Jaké jméno vybrat pro syna?

kukina27
30. srp 2012

Ahoj maminky.
Už delší dobu mě trápí výběr jména pro našeho druhého chlapečka. Jsme s manželem zamilovaní do jména David. Ale chlapeček se nám má narodit v prosinci.
To znamená, že by slavil všechno v jednom měsíci (Barborka, čerti, narozeniny, Vánoce, svátek i Silvestr.....) ☹
Bojíme se, že by nám to celý život vyčítal....
Nic jiného se nám ovšem nelíbí tak, jako právě Davídek. Máme mezi náhradními jmény ještě Tomáška (ale toho má už můj bratr- je mu sice už 15 let, bydlí 100km od nás a vídáme se tak 2x do roka), ale taky se nám to zdá takové divné...
No a v poslední řadě MOŽNÁ ještě Honzík...... Ale to bych řekla, že je spíše z rozumu. Nijak zvlášť se nám to nelíbí. (já jsem Jana, tak by se jmenoval po mamince, když první se jmenuje po otci).
Děkuju za názory 🙂

jarkalada
30. srp 2012

@kukina27 když se vám líbí Davídek, dejte Davídka. Na to, kdy má svátek atd., bych až tak nehleděla. Kamarádka je Eva, narozená posledního prosince a taky se z toho prý nehroutila 😉
My jsme jména vybírali podle toho, jaká se nám líbila. Až když se děti narodily, tak jsem koukla, kdy maj vůbec svátek 😀
A navíc svátky se většinou asi ani moc neslaví- u nás to je max. nějaká sladkost.

jaja01k
30. srp 2012

@kukina27 Já bych to s tím svátkem moc neřešila, obzvlášť když se vám žádné jiné jméno ani nelíbí. A o tom, že by vám to vyčítal, hodně pochybuju 😉 Jinak David je opravdu krásné jméno 🙂

aajda
30. srp 2012

Můžete "víc" slavit den dětí, aby bylo co slavit i přes rok. Svátek stejně není žádná velká sláva... Když se vám Davídek líbí, dejte Davídka.

horakovatereza
30. srp 2012

Určitě Davídek.Já jsem taky byla vždycky zastáncem toho, aby byl rozestup mezi svátkem a narozeninama (já mám březen a říjen), nakonec u nás zvítězilo jasně jméno Maxim, který má svátek 29.května i s tím, že jsem měla termín na začátku června, takže nakonec je 7.6. No a co. A holčičí jsem shodou okolností vybrali Klaudii,která je taky v květnu 😉

mrsblack
30. srp 2012

Dejte Davídka, když se vám to líbí nejvíc. My ho máme taky 😀 Svátky v rodině zase tolik nedržíme a předpokládám, že oslava svátku se hezky spojí s koncem roku a v pozdějším věku bude "ovíněn" už od Vánoc 😀 😀 😅