Jaká byla vaše pův. váha a kolik jste přibraly v těh.?

halkac
13. lis 2006

Ahoj holky, téma přibírání v těhotenství jsem pročetla, přesto jsem nenalezla odpovědi na všechny otázky. Zajímalo by mne, jaká byla vaše původní váha a kolik jste přibraly v těhotenství (případně jak rychle šla vaše váha dolů po porodu).

pucik
3. lis 2009

ahojky, tak já měla n apočátku prvního těhu 82 kg a při porodu 103, takže 21 kg nahoře,ale nevím, jak je to možný, jedla jsem fakt zdravě a docela málo oproti tomu předtím,tak nevím. Po porudu jsem měla o 8 kg míň a dolů to šlo až po 1,5 roce života našeho Daníka. Teď jsem podruhé těhu a po 2 letech od porodu jse měla 77 kg, tak doufám, že teď tolik nenaberu, vzhledem k tomu, že je mi pořád blbě, tak snad ane, ale na druhou stranu musím jíst po 1,5 hodince, abych to aspoň trochu zvládla, , zatím ale vpoho, u každýho je to asi jiný, tak se nechám překvapit a příští rok písnu,jak to vypadá 🙂 😉

mamkule
3. lis 2009

Ahojík holky,
tak se přidávám do diskuze, jsem podruhé těhu- nyní v 27.týdnu a 7kg nahoře má původní váha byla na 52kg, takže co jídlo to snad kilíčko nahoře, uvidíme kolik to bude do 10.2.co mám termín 😀 😀 😀 no nataklá velryby každopádně jsem 😀 😀 při prvním těhu jsem vážila 54kg a přibrala jsem 17kg, ale pak jsem to dolů dala během tří měsíců, nespala jsem, kojila, takže to šlo tak nějak samo a teď spím, jím, přibírám snad i ze vzduchu 😀 😀 😀

hypo
3. lis 2009

ahojky, ja jsem ted tehu poprve a jsem v 8 mesici, zatim vaha 12 kg nahore ale nejak jsem se zasekla a posledni tydne nepribyram coz je divny kdyz rikaly ze se ke konci ma hodne nabrat ne? jak jste to meli posledni dva mesice pred porodem????

kaleilah
3. lis 2009

hypo, já jsem přibrala všechno do toho 8 měs. teď stojím, max. mám za poslední 2 měsíce nahoře kilo. Ale přibrali jsi tak akorát, tak se nemusíš strachovat, a třeba ti to ještě vyjede 😉

Jinak v prvním těhu:Na začátku 50, na konci 73 😅 ...dolů 3Lo 25 kg za necelý tři měsíce, byla jsem hodně oteklá, tak tošlo samo

Druhý těhu: začátek 49kg, skoro konec 63, ale sice nevypadám jak oteklá koule, ale myslím že tohl právě půjde dolů hůř, že to jsou takový ty poctivý špíčky, ne voda 😀 😀 😝

claca
30. pro 2009

ahoj,já jsem 11.tt a je mi zatim tak zle,že mam 4 kg dole,při prvním těhu jsem měla už 2 nahoře,ale teď prostě nemůžu jíst,vlastně jen piju

strouzek
30. pro 2009

ahojky tak já jsem ve 29 tt a nahoře mám kilo. doteď jsem dost blila, a teď už je to lepší ale zase mi našli těhucukrovku tak mám dietu. shodila jsem v obličeji, na zadku a rukách že mi padají prstýnky. je tu někdo podobnej? jak to bylo po porodu? shodili jste váhu dolů z té původní ??

bella.cullen.
30. pro 2009

ahoj
u prvního těhu (holka): váha 55kg na konci 68 +13kg hoodně dlouho jsem to schazovala
u druhýho těhu (kluk): váha 53,5kg na konci 63 kg +9.5 kg měla jsem krásný malinký kulatý bříško 93cm, z porodnice jsem přijela z 55,3kg

luckyhoney
30. pro 2009

Ahojky, na začátku těhu jsem měla 55 kg, do porodnice jsem jela už v 38. týdnu, to má váha byla 72, rodila jsem pak za týden a to váhu už nevím.. každopádně teď jsem 3 týdny po porodu a zbývají mi 4 kg.. a ty si asi nechám, slušej mi 😀
Ze začátku jsem téměř nepřibírala, ke konci klidně 2 kg za týden.. ale měla jsem preeklampsii takže to bylo k tomu.

janapavlik
30. pro 2009

Ahoj, před těhotenstvím 51 kg, na konci těhotenství 62 kg, po příchodu z porodnice nevím, nevážila jsem se, měla jsem úplně jiné starosti 😉 Teď mám 52 kg a jsem vcelku spokojená, na to, že vůbec necvičím, jsem lemra líná 😀 😀 😀

adelaine
30. pro 2009

ahojte, mne to teda nejak rychlo nabieha,
stale mam totiz hlad, vyslovene vsak nejake chute nemam 😒 necpem sa sladkym,
vaha pred tehu 60 kg na 165 cm, takze ziadna twigi, teraz vsak uz + 3,5 kg v 13 tt 😒 je na tom niekto podobne?
co s tym hladom kocky? pijem dost, obmedzovat v tehu sa neodporuca, ale za dvoch nejem..tak neviem :(

crawler
2. led 2010

ahoj🙂

já před těhu taky nebyla žádná twigi - 58kg/159cm a nyní (24+3) mám 68,5kg = + 10,5kg a to mám největší přibírání teprve před sebou...Nechápu to, protože nejím za dva...mám méně pohybu to ano, protože sotva zrychlím chůzi, hned mi začne tvrdnout děloha, takže když už někam jdu, tak se sunu jako hlemejžď ;-D Co se dá dělat? Hladovět ani za nic, takže se holt musím smířit s tím, že místo standartních 12kg budu mít nahoře 2x tolik a třeba i víc 😢

mmmk
29. led 2010

losice • Dnes v 15:37
Ahoj holky,
trapi me, ze pribiram hrozne narazove. Vaha se treba pres tyden nehne ani o kousek (mam digitalni) a pak najednou vyleti ze dne na den o kilo, je to mozny? Aktualne jsem 26tt + 3 dny a nahore mam 6 kg, vse jsem nabrala jen ve 2.trimestru. Desim se, kam az to poleti, vazne se hlidam a malokdy si dopreju nejakou sladkost.
Nevite, kdy se pribira nejvic?

mona12071 • 32tt • Dnes v 15:40
ahoj prepac za moju uprimnost ale v tehotenstve by si si moc nemala hlidat svoju liniu ved v tebe rastie malicke jasne ze neprejedat sa ale.............
a vetsinou na co mas chut nieco obsahuje co telu chyba a to aj malinkemu
a najviac sa pribera v 3 trimestri

misicka455 • 1d • Dnes v 15:40
Já bych přibíráni neřešila každej přibirá jinak je to individuální 😉

baterka • 29tt • Dnes v 15:41
ahoj losice 🙂, buď v klidu, zrovna dneska mi dr. říkal, že se přibírá nárazově a každá to máme jinak. Já zs nabrala své 4 kg navíc v 1. trimestru a teď nemám už ani deko navíc a taky je to prý ok, mimi si vezme co potřebuje a my taky 🙂. Tak hodně zdaru!!!

misicka85 • 1d, 26tt • Dnes v 15:44
LOSICE - klííd, kámoška je v 25tt a má nahoře 5kg a gynDr jí řekl že přibírá jak má,že je to akorát! Tak jsem v tom případě zvědavá co řekne mě příští týden,když bude 26tt a mám nahoře 1,5kg 😝 Každý přibírá jinak, někdo víc a někdo míň,tak se netrap!

cikyta • 1d • Dnes v 15:44
Losice-ako som nabrala 20kg,tak rýchlo som aj schudla.
A to som nehladela,čo jem a ani teraz necvičím.Uplne najdôležitejšie bolo a je bábo.
Preto neboj...ked porodíš,tak to zhodíš,či chceš-či nie.Kojením a tým,že budeš "lietať"okolo toho malinkého človiečika.

losice • Dnes v 15:48
mona - ja se hlidam jenom v tom smyslu, ze nejim cokolady a ruzne jine blbosti a prazdne kalorie, jinak normalne jim, zdrave veci, celozrnne pecivo, mlecne vyrobky, libove maso atd. A snazim se neprejidat. Prijde mi naopak dost nebezpecny se proste ladovat vsim, na co mam chut a rikat si, ze to po porodu shodim.
Misicka - asi mas pravdu, to asi zadna predem nevi, jak to bude konkretne v tom jejim pripade. Musim doufat🙂
Baterka - dekuju, taky hodne zdaru🙂

xsuzzi • 1d • Dnes v 15:50
losice já měla v 16 tt 10 kg nahoře,přesně si to pamatuju a jedla sem normálně...začínala na 60 kg a skončila na 80 kg takže klíííd 😎

eloana • 1d, 20tt • Dnes v 15:53
ahoj-ja-pri-prvnim-tehu-pribrala-22kilo---a-do-pul-roku-vse-pryc.
normalne--mam-uz-15-let-stejnou-vahu-a-nemusim-se-nejak-premahat.
Nyni-jsem-ve-20tt-a-mam-plus-6-kilo-a-tonijak-extra-nezeru🙂
nejak-to-neresim.Uz-takto-mam-dost-stresovych-situaci.A-resit-jeste-vahu..........

strouzek • 34tt • Dnes v 16:01
losi já bych to neřešila, někdo přibere hned na začátku v 1. trimu a pak už ke konci skoro nic a jiná těhule naopak až ke konci. já třeba měla do 3. trimu stále 0 kg přírůstek, teď jsem ve 33 tt a mám nahoře jen 2 kila takže já spíš stresuju že nepřibírám. je fakt že teď ani moc nemůžu protože mám dietu na těhucukrovku ale předtím jsem dietu neměla žádnou a váha stále stejná na deko několik poraden za sebou. neboj jsou i holky co mají v tom tt nahoře už i 12 kilo takže tvých 6 kg žádná hrůza a podle mě průměr. 😉

spetra • 1d, 18tt • Dnes v 17:09
losice: myslím že máš dobrý přístup s tím co jíš... 😉 váha mi příjde taky v pořádku, pokud jíš tak jak píšeš....
a jak říkáš cpát se od rána do večera čokoládáma dítěti nic nedá a tobě může ublížit...
já přibral 17 kg a možná bych skoro vše schodila, ale mimčo řvalo celé dny a přes to že jsem nalítala 10 km denně s kočárem, nespala, chovala nezhubla jsem to protože jsem byla na nervy a zklidňovala se čokoládou apod....

moni • 28tt • Dnes v 17:13
losi, ja som v 28tt a mam 10kg navyse, stravujem sa asi podobne ako pises ty. zavisi aj na tom, aku si mala pociatocnu vahu, ale pokial babatko rastie ako ma, a tvoj lekar nema ziadne namietky, pekne si uzivaj tehotenstvo 😵
kazde tehu je velmi individualne takze porovnavanim s ostatnymi kockami si budes len zbytocne robit stresy 🙂

miska1981 • 26tt • Dnes v 17:29
ja som doteraz pribrala 15 kg tak som asi vyhrala ☹
ale stravujem sa normalne som z toho tiez zhrozena, ale mozno je to preto, ze pred tehu som bola prilis chuda, vahu som radsej schovala pod postel a myslim na moje dievcatko, ze hadam mu je dobre aj ked mamina nabera jedna radost 😅

martina71 • 1d, 25tt • Dnes v 18:04
misko bud v pohode ja mam uz nahore 12, takze te co

elisabet
6. únor 2010

Ahoj holky, taky mám dotaz, snažíme se o mimi už asi 7měsíců a pořád nic ☹ , každý mě, kromě gynekol. říká že to je z toho že jsem moc hubená, 168cm/45kg, já jsem ale taková odjakživa a hormonální profil má v pořádku, i hormony štítné žlázy mám v normě, a tak můj dotaz pro všechny hubené holčiny, měly jste problém otěhotnět kvůli hubenosti? Díky

crawler
7. únor 2010

elisabet: podle mě to může ten důvod a stejně tak nemusí...to stejné je s nadváhou - výzkumy taktéž potvrdily, že silné ženy mají problém otěhotnět, ale stejně tak ženy s podváhou. Ale není to pravidlo - často otěhotnění bez problému i obézní žena atd...7 měsíců ještě není tak zlé - za "normální" se považuje i celý jeden rok 🙂takže přeju hodně štěstí 😉

andelka
7. únor 2010

Přesně tak, nic neplatí absolutně. Já jsem otěhotněla napoprvé při 160cm a 66kg. chtěla jsem před těhu zhubnout, ale už jsem to nestihla. A je hodně žen, co váží málo, jsou celkově od přírody drobné a taky otěhotní snadno. A někomu to zas déle trvá, i když má všechno v nejlepším pořádku. 7 měsíců ještě není tak zlé, určitě se o co nevidět podaří.

Jinak s počáteční váhou a přibíráním - začínala jsem na 66,5kg a byla jsem připravená na to, že přiberu klidně 20. No a realita je zatím jiná - pozítří začínám 3. trimestr a mám nad původní váhu 2kg. Přibrala jsem je mezi 20 a 26tt, doktor na to neříkal nic, mrně je v pořádku. Už si přibírání nijak nepředstavuju a jsem připravená jak na to, že prostě přiberu celkově málo, tak i na to, že to ještě během 3. trimestru "doženu". Pokud se člověk vyloženě nepřejídá nezdravým a aspoň trochu se hýbe, tak si myslím, že je to OK a někdy s tím stejně nic nenadělá, neovlivní to. 😒

spagatice
8. únor 2010

Elisabet: Já mám nadváhu, než jsem otěhotněla, tak uplynul rok 😒 . Problém byl v mé nemoci (PCO), která s nadváhou taky souvisí. Ale myslím si, že to není pravidlo, že by holky s nízkou nebo s vysokou váhou měly zákonitě problém s otěhotněním. Moje švagrová je malinká a hubeňoučká a má dvě děti a loni otěhotněla i přes antikoncepci 😅 (bohužel o miminko přišla 😔).

Jinak k tématu: já jsem otěhotněla a měla jsem 86 kg, do nemocnice k porodu jsem nastupovala s 1 kg navrch, tedy 87 kg, po návratu s porodnice mám 80,5 kg. Pro mě bylo tedy těhotenství takovou malou odtučňovací kůrou 😀

misicka85
8. únor 2010

No zkusím povzpomínat jak to bylo u mě:

PRVNÍ TĚHU
počáteční váha: 54kg
pak jsem něco zhubla, asi na 52kg a na tu výchozí váhu 54kg jsem se dostala až někdy ve 20tt,pak jsem teda začala přibírat, v den porodu jsem měla 64kg
po příchodu z porodky jsem první šla na váhu,jsem byla zvědavá kolik jsem v porodce nechala a váha byla 50kg,takže ještě o 4kg míň než před těhu...

DRUHÉ TĚHU
počáteční váha: 52kg
opět zhubnutí na 50kg, na výchozí váhu jsem se dostala v 17tt
teď mám 55kg a uvidíme kam se za těch 13 týdnů ještě dohrabu 😀

elisabet
9. únor 2010

Holky díky moc i za slova útěchy že to není ještě tak dlouhá doba, ale každý kdo chce mimi tak se těší na každý měsíc a je pak zklamaný že nic, vždyť to určitě znáte. Právě že ani dr, na mojí váhu nic neříká, jak jsem psala jsem taková jaká jsem a i když jím tak prostě nepřiberu a nepřiberu.
spagatice- můžu být zvědavá možná až troufala když se zeptám co znamená ta zkratka pro tvoji nemoc? PCO? díky moc, jen se chci trochu orientovat 😨

jajiik
11. únor 2010

Ahoj 🙂
Tak já jsem při 1. těhu přibrala 30 kg a 9 měsíců po porodu jsem byla na své původní váze 58 kg, ale bylo to díky cvičení a omezování se v jídle. Teď čekám 2. mimi a zařekla jsem se, že se budu hlídat...jím spoustu zeleniny, sladkého se ani nedotknu - nemám na něj chuť a váha jde nahoru ještě rychleji než poprvé 😝 18tt a už mám
+8 kg 🙄 Tak nevím čím to je 😢 Asi mi nezbyde nic jiného než po porodu zase zamakat - hlavně ať je mimi OK 😵

tatarina
6. kvě 2010

Ahoj holky, tak se dneska chystám ve 22. tt na kontrolu do poradny a začínám si trošku dělat obavy s mojí váhou. Zatím jsem přibrala 3,5 kg. Výchozí váhu jsem měla 76 kg (173 cm výška), takže asi platí to pravidlo, že poctivý český holky krev a mlíko moc nepřiberou. Já ze začátku spíš zvracela a měla velký nevolnosti (čekáme holčičku). Do jídla se musím spíš nutit, ale částečně to dělá i to, že mám po prvorozeném synovi bezlepkovou dietu, takže se necpu pečivem, knedlíkem a tak. Našli mi rok po porodu celiakii. Při synkovi jsem přibrala taky málo, jen 8 kg, ale rodila jsem akutně císařem v 37.tt, takže možná bych nějaký půlkilo ještě nabrala.

ivarei
6. kvě 2010

Ahoj, tak já mám ve 31. týdnu nahoře 21 kg 😒

helcenka
7. kvě 2010

Ahoj děvčata,
já při prvním těhu přibrala 13kg a malej byl přitom pěknej macík, měl přes čtyři kila. První kilo jsem přibrala až v pátém měsíci a těhotenské oblečení bylo nutné až od sedmého měsíce, jinak jsem se vešla do své velikosti.
Snažila jsem se jíst pravidelně 5-6krát denně a co nejvíc ovoce, mléčných výrobků a málo tučných jídel. Ale je fakt, když jsem měla na něco strašlivou chuť, tak jsem si to dala. A pohyb jsem měla normál, dokonce od sedmého měsíce jsem musela začít ze zdravotních důvodů jezdit MHD, místo abych chodila pěšky. Ale žádné komplikace při těhu jsem neměla.
Teď to vypadá, že jsem podruhé těhu, ještě to nemám potvrzené od lékaře, mám o hodně víc pohybu než při prvním, protože pravidelně cvičím, jím 5x denně v malých porcích a už jsem přibrala 0,5kg.
Takže myslím, že se to nedá moc ovlivnit, prostě každá jsme jiná a i každé těhu je jiné. Pokud je máma i prcek v pořádku, tak bych to vůbec neřešila.
Hezké těhulkování.

macik83
10. kvě 2010

Zdravím, hlavně IVAREI neboť mě potěšila, jsem také ve 31 tt a mám nahoře 20 kg, původní váha byla 59 kg. Neustále slyším jak každý přibral 10-12 kg a já si připadám jak velryba 😀
Každopádně je to mé první těhotenství a chci si ho užívat naplno, jen nechápu zda je to někde v těhotenské etiketě či co, že každý Vám neustále říká jak Vám to sluší, už jsem z toho unavená.

melani13
16. kvě 2010

Ahojky těhulky, hlavně ty v 31. tydnu, Já zatím přibrala 14 kg, zacinala jsem na 70 a jen doufam ze ted uz to tak skakat nebude. Při prvním těhotenství jsem nabrala celkem 16kg a 4 mi zustaly, snad to ted dam dolu vsechno, dve dítka už dají zabrat více 🙂

markettka
18. kvě 2010

Ahojky holky,

já jsem začínala na 63kg
během 1.trimestru jsem šla o 3kg dolů
teď jsem 38+0 a mám 74kg
doufám, že už přibírat nebudu, ale nějak si nemůžu odpustit sladký a občas mám dny, kdy bych "sežrala" co najdu 🙂
Pokud bych už nepřibrala, tak se vejdu do svého předcevzetí - maximálně 16kg 🙂.

Jednou jsem v poradně dostala pěkně vynadáno, že jsem během měsíce nabrala 3,5kg - tak jsem se pak měsíc fakt držela kolem 10 000KJ a přibrala jsem stejně jako když jsem se na to zase vybodla a jedla tak nějak normálně. Myslím, že ten stres okolo váhy byl mnohem horší než si dát dort 🙂

katus112
16. pro 2010

ahojky ja sem 15 plus 4,a mam 4 kila nahore,to sem nabrala na zacatku a ted ted to zastavilo

princeznaa
3. srp 2011

20tt 10kg

madormi
3. srp 2011

tak a ted jeden odstrašucjí případ (35tt+6 a já mám plus 22 kg) počáteční váha 70/170 ( po femibionu před těhu jsem anbrala cca 3kg) normal běžná váha 65-66 kg, tak uvidíme jak to po porodu shodím 🙂

paja83
5. říj 2011

Já jsem 23tt a mám 7kg. Doktorka mi včera řekla, že nějak přibírám ☹...tak nevím.

bubbly
5. říj 2011

@paja83 to neres, ja za cele tehu pribrala jen 10 kg v podstate do 6 mes.na me nebylo nic videt a mala vazila 3.60 kg. a merila 54 cm.Ted pri kojeni vazim jeste o 4 kg min nez pred zacatem tehotenstvi, ne kazdy musi mit 20 kg na hore po detech 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru