Jaký krém/olej na strie používáte a kde jej kupujete?

majkee.
15. črc 2010

Poprosím napište mi do anketky značku přípravku proti strijím, kterým si mažete v těhotenství bříško a kde jej kupujete? Věříte více přípravkům z lékáren nebo z drogerií? Pokud budete mít chvilku můžete mi prosím napsat i kdy jste se začaly mazat a kdy jste přestaly? Případně kolik balení krému/olejíčku jste spotřebovaly za celou dobu? Díky moc 🙂

zuzimila
24. zář 2010

Já používám od Dermacolu po ranní sprše, po večerní olej Antistri od Saloos. Oba jsem dostala, sama bych si nic nekoupila. Mám dispozice ke vzniku striíí ( pubetra - prsa, boky ) , takže čekám, kdy prasknu, i když se mažu. Tohle ale dělám jen proto, že mám pocit, že je to " komunikace" s malým 😉 . Jako zdravotník si myslím, že málokterý přípravek se dostane do podkoží. Tam totiž vznikají strie, ne v kůži, ale v podkoží.
Např. brufen v krému - Dolgit - mi nikdy nepomohl, mastičkám moc nevěřím ☹ .

terak
24. zář 2010

Ahoj,

ja jsem pouzivala od tretiho mesice gel Elancyl, pak jsem k tomu pridala olejicek od Weledy a Elastiq.

Nepomohlo, pred mesicem mi zacalo bricho praskat a delaji se mi strie. Je to asi tim, ze k tomu mam geneticke predpoklady, mozna malo zpevnene svaly, ale spis asi to, ze jsem do sesteho mesice nepribrala a pak behem dvou mesicu 10 kilo.

Takze urcite maž, at pak nemas vycitky svedomi, ze jsi neco podcenila, ale nekupuj nic draheho. Staci obyc mastny krem. Pokud k tomu mas predpoklady, udelaji se ti i tak.

vysocanka
24. zář 2010

ja si holky myslim ze dulezite je mazat je jedno skoro cim, jen promazavat kuzi aby byla vlacna a mastna, ale i pokud mazat budete tak to nezaruci ze se strie neudelaji ja se mazu od transferu - jsem po umelem oplodneni, jeste jsem ani nevedela ze se to povedlo a mazala jsem , ale pak kdyz mi zacly rust prsa tak mi behem tydne tak nehorazne popraskaly, protoze to ta kuze proste nedala ani tak.
Bricho mam zatim v pohode, ale trochu mi popraskalo stehno a boky. Ty strie na prsou byly nejdrive sileny ze jsem to malem obrecela ale postupne to svetla. Kazdopadne mazte, at mate pocit ze jste nic nezanedbaly, nicemu to neuskodi.
papa 😎

kacafoj
24. zář 2010

V lékárně mě paní říkala, že mám mazat čímkoliv hlavně pravidelně 2x denně. Mazala jsem tak jednou týdně, měsíc před porodem se mi strie objevily a pak už bylo pozdě. Nyní střídám těhotenský pěstící olej od Saloosu, těhotenský olej Babylove a elasti-q, u toho mě torchu vadí, že se špatně vstřebává, mám raději oleje.

kocour1
16. lis 2013

Ahoj, já jsem vsadila na přípravek z lékárny. Doporučili mi tam Bepanthen krém proti striím a byl dobrý. Hezky voněl, dobře se roztíral a nemám žádné strie. Mazala jsem poctivě každý den od prvního trimestr a i celé šestinedělí🙂.

1velrybka
16. lis 2013

Já se zeptám spíš obráceně - je něco, čím by se to břicho vyloženě nemělo mazat? Prostě jestli je nějaké mléko/krém/olej (ať už obecně určitý typ nebo konkrétní značka), co by se v těhotenství neměla používat. Nebo je to úplně jedno?

pisisvori
17. lis 2013

minulé těhu jse používala ElastiQ a mazala poctivě 2x za den od 5-6tt, strie ani jedna. Teď mám koupený taky ElastiQ a Bioderma a mažu 1-2x za den. Ale myslím, že je to dané jako vše geneticky a že by se mi možná neudělali i bez mazání.

phochmannova
12. únor 2014

Od kamarádky jsem slyšela, že pomáhá dětský olejíček od alpy. Zajímalo by mě, jestli s sním nemáte nějaké zkušenosti?
Ještě jsem nezkusila, ale dnes jsem si ho koupila a uvidíme 🙂
Jinak, zrovna teď používám Tělový a masážní olej Antistri. Pokožka je po něm vláčná, ale používám ho krátce 🙂

zuza01
12. únor 2014

Já používám cokoli s bambuckým máslem, strie žádné 🙂

kocicinka
12. únor 2014

Bi- oil, hmotnostní nárůst 30 kilo, strie asi 2 malé. Nemám k nim dispozice.

linda.r
12. únor 2014

Já používám Bonellu a jsem spokojená, ale dle mého je to hodně o dispozicích, někomu bohužel nepomůže vůbec nic.

elastiq
23. bře 2014

Určitě je vhodné si zakoupit v lékárně, kde i poradí 🙂 Jinak tady přidávám recenze k olejíčku https://www.modrykonik.cz/contests/telovy-olej-proti-striim-elasti-q-vyzkousej-a-vyhrej-kojenecke-lahve-avent/

kachidlo
30. dub 2014

Já měla Bonellu, ale nevoněla mi, po Saloosu pro těhotné jsem měla svědění, přitom mi olejíčky od nich vyhovují. Vyhovoval mi až Elasti Q, teď mám Bepanthen na strie. Vyhovuje mi konzistencí a hlavně vůně mně nedráždí.

veruunek
30. dub 2014

Měla jsem z DM Babylove krém Mama, ale voněl mi jen chvíli, pak to nešlo, tak jsem koupila Bepanthen na strie, ten mažu občas v průběhu dne, nebo když nechci být mastná. Po večerním mytí střídám HiPP baby sanft (je převážně mandlový, velké balení, pro miminčí pokožku, levnější než ten přímo pro maminky a v pohodě) no a občas Bi Oil, ten mám dvě lahvičky, ale šetřím si ho :D jsem 28tt a strie ani jedna (klep, klep) a to mám na břiše jizvu po znaménku (fakt velkou) a staré strie z puberty a ok. Když to vydrží, super! 🙂

avantgarda
19. kvě 2014

Já mazala Bepanthenem proti striím. Doporučili mi ho v lékárně. Mazala jsem od cca. 4. měsíce po celé těhotenství a pak ještě v šestinedělí. Za celou dobu jsem vypoužívala asi 3 nebo 4 balení. Při příštím těhotenství ho budu zase používat, protože mi opravdu pomohl. Měla jsem na vyzkoušení i Elasti Q, ale ten se neroztírá tak snadno jako Bepanthen.

silvapokorna
28. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Mně teď kámoška poradila tělové mléko Dove Pro Age na strie, tak jsem zvědavá.
Prý se ji kuže krásně vyhladila. Pusobí to hloubkově, tak by to mohlo fungovat. Určitě vyzkouším a podám hlášení. 😉

beruna84
29. srp 2014

Když si vzpomenu, tak se mažu mandlovým olejem od Body tipu (http://www.vivaco.cz/body-tip-masazni-a-telovy-...) - začínám 30t, zatím strie na obzoru nejsou, ale říkám si, že to ještě možná naskočí ke konci, až se pupek fakt vyloupne.. Mažu se asi od 4.měsíce a bohužel jsem lempl na cokoliv pravidelnýho, takže tak párkrát do týdne když si vzpomenu.. Myslím, že je to hodně o dispozicích..

arnettacek
29. srp 2014

Tak ja mela Bioil (380kc) a cela jsem se opupinkovala. Pote jsem pouzivala mamastrie. Celkem asi tri. Kazde baleni mi vystacilo tak na 14 dni! Vzhledem k tomu, ze jsem jej kupovala za 300kc v lekarne zkusila jsem olejicek Aviril a ten je asi nejlepsi. Kupuji si tak 1 na 14 dni a je upne super. Stoji asi 20 kc a nemohu si jej vynachvalit!
Mazu se od 4 mesice a zatim nemam zadnou strii 🙂

matyasek29_6
25. zář 2014

doporučuji těhotenský pěstící olej od Weledy, bohužel jsem ho objevila až po porodu, ale má hojivé účinky i na již vzniklé strie.....používala jsem ho ráno a večer, kůže je po něm pěkně vláčná, ale ne mastná, takže druhé těhu jedině to🙂

jitka_avene
25. zář 2014

Elancyl - rychle se vstřebává a hlavně funguje, bříško mám po dvou dětech skoro jako před nima 😉

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaamy
19. říj 2014

Já pouzivam olejíček mamagluck z dm, nádherně voní, ale v rámci minimalizace přecházím na kokosový olej, ten pouzivam téměř na vše.

petit_grisu
19. říj 2014

Musím hodně doporučit olej Eucerin. Je sice dražší ale díky němu mám jenom jednu strii to praskla až na sále. A musím říct, že na strie trpím odjakživa. Stačilo mi přibrat 2 kila a už mi praskaly na bokách. V těhotenství jsem se jich ale děsila, tak jsem mazala opravdu poctivě hned od začátku ráno a večer a břicho mám po porodu jako před ním. 🙂 Kupovala jsem ho vždy přes lekarna.cz protože tam vyšel nejlevněji. 🙂 A za celé těhotenství jsem spotřebovala asi 3-4 lahvičky. Jo a mazala jsem ještě týden po porodu. 🙂

alenka1122
3. kvě 2015
Uživatel alenka1122 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od alenka1122.

Ahojte osobně bych doporučila něco z http://www.eureko.cz/Kategorie/masazni-prostredky - věřím, že tuto firmu neznáte - přitom patří mezi top u nás. Narazila jsem na ně při nakupování sportovních tejpů a beru aj prostředky na masáže a hřejivé zábaly na doma. Mrkněte a uvidíte.

ala1970
13. črc 2015
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Já používám bi-oil. Ale před chvilkou jsem zjistila ,že je i bio oil. A dokonce obaly vypadají hodně podobně.

meta123456789
14. zář 2016

Bepanthen proti striím koupený v lékárně 🙂

kikidii
28. říj 2016

mažu si celé tělo dětským olejíčkem Johnsons baby a žádný strie nemám 🙂 stojí kolem 80 Kč a maj ho všude. Spíš se mi začala na zadku a stehnech objevovat lehká celulitida, a jelikož musím dodržovat klidový režim, tak se kromě procházky na wc nemůžu pohybovat. Používáte něco na celulitidu, zabírá to? Přeci jen to nechci nechat rozjet, abych pak vypadala jak scvrklej pomeranč :-/

lu_cy
28. říj 2016

Bi-oil je hodně fajn, čekala jsem že bude mastný ale krásně se vstřebává. A koupila jsem normálně v lékárně. Teď mám na zkoušku i Elasti-Q tak uvidím co ukáže ten 🙂

kocour1
28. říj 2016

Já používala Bepanthen na strie a super, vůbec žádná strie a to jsem přibrala víc jak 18kg🙂...kupovala jsem v lékárně.

marry16
28. lis 2016

@janicka006 mala ma snad strie? jsi trochu mimo 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru