Jde otěhotnět v šestinedělí?

misamisulka
17. říj 2017

Holky chci se zeptat jde otěhotnět v 6nedelich?

vanea
17. říj 2017

ano, může se to stát a to i když žena plně kojí, většinou pokud je občas mezi kojením rozestup 5 a více hodin např. (v noci třeba, ale u někoho stačí i hodin méně), upraví se tím hladina hormonu na normální úroveň a dojde k ovulaci - to pak platí po celé období kojení, dokonce i když není menstruace..otěhotněla mi takto kolegyně v práci 5 týdnů po porodu=)

lucyr1994
17. říj 2017

ano a právě v šestinedělí to jde prý velice lehce. To že je kojení antikoncepce je jen povídačka.

marrrtinna
17. říj 2017

Ano jde to ale to že se nedoporučuje sex má své opodstatnění tělo na to ještě není připravené je velké riziko potratu a to nejen v 1 trimestru ale i ve 2 a 3

kuc
17. říj 2017

Určitě, moje máma je zářným příkladem, já jsem narozena 22.srpna a můj brácha 12. června následující rok. to je za necelých 10.měsíců:slight_smile:

karolly
17. říj 2017

Ty vogo.... Já teda nebyla absolutně připravená na sex, tak brzy po porodu..

kata267
17. říj 2017

@misamisulka samozrejme ze to jde, jde to kdykoliv 🙂 v okoli mam tyto pripady a ne jeden...

terezapetrova
18. říj 2017

@misamisulka
mě přijde odpověď dost jasna vzhledem k tomu, ze většinou v tomto obdobi ženy neberou antikoncepci tak logicky otěhotnět jde. Ale zalezi na každém jestli předtim dostatečně přemýšlí 🙂 a jestli chce hypoteticky hned znovu otěhotnět.

janulkakraniska
20. říj 2017

Samozřejmě,že jde.Já byla po revizi zamlkleho tehu,smutna,jak zelva,babicka řekla "šup na to,teď je to tam jak po hnojení!"-máme z toho 6-letého kluka😉😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru