Je mi 17 let a čekám miminko, mám nárok na příspěvky?

xp
14. bře 2013

Dobrý den, je mi 17 let a čekám s přítelem miminko. Je mu 21 let pracuje a bydlí sám.
Narodit by se nám to mělo v Prosinci , měsíc před mými 18náctiny.
Chtěla bych se zeptat jak je to s rodičovskými příspěvky zda na ně mám nárok a nebude se to tahat nijak přes sociálku.
Také když přeruším studium zda budu mít nárok měsíc před 18náctinama na mateřskou dovolenou, na porodné ale hlavně mi jde o to abych nějaké peníze na miminko dostávala abych příteli pomohla po finanční stránce a také aby to nijak neřešila sociálka.
Děkuji 🙂

matu21
14. bře 2013

Tak to jsi odvážná, na dnešní dobu, kdy mají první mimčo 30tky, ale zase dřív to nebylo nic divného. Co na to vaši? Přeju ať vše vychází a hodně štěstí a radosti.

aguaverde
14. bře 2013

ať počítám jak počítám tak aby se ti miminko narodilo v prosinci tak bys musela otěhotnět někdy na začátku března což bys ještě ani nevěděla, že jsi těhotná že ....

aneta0707
14. bře 2013

ahoj, ty mas automaticky narok na rodicak - 4 roky. PPM ne - nemas odpracovano.
tahkle by to bylo, kdyby pritel nepracoval. jestli pracuje a ma odpracovano, tak si muzes zvolit dylku rodicaku. porodny mas to samy - podle prijmu pritele. jako rodina musite mit do 18000.
a jinak se vsechno zarizuje na socialce, takze to budou vedet. nevim ale jak to budes mit s rodicema, protoze ten mesic jeste nebudes plnoleta, tak to asi budes mit slozitejsi

lucyvivien
14. bře 2013

Neviem, či ti bude už 18 ked sa mimino narodí, pokial nie, dieta by dostala do starostlivosti napr. tvoja mamina, alebo tvoj partner Pokial by ti bolo už 18 rokov, máš nárok na rodičovský príspevok v 4 ročnej variante. Na matersku dovolenku nebudeš mat narok, nakolko nemáš nič odpracované

adelka89
14. bře 2013

mám stejnýproblem jak aguaverde 😉 takze vic nereaguju

cervenec
14. bře 2013

souhlasím s aquaverde 😎 já jsem měla termín 9.12.2012 a to,že jsem těhotná,jsem zjistila 31.3. 😉

tkanicka
14. bře 2013

do 18 let jsou za tebe zodpovědní rodiče (popř. jiný zákonný zástupce) a i za tvoje mimčo. Dostaneš rodičovský příspěvek, ale do tvých 18-tých narozenin bude chodit rodičům (možná to jde teda i na přítele, když je plnoletý a bude určený jako otec v rodném listě). A o tom na jaké další sociální příspěvky máš (máte nárok) bude nejlepší se zeptat pro konkrétně váš případ na ÚP. Držím palce, ať vám to všechno jde co nejlíp.

johanka12
14. bře 2013

Hoj, syn se mi narodil v 19 taky při studiu. Mně se teda podařilo zařídit individuální studium, takže sem školu nepřerušovala (a sem ráda, těžko bych se k tomu asi vrátila). Co se týče mateřské, tak ti ji ji bude vyplácet sociálka v té nejnižší výši vzhledem k tomu, že jsi ještě nepracovala. Je to kolem 7tis. myslím. Na porodné mít nejspíš nárok mít budeš, ale odvíjí se to od příjmů, takže bude záležet jak vysoký příjem má tvůj přítel. A být tebou, tak si zajdu na sociálku sama a vše si tam zjistím, to je vždy nejlepší. A vzhledem k tomu, že po narození miminka ještě nebudeš plnoletá a zodpovědnost za tebe mají ještě rodiče, tak bych předpokládala, že se bude sociálka zajímat, ale jak sem již zminovala, být tebou, tak tam sama zajdu a tím lze předejít i nepříjemnostem. Takže hodně zdaru, at miminko pěkně roste a s přítelem to je veselé.

misakiki
14. bře 2013

@xp Já rodila první dceru v 16 letech,od porodu jsem byla jejím zákonným zástupcem..nevím kde berete tyto informace,rodičák mi chodil normálně na mé jméno,PPM jsem měla taky,počítalo se totiž studium,ikdyž to je možná dneska jinak.Zůstala jsem od 17 s dcerkou sama a u soudu jsem ji dostala normálně do péče já,ne bývalý partner.Bydlela jsem sama,se souhlasem matky.Nic víc se neřešilo...Je to už přes šest let ale když se podívám zpětně,neměnila bych,rozohodovala bych se stejně...Dnes čekám 3 miminko,jsem spokojená,své děti miluji nade vše..Znám spousty mamin kterým je 30 a jsou zvláštní a své dítě bych jim nesvěřila ani na hodinu...pro tělo je těhu v tomto věku námaha to ano.Ale maminka můžeš být skvělá,nehledě na to kolik Ti je....

kikiris
26. zář 2013

Dobry den je mi 17 a mám 5 měsíční holčičku jsem sama a bydlím u rodičů kteří vydělávají kolem 45 000 kč,chtěla jsem se zeptat na co mám nárok a na co ne.mám totiž pocit že mě okrádají,ale nejsem si tím uplne jista.přítel žije v rakosku už mu je 18 ale nejsme spolu měli jsme mezi sebou spory a neklapalo nám to nemám ho ani v rodném listě malé.vůbec nevim co mam dělat ted jsem si nasla noveho pritele.Už jsem uplne na dne nevim co mam delat..stale neberu ani korunu.musela jsem cekat na rozhodnuti od soudu o urceni opatrovnictvi a to vse musim ted chodit vyrizovat se svym otcem ktery je urcen jako opatrovnik,socialka mi rekla ze musi brat opatrovnictvi ale stale mi pisou co vse kupuji a vse chteji abych jim zaplatila musim jim davat i na najem 4000 a dluh unich mam 16 000.prosim o radu.predem diky moc Kristyna

chcimiminko_email_cz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
annie998
21. čer 2016

Dobrý den,mám ten samý problém jsem těhotná s přítel kterému je 21 ale nepracuje na smlouvu ja dělám uz rok na dohodu o provedení práce.Každý me ale straší ze na miminko nedostanu ani korunu tak se chci jen zeptat jak je to s tím rodičovským příspěvkem.Je mi jasné že mateřskou nedostanu jen my jde o to jak to teda je.Termín bych měla mít něco kolem února ale to uz mi bude dávno 18 tak jestli je to nějak jiný když porodim a budu uz plnoleta?Děkuji za odpovědi

valeriem
21. čer 2016

@annie998: ode dne porodu máte nárok rodičovský příspěvek - více info dle vaší konkrétní situace vám řeknou na místní úřadě - Úřad práce - příslušné oddělení.

lisha
21. čer 2016

@annie998, po porodu si zajdeš na úřad práce a podáš žádost o rodičovský příspěvek, formulář dostaneš přímo tam, pokud budou ochotní, tak ti ho i pomůžou vyplnit. Dostaneš 4 letou formu rodičovského příspěvku, do 10 měsíců dítěte 7600kč a potom do 4 let 3800kč. S sebou na úřad vezmi svoje doklady, rodný list dítěte a formulář o peněžité pomoci v mateřství (dostaneš ho na gynekologii a potřebuješ ho, i když nemáš na PPM nárok).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru