Jak to myslíte, že cítíte jen bublinky, ne pohyby?

kacito
29. dub 2012

Ahojky holky...mám menší dotaz... posl.dobou tady čtu že třeba necitíte ještě pohyby miminka ale jen bublinky..co tím myslíte?? 😀 Asi to vypadá blbě že se ptám..Já jsem ted v 11tt a je to moje první těhu 🙂 Tak se chci zeptat co to přesněji znamená ty bublinky?? A jak to jako citíte?? 🙂 Děkuji za info 😉 a přeji krásný den

ronyx
29. dub 2012

To poznáš až to příjde. 😉

luciebx
29. dub 2012

prirovnala bych to asi jako kdyz mas colu a proste v ni jsou bublinky .. a to samy bude u tebe.. ale jak uz to pise @ ronyx presne.. az to prijde to poznas.. ono se to tezko popisuje vis.. a neboj.. ja u prvniho tehu byla taky ze co kdyz to nepoznam nebo tak.. ale opravdu.. poznas.. 😵

maja3.s
29. dub 2012

Tak já třeba bublinky necítila....nebo jsem to aspoň nepoznala...já pak cítila až převalování toho prcka v bříšku 😉 takže každý to má úplně jinak. Každopádně se na to těš...je to fakt nááádherný pocit 🙂

martinan4
29. dub 2012

Já jsem taky čekala bublinky a místo toho rovnou přišlo lehké okopávání 🙂 A jak píšou holky, poznáš to i kdybys nechtěla 😉

majinka1981
29. dub 2012

já měla pocit, že mám motýli v břiše 😀 než začala láska pořádně kopat.

salomee
29. dub 2012

🙂 Tak já teda neporadím, mě ty popisky "bublinky a motýlci" moc nepomohly... a snad jsem ani nic takového necítila. U mě to začlo takovým jemným ťukáním zevnitř, ale až když se to zesilovalo, tak mi pořádně došlo, že to bylo vlastně ono.. Žádné osvícení hned od první chvíle, že "to je ono" se nekonalo. A to nemám nadváhu, ani placentu na přední stěně.

mates22
29. dub 2012

tak já teda bublinky neměla, spíš ty motýli nebo jakoby škrundání v břiše, ale to až tak v 18tt...a u prvního sem to teda nepoznala, když to přišlo

milmic
29. dub 2012

Já jsem poprvé pocítila jednu velkou bublinu, jako kdyby se mi pod rukou na bříšku něco převalilo. A moje první reakce byla nečekaná, řekla jsem jen: Fuj, to je hnusný. 😅 😀 Ale od tý doby jsem pokaždý netrpělivě očekávala další. To bylo v 16tt, později, okolo 19tt jsem cítila už ťukání, takové lehoukné okopávání. A ještě později pořádné rány. 🙂
Žádné bublinky ani motýlky jsem nepoznala.

missymici
29. dub 2012

nevim jestli bublinkovani,,,,ja to i u prvniho popisovala jako vnitrni prdiky, kdyz se ti bourej streva,...,zni to hnusne...ale u me to bylo vystizne. 😀
... proste i jako prvorodicka jsem to poznala,ze to je neco jineho,nez co jsem zazivala do te doby,...

marinka
29. dub 2012

Taky jsem neměla bublinky, ale hned jsem cítila kopanečky 🙂

basimka
29. dub 2012

mala som pocit ako by mi niekto poprdkaval v bruchu 😀 ,sama to spoznas je to krasne a nepopisatelne 🙂
a ked som prvy raz zbadala na vlasne oci ako sa mi hybe brucho tak som sa rozplakala stastim ,nieje nic krajsie ako byt tehotna ,uzivaj si to !!!! 🙂

nikollita
29. dub 2012

Já jsem taky bublinky ani motýlky moc nezaznamenala. V 16.tt jsem ucítila první minikopaneček, když jsem se hodně ohla pod stůl pro tužku a pak asi 2-3 týdny vůbec nic. Od toho 19.tt mám pravidelně kopanečky 🙂

karlam
30. dub 2012

já se taky takhle ptala...jak to poznám ty pohyby a co to jsou ty bublinky...? 🙂 vždy mně každá mamina řekla, neboj se, to bezpečně poznáš, že je to "ONO" a taky že jo 😉 prostě to byly nejprve takové jakoby vlny a ony bublinky a teď už jsou to prostě pohyby v břichu, nelze si to splést s něčím jiným.

palomitacheca
30. dub 2012

U prvního těhotenství jsem cítila až první kopnutí v 17.týdnu. Teď u druhého jsem jemný pohyby cítila asi od 13.týdne, ale někdy to určitě byly střeva, občas možná miminko. První opravdový kopnutí přišlo zase v 17.týdnu 🙂

pavluska01
30. dub 2012

Já nějaký bublinky a motýlky asi moc neměla, ale já mám placentu vepředu a to je pak později a míň cítit. Pořád jsem studovala tady ty popisy motýlků a bublinek a nakonec jsem to poznala tak, že jsem ráno ležela a začalo mě tlačit břicho, jako když musíš na WC, ale na WC se mi nechtělo 😀 A já jsem občas něco cítila, že se prostě v tom bříšku cosi děje, ale fakt to je hodně podobné jako různé plynatosti a pohyby střev. Spíš jsem se soustředila až na ty opravdové pohyby, to nejde srovnat, to už pak víš, že to je opravdu mimčo a že je vzhůru, že se nepřevaluje, že si kopká nožkama a ručkama 😉 A je to super v tom, že když máš někdy "zvláštní pocity", tak si zašťoucháš do bříška, mimčo ti odpoví a ty víš, že je v pořádku a jen chce spinkat 🙂

hhranolka
30. dub 2012

Ja bublinky mela - je to stejne jako kdyz mas prdy 😀 jednoduse plynatost, akorat ti nepomuze espumisan 😀 bylo. To me prvni tehu... Takze jsem si dlouho myslela, ze jsou to streva, ale pak jsem byla na ultrazvuku a prcek se hybal a byl to presne ten pocit...bublinky pak presly v kopance 😉

zlatuzka
30. dub 2012

Já jsem si taky myslela, že to nepoznám,ale poznala jsem to hnedka, nějak ve 20. týdnu a u mě to bublinky byly, jako kdyby se ti v bříšku postupně zvětšovaly a pak zase zmenšovaly a přemisťovaly 😀 Nemůžeš si to s ničím splíst 🙂

slundo
2. kvě 2012

Radím nesoustředit se na pohyby, člověk pak začne vnímat všechno možný, pohyby střev apod. 🙂 Když to přijde, ihned to poznáš 🙂 Opravdu to připomíná bublinky a nebo kdyby ti v bříšku proplula malá rybička 🙂

beta.m
2. kvě 2012

Teď je na to ještě brzo ale to potom poznáš, u mě to bylo ťukání pod pupíkem, až asi 3. den jsem si uvědomila že je to ono 😉

kacikaci
2. kvě 2012

u mě začalo takový šimrání kolem 19. tt, pak to přešlo v bublinky a kolem 21. tt už to byly pohyby, nejde si to s ničím splést 🙂

verunkakleinova
29. kvě 2021

Dobry den chtela bych se zeptat cítím celou dobu v podbřišku a prskaci bublinky a Šimrání může být těhotenství dlouho jsem nedostala mesicky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru