Je normálne rýchle priberanie v tehotenstve?

marcelta
7. říj 2011

Som v 15 tt a uz som pribrala 7 kg. Pred otehotnením som vážila 61 kg a moja výška je 176 cm... Je to normálne? Je pravda že mi chuti papať ale až tak zase strašne nejem.

miarosa
7. říj 2011

ahoj je to normální, mě taky velmi chutnalo 🙂 přibrala sem za celé těhu asi 18 kg, možná i víc, ale sovjí váhu mam zase spátky, takže sem ráda že sem to neřešila a to sem byla těhotná pře vánoce a to že se hodně jí 😀

j.kriv
7. říj 2011

Ahoj, teda nevím, mně to přijde hodně, co na to říká doktor? nemusí to být jenom chutí k jídlu ale může to značit zdravotní problém, v 15.tt je obvyklé tak +cca 2kg...

dona01
8. říj 2011

Ahoj.Ja jsem to mela taky tak.V 16 tt jsem mela +7kg.Děsila jsem se,jak ta váha letí nahoru a to jsem se nijak neprejidala.Pak se to zpomalilo a ted uz pribiram jen tak kilo za mesic.Kazda to ma jinak.Nekdo nabira rychle na zacatku a ke konci uz ne a nekdo ze zacatku malo a pak to dozene behem 3.trimestru 😉

helcas
8. říj 2011

ahoj, já měla nahoře 5 kilo hned v prvních 2 msících, bylo mi špatně, když jsem nejedla 🙂 Po prvním trimestru už jsem jedla normálně, měla jsem hodně pohybu - pěšky z práce, do práce, v práci celý den stojím..ale i tak jsem přibrala celkem 25kg. Říká se, že hubenější maminky (což s tvojí výškou opravdu jsi!) přibírají obvykle víc, docela dost. Hlavní je, aby ses cítila dobře.

anieanne
8. říj 2011

Já myslím, že to je individuální, a hodně v tom dělá i genetika. Já se vcelku cpala, respektive porce normální, ale nic jsem si neodepřela, a šla jsem rodit s +7kg...

neu.sona
8. říj 2011

Já přibrala 25 kg :(, takže asi je. Ale podle mě je to dědičné a geneticky dané. Moje maminka při obou těhu přibrala taky tak :(. Pozitivní bylo, že jsem z porodnice odcházela z 10 kg+, takže jsem tam fakt nechala hodně. Byla jsem strašně zavodněná. A teď už mám míň, než před těhu :o).

dilemma
8. říj 2011

Ahoj ja sem od malicka silnejsi a vzdycky sme trpela nadvahou pri prvnim tehu jsme pribrala 25kg a z toho 7 zustalo v porodnici marne sme se snazila po porodu shodit kila pak ani stresn ktery jsme bohuzel prozilay v blbe zivoitni situaci ani tomu neprisla a mylsim ze ted vazim stejne jako pred porodem za ty 2 roky sme zase pribrala i kdyz sme se v jidle strasne krotila ted cukeame druhe miminko a ja jsme v 10tt a pribrala sme 1kg:( nevim jak to bude ke konci ale genetika v tom dela hodne tak jak tady pisou holky...

veronikaprostenika
8. říj 2011

otazka pro me jak delana 😀, ja pred tehu 168 cm a 54 kg, ted jsem v 32.tt a uz mam 69 kg 😅.. V prvnim trimestru jsem nabrala asi 5kg, protoze mi pomahalo jist-kdyz jsemjedla,tak mi nebylo zle. Ted uz jim tak nejak normalne a vaha porad stoupa:-/, ale vsechny holky v mem okoli me utesujou, ze taky pribraly 20kg a ted jsou jak proutek 🙂

lukza
8. říj 2011

Ahojky ono hodně zaleží na začáteční váze jak koukámtak jsi byla asi hodně chudá takže si mylsím že to doktor řešit nebude já u prvného těhu přibrala 23kg do 37týdne a doktor mě nikdy nic neříkal byla sem na začátku dost chudá a tedka u druhého těhu mám tedka v 36týdnu 13kg nahoře🙂))

eyael
9. říj 2011

ahoj, je pravda, že hodně dělá genetika a váha před těhu, ale může to znamenat i zdravotní problémy - například náběh na preklampsii! Jestli máš možnost, půjč si někde tlakoměr a nebo se domluv s praktikem a nech si měřit pár dní za sebou v cca 1hod intervalech tlak, pak si kup v lékárně proužky na indikaci bílkovy v moči (není to drahé) a také si to hlídej. Ono totiž vůbec nemusíš mít nějaké výrazné otoky a velmi vysoký tlak - čímž se řídí gynekologové a přesto ji to může značit. Preklampsie je plíživá a nebezpečná, mluvím z vlastní zkušenosti - dcera se narodila akutním císařem, ve 36tt s porodní váhou 2,2kg. Nechci strašit, ale je třeba myslet i na tohle 😕

28marci
9. říj 2011

Ahoj holky, já jsem v 33tt, nabrala jsem asi 11 kg. Čekala jsem to horší, před otěhotněním jsem samo o sobě přibírala s věkem každý rok kilíčko 🙄 Tak jsem si raději ani nepředstavovala, co se mnou udělá těhotenství. Neodpírám si nic, jím, co mi chutná, kila mi kromě bříška vlezly do stehen a do prsou... Uvidíme, co půjde dolů po porodu, ale nestresuju, myslím, že to zas tak ovlivnitelné není. Mám kamarádku, která byla a je vyloženě hubená a v těhotenství nabrala a pak zase shodila 23 kg, další kamarádka nabrala jen minimum kolem 10 kg a dvojnásobek přibrala až po porodu a trápí se s tím dodnes... Mám takový pocit, že to je mezi nebem a zemí nebo spíš nebem a váhou 😀 Hlavně ať ti naši prckové jsou v pořádku a my pak zabojujem....

coxa
9. říj 2011

Ahoj, já mám pocit, že jen jsem viděla dvě čárky na testu tak už jsem měla 2kg nahoře. 😀 Za celá obě těhu jsem nabrala 18kg a to jsem se fakt nepřecpávala, ale po porodu to tak nějak odešlo samo - stejně jako to přišlo. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru