Je 12 hodin v letadle v 18. týdnu těhotenství moc?

veronikaprostenika
19. čer 2011

S pritelem resime dovolenou, radi bysme se podivali na Bali, popr.na Mauritius a resim, jestli je 12 hodin letu uz moc. Tehotenstvi zatim probiha ukazkove(tuk,tuk), gynekolog mi rekl, ze nez abych jela 12 hodin v aute do Chorvatska, tak at radeji tri hodiny letim do Recka. Jenze mame radi soukromi a v Recku jsme bohuzel nenasli nic, co by nam vyhovovalo. Holky, co jste leteli ve II.trim., napiste prosim zkusenosti 🙂. Dekuji 🙂

aajina
19. čer 2011

Ve 20tt jsme jeli 12 hod do Chorvatska autem, mohli jsme si kdykoliv zastavit a protáhnou se odpočinout a i tak to nebylo nic moc.V letadle tak akorát projít se na wc , já bych neletěla nebo volila mnohem kratší cestu. 😉

eimmy
19. čer 2011

podle mě se nedá vůbec srovnávat cesta autem a letadlem. Vůbec bych neriskovala 12 hod, let... myslím že se dá ještě 3-4 hodinky ale 12 hodin je moc...

cerstvamama
19. čer 2011

Ahoj, já lítám celkem pravidelně. Jsem ve 21.tt a zrovna včera jsem absolvovala let necelé dvě hodiny. Můžu ti říct, že už po hodině jsem nevěděla jak si sednout a co s nohama. Nohy mě brněly, tlačilo břicho - pořád jsem se snažila jakoby vytáhnout z trupu, mimi se proti tomu dlouhému sedu bouřilo. Dvanáct hodin bych určitě nedala. Neřeknu když někdo musí z nějakého důvodu letět, ale podstupovat to jen kvůli dovče.... No a jestli si to opravdu chcete dopřát tak v business třídě, kde si můžeš jakoby lehnout, jsou tam polohovací sedadla kde se dají dát nohy nahoru. Ale to už je hodně finančně náročný.

marcinek
19. čer 2011

ja letela ve 2. trimestru jen 2 hodiny do Bulharska a bylo to v pohode, ted poletim 3 hodiny do Turecka, vic bych asi nezkousela. Ne vzdy se to vyplati, i kdyz rizikovy je hlavne prvni a treti trimestr, a vim, ze se to i par holkam nevyplatilo.

zoozkha
19. čer 2011

v 21.tt som absolvovala 9h let. Všetko prebehlo bez problémov. Chápem Vaše obavy, tiež som váhala, nakoniec som šťastná, že sme sa rozhodli letieť.. 🙂 Mala som bezproblémové tehotenstvo, napriek tomu ale bolo pre mňa podstatné, že sme leteli na miesto, kde by pri prípadných komplikáciách nebol problém so zdravotnou starostlvosťou.. V prípade, že sa rozhodnete letieť, prajem krásnu dovolenku v trojici.. 😉

coxa
20. čer 2011

Já osobně si to představit neumím nejen kvůli možnosti kdykoliv se protáhnout a ulevit zádům, ale i kvůli šíleným otokům nohou které jsem měla, a to jsem letěla vždy jen 3-4 hodiny na začátku těhu, natož v pokročilém stavu... 😕

mamkamarketa
21. čer 2011

urcite ne, letet 12 h kvuli dovce?pri dlouhej letech je vysoky riziko trombozy i u ''normalniho cloveka'' natoz u tehotny. promin,ale vystavovat mimco riziku,kvuli tomu,ze chces na mauricius je zbytecne 😖
lete do spanelska,nebo i u nas je krasne 😉

dendisa
21. čer 2011

mám za sebou pár takových letů a jako těhotná si je neumím představit, po 8 hodinách mám pocit, že se zblázním, obzvlášť v ekonomické třídě 😖 . Jestli už jsi takhle někdy letěla, a cítíš se na to, jdi do toho, jestli ale takovou zkušenost nemáš, opravdu nedoporučuju.

bubbly
21. čer 2011

Ja mela bezproblemove tehu i porod, fyzicky jsem se taky citila fit po celou dobu tehu, ale 12 v letadle mi prijde dlouho.V tehu potrebujes hlavne dostatek spanku a kvalitniho jidla.Ono to je 12 hodin letu + nejake ty hodiny k tomu nez se dostanete z mista na misto a to muze byt pekne vycerpavajici a hlavne stresujici.

bambina007
21. čer 2011

Ahojda, já byla v období 10. tt - 12. tt v Dominkáně, let trval 10 h, pak byla ještě 5 hod cesta mikrobusem k nám na hotel...a zvládli jsme to...lítání mi nevadí, dlouhé mi to zase tak nepřišlo...docela to i uteklo, jediné jsem měla doporučené od gynekologa, každou půl hodinu se projít, nebo cvičit s kotníkama...abych zabránila trombóze... měla jsem taky ukázkové těhu a bylo to bááájooo...takže za mě ano 😉

jennyska
13. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma 18.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 18.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/18-tyden-tehotenstvi/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru