Jaká byla vaše pův. váha a kolik jste přibraly v těh.?

halkac
13. lis 2006

Ahoj holky, téma přibírání v těhotenství jsem pročetla, přesto jsem nenalezla odpovědi na všechny otázky. Zajímalo by mne, jaká byla vaše původní váha a kolik jste přibraly v těhotenství (případně jak rychle šla vaše váha dolů po porodu).

helcas
5. říj 2011

Já přibrala v prvním těh. čistých 25kg (kluk měl 3,95kg), byla jsem bez otoků, v pohodě pohyblivá do posledního dne, v druhém těhu jsem přibrala 14kg (rodila jsem ve 30. týdnu, dcerka vážila 1,32kg)..Doktorka mi nikdy nevytkla, jak přibírám, nehledě na to, že nevím, jak bych to přibírání ovlivnila, nejvíc se jednalo asi o zadrženou vodu...ale těch 25kilo navrch mi docela slušelo, cítila jsem se dobře, výchozí váhu jsem měla 54 a hned po šesŤu jsem ji měla zase zpět 🙂

paja83
5. říj 2011

@bubbly No já právě řeším to, že podlé té doktorky mám hodně a to nemám pocit, že bych nějak jedla. Myslela jsem, že nebudu tolik přibírat, ale leze to naprosto samo.

bubbly
5. říj 2011

@paja83 Hodne? Co doktor to nazor a jak to mas jako ovlivnit?

paja83
5. říj 2011

To nevím, já jsem z toho byla zaskočená, že jsem na to nevydala ani hlásku 😀. Asi míň jíst, ale to moc dobře nejde, přece nemůžu být hlady.

paja83
5. říj 2011

@helcas Ty jo, ve 30. týdnu. To je hodně brzy...ale hlavně, že je malá v pořádku🙂

helcas
5. říj 2011

@paja83 jojo, už je to za námi, už jsme slavili rok 🙂 štěstíčko stálo při nás

adenka84
5. říj 2011

@paja83 myslím, že 7kg není ve 23. týdnu moc...já měla sice v tom týdnu nahoře 4 kg, ale i tak si myslím, že přibíráš úplně normálně...
teď jsem 6 dní před termínem porodu a nahoře mám 10 kg...já jsem, ale poměrně malé postavy, takže u mě je těch 10 kg ideální..znám, ale holky co přibrali víc jak 25 kg a vše dolů schodili...na váhu teď kašli...hlavně, že jste s miminkem v pořádku...po porodu to určitě půjde dolů..je pravda nikomu to zůstane nikdo to schodí ani neví jak..ale to je prostě úděl těhotenství...🙂

paja83
5. říj 2011

@adenka84 Asi máš pravdu. Tak držím pěstičky, aby už na svět vykoukla brzy a v pořádku🙂

adenka84
5. říj 2011

@paja83 děkuji..jsi hodná..zatím se jí na svět moc neche..no ještě má pár dní čas...
Tobě také držím pěstičky, ať máš pohodový zbytek těhulkování..užívej si to ...

paja83
5. říj 2011

@adenka84 Děkuji🙂. Neboj, však ona na ten svět bude muset přijít 😉

adenka84
5. říj 2011

@paja83 to každopádně.... 🙂

andelka
6. říj 2011

On každý přibírá jinak, a navíc většinou na původně štíhlých ženách ani ta kila nejsou vidět. Někdo přibere 16kg a přitom má jen to bříško a na mě bylo vidět i těch 8kg, kdybych přibrala jednou tolik, tak se nehnu. Když se člověk trochu hýbe a nejí vyloženě hovadiny, tak se to ani ovlivnit nedá. Hlavně že miminko je v pořádku, asi to tělo potřebuje, no. Nebo jsou v tom hodně otoky, hodně plodové vody...člověk přece nepřibírá v těhu jen tukové zásoby.

samsulak
7. říj 2011

tak ja jsem v 18 tt a přibrala jsem 5 kg tedy zatím ale už teď je to katastrofa:( původní váha byla 70 kg a teď 75 kg...a doufam ze to moc nepoleze nahoru....ja jsem přibrala tak celkově a hodně do šířky....

pelenka
7. říj 2011

Před těhu 62-63, dnes týden před termínem 76-77, doufala jsem v trochu méně, ale moc se to ovlivnit nenechalo, rozhodně jsem se nějak nepřejídala, žádné extra chutě jsem neměla, ale neodpírala jsem si normální jídla. Před těhu jsem byla živá ze salátů, netučných jogurtů a sucharů a 3x týdně v tělocvičně, k přibírání mám sklony celoživotně...jak to půjde dolů uvidíme, ale musí to jít🙂

danny617
7. lis 2011

Má původní váha 54 kg. Na začátku 8. měsíce o 10 kg více ... a za ty dva měsíce věřím, že ty 3-4 kdy třeba dám 🙂.
Také jsem doufala v méně, ale přijde mi, že to mám fakt všechno v břiše a prsou, tak snad většinu nechám v porodce 🙂.

paja83
9. lis 2011

Tak já jsem na začátku 3. trimestru a mám o 8kg více. Naštěstí se mi přibírání trochu zastavilo.

salomee
26. lis 2011

Já jsem se dnes asi po týdnů vážila, a docela šok.. mám najednou o čtyři kila míň, takovou hmotnost jsem měla naposled někdy před dvěma lety..a to jím celkem v pohodě, špatně už mi tak nebývá a stressy taky nějaké extra nemám... Končím teď pomalu 15.týden..a nevím, co mám čekat.

makulenka
26. lis 2011

Začínala jsem na 61kg/178cm, teď jsem 20tt+6 a mám +4,8kg ...
Nicméně včera mě rozhodil manžel když přišel manžel domů a řekl mi, že potkal známou a ta má břicho jak já a to je v 7 měsíci :-/ Tak jsem si pro jistotu i přeměřila pas. Na začátku jsem měla cca 70cm (přesně nevím), teď mám přes pupek 84 cm .... Ale nevím, jestli je to málo, normálně nebo hodně 🙂

andelka
26. lis 2011

@makulenka jsi úplně v normě, chlapa vůbec neřeš. Každý má velikost bříška jinou. 😉 Když je všechno v pořádku, tak co řešit.

andelka
26. lis 2011

@salomee čekat radši nic, to se dopředu nedá odhadnout.Buď ráda, mimi si asi bere ze zásob 🙂
Já jsem minule stresovala, že vůbec nepřibírám, první kilo navíc jsem u Dr hlásila až v 24tt, shodou okolností zrovna po vánocích, tak kdoví čím to přibrání bylo 😀

samsulak
26. lis 2011

@makulenka být tebou tak to neřeším já jsem 25 týden + 1:D a mám o devět kg více, a přes břicho mám něco málo přes 100 cm a to jsem začínala na 70 cm

barusmackova
18. lis 2012

Ja jsem u prvni z 68 mela 95kg fuj jeste ted ke je z toho zle ted jsek 12tt tehu a cekam dvojcatka prirozenou cestou tak z toho mam hruzu kolik asi muzu tak nabrat moje vaha byla 63-64 a ted mam po ranu teda 65 vecer tak 66,3 bleee bleee

blahova_andrea
18. lis 2012

začínala jsem na 63,5kg a přibrala jsem cca 18kg, a to jsem rodila o měsíc dřív, takže kdo ví jak velký čuník bych ještě byla 😀 v porodnici zůstalo hned 11kg, což byla paráda, ale malýmu bude rok a já mám 66kg, takže stále to není dole. to bude asi tím, že mlsám a necvičím 😀

pajinka7
18. lis 2012

Ahojky, já začína na 66kg a přibrala jsem 7kg. V porodnici jsem nechala 4kg a teď po 11ti měsících mám 61kg. Ještě pořád ale kojím. Jím všechno, sladkého nejvíc a sport zatím moc nestíhám 🙂. Řekla jsem si, že po kojení se na to vrhnu. Rodila jsem o měsíc dříve a malá měla 3150g, což je super váha, takže opravdu nezáleží, kolik ženská přibere a to teda jsem ještě nenapsala, že jsem se neomezovala ani v těhotenství a spíš jsem nemohla přibrat, takže já byla nervozní z toho...🙂

romantika
19. lis 2012

Ja 182/72 kilo, nakonci 86. Pribirala jsem pravidelne ikdyz jsem nemohla kvuli lekum jist, ale telo si sve schovavalo i z toho mala. Mimco 3,7 a s porodnice jsem si stoupla doma na vahu jen o 3 kila lehci. Celkem jsem se zdesila, protoze pri porodu jsem mela vseobecnou ocistu. No a pak to prislo za 3 dny vycuranych 10 kilo a byla jsem skoro zpet na vaze, nejaka 2 kila zustala jen v prsach. Takze se to muze ukladat ne jen do speku ale proste voda v tele. To mne celkem ujistitlo v tom, ze proste muzu chtit co chci, ale telo a mimco si udela svoje, aby to tam zvladly a metabolismus ma kazda jiny.
Jo a jeste vtipne bylo ze v 8mem mesici nikdo nepoznal ze jsem tehota. Brisko nikde az mesic pred porodem. V baraku si mysleli ze to mame z adopce 🙂)).

anrebcz
25. lis 2012

Tak u me to bylo podobne jako predchozi dve maminky. Zacinala jsem na vaze 62kg, v tehotenstvi jsem pribrala 7kg. Mela jsem hodne male brisko; i tyden pred porodem jsem vypadala jak v 5tem mesici - malo plodove vody). Mala mela 2.78kg. V porrodnici jsem nechala 5kg, po dvou probdelych nocich doma jsem byla na predporodni vaze a po prvnim tydnu mam 60kg. Dokonce i v porodnici mi rikali,ze vubec nevypadam, ze jsem prave porodila 😃

hlavinka
21. pro 2012

Mela jsem 60 kilo pred tehu, v obou jsem pribrala vzdy 30 kilo (strasny) - a to jsem jedla a jim porad stejne.
Po prvni dceri jsem do pul roku byla na sve vaze, ale po Majde mam stale nahore 11 kilo, 2 velikosti☹ A nemuzu zhubnout, at delam, co delam....

monulle86
4. dub 2013

Ahoj, před otěhotněním jsem měla 57 kg (měřím 173 cm) a v 1. trimestru jsem nabrala hned na 65 kilo i když jsem měla nevolnosti. Celý svůj ,,dospělácký" život jsem vážila okolo těch 65 kilo a abych měla 57, hodně jsem se omezovala a držela proteinovou dietu, takže si myslím, že jakmile jsem opět začala dlabat všechno (proteinová dieta je v těhu zakázaná), tak jsem se dostala na svou původní váhu. Nyní jsem ve 20.týdnu a stále mám oněch 65 kilo. Je pravdou ale, že mě sestra v poradně asi na konci 13 týdne upozornila že jsem moc přibrala, tak jsem přestala jíst smažené a večer sladké (největší chuť večer) a váha zatím stojí. Bříško ale roste 🙂 takže jsem uprostřed těhu a nabrala jsem 8 kilo...

muribana
14. kvě 2013

ahoj, ja zacala na 54kg, stale si vahu drzim(9TT), ale objemove uz citim zmeny. Po obede bych si nejradeji uz ryfle v praci sundala dolu 😀 . Porad jim, nevydrzim hodinu bez toho aniz bych neco nesnedla ... a hlavne prestala jsem chodit cvicit vibrogym ☹ . takze cekam jak to se mnou skonci 😀

kkikkina
21. kvě 2013

Já začala na 48kg a teď ve 24tt mám 7kg nahoře, takže 55kg 🙂 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru