Jak vypočítám den, kdy došlo k oplodnění?

paklicek
10. dub 2012

Na ultrazvuku ve 12. týdnu mi lékařka řekla, že odchylka od poslední menstruace je dle ultrazvuku jen jeden den, Znamená to, že termín porodu dle PM se od termínu dle UTZ liší pouze o den a otěhotněla jsem tedy v den, než mi menstruace začala? Pokud ne, vysvětlí mi prosím někdo nebo poradí odkaz na netu, kde lze vypočítat den početí? MS byla dlouho nepravidelná a plodné dny jsem tedy nesledovala. Díky

markyska
10. dub 2012

Myslím, že obecně se ovulace bere jako den uprostřed cyklu, tedy 14.nebo 15. den. A pokud je na ultrazvuku odchylka jeden den, pravděpodobně došlo k početí cca 13. nebo 16. den, podle toho jestli je termín porodu o den dřív nebo později než podle poslední menstruace.

luciesofi
10. dub 2012

Pokud se termín porodu podle PM a UTZ liší pouze o jeden den, znamená to, žes musela otěhotnět cca 14 dní od začátku PM - termín dle PM se počítá podle standardní délky cyklu - 28 dní - a ovulace, která je cca v polovině cyklu..🙂

helulela
10. dub 2012

Takhle to nefunguje. Termín porodu podle PM je čistě matematická záležitost, 40 týdnů od prvního dne PM. Kdybys měla ideální cyklus s ovulací 14. den a ten den otěhotněla, byl by plod ve skutečnosti o 14 dní mladší, než se udává. Je to tak z praktických důvodů, termín menstruace znáš, ovulaci vždycky ne. Stáří podle UZ se odvozuje od toho, že se ví, jak velký je průměrný plod daného stáří - konkrétně u tebe odpovídá průměru o den mladšímu/staršímu. Rozdíl je to zanedbatelný (statistický průměr, chyba měření....). Den početí takhle nezjistíš. Když nevíš, kdy jsi měla ovulaci, tak ani nemáš prakticky šanci, leda by byla v daném cyklu jen jedna příležitost 😉

palomitacheca
10. dub 2012

Když jsi teď v 18.týdnu těhotenství, tak jsi skutečně těhotná asi 16 týdnů. Do délky těhotenství se započítávají i 2 týdny, které vlastnímu otěhotnění předchází. Zkus se v kalendáři vrátit o 16 týdnů zpátky a zjistíš, kdy byla největší šance na otěhotnění.
Já jsem dnes podle poslední MS 23+6tt., podle utz ve 13. týdnu 22+5tt. a to i odpovídá době, kdy jsem otěhotněla. Zadařilo se nám někdy kolem 23. dne cyklu, můj cyklus byl asi 35 dní.

helcenka
12. dub 2012

Ono to s tím početím není zas tak jednoduché, i když se liší UTZ jen o jeden den, tak to neznamená, že jsi otěhotněla někdy kolem půlky cyklu.
U mě to bylo např. 11 den cyklu a podruhé 17 den cyklu. Já to vím, kdy jsem otěhotněla. A mimi poprvé odpovídalo skoro celé těhu přesně, takže se předpokládalo, že ovulace byla v půlce cyklu. Podruhé bylo mimi naopak větší - tedy se předpokládalo, že je starší, ale otěhu jsem až 17 den cyklu, srovnalo se až někdy koncem těhu.
Takže jak už tady bylo řečeno, takhle se to zjistit fakt nedá. Protože miminka jsou různě velká, různě rychle rostou. Nedá se to takhle přesně určit, když fakt nevíš, kdy byla ovulace a nebyla např. jen jedna šance...

majinka1981
14. dub 2012

Já měla ovulaci až 19 den. Takže jsem to věděla na den přesně. Na gyndě si napsala, že jsem o 14 dní těhotná dřív podle poslední menstruace, ale v Motole mi řekli že je to jak to mám napsané podle ovulace o 14 dní později, že to odpovídá ultrazvuku. Kamarádka otěhotněla například dva dny po menstruaci. Každá to má jinak.

johankakoz
23. únor 2013

Ahoj holky prosím o radu nejsem z toho moc moudrá .... termín porodu mám stejný jak podle menstruace tak dle ultrazvuku 14.6 ..poslední menstruace byla 7.9.2012 můžete mi někdo poradit kdy jsem otěhotněla? Díky moc

akinorev42
21. bře 2013

Ahoj chci jse zeptat jak jsi spočítám den kdy jsme jsi založili rodinu??Jsem cc2-3týden těh.

ange_de_la_morte
21. bře 2013

Obwykle se počítá že den početí je cca w polowině cyklu - tedy pokud máš MS prawidělně po 28 dnech tak owulka je okolo 14. dne,ale přesně to nikdo nespočítá 🙂 🙂 zpětně se to dá pak odhadnout podle termínu dle UTZ ( ze 13.tt) w tu dobu miminko nejčastěji odpowídá, pak už se wýwoj může lišit tak to není přesné

1943
6. bře 2014

Ahoj holky pomůže mi někdo?! Prosím

verkap55
17. zář 2014

Aholky holky, mam takovy maly problem
Byla jsem u doktora 5.9. A od mi rekl ze jsem tehotna 5tydnu a 5 dnu... Posledni menses jsem mela 27.7. Problem je, ze jsem spala s pritelem 3. a 9.8. A tot vse protoze jsem pak odjela na dovolenou
Nikdy jsem ho nepodvedla a on me ted podezira ze jsem ho podvedla, protoze to co tvrdi doktori nesedi, myslim datum
Nevite jak mu rict presny datum kdy se to asi stalo? Jeden den z toho se nezdelal a nechce mi rict ktery.... Ten blbec to dite nechce prijmout a tak me to nuti jit na potrat, i kdyz vi ze mi doktori furt rikali ze nemuzu otehotnit prirozenou cestou a ted po 4 letech se to jako zazrakem stalo... Prosim o pomoc :((

zuzkaegi
17. čer 2015

Prosím poraďte🙂 nerozumím zprávě: GS - 5+4 - 15mm poč AS+ CRL 6+1. Al od počátku poslední menstruace jsem 6+2..Jsem z toho jelen..Kdy jsem teda otěhotněla?

barysou
17. čer 2015

GS bude gestační stáří. 15mm velikost, srdeční akce přítomna, velikostí že asi odpovídá 6plus1. Den sem, den tam ... no, říká se, první den posl. mns plus 14 dní = den početí (cca) 🙂

anetamik
6. srp 2015

Ahoj holky. Mám dilema kdy došlo k oplodnění podle UZ a PM my vychází narození miminka 14.9 ...prvni poslední menstruaci jsem měla 8.12 a politici podle kalendáře cca 22.12 a sex jsem měla 21.12 tak je asi nejpravděpodobnější ze jsem otěhotněla toho 21.12 není možný abych otěhotněla dřív třeba o týden? Protože jsem měla sex s jiným o týden dřív 13.12 asi 3 dny po menstruaci. Co myslíte?

eloana
6. srp 2015

vetsi pravdepodobnost je,ze jsi otehotnela toho 21.12. preci jen jsi mela plodne dny.......ale zalezi jak mam dlouhe cykly...ja mam cca 25-28 ovulaci mivam 10-12 den....
Nic mene mozne je asi vse.....to poznas mozna casem🙂)

weronikad
26. únor 2016

anetamik-Mělo by to být podle ovulace toho 21.12., ale doktorka Ti řekne přesněji. o týden by se seknout neměla.

klaris27
27. kvě 2016

Ahoj holky,chci se zeptat.Ted jsem dle PM ve 12tt,PM jsem mela 5.3,datum porodu dle PM je 10.12 a podle UTZ je to o dva dny pozdeji 12.12.Jestli jsem to dobre pochopila,tak si mam plus minus pricist k datumu PM 14 dni?A teoreticky nekdy v tom obdobi jsem otehotnela?Takze by to znamenalo ze jsem jako kdyby v 10tt?Menstruaci jsem mela pravidelnouv lednu jsem vysadila prasky a pak jsem to v unoru dostala po 28 dnech a v breznu po 29 dnech.Diky za nazory a odpovedi. 🙂 😉

nikolka5_12
1. zář 2016

Ahojky, taky se zeptám jsem trochu na vážkách ... 10.8. mi Dr potvrdila těhotenství, den před mi vyšel 2x těhu test, proto jsem hned mazala k Dr aby to potvrdila a bylo tomu tak. Byla jsem šťastná. Hned mi řekla že odpovídáme 6tt, první den poslední MS bylo 3.7. ale styk s přítelem jsem měla 17.7. předtím s jinym klukem (úlet který nikdy nechci uz zažít) to bylo 10.7. Ale nevím tedy 10.8. jsem byla 6tt podle poslední MS ale nesedí mi to s tím stykem. Jak to teda je? Bylo početí toho 17.-18.7. Muj cyklus je cca 25-28dní a MS mam cca 4-5 dní. Děkuji za radu. Nyní odpovídám cca 9-10tt, velikost plodu co mi Dr řekla je 0,79cm. Děkuji všem

anitamala
10. říj 2016

Dobrý den prosím kdy jsem otěhotněla když měsíčky 6.9 poměr 18.9 a pak 22.9 a test mi ukazuje 1-2 týdnu a dnes máte 10.10. Prosím kdo mi poradí

mmisam
17. bře 2017

Ahoj, je možné když mám termín porodu podle ultrazvuku 14.9., abych otehotnela v polovine lledna? Presneji 16.ledna? Dekuju

margues
3. črc 2017

Dobrý den ráda bych se informovala 1.4.jsem dostala měsíčky ktere mi trvali necelých šest dni 28.6.jsem byla na screeningu kde mi paní doktorka řekla že jsem 12tt+4dny jinak cyklus jsem mela vzdy pravidelný 28dni kdy byla pravděpodobnost početí Děkuji za odpověď

dora13
3. črc 2017

@margues Fakt 1.4.? Ne o mesic pozdeji? Nejak se nemuzu dopocitat🤷🏼‍♀️🤔 kazdopadne nezalezi uplne na tom, jak dlouhy mas cyklus a jak dlouho trvala ms, ale kdy ovulujes -- a v te dobe doslo k poceti. Ciste teoreticky byva ovulace v cca polovine cyklu, takze vychazely bychom-li z teto teorie, tak jsi otehotnela cca 14 dni po zacatku ms.

dora13
3. črc 2017

@margues a ted koukam, ze toho 1.4. odpovida, uz jsem se dopocitala :D kazdopadne jsem jsem psala, pokud mas pravidelny cyklus a ovulaci presne uprostred, tak jsi otehotnela cca 14.4., ale uplne presne to vis jen ty a tvuj partner :D

margues
4. črc 2017

Děkuji za info me spíše zajímalo zda se dá otěhotnět třeba i pár dni po měsíčkach ale jinak to není podstatne ☺

dora13
4. črc 2017

@margues pokud mas ovulaci par dni po mesickach, tak ano. Proste jedine smerodatne je, kdy ovulujes😃

almidrob2539
20. únor 2018

Ahoj holky prosím vás poradíte mi první den poslední MS jsem měla 22.1.2018 podle ovulacniho testu jsem musela mít ovulaci 1.2- 2.2 dělala jsem si tehu test clearblue a DNS jsem 2 den vynechane MS a dnešní mi ukázal tehu test 1-2 tt na návodu u tehu testu jsem četla ze 1-2 tt doktor od prvního dne poslední ms určí těhotenství na 3-4 prilozim foto muže mě to někdo vysvětlit prosím kolik tedy jsem tt já když podle testu 1-2

petrusska565
27. črc 2020

Dobry den, prosím o radu..
Chtěla bych zjistit datum početí jelikož mi to podle ovulky nevychází. Poslední ms byla 3.3.2020 cyklus mam dlouhý 38dni. Tudíž podle všeho ovulka byla 28.3.2020 pote mela dorazit ms 10.4.2020 dorazila ale pouze dva dny.. Dnes jsem 14tydnu a 4 dny těhotná. Ale vůbec mi to nevychází.. Jiny sex po tom 10.4.2020 nebyl
Tak jak to vypočítat 😏 slyšela jsem ze se k tehu pripocitava dalších 14dni? Předem vsem dekuji za rady..

lussy12345
31. bře 2021

@nikolka5_12 jak si dopadla či to nakonec bylo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru