si pro svůj klid k lékaři, ale opravdu je třeba utz, myslím že jinak se neuklidníš 🙂

pipisek
17. únor 2009

přesně tak, zajdi si tam hlavně pro svůj klid...to píchání a ty nepříjemé pocity jako u MS můžou být klidně od toho, jak se děloha roztahuje....to je normální. tak dej vědět, jak jsi dopadla

pitrisek
17. únor 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Od včerejška mě chvilkama píchá dole jakoby na čípku. Je to jen občas. Nekrvácíma ni nešpiním. Mám se něčeho obávat?

pajmis
17. únor 2009

Ahoj pitrisek, neumím ti poradit, ale mě začali pichat na čípku, až ke konci... myslím tak týden před porodem a to znamenalo, že už se otevírám... ale netuším, co to v tvém případě znamená... už si dokonce ani nevybavuji, jestli mě pichalo na čípku i dříve... ale myslim, že ne. Hodně sem se v těhotenství namáhala a občas mě píchavalo v podbřišku, ale na čípku ne. Nejlepší bude, když bys zašla za svým Dr. protože to může znamenat i toi, že by ses mohla otevírat a to není dobré. Já lítala za dr. s každou banalitou a jsem ráda, že jsem lítala, protože sem v 31tt skončila v nemocnici. A nakonec sem rodila 10dnů před termínem, což je dobré, strašili mne, že porodím dříve a vidíš... ale pro jistotu bych tam zašla... kdybych já nelítala s každou kravinou, bůh ví, jak by vše dopadlo 😔 vždycky sem dostala nějaké léky, a ty mi zabrali... šlo o léky na udržení a na zmírnění děložní činnosti... tak pokud máš nějaké špatné pocity, tak běž a klidně stokrát po sobě. Nikdo ti hlavu neutrhne a navíc máš na to právo - hájíš přece své miminko 🙂 Hodně štěstí a určitě napiš, budu držet pěstičky 🙂 ale bude to Ok .-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru