Je možné zjistit těhotenství 28. den cyklu?

nikola30
1. pro 2013

ahoj holky, je mozne zjistit tehotenstvi 28 DC? dnes rano byl test pozitivni, sice slaba carka ale je tam. plodne dny 15-18.11. je to možné?? prodelala jsem pred pulrokem mimodelozni, takze mam ted strach, nechci nic podcenit, zanedbat nebo tak... kdy mam jit k Dr.? dekuju

blahova_andrea
1. pro 2013

ideální je prý dva týdny po předpokládané MS, která již nedorazila, ale někdo chodí i dřív. zvlášť pokud jsi měla nějaký problém. zavolej si tam a sestřička ti jistě poradí a objedná tě 😉

xmarg04
1. pro 2013

@nikola30 Jasne, ze je to mozny, pokud jsem tehotna, mam stejny test 8 DPO...😉

nikola30
autor
1. pro 2013

🙂 takže hned zitra... pripada mi ale blbý ji rict že meskam 1 den,...🙂 no snad se s tim srovnaji a neposlou me nekam... rano zkusim dalsi test, jestli to zesili, ten Hcg se zvysuje celkem dost na zacatku, že? vim ze pri mimodeložním se sice zvysoval,ale ne tak rapidne...
PS: DPO znamena dny po ovulaci? 🙂

díky

martushka377
1. pro 2013

@nikola30 Když jsem nedávno poprvé otěhotněla, šla jsem k doktorovi asi 3. den po vynechané menstruaci, protože jsem myslela, že se tam chodí hned jak se to zjistí. Bylo to v poho, akorát na ultrazvuku vůbec nic neviděl a řekl, že těhotenství zatím nemůže prokázat ikdyž byl test pozitivní. Musela jsem přijít o dva týdny později a to už bylo vidět srdíčko🙂

marukm
1. pro 2013

Já šla asi 3 dny po vynechané MS, ale spíš kvůli silným bolestem. Taky tam nic neviděl, až 2 týdny po vynechané MS byla vidět bublinka (ale zatím bez srdíčka)...ale nejlepší je si zavolat..🙂

leni78
1. pro 2013

Test je pozitivní tak jak ma dle cyklu byt. Delej si kazdy druhy den test, jestli čárka sílí a na gyndu jdi tak v osmém tydnu. 🙂

nikola30
autor
1. pro 2013

díky 🙂 díky a všem vám přeji pohodové tehotenství... 🙂 pak dam vedet

pampalin
2. pro 2013

@leni78 A proč chodit až v osmém týdnu? Kvůli srdíčku? A co kdyby byla těhotná mimoděložně? Tak je přeci lepší jít už tak v 6.tt, ne?

leni78
2. pro 2013

@pampalin Je tam možnost mimodelozniho, tak jako jiné komplikace ale doktor tam stejně nic neuvidí. Komplikace také provází příznaky. U mimodelozniho silne bolesti. Jako muže jit, proc ne...ale ja jsem těhotná potřetí a teď jsem byla az na desátém tydnu, protoze minule mi do te doby stejně nic nepotvrdila. Navíc častý ultrazvuk se nedoporučuje, neni to tak bezpecne, jak si myslíme. 🙂

sisi137
2. pro 2013

@nikola30 podle testu těhotná jsi, hned bych k dr nechodila, protože uzv by těhotenství ještě neukázal. Jde vidět až od hcg 1000. Pokud se bojíš mimoděložního, tak bych si k dr zašla tak v 5.-6.tt

pisisvori
2. pro 2013

@nikola30 nic na UTZ vidět samozřejmě nebude, ale i v knížce od Dr. Pařízka (Apolinář) je napsano, že po pozitivním testu a zpoždění MS se má jít k dr.co nejdříve. Uděla bych ještě dva testy a k dr. zavolala. Když jsi měla mimoděložní určitě tě neobjedná až na 8tt, ale bude chtít vidět těhu v děloze hned jak to půjde. Držím palce ať je vše jak má.

leni78
2. pro 2013

Pardon, ja zas četla moc rychle. 🙂 Pokud jsi měla mimodelozni, chápu, ze máš strach. Sla bych hned 🙂🙂

pisisvori
2. pro 2013

@leni78 ale dr. může kazdý 3 den třeba nabrat HCG 3x za sebou a už bude vidět jak HCG roste(u minoděložnío pomalu) a i jestli má cenu dělat UTZ. Testy jsou testy a každý si ukazuje jak chce a to studivaní, jestli sílí nebo ne je někdy " o nervy".

suzanna123
2. pro 2013

@nikola30 nemá smysl chodit k doktorovi už teď - nic neuvidí. Až tak v 5. tt. Byla jsem ve stejné situaci a taky jsem se hned při pozitivním testu objednávala 🙂
@leni78 mimoděložní těhotenství žádné silné (ani jiné) bolesti doprovázet nemusí!!!

janulka1980
2. pro 2013

@nikola30 no jo, je to mozne 😉
HCG stupa kazdy druhy den 🙂
tak pekne Vianoce prajem 🙂
a stastny novy rok 😀

leni78
2. pro 2013

@suzanna123 Prave že musí. Tedy výjimka potvrzuje pravidlo, samozřejmě 🙂

nikola30
autor
2. pro 2013

Ahoj,dnes jsem tam volala, jdu tam pristí týden v utery na UTZ prave kvuli jistote, aby to nebylo jinde a pak budeme resit dal. U mimodelozního jsem mela silený krece, krev a hlavne se mi ani v patým týdnu neukazalo nic na testu. zjistili to až podle krve. na UTZ nic moc videt nebylo jen volna tekutina v deloze... chytili to vcas,neprasklo to.
takže ano, ted se opravdu bojím a chci být uklidněná, i když vim, že muzou prijit i dalsi necekaný veci... ale tukam na drevo snad ne... 🙂 🙂

nikola30
autor
2. pro 2013

joa carka je z dnesniho rana silnějsí a výraznejsi... 🙂

suzanna123
2. pro 2013

@leni78 ve chvíli, kdy praskne vejcovod, tak samozřejmě ano. Do té doby to vůbec bolet nemusí nebo jen zanedbatelně

leni78
2. pro 2013

@suzanna123 Když praskne vejcovod, tak je to peklo. Jinak to dává dost příznaků přes silne bolesti, a další příznaky. Nebudu vypisovat, dohledej si 🙂

suzanna123
2. pro 2013

@leni78 dohledávat si nic nemusím - děkuji za radu. Mám to za sebou, tudíž toho mám načteného až až. Věř mi, že ve chvíli, kdy na testu jsou dvě čárky, ale něco není v pořádku, ženská hledá. Příznaky samozřejmě jsou, ale ne vždy jsou tak jednoznačné, jak si myslíš. Možná by sis o tom měla něco přečíst ty - jen pro případ, že by se s tebou třeba někdo chtěl poradit, tak aby se nedozvěděl, že pokud nemá "silné bolesti", tak se nic neděje a k doktorovi stačí jít v 8. tt. Vzhledem k sebejistotě, s jakou prezentuješ své domněnky, by z toho někdo mohl mít potíže.

leni78
2. pro 2013

@suzanna123 Ty to pletes pate přes deváté. Je jasne, ze prvni dny neboli, ale bolest zesiluje. Ale jak myslíš, co člověk to názor. 🙂

gepe
2. pro 2013

@nikola30 28 den cyklu jsem mela dalnici 🙂 zalezi na ovu kdy byla, resp. spis kdy doslo k uhnizdeni, dle toho pak test vyskedjy. Zavolej si na gyndu, oni si Te objednaji atd. Apropo blahopreju! 🙂 ted koukam, ze uz objednana jsi tak drzim pesti at je vse v poradku, hlavne zachovej klid 😉
https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/ok-ta...

pampalin
3. pro 2013

No, každopádně podle mě - ať už má nebo nemá žena za sebou mimoděložní těhu, měla by se prostě ukázat u svéh gynekologa okolo 5. - 6. tt.
@leni78 a @suzanna123 - se nám tu holky nehádejte!

leni78
3. pro 2013

@pampalin To byl rozkaz, nebo neumis používat vykricnik ? 🙂 Já jen reaguji na oslovení, když na me někdo reaguje v diskuzi, označí me, tak prostě reaguji a hlavně - držím se tématu. 🙂

pampalin
3. pro 2013

@leni78 A můžeš mi teda napsat, jak se používá vykřičník? To měl být rozkaz, ale myšleno to bylo samozřejmě ve srandě. Já se nedržím tématu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru