Jak ukončit rizikové těhotenství?

mysicka_lb
28. lis 2013

Maminky, nevíte prosím, jestli neschopenku s diagnózou rizikové těhotenství může ukončit sestra (jako je tomu u klasické neschopenky) a nebo jen lékař? A jestli to je možné třeba po čtrnácti dnech, nebo jestli je to diagnóza na několik týdnů/ měsíců? V práci už jsem to nezvládala, tak jsem poprosila gynekologa o neschopenku. Jenže sotva jsem si odpočinula, už to vidím jinak a nezvládám to pro změnu doma (psychicky). Chtěla bych se zase vrátit do práce, ale nevím, jestli je to možné. Další kontrolu mám až 17.12., což už je dost pozdě (vypadalo by to, že chci ukončit neschopenku jen kvůli svátkům).

antoinet
17. pro 2013

@mysicka_lb ahoj, přesně tak, to už se ti tuplem nevyplatí. A je to od něj teda pěkně hnusný!

liss_durman
17. pro 2013

@antoinet Jak to myslíš, že tě uschopní na kontrole? Já se ptala, jestli je možnost, že se to rizikový těhu nějak časem "zruší" a prý v žádném případě ne. Jinak @mysicka_lb jsem to řekla hned, že už nepřijdu. Dobrý je dělat, že tě to jako mrzí, že bys ráda chodila do práce, ale prostě od doktora máš nařízený klid na lůžku. Ale když tak čtu o tvém šéfovi, asi bych se s ním vůbec nebavila. Je to křivák a nemá smysl se nějak ospravedlňovat. Já mám se šéfem dobrý vztah a dokonce jsem i dostala prémie za minulý měsíc a to jsem byla skoro celý na PN a před výplatama jsem mu už řekla, že nepřijdu. Tak mě mile potěšil. Nemá smysl se stresovat kvůli pár korunám navíc (i když 6000 už není pár korun 🙂 ), užívej si těhu a těš se na mimi 🙂
@ninive211 To mi povídej, mně ty 3 dny taky pijou krev! Jelikož pracuji každý den pro jiného zaměstnavatele, jsou pro mě ty 3 dny vlastně 3 neplacené týdny. Protože každý si počítá dny podle toho dne, co pracuji u něj. Ještě že jsem aspoň u jednoho zaměstnavatele dostala odměnu, která mi to dorovnala do normální výše výplaty 😀 Jinak bych byla doma skoro měsíc fakt zadarmo.

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@antoinet Je to fakt sprosté. Když čekal dítě kolega, stačilo, aby jeho manželce nebylo dobře, a mohl s ní být celý den placeně doma. Zaměstnavatel ho ještě litoval a poklepával mu po zádech, jaký je machr. Ale když čeká dítě ženská, je to najednou zločin, který musí být po zásluze potrestán. Dneska jdu k doktorovi a vůbec nevím, co mu mám říct, aby mě ještě nechal doma.

antoinet
17. pro 2013

@liss_durman no já musím doktora přemlouvat, aby mě ještě nechal doma a zajímají ho jen zdravotní důvody, ne poměry v práci nebo peníze. Oni si to taky musí u sociálky obhájit.

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@liss_durman Já právě přemýšlím, že buďto tam dneska hned po návštěvě doktora přijdu a vysvětlím mu narovinu, proč se tam už nehodlám vracet, sbalím věci, a už se v životě neuvidíme.... A nebo mu neřeknu vůbec nic, neschopenku budu nosit rovnou účetní (neví někdo, jestli je to možné?), věci si odnesu někdy tajně o půlnoci a už se taky neuvidíme....

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@antoinet A jak to prosím tě děláš? Co mu říkáš, aby tě nechal doma? Můj doktor se na nevolnosti absolutně nechytal, že to je běžný těhotenský příznak, a kupodivu se chytl na bolest zad, kerá byla oproti těm nevolnostem a migrénám, kterými jsem trpěla, naprostá brnkačka. Ale záda mě teď, jak jsem doma, právě vůbec nebolí.

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@antoinet A jak to prosím tě děláš? Co mu říkáš, aby tě nechal doma? Můj doktor se na nevolnosti absolutně nechytal, že to je běžný těhotenský příznak, a kupodivu se chytl na bolest zad, která byla oproti těm nevolnostem a migrénám, kterými jsem trpěla, naprostá brnkačka. Ale záda mě teď, jak jsem doma, právě vůbec nebolí.

antoinet
17. pro 2013

@mysicka_lb nízký tlak, ten fakt mám a díky tomu omdlívání. Musela jsem kvůli tomu na internu a tam mi doktorka potvrdila, že se musím šetřit a dávat na sebe pozor. Jinak já jsem pracovat chtěla, ale té doby, co jsem skončila v nemocnici s krvácením, už nemám chuť se vracet do toho stresu, i když už se hematom vstřebal a důvod pro neschopnost tak pominul.

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@antoinet A jaký tlak konkrétně máš? Mně ho teda vždycky měří hnedka jako první věc, co přijdu do ordinace (po vyběhnutí dvou pater) a to mám cca 110 na 60. Takže je taky nízký, taky mi bývá na omdlení, ale asi to není na to PN, že?

antoinet
17. pro 2013

@mysicka_lb já myslím, že je. Popiš, jak se ti udělají mžitky, když seš mezi lidma, v MHD apod. Já mívám i nižší ten horní, třeba 90/60, ale asi proto, že chodím brzo ráno nenasnídaná.

liss_durman
17. pro 2013

@antoinet No tak u mě taky samozřejmě remcali, když jsem řekla, že mám blbou imunitu, jsem po dvou angínách a jako učitelka se v období nemocí fakt nechytám, tak na mě doktorka koukala jak na blázna. Řekla, že to taky nemůžou napsat každýmu a že je hlídají, ale já jí řekla, že její kolega (v ordinaci se střídají) mi řekl, že je to dobrý důvod, že všechny mohou způsobit zánik plodu atd. a že mi to doporučovala i obvodní, tak řekla, že je konkrétně naštěstí moc nehlídají, protože jsou pod nemocnicí 😀 Takže mi to napsala, ale byla vrcholně nepříjemná. Tak jsem se pak na to ptala i sestry, jestli teda nehrozí, že by mi to pak doktorka chtěla zrušit a řekla, ať se nebojím. No podle mě by žádný doktor neměl ve vlastním zájmu riskovat zanedbání péče.
@mysicka_lb No a to ti teda doktor řekl, že ti to napíše kvůli těm zádům jen na 14 dní? To mi přijde fakt ulítlý, co je to za doktora? Normálně bych mu vysvětlila, jak tě šéf stresuje a psychicky terorizuje, protože to je fakt hrozný, co píšeš... No a kdyby to nešlo, tak to třeba zkusit u obvodního. Obzvlášť když už to máš relativně za pár... Jinak to oznamování je asi možné oběma způsoby ( i přes účetní). Sice to není moc "hezké" vůči šéfovi, ale v tomhle případě bych si servítky nebrala vůbec, on se taky nechová hezky. Jestli tě to moc nestresuje, tak bych mu to ale možná přeci jen řekla osobně a rovnou si sbalila věci a nazdar bazar 🙂

liss_durman
17. pro 2013

@mysicka_lb Ten tlak by podle mě měl být na PN. Taky mi zrovna včera naměřili 110/60, není mi kdovíjak dobře, když se třeba zvednu ze dřepu, tak se musím něčeho chytit, protože mám fakt mžitky před očima. Ale není to ještě nejhorší, při prvním těhu jsem měla naprosto běžně 100/50 to mi bylo vážně na omdlení. Takže podle mého je to dobrý důvod, proč se šetřit. Vždyť víš sama, že se ti těžko dělá jakákoliv činnosti, natož abys pracovala normálně. Ale musíš to vylíčit v těch nejhorších barvách před doktorem 😀

ninive211
17. pro 2013

@mysicka_lb Rozhodně si vydupej od doktora neschopnku, na rovinu mu řekni, že tě šéf "psychicky" vydírá, v podstatě je to pravě, že to v práci nezvládáš atd. Normální doktor ti neschopenku napíše bez problémů. A klidně pak neschopenku odnes rovnou účetní - máte interní? Pokud máte externí, tak asi to bude muset jít přes zaměstnavatele, tedy šéfa, protože musíš nahlásit nepřítomnost. Ale možná bude možné mu to oznámit třeba jen emailem a neschopenku poslat rovnou té účetní.
Zkrouhnutí odměn 6 000, to je fakt síla! :-/ Nemám slov....prostě parchant, promiň. ale jen mě to utvrzuje v tom, že zaměstnavatelé kde, můžou, tak tě oberou, najdou si kličku v zákoně či jinak, aby prostě zaměstnanci nemuseli platit více, než musí. Čest výjimkám. Myslím si, že celou dobu to měl takto v plánu - osobní odměny jsou totiž nenárokové, nemusí je vyplatit. Takže s tím prostě počítal, že až jednou budeš chtít odejít na MD, že ti toto udělá.

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@ninive211 Máme externí účetní, ale zkusím šéfovi poslat jen kopii, protože jinak by se to tam válelo minimálně do poloviny dalšího měsíce a peníze za prosinec bych viděla možná někdy v únoru. Je to fakt parchant..... Ale nemyslím si, že by byl jediný v tom dnešním světě. Všem holkám, co chtějí být vůči zaměstnavateli "čestné" a těhotenství by mu nejradši oznamovaly hned s čerstvou průkazkou v ruce, radím NIC NEŘÍKEJTE, dokud opravdu nemusíte. Sice jsem teďka přišla o prachy, ale zase mě může těšit fakt, že jsem za x měsíců předtím ty prachy dostávala, protože vůbec netušil, že jsem těhotná.

mysicka_lb
autor
17. pro 2013

@liss_durman Doktor mi právě nic neřekl, nevyjádřil se, na jak dlouho to je. A já byla tak vyjukaná, že mě vůbec nenapadlo se zeptat. S tím tlakem to mám tak nějak stejně. Právě i kdyby byl šéf zlatej, tu práci jsem už fyzicky opravdu nedávala. Kontakt se šéfem mě právě stresuje hodně, už jen ta představa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru