Jak se stravujete/stravovaly jste se v těhotenství?

diankaary
13. dub 2014

Jak se stravujete v těhotenství ? Četla jsem spoustu věcí o vitamínech apod. Jak moc jste změnily stravu v těhotentví ? a myslíte, že strava silně ovlivňuje vývoj dítěte a celé těhu ? Já osobně moc nemusím např. ryby. Snažím se jíst zdravě, ale ne úplně každý den. Někdy mám chuť např. na MCdonalds a prostě si ho dám 🙂) Díky za odpověďi 🙂))

anetadr
13. dub 2014

Já to tedy nikterak do extrému neženu - snažím se jíst zdravě, ale sem tak si klidně dám i něco nezdravého - nemyslím si, že by jedny hranolky nějak ovlivnily vývoj miminka... snažím se držet hesla "všeho s mírou"😀

milmic
13. dub 2014

Já jsem stravu nezměnila vůbec, jím hodně ovoce a zeleniny, zdravé potraviny. Jenom jsem se vyhýbala rizikovým potravinám kvůli možné nákaze, toho jsem se bála dost.
V eventuelním dalším těhotenství vynechám některé alergeny kvůli rodinné zátěži.

pusolamy
13. dub 2014

ja se nijak neomezovala jedla i mcdonalds i hermelin, a dokonce i tataraka, a jedno kafe denne jsem taky mela , jak se uz psalo vseh s mirou

golla
13. dub 2014

zlatá střední cesta. ;o) Občas kafe, občas si cucnu piva. Ryby jím, mám je ráda. McDonald mi moc nejede. hermelín jsem jedla tepelně upravený - mňaaam! :o)
Jinak beru i vitamíny pro těhule, ale ne denně, tak obden, často totiž zapomínám. 😀
Nejím vysloveně zdravě, ale nezdravě taky ne.

domi1988
13. dub 2014

Ja som jedla rovnako ako pred tehu, clovek sa snazi jest co najzdravsie, ale obcas som sla aj na pizzu, kebab alebo som sj proste doma dala cokoladu... telo potrebuje vsetko 🙂

gwennie
13. dub 2014

... jez, na co máš chuť, jen se toho nepřecpávej 🙂

janakropackova
13. dub 2014

U prvního kluka jsem ujížděla na hermelínech až pár let po jsem zjistila, že by se neměli a kluk je zdravý. U druhého na jablkách a teď je hlavní maso, maso, maso v jakékoliv podobě, ale maso a sladké mi vůbec nechutná. Jinak vitamíny a hodně ovoce a zeleniny a hlavně hodně tekutin.

sonik05
13. dub 2014

Kdyz uz jsrm byla ve stavu,kdy jsem byla schopna neco snist,tak prave to,na co jsem mela chut. Na zacatku jsem nemihla temer nic,mela jsem chut akorat na pytlikove polevky,jinak jsem zvracela. Takze jsem si je dala,lepsi jist nezdrave nez vubec. Pak prislo i obdobi jablek,mandarinek,pomerancu.
Nejedla jsem akorat ty "rizikove" potraviny, u kterych hrozilo riziko salmonely nebo listeriozy.
Prvni tehu jsem se docela cpala Mc donaldem a to druhe vyhral Burger king 😉 Protoze zvracet bigmac je fakt neco hroznyho 😀

caboonek
13. dub 2014

Já jsem jedla zdravě a na konci těhulkování mi stejně přestala fungovat placenta...za mě normální strava bez alkoholu atd. Jinak na začátku jsem blila jak šakal, tak to jsem byla na coca cole a piškotech

lorca
13. dub 2014

Musím říct, že ani já nijak tu stravu neprožívám. V prvním trimestru jsem byla ráda, že jsem vůbec něco snědla. Když už se mi pak udělalo lépe, tak jsem jedla prostě na co jsem měla chuť. Jedno slabé kafíčko piji celé těhu. Snažím se jíst více zeleniny a ovoce, ale rozhodně to nepřeháním. Teď mám období, že ujíždím na gumových medvídcích 🙂 Celé těhu jím kys.listovou.

tarra27
13. dub 2014

jedla jsme všechno na co jsme měla chut a nijak jsem se v ničem neomezovala....maximálně jsem se snažia nejíst po 22h a časem p 23h :D ale v závěru jsem si to říkala jen tehdy, když jsem neměla hlad 🙂))

ale sladké, slané, oovoce, zeleninu, steaky....všechno....a moc mě všechno chutnalo 🙂 a po porodu u obou to šlo celkem rychle dolu....a deti spokojený, hezky spaly....žádný stres....

rituska88
13. dub 2014

Já jím to co před těhotenstvím. Akorát se vyhýbám salátům s majonézou a jídlům se syrovými vejci. Jinak občas si dám i ty hranolky (děláme si svoje doma ve friťáku), ale to jenom občas, nepotřebuju to každý týden. Dala jsem si i hamburger když jsem na něho dostala chuť. Jinak jím prostě normálně, celkem zdravě, takže občasný prohřešek neřeším. Snažím jíst víc vitamínů, takže víc ovoce než předtím, a beru i vitamíny, co mi doporučili na gyndě. Kafe nepiju ani normálně, takže mi nechybí ani teď, jinak kofeionové nápoje jako je např. Kofola si dám jen výjimečně - prostě jako dřív, nic nepřeháním.

prdecek
13. dub 2014

jím vše na co mám chuť, dám si občas i kolu nebo kofolu, dneska jsme měli třeba smažený žampiony s americkýma bramborama 🙂 vitamíny jsem u malého brala denně a narodil se s 4110g nevím zda to mělo vliv, teď je tolik neberu, jen si chci koupit ten femibion s DHA pro vývoj mozku, u malýho jsem to taky brala, ale je to dost drahé, takže to budu brát ob den.

milada2
13. dub 2014

Jedla jsem stejne jako pred tehotenstvim. Jen jsem navic uzivala tehotensky vitaminy a rybi tuk v kapslich.

leni84
13. dub 2014

Já jím pestře v těhotenství i mimo něj..🙂 Mám ráda ovoce, zeleninu, luštěniny, těstoviny, maso..na druhou stranu i zmrzlinu, čokoládu a kávu..V prvním těhotenství ani v současném se prakticky nevyhýbám ničemu a víceméně jím stále stejně tak jak jsem zvyklá. Jen se snažím jíst menší porce a častěji a hlavně nikdy nehladovět. Jsem zastánce hesla "Všeho moc škodí", jak v pozitivním tak v negativním slova smyslu. Pokud budeš jíst všechno s mírou, tak miminku určitě nic chybět nebude.. Z vitamínů beru i po poradě se svou gynekoložkou jen kyselinu listovou. Multivitamíny moc účinné nejsou..Určitě ti jejich braní neuškodí, ale ani nic moc tělu nedají..

klaire22
13. dub 2014

Jedla jsem stejně jako před těhu - občas jsem zahřešila, ale jinak víceméně vyváženě. Výjimečně jsem si dala i dvojku červeného nebo malé pivo 🙂 Je fakt, že mě v těhu brali děsný chutě na rumcajs salát, který běžně vůbec nejím, ale v těhu jsem ho musela mít každý týden aspoň jednou 🙂 jinak vitamíny jsem nebrala žádné, vyjma kyseliny listové 🙂

ange_de_la_morte
14. dub 2014

Já jsem se i před těhotenstvím stravovala zdravě takže nebylo moc co měnit. Jedla jsem pořád stejně, tedy až na to že jsem měla neskutečné chutě i na nezdravé věci a na sladké 🙂 takže jsem žrala hooodně - vpodstatě pořád - ale nezdravá strava byl jen bonus k té zdravé, tedy čistě teoreticky měl malý všechny potřebné živiny. Myslím že on byl vpohodě, akorát doktorka ze mně byla dost hotová - přibrala jsem celkem 29kg. Ale zas tě uklidním že přesně 4 měsíce po porodu jsem měla svou původní váhu a postavu a zhodou okolností včera jsem si nechala měřit složení těla na velmi profesionálním přístroji a všechny parametry mi vyšly naprosto ukázkově

beandy
14. dub 2014

Tak já teda taky ryby nejím, beru místo toho omegu 3 a prcek hezky roste a je zdravý i tak. Jinak jím víc zeleniny a ovoce, pořád beru kyselinu listovou a protože mám anémii, tak jím ještě železo. Jinak to s tou stravou taky nijak nepřeháním, jím na co mám chuť a dám si bez výčitek i toho Mekáča nebo KFC, pokud to není každej den. 🙂

marukm
14. dub 2014

Pořád stejně. Pestrá strava (možná se teď častěji snažím zařadit ryby). Neberu žádné vitaminy ani doplňky, jen hořčík. Ale je pravda, že teď víc ujíždím na sladkém ve formě koláčů a buchet. To budu muset pak zase odbourat...trochu mi vadí ten pohyb. Byla jsem zvyklá se hýbat často a intenzivně. To cvičení pro těhotné mi nic nedává.:/

dana3262
14. dub 2014

Když jsem čekala prvního, jedla jsem normálně. I pivo jsem si dala občas trochu. Přibrala jsem 15kg (které jsem téměř hned shodila) a malý ma alergie, ekzem a je neuroticky. U druhého mi od prvního dne bylo tak zlé, ze jsem první 3 měsíce jen ležela a občas snedla housky se sýrem a zbytek tehotensvi jsem byla v podstatě na cuketach a bramborách. Zhubla jsem 1kg (následně dalších 9kg - porodem a kojenim obou dětí) a malý je naprosto zdravý, bez alergií (zatím) ekzemu a neurozy. A teď co je náhoda a co fakt strava ovlivní...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru