Jaké berete vitamíny v těhotenství?

cezet
10. kvě 2011

Ahoj holky,prosím jaké berete vitamíny v těhotenství a od kdy je začít brát,jsem 5tt+5 a zatím beru kyselinu listovou,příští týden jdeme na ultrazvuk a lékař mi řekl,že teprve pak se domluvíme.V prvním těhotenství jsem brala Gravital,ale přibrala jsem 32kg,třeba to nebylo tím,ale ráda bych zkusila i něco jiného,máte někdo s něčím dobré zkušenosti?

granda
25. črc 2013

já používala zahrádku a sad!! plne mi to stacilo!!

beruskaevuska1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irca86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zvargova
1. zář 2013

nic...podle mě je to zbytečné, pak je dítě podle mě větší, jen kyselinu listovou a pestrou stravu

zazulka
1. zář 2013

Jen listovku a vápník, hořčík, zinek a pestrou stravu 😉

verisek91
4. zář 2013

já užívám už několik týdnů vitamíny a minerály od elasti-q a jsem spokojená....

zizi27
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klaire22
16. lis 2013

brala jsem hlavně kyselinu listovou, pila magnézii, aby mě netrápili křeče do nohou a jinak nic extra.

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
josefina79
17. únor 2014

Já brala celou dobu Mamavit. První 3 měsíce poctivě, pak jsem to občas flákala, ale tak 2-3x za týden jsem si ho zobla 🙂.
Samo jsem se snažila jíst opravdu zdravě, ale znáte to - chutě v těhotenství jsou strašná věc. Takže na začátku jsem neměla na nic chuť a pak zase hlavně na čokoládu 😝
Docela jsem to zkoumala a ten Mamavit mi přišel nejlepší, že tam těch vitamínů je nejvíc, navíc DHA a o tom se teď hodně mluví, že to je fakt důležité, takže jsem byla ráda, že už to DHA tam je obsažené a nemusím brát další tabletu navíc. Ještě jsem se na to ptala gynekologa a ten mi můj výběr pochválil 😎

tuliberka
17. únor 2014

Femibion 🙂

elastiq
23. bře 2014

Volila bych vitamíny, které nemají velký obsah vitamínu B kvůli hmotnosti miminka, zkuste třeba Vitamins&minerals 😉

rakako
23. bře 2014

Já měla první tři měsíce (cca od 4tt) cosi hlavně na kyselinu listovou, plus čestvé ovoce, zeleninu (pokud jsem ho zrovna mohla) 😎 ... pak, co jsem to dobrala už nic; jenom každý den čerstvé ovoce a zeleninu ... a všichni jsme to zvládli i bez "zbytečné" chemie.

teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikousek1
5. únor 2015

Calibrum mami🙂

petrasipkova1
5. únor 2015

Femibion 🙂 , jedničku každý den, teď dvojku tak obden i obdva dny... 😉

milmic
5. únor 2015

Žádné hromadné.
Na začátku jsem brala kyselinu listovou, ale velmi záhy jsem vždycky začala zvracet a nebyla schopná ji polknout. Takže jsem ji vždycky tak od 7.týdne už nebrala, stejně bych ji vyzvracela.
A potom jsem nebrala žádné, mám za to, že pestrá kvalitní strava by mohla být lepší než chemické vitamíny.

A v pozdějším stadiu těhotenství jsem brala omegu, tu jsem brala i dlouhodobě při kojení. 🙂

mariacer
5. únor 2015

Ja femibion jendicku prvni tri mesice, pak elasti-Q pro Mimi s DHA, ale jen obcas a dobiram ten femibion ale po pulkach , bo jsem si ho nakoupila do zasoby na lepsi otehotneni (po predeslem potratu), a kupodivu se zadarilo rychle. Femibion ma jako jedinny tu listovku uz metabolicky spracovanou pro telo. Strasen moc zen v dnesni dobe pry nedokeze matabolicky premenit listovku na ten metafolin, takze je to brani listovky pak k nicemu.

mamculina
9. únor 2015

Jsem v 28tt. Od začátku (i ještě před otěhotněním) beru jen kyselinu listovou. Přes zimu teď slabý celaskon. Jinak se snažím myslet na to, abych vitamíny do sebe dostávala v potravě... Ale já mám od začátku těhotenství všechny testy v pořádku... Nevím jak by to bylo, kdybych měla nějaký problém.. Ale pokud mi nic není a mimču, tak není důvod se cpát chemickými tabletkami...

petiknykl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
peterisko
6. říj 2015

Na tuto tému (vitamíny v tehotenství) jsme spolu s pani Stříteckou publikovali článek : http://www.slimming.cz/seznam-vitaminu-ktere-js... . Doufám, že článek Vám pomůže...

janulka1313
7. říj 2015

ahojky co jste brali v zacatcich tehotenstvy dekuji za odpoved 🙂

jarkamodra
9. lis 2015
Uživatel jarkamodra je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jarkamodra.

magnesko 🙂 jako prevence unavy a proti tvrdnuti briska-moje mamka na to hodne trpela a tak se bojim ze to budu mit po ni. Je lepsi pak rozhodne pokud budes porizovat tak ciste magnesko protoze jestli k tomu budes brat jeste i jine vitaminky tak aby to neobsahovalo porad dokola ty stejne vitaminy 🙂

terka456
26. lis 2015

Ahoj, Je mi 16 vím no není to ideální věk ale rozhodla jsem se miminko nedat pryč a vzhledem k tomu že nemám zkušenosti s těhotenstvím 😢 a nechci aby miminku něco uškodilo chci se zeptat co vše mám jíst a na co si dat pozor? když jsem se koukala na netu tak bych nemohla jíst naprosto nic. 🤐

kationa
17. led 2017

Oh my GOD! Cetla jsem komentare, nevydrela a jsem se zaregistrovala.
Nejsem tehotna a nemam dite. Ale co ja vim, ze vitaminy budoui maminka musi zacat pouzivat pravidelne za par mesicu planovani tehotenstvi.
Vitaminy NENAHRADI pestrou stravu. Sintetycky vitmainy se nevstrebuji nasim telem celkove. Takze normalni jidlo + vitaminy- Jenom tak. Kdyzh nejaky vitaminy budou chybet- vezme z vas ho dite, a vy se zustanete bez vlasu, spatny zouby a dal... a co jeste hur neco se projevi u dite. Ale urcite se poradte se s lekarem..ja bych si koupila kompleks vitaminu.
Pred tehotenstvi lepe skontrolovat svoje zdravi, biochemicka nalyza krvi a taky co poradi lekar.
Tlousnut od Vitaminu?...Hmm.. To je docelo zvlastne)).. pokud nejite neco jineho a jimenujete '' Vitaminami''.

Hodne scesti a zdravi Vam a vasim deteckam.

puutalo
17. led 2017

Železo, magnezium, kyselinu listovou a vitamín C

kationa
19. led 2017

Hm... Chtela bych jeste pridat.

Kyseliiina listova nejvic duezita par mesicu pred tehotenstvi a prvni mesic- trimestr tehotenstvi. Ten termin kdy ona je ve vasem tele a je dostatecne ne spravne formirovani hlavne bunek budouciho mozeku diteti...
Jsou kyseliny Listove (Vitamin B 9) v atrktivni forme, a jsou ve forme ktery slozitej se vtrebuji nasim telem. Pro jeji aktovace potrebny vitamin B12, bez ktereho ano bude jen se akkumulovat a neprinese nic dobreho.

Skontrolovala jsem seznam latek ktery jsou ve Femibion a Mamavit.
Tak muzu rict , ze vice toho v Mamavit. Ten jsem si koupila.
Tak porovname slozeni:

Kompletní složení Femibion 1 (800)
http://www.femibion.cz/femibion-1-s-vitaminem-d...

Jedna tableta obsahuje %DDD/tableta
Folát
Kyselina listova L-metylfolát (metafolin) 800 μg
400 μg
416 μg (odpovídá 400 μg kyseliny listové) 400
200
200
Vitamin C 110 mg 138
Nikotinamid 15 mg 94
Vitamin E 13 mg 108
Kyselina pantothenová 6 mg 100
Vitamin B6 1,9 mg 136
Vitamin B2 1,6 mg 114
Vitamin B1 1,2 mg 109
Jód 150 μg 100
Biotin 60 μg 120
Vitamin B12 3,5 μg 140
% DDD = procento doporučené denní dávky

Nutriční informace:
Výživovéhodnoty 1 tableta 100 g
Kcal 0,16 26
KJ 0,67 110
Bílkoviny - -
Tuky 0,004 g 0,6 g
Cukry 0,030 g 4,9 g
30 potahovaných tablet = 18,3 g

Takze zajimave co je v tom baleni _Metafolin (aktivni forma Kisel List.).

L-metilfolat - to je chemicka latka, aktivna kyselina listova.

Složení přípravku GS mamavit:
http://www.mamavit.cz/p/o-mamavitu

Složení tablet:
Výživové složky:
V 1 tabletě
% DDD
Beta-karoten
3 mg
*
Vitamin E
23,5 mg
196
Vitamin C
120 mg
150
Vitamin B1
1,6 mg
145
Vitamin B2
1,8 mg
128
Vitamin B6
2,5 mg
178
Vitamin B12
3,5 µg
140
Vitamin D3
10 µg
200
Biotin
150 µg
300
Niacin
20 mg
125
Kyselina listová
400 µg ----------------------------------SICE NA baleni, ktere jsem koupila je napsano 800 µg
200
Kyselina pantothenová
6 mg
100
Vápník
162 mg
20
Fosfor
126 mg
18
Jod
200 µg
133
Železo
20 mg
143
Zinek
10 mg
100
Hořčík
150 mg
27
Měď
2 mg
200
Chrom
25 µg
62
Molybden
25 µg
50
Selen
50 µg
91
Mangan
2 mg
100

DDD – doporučená denní dávka pro dospělé
* – DDD nebyla stanovena

(DRUHE CISLO VZDY % REFERENCNI VYZIVOVA HODNOTA DENNIHO PRIJMU U DOSPELYCH)

LEvnejsi varianta- Joupit GS MAmavit, a drazsi - Femibion + jeste nejaky mineraly navic.
PLus jeste dulezita koncentrace vsech vitaminu.
Pak jeste moznost koupit jenom Bioactivni folic acid
https://www.pharmanord.cz/pripravky/folic
A doplnit ostatnima vitaminama (B12 potrebny pro metabalosmus folic acid v jatrech).. no a plus ostatni B,C,D, Ca, Mg, Zn, pantothenova, Jod, E.

NEbo Coupit si Centrum pro zenska plus jeste Folic acid.
Existuji a i dalsi vitaminy- kdyzh rozumite slozeni a nepotrebujete reklamu.

A HLAVNE ze nejenom VY musite jist ty vitaminy.. PRED Tehotenstvim urcite a i VAs Manzel (prytel) taky. Hlavne on predstavuje svuj material. Jaky kvalitni ten material bude- zalezi od muze.

folate refers to the deprotonated ion, and folic acid to the neutral molecule—which both coexist in water. The International Union of Pure and Applied Chemistry and the International Union of Biochemistry and Molecular Biology state that folate and folic acid are the preferred synonyms for pteroylglutamate and pteroylglutamic acid, respectively.[17] Folate indicates a collection of "folates" that is not chemically well-characterized, including other members of the family of pteroylglutamates, or mixtures of them, having various levels of reduction of the pteridine ring, one-carbon substitutions and different numbers of glutamate residues.

Takze je tu neco KRatke popsane o Folic acid

kardol
4. bře 2017

Za mě určitě Ogestan. Obsahuje jód, vitaminy D a E, omega mastné kyseliny a samozřejmě kupu listovky. Spousta doplňků stravy mě odradila právě kvůli jejich složení, páč obsahují hromadu minerálů a vitamínů, které v těhu nepotřebujeme a naopak to může být na škodu, především v kombinaci s pestrou stravou. Beru ho už od plánování těhotenství a teď v 6 měsíci pořád spokojenost 🙂

kecafon
13. dub 2017

Naprosto souhlasím s Kardol.Také ho užívám a jsem moc spokojená.Chci ho dál užívat i v době kojení.
Ještě dodám,že je lepší ho brát ráno během snídaně,celkem snadno se polyká a není ,,cítit,,v žaludku.
Kupovat spíš online,jednak vyjde levněji a v lékárnách ho mívají spíše na objednávku.Takže,asi tak,no.🙂

myina
13. čer 2017

Krásný večer, prosím, které vitamíny pro těhotné neobsahují vitamín B? Doktor mi doporučil chytré miminko a já osobně s tim nejsem moc ztotožněná... Pro miminko chci udělat maximum, ale zároveň nechci ubližovat ani sobě 🙂 Dekuju!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru