Je cestování v těhotenství nebezpečné?

lasirena
19. led 2012

S manželem se snažíme o miminko, zatím těhotná nejsem. Naskytl se nám zájezd na Ibizu za skvělou cenu v půlce června. Když se o tom dověděla moje sestra, že chceme letět na dovolenou, seřvala mě, že bych mohla díky letadlu "potratit" v případě, že bych byla do té doby těhotná. Jak je to tedy s těhotenstvím a cestováním - dovolenkováním počas těhotenství? Je to nebezpečné? Pokud bych otěhotněla teď v únoru, v červnu bych byla ve 4. měsíci... pořád je tam to "pokud"... Moc děkuji za názory 😉

anrebcz
7. zář 2012

@bunicka Asi jako se vsim v tehotenstvi, zalezi na konktretnim pripadu a stavu maminky.
Ja mam zcela bezproblemove tehotenstvi (pomalu ani nevim, ze jsem tehotna), vcera (31tt) jsem se vratila z tydenni dovolene. Cesta letecky 3hodiny - vubec zadny problem. Ale jak rikam, mam bezproblemove tehotenstvi.

troy
4. led 2013

Nez jsem otehotnela, tak jsem si rikala, ze jako tehotna nikam nepoletim...ale nakonec to dopadlo tak, ze na zacatku tehotenstvi jsem odletela od Indie, kde jsem cestovala, jedla, chodila na zachod s mistnimi...a 4x jsem letela letadlem...stravila jsem tam cely mesic...az kdyz jsem se vratila tak jsem zjistila, ze jsem tehotna...na UZ zatim se poradku...takze si myslim, ze cestovat se muze, nejdulezitejsi je dle me psychika a hlavne zadne prehnane zbytecne obavy...

anitarbk
7. pro 2015

Ahoj, mam dilema. Jsem v 7 tt,za 14 dni mame jet autem do Anglie za rodinou partnera. Nevidel je 3 roky. A ja se bojim,ze potratim. Doktorka nevidi problem a rika, ze potratit mohu I doma jestli se to ma stat. ja se citim dobre,beru hormony na udrzeni. Bohuzel jsem pred 2 a 5 lety samovolne potratila a uz to nechci zazit. Na druhou stranu chci poznat jeho rodinu a taky predstava osamelych Vanoc je depresivni nemalo. Nevim, jestli mam jet ci ne. Jely byste?

ppejskova
7. pro 2015

@anitarbk takhle na začátku bych určitě jela,máš stejnou šanci jako třeba při chození do práce, pokud ti dr. Řekne že je to v pořádku tak je to v pořádku a tečka, na daleko větší problém si zadeláš hlavou,pokud neustále budeš řešit coby kdyby...taky jsem samovolně potratila půl roku před finálním otěhotněním,a teď jsem se snažila první 3 měsíce žít normálně... Nakonec jsem stejně zůstala na rizikovém,a co bych dala za to moct jít do práce nebo někam jet...naštěstí už se blížíme ke konci...pusť to z hlavy a jeď a ber to tak že konkrétně v Anglii se dají pořídit úžasné věci pro miminko 🙂

anitarbk
15. pro 2015

ppejskova Děkuji za reakci. Přemýšlela jsem o tom hodně a dospěla jsem k tomu, že depky z toho, že jsem sama doma by byly pro mimčo rizikovější než ta cesta - přesně jak říkáš - takže jedu 🙂 2 dny před cestou jsem se ještě objednala na kontrolu, abychom si byli úplně jistí, že je vše v pořádku a hurá slavit Vánoce tam, kde nebudu muset stát u sporáku 😀

novackovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lobella
25. dub 2018

Obnovuji diskuzi... A jak to vidite s poznavacimi zajezdy behem tehu? Jsem ted na zacatku 4.mesice a doted jsem byla hodne unavena, bylo mi zle a chodit zvladla max 2 hodiny a uz me bolelo bricho a byla jsem ko, ted se to pomalu leosi, mame poukazky na dovcu a za tyden konci platnost, mame radi poznavacky nez valeni na plazi, ale nejak si neumim predstavit jet nekam x hodin busem a pak chodit cely den po meste, predpokladame, ze bychom jeli mezi cervnem a srpnem... Rodit mam na zacatku listopadu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru