Jaké máte zkušenosti se zjišťováním pohlaví u miminka?

majkyj
30. dub 2014

Ahoj maminky. 🙂

Včera jsem byla na kontrole u své gyndařky 32tt a byla jsem zaskočená její odpovědí na pohlaví miminka. Ve 20tt jsem byla na 1. screeningu v Kolíně a tam přeci jen mívají dobré přístroje kvůli zjišťování všech problémů atd a bylo mi oznámeno, že čekáme holčičku. Byla jsem překvapená, protože jsem doufala a věřila v kluka, ale vše se pak obrátilo při kupování a vybírání výbavičky, která je jak jinak celá růžová jsem si na holčičku "zvykla" a pomalu se v ní viděla.

Ve 26tt jsem se objednala na 4D utz. a o holčičce jsme se bavili a naše spekulace o pohlaví nevyvrátili. 🙂
Včera však moje p. doktorka na můj popud, zda to bude tedy 100% holčička (jako bych měla nějaké tušení), byla ze zprávy, že to bude holčička dosti v rozpacích a prý, že takhle holčička rozhodně nevypadá, že to bude kluk jako buk. No dokážete si představit to překvapení a všechny pocity, které ve mě běhaly... Přeci jen si ale říkám, že tady nemá zas tak kvalitní utz jako mi dělali vyšetření jinde ( p. dr. má jen ten základní, který ani fotečky neudělá, je to takové to "zrnité" nic... :D ) ale na druhou stranu jsem o pár tt "strarší".

Máte s tímhle zkušenost a jak to případně dopadlo? Kterého utz. se mám držet?

Díky za rady a názory. 🙂

mymetka
30. dub 2014

mi všichni říkají, že holka není nikdy 100%, ale jak tam jednou vidí kluka, je to vždy kluk, ono totiž u holky toho moc není a u kluka to nejde přehlídnout

ined77
30. dub 2014

@majkyj ...Ahoj, nám u synka řekli 3x holčičku a 1x chlapečka, až den před plánovaným porodem, kdy už jsme se teda smířili s tím, že to bude holt překvápko, se Dr. prokecl a prý na 1000% kluk 😀 .
Já teda raději kupovala všechno v neutrálních barvách a vyplatilo se 😀 .

U dcerky bylo ale jasno brzy, okolo 27 tt to poznal na utz i manžel a to je co říct 😀 .

terezapetrova
30. dub 2014

@majkyj At uz Ti reknou, ze to bude holka nebo kluk vždy to nakone muze byt opak, 100procentne se to vi az po porodu. Rekla bych, ze z vice duvodu je jistejsi vždy kupovat obleceni neutrálních barev. Hlavne at to mas zdrave. 🙂

terezapetrova
30. dub 2014

Znam i několik pripadu kdy to mel byt kluk a nakonec byla holka viz příspěvky vise 🙂

veruska007
30. dub 2014

U nás se vždy trefili již ve 13.tt 🙂

majkyj
autor
30. dub 2014

A kterému utz. by jste vy osobně věřili více? Tomu včerejšímu nebo těm dřívějším, ale přesnějším? 🙂

spagatice
30. dub 2014

U prvního to bylo vidět až po 20. týdnu a trefili se. U druhého jsme se zkusili podívat v 17. týdnu a doktorka nemusela nic říkat, to se nedalo přehlédnout. U třetího mi to řekli už ve 12. týdnu a od té doby to každý doktor sám od sebe říká. Máme to i vyfocené, z něčeho takového holčička fakt nevyroste 😀 Co si zkusit zaplatit nějaký lepší ultrazvuk ještě teď, když chceš mít jistotu?

lucieandrlova
30. dub 2014

Ahoj, mně vždycky všichni doktoři říkali, že tam vidí holku, ale že holka je vždycky nejistá... Jistotu bys měla jen z plodové vody...
Věřila bych posledním ultrazvukům. Mimi už je velké, tak se to lépe pozná.

sinorina
1. kvě 2014

Mě ve 20 tt řekl, že je to holka. A teď ve 30tt mi řekl, že je to na 99% kluk. Taky jsem byla překvapená a hlavně trošku nešťastná. Chtěla jsem holčičku. Věřila bych tomu poslednímu ultrazvuku.

luciksima
1. kvě 2014

mě moje dr.v 19tt řekla,že to vypadá na holčičku v 20tt na velkym utz v emocnici též říkali holčička a v 24tt na 3D utz nám jí taky potvrdili 🙂 a holčička to je 🙂

giovanna2012
1. kvě 2014

Mě řekli holku asi po 20. týdnu. A vyšlo to. Byl to obyčejný ultrazvuk.

mat_ova
1. kvě 2014

Švagrová měla opakovaně potvrzenou holčičku, nikdo jí kluka netipoval - a porodila kluka. Všichni byli v šoku a nechtěli tomu uvěřit. Takže my si to nenecháváme říct 🙂

anetka1701
1. kvě 2014

První dceru mi dr. řekl 23tt - horší UTZ a byl to jen odhad - nic tam není, bude to holka (ale trefil se) a pak jí kolem 33tt potvrdil.

Druhou dceru mi doktot řekl na 17tt a byl si zcela jist - ukazoval perfektně kávové zrno, řekl že holka to bude na 99,9% :o) pak to všichni potvrzovali - a je to taky holka :o)

Přikláním se k tomu, pokud si nejsi jistá a chceš to vědět ještě jednou zkusit zaplatit si někde lepší UTZ (zrovna v Kolíně to myslím dělají). Ať máš jistotu :o)

maia74
30. kvě 2014

Když jsem byla těhotná s klukem (je mu teda už 16... ), tak mi doktor celou dobu tvrdil, že to bude kluk, cca 14 dní před porodem mně šokoval tím, že to bude holka a bude hodně velká, prý už teď má 4 kila... Docela mně vyplašil, měli jsme všechno do modra, uklidňovala jsem se že pořád lepší holka v modrém, než kluk v růžovém, ale váha mně moc neuklidnila...
Je to kluk, měl 3,5kg a 52 cm 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru