Jak si nabalit tašku do porodnice?

paula
18. lis 2006

Chtela bych se zeptat nastavajicich maminek, co vse si berou do porodnice.
A tech, co uz to maji za sebou, co se jim dobre hodilo a co naopak vubec nepouzily a zbalily si zbytecne.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
autor
18. lis 2006

Gedren diky, v kazde knizce radi neco jineho. Me hlavne zajimalo, co je fakt prakticke, co by se mohlo hodit. V moji porodnici je to tak, ze rodicka si musi vse donest sama, miminku vse poskytuji. Mozna to ale neni spatny napad s tou cepickou a ponozkama pro miminko. Kdovi jak tam bude teplo nebo zima.

kristi
18. lis 2006

v Podolí je ta takto:
* na porodní sál
o doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
o přezutí pro oba
o může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
o otec - lehký pohodlný oděv
o pití - neperlivá voda, čaj
o toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
o 1-2 ručníky
o YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
o relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
* na oddělení šestinedělí
o toaletní potřeby
o 2-3 ručníky
o BEPANTHEN - krém
o podprsenky na kojení (bez kostice)
o vložky do podprsenky (prodyšné)
* pro novorozence
o (dostanete jen 4 pleny)
o 6-10 jednorázových plen/den (průměrný pobyt 4-5 dní po spont. porodu), pleny stačí přinést druhý den na oddělení
o hygienické ubrousky na zadeček
o je možno mít vlastní oblečení

paula
autor
18. lis 2006

kristi diky. Ja zkusim sepsat taky nejaky seznam. Sice bychom meli dostavat na predporodnim kurzu, kam chodim, ale to muze jeste trvat a ja bych byla rada pripravena pro pripad, ze si miminko pospisi. Hned pribalim to CD, to m nenapadlo.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
autor
19. lis 2006

Dik, to me prave zajimalo, takovy ty prakticky rady, co se muze hodit.

danielah
19. lis 2006

Ahoj Paulo,
kromě věcí co psaly holky bych hodně doporučovala něco na hemeroidy - mě se nakonec nejvíc osvědčila Dubová kůra v gelu. Já jsem si s hemeroidy užila fakt hrůzu, bolely mě mnohem víc než šití 😝

Vlastní košile jsem nakonec nepoužila - první dny hodně krvácíš, takže by je manžel musil nosit domů a prát ( 😕 😀 )

A k Bepanthenu - používala jsem calciovou mast na popraskané bradavky (naštěstí jsem s nimi měla problém tak týden) a je zázračná a podsatně levnější (také funguje nechat zaschnout na bradavkách trochu mlíčka)

ivet
19. lis 2006

Já bych ještě poradila - k hygienickým potřebám přibalit papírové kuchyňské utěrky. Na utírání po sprchování je to ideální - na to krvácení je to lepší, než ručník, který bys tak musela měnit. Mě stačila tak akorát jedna role na ty 4 dny.

paula
autor
20. lis 2006

A jak dlouho pred porodem jste mely kompletne zbaleno? Nebo jste balily az na posledni chvili, az zacaly kontrakce?

sorathia
20. lis 2006

Mohla by sem nejaka zkusena mamca napsat, co si bral tatinek jako doprovod do sprchy na sebe? Pripadne, maji li tatinci nekde moznost se prevleknout, prevlekat?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
slonik
20. pro 2006

není ještě třeba přibalit pro maminku vložky? A jaké se Vám osvědčily?

anavka
20. pro 2006

Já jsem rodila v Podolí a tam pro maminky byly zdarma: jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky i poporodní vložky, ale pro jistotu jsem to měla všechno ještě s sebou. Jinak pak jsem doma chvíli používala poporodní vložky Samu, k dostání ve všech lékárnách 😉

slonik
20. pro 2006

děkuji, to jsou takové ty z buničiny? A kolik jich je v balení a kolik stojí? Díky

anavka
21. pro 2006

Slonik: Vypadají jako obyčejné vložky, akorát tam zespodu není to lepítko a igelit. Myslim, že balík stojí do 30 Kč, mě stál 24 Kč a je jich tam asi 20.

slonik
21. pro 2006

díky, jsi moc hodná. Tím, že zespodu nic není, tak se jich myslím osvědčilo dát víc na sebe, ne? A do jednorázovek, že?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
slonik
21. pro 2006

děkuji gedren a gratuluji k Helence!

kaci.k
27. pro 2006

Ahojky a nevite kolik asi stoji ty jednorazove kalhotky?Slysela jsem ze se daji i prat...

hanah_2002
27. pro 2006

Ahoj, já koupila 5 ks jednorázovek za 150,-Kč. Musela jsem si je v porodnici prát, protože jsem po porodu tak silně krvácela, že 5 ks jsem vypotřebovala za 1 noc. Ale je to fakt dobrá věc. Určitě doporučuju 🙂

kaci.k
31. pro 2006

Dekuju a jeste,cim je lepsi se po porodu a po sprchovani otirat?Obycejnym rucnikem?Nebo neco setrnejsiho?A jake mydlo pouzit? 🙂

marce
31. pro 2006

Ahoj, ja jsem se docetla ze je dobre pouzivat intimni sprchove gely no a vyse v diskuzi uz jedna maminka doporucuje kuchynske papirove uterky - dobry napad. A po wc je pry fajn pouzivat vlhcene intim ubrousky.
Me by vsak zajimalo ma li nejaka maminka skusenost s intim sprchacem a ubrouskama - pro potvrzeni ci vyvraceni je li to dobre.

hanah_2002
31. pro 2006

Ahoj, já používám jak intimní sprcháč, tak utěrky. Jsem hodně šitá a neumím si představit utírat se ručníkem. Takže já myslím, že určitě používat. Ale někomu to zase vyhovovat nemusí. Asi záleží na situaci 🙂 .

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
myska
31. pro 2006

Nám v porodnici říkali, že šití mýt jen čistou vodou, v žádným případě mýdlem nebo čím koliv jiným. Já jsem to tak dělala a nebyl žádnej problém.

teres
1. led 2007

Ahoj holky, mám jít tento týden do porodnice a lámu si hlavu s tím kolik bavlněných plínek mám mít sebou? Nebo to stačí až řeknou doktoři?
Přeji všem šťastný Nový rok 🙂 🙂

kaci.k
1. led 2007

Ahojky ja jsem z Trutnova a tady me rekli ze potrebuju jen 5 plen.Plynky se davaji jen pod hlavicku miminka.Jinak plinky tady dostanem.Nevim jak v jinych porodnicich ale je dobre se o tom informovat bud u sveho gynekologa nebo pak primo v porodnici.Myslim ze ti tam urcite poradi. 🙂 😉 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzankafi
10. led 2007

Ahojte hoky!Já si zrovna včera koupila ty jednorázové kalhotky - 5 ks stálo 49 Kč. A k tomu jsem dostala ještě 25 Kč slevu, zařídila jsem si v Dm drogerii nějakou tu knížečku pro těhotné.Využila jsem toho tedy a nakoupila i prsní vložky atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru