Jaké je těhotenství s dvojčaty?

ubibala
9. čer 2022

Ahoj,

znáte někoho, kdo si musel projít těhotenstvím s dvojčaty? 🙂
S kolika dětmi jde vlastně maximálně otěhotnět? Nikdy jsem neslyšela o více než dvojčatech.

areh
9. čer 2022

@ubibala neslyšela? Zkus google. Jen v ČR jsou paterčata a v USA osmerčata.
Jinak s těhotenstvím zkušenosti nemám.

gbp
9. čer 2022

@ubibala nasla sem 10 🙈
v rodine mame trojcata.

ubibala
autor
9. čer 2022

@gbp Kde jsi to viděla? :D To byla žena nebo fena? 🙂
S trojčaty se u vás nosil kdo? Narodily se přirozeně?

loylii
9. čer 2022

@ubibala “musel”? Asi nechapu dotaz. Mám dvojcata, kamaradka trojčata. Co vás konkrétně zajímá? Jinak šance, ze se otěhotní s dvojcaty je 1:80 a je v tom i IVF. Já dvojcata mám přirozene.

gbp
9. čer 2022

@ubibala no na googlu ne 😅 kde jinde se vi vsechno? zena a ty netroll 😉😘
rekord pro fenky uz jsi najdi sama 😉

fialkadel
9. čer 2022

Já jsem těhotná s dvojčaty 🙂 Jen nechápu, na co se vlastně ptáš a spojení “musel projit” mi přijde teda vtipné 😀

sorboni30
9. čer 2022

@ubibala ahoj, mam doma jednovajecna dvojčata, v rodine mame nekolik dvojčat a i trojcata. Trojcata holky maji uz kolem 50 let.. krasne, ale náročné 👌

hasara33
11. čer 2022

@ubibala pokud máš instagram, tak si najdi profil mamastvorciat 😉 je to máma 4čat, která byla počata přirozeně a je to docela zajímavé 😉

9radka9
11. čer 2022

@hasara33 brala nějaké léky na podporu ovulace a to ovplyvnilo že se vyplavilo tolik vajíček

lvl16
11. čer 2022

Mám dvě kamarádky, které mají dvojčata. V jednom případě pohoda, v podstatě krom častějších kontrol srovnatelné s běžným těhotenstvím. Ve druhém případě naprostý hell, neustálé krvácení, podezření na hydrocefalus, preeklampsie, půlka těhotenství v nemocnici. Nakonec v obou případech císařský řez plus minus v termínu a děti v pořádku.
Kamarádka gynekoložka vícečetná těhotenství nevidí ráda, extrémní riziko jsou už dvojčata, od 3 embryí víš navrhuje redukci. Nicméně i přes rizikovost se rodí i vícerčata, myslím, že ve světě je rekord 10 dětí, ale zřejmě žádné z nich nepřežilo. Je jeden případ osmerčat, kdy přežily všechny děti.

hasara33
11. čer 2022

@9radka9 dobře tak téměř přirozeně 🙈

loylii
11. čer 2022

@lvl16 kamaradka lékařka nevidí ráda vícecetné těhotenství, ale třeba mě se nikdo neptal a najednou na prvním UTZ dvě miminka. V rodině je nemáme a ani po žádné léčbě. Obehala jsem par Dr ohledně vyšetření a ani jeden Dr moje těhotenství neviděl jako problém. Zase tak velkou kovbojku bych z toho nedelala😅..

levana33
11. čer 2022

ja sleduju na facebooku i na instagramu ruzne rodinky s vicercaty...dokonce i anomalie, ze jsou jednovajecna 🙂 hrozne me to bavi

hankav4
11. čer 2022

@ubibala Ahoj, mám doma roční jednovaječná dvojčata 🙂 Bylo to moje třetí těhotenství a od začátku vysoce rizikové 😞v nemocnici jsem byla víc než doma (odtékání plodové vody, krvácení, transfuzní syndrom mezi plody),ve 20tt jsem podstoupila laserovou operaci na placentě a holky se bohužel narodily už ve 27 tt s velmi nízkou porodní hmotností 850g a 950g...moje miminka do dlaně...❤️

nat
11. čer 2022

@ubibala Od nas z mesta jsou slavna patercata,bydli naproti nam v panelaku a pani to mela a ma jiste tezke 😀 Vzdy jsem ji videla s kocarky hromada lidi na pomoc no nechtela bych to 🙂

lvl16
11. čer 2022

@loylii Ona nastávající mamince samozřejmě taky vždy s úsměvem gratuluje a neříká jim, že to je pohroma :D.

slunickovao
17. čer 2022

Mám jednovaječná dvojčata přirozenou cestou a narozené 37 tt. Celé těhotenství bez komplikací a kdyby mi doktoři nehonili k porodu tak jsem asi rodila i později. Holky naprosto zdravé 2440g a 2580g. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru