Jaké berete vitamíny v těhotenství?

cezet
10. kvě 2011

Ahoj holky,prosím jaké berete vitamíny v těhotenství a od kdy je začít brát,jsem 5tt+5 a zatím beru kyselinu listovou,příští týden jdeme na ultrazvuk a lékař mi řekl,že teprve pak se domluvíme.V prvním těhotenství jsem brala Gravital,ale přibrala jsem 32kg,třeba to nebylo tím,ale ráda bych zkusila i něco jiného,máte někdo s něčím dobré zkušenosti?

terinda
10. kvě 2011

Já brala Femibion a teď Folgravid.
Ale jinak to máš jedno, hlavní je listovka. Calibrum, Femibion apod. - je to všechno podobné
😉

kalo
10. kvě 2011

Na značce asi nezáleží, jsou podobné...Ale prý je dobré jíst poloviční dávku (nebo obden), protože jinak by člověk nesměl nic jíst, aby jich nebylo zbytečně moc (to je názor mého DR.)

linalina
10. kvě 2011

Já brala calibrum mami. Někde na netu jsem našla tabulku, která srovnávala jednotlivé přípravky a byly tam zároveň uvedené i doporučené denní dávky - a podle toho mi to vyšlo jako optimální, pokud si dobře pamatuju, tak hlavně to množství nebylo nijak přestřelené. Naíc jsem místo 2 tablet brala 1 denně. Nebo taky někdy obden, prostě jak jsem si vzpomněla. Přibrala jsem celkem 10 kg a z porodnice jsem šla s +2kg, malá měla 3,7kg a 50 cm. A to mi nebylo v těhotenství vůbec zle,ale na druhou stranu jsem ani neměla žravou, jedla jsem tak nějak normálně, včetně své každodenní čokolády 😵 .

adenka84
10. kvě 2011

Já užívám Femibion...
Nejdříve to byl femibion 800 teď už užívám Femibion 400...můj mudr říkal, že je nejlepší, že má vše co potřebuja a hlavně se dobře v těle rozpouští..

ivkaa11
10. kvě 2011

já od druhého měsíce MAMAVITpředtím jen kyselinu listovou 😲

petruskaaa
10. kvě 2011

kyselina listová a přiměřeně zdravá strava 🙂

miska73
11. kvě 2011

já nebrala nic, pouze jsem malinko upravila svůj jídelníček 🙂

katka_21
11. kvě 2011

Já mám dobrou zkušenost s vitamíny Calibrum Babyplan a Femibion. Tolik jsem po nich nepřibírala a ani mimčo nebylo žádný obr 😉

aemmi
11. kvě 2011

Podle mě teda mezi značkou vitamínů a přibíráním není žádná souvislost...ono složení tech vitamínů bude asi podobný. Já brala v prvním trimestru femibion pravidelně a ted gravital tak ob den.

alicci
11. kvě 2011

Já brala hned od začátku MAMAVIT - první 3 měsíce denně -a až do porodu 2-3x týdně 😵

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lsx
11. kvě 2011

Já brala Mamavit 2 měsíce před těhu a pak první měsic + kys.listovou. Ke konci těhotenství mi doktorka z výsledků krve předepsala železo.

tkanicka
11. kvě 2011

Calibrum, nejdřív babyplan, potom mami ... jen jednu denně a měla jsem lepší krevní obraz na konci těhotenství než na začátku

ivetm
11. kvě 2011

mě byly doporučený vitamíny od Elasti-Q - prý složením i kvalitou jsou stejný jako femibion(ten jsem brala při snažení) ale neplatí se tolik za značku

denousek
11. kvě 2011

calibrum babyplan 😉 je v něm jak kyselina listova doporučená denní dávka-tak i ostaní potřebné vitamínky 🙂

sisip
11. kvě 2011

Ahoj , brala jsem taky gravital a přibírala jsem uplně normálně, byla jsem s tím spokojená, brala jseh ho už od druhéo měsíce asi do 4 , pak už né.

marketnieuw
11. kvě 2011

@cezet taky si myslim, ze to s pribiranim nesouvisi... ja jsem brala ze zacatku Femibion 800, pak jsem zkusila Calibrum - ale tam bylo myslim mene zinku a ja trpela na krece v nohou, tak jsem to pak opet zmenila a brala nejakou belgickou znacku - ale slozeni bylo podobne jako Femibion 400 ... s metafolinem a DHA - a to beru dodnes, i pri kojeni (jelikoz nemam vubec chut k jidlu ☹, tak aby male neco nechybelo)

sussanah
11. kvě 2011

@cezet Ja pouzivam Gs Mamavit ale jak tu nekdo psal, beru ho tak 2-3x do tydne, to pri bezne strave bohate staci. Zatim mam nahore cca 5kg, takze nic zasadniho na pribirani to nema. U prvniho jsem nebrala nic a pribrala jsem 20kg...
Kazdopadne nejak jsem se moc predzasobila a neco jeste dostala jako darek, takze jedno baleni 100tb original zavrene prodavam v bazaru, kdybys mela zajem - https://www.modrykonik.cz/bazar/jine-pro-mamink...

kris2008
11. kvě 2011

me rekl mudr, ze staci brat tu kyselinu listovou,ze chemicky veci jsou o nicem-lepsi je prisun cerstvych..takze ja mam jen listovku-ta je na ruzne vady apod.
u prvniho tehu sem brala elevit a mala mela 4.020,ale urcite to stim nema spojitost-u nas v rodine mame proste obriky 😀

ivigirl
11. kvě 2011

Ahoj, já zrovna teď koupila GS mamavit 110tbl + krémík za 369,-Kč což moc sice není,ale dá se levněji, ale toto se mi líbilo bez barviv, cukr, konzervační látky. Navíc jsou všechny ty vitamínky tak strašně velký 😕 špatně polykám i kyselinu listovou 😀 tak to budu muset aspoň půlit a budu brát jak mi napadne. U obouch dětí před jsem brala vitamíny na začátku pravidelně listovku a tyto jsem pak brala jak lajdák 😉 U obou šlo nahoru 20 kg 😲 😀 Určo to nebylo vitamínama.

agusik
11. kvě 2011

Calibrum mami (v ruzovej krabicke) som bravala od 4 mesiaca, najprv 2-3x do tyzdna/1tabletu a od 7 mesiaca 1x tyzdenne/1tabletu. Za cele tehotenstvo som pribrala 13 kg, ale myslím si že priberanie nemá z vitamínmi nic spolocne 🙂 Kto pisal ze staci brat vitamin 1-2x tyzdenne tak je to pravda aj podla mojho Dr., treba jest vsetko co nam chuti, obmedzit nezdrave jedla a nahradit ich zdravou 🙂

coxa
11. kvě 2011

Nejdříve Calibrum babyplan a pak mami a brala jsem už dva měsíce před otěhotněním. 😉

wanda1
14. kvě 2011

Souhlasím s Kris2008, že chemické vitamíny jsou o ničem. Navíc, když se jich bere hodně, tak to může spíš uškodit než pomoci. Já beru Chlorelu (čistě přírodní sladkovodní řasa) + kyselinu listovou (femibion). A snažím se jíst zdravě a pestře. Ale pokud v těhu nejsi schopna dravě jíst (buď nevolnosti nebo prostě člověk je lajdák), tak pak je asi dobrý brát aspoň ty vitamíny.

moloko
30. kvě 2011

Tak já na tyhle řeči o ovlivnění velikosti nevěřím vůbec. Brala jsem Calibrum celé první těhu a narodil se mi zdravý kluk s váhou 2950g a 50cm délky ;) Taky myslím, že je to dáno geneticky ;)

kamusek
30. kvě 2011

Taky souhlasím s tím, že vitamíny neovlivňují velikost dítěte. Taky mě každý strašil, brala jsem celé těhu Calibrum plus ještě od 6. do 8. měsíce Magnoslov (malá byla moc nízko) a nakonec se malá narodila s váhou 2,98kg a 47cm! Takže drobeček 🙂 A aspoň jsem si byla "jista", že dávám maličké všechno, co potřebovala 🙂 Přece jenom sice jsem se snažila jíst zdravě, ale nejím úplně všechno! Calibrum jsem brala i teď po porodu (kvůli kojení) celé 4 měsíce!

petrusew
30. kvě 2011

já zobu Femibion na doporučení lékaře. Beru poctivě. Ostatní vit. nemůžu musím si dávat pozor na vit D a vápník, to beru zvlášť, tak nesmím přebírat.

ladybugie
30. kvě 2011

já brala celé těhu a kojení Calibrum. Malá měla 3kg a 50cm. Vitamíny jsem brala na doporučení lékařky.

sarka11
30. kvě 2011

já beru Mamavit s DHA, zatím denně, ale cca od třetího měsíce budu jen obden

karol84
30. kvě 2011

já jsem brala na začátku kyselinu listovou, pak mi endokrinoložka doporučila, ať jím vitamíny s jódem, zinkem a ještě čímsi - splňoval to asi jen mamavit a elasti Q. cca od 10. týdne jsem brala denně mamavit. mimčo mělo 3,5 kg (a to bylo přenášené) a já jsem nabrala zhruba 8 kg (takže taky moc nevěřím, že by po vitamínech byli obříci a maminy zbytečně moc přibíraly...)

lauranavratilova
25. črc 2013

Já používám GS-Mamavit, A-Z Mama a stravu doplňuji například i nápojem Gravimilk od Sunaru 🙂 Teď beru denně ... jsem cca v 10 týdnu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru