Je normální měkký pootevřený čípek? 18. týden těhot.

veronikaprostenika
3. črc 2011

Ahoj holky, jsem treti den na dovolene v chorvatsku, citim se naprosto v pohode, ale "pro jistotu"jsem prstem zkousela nahmatat cipek. Vydesilo mne, ze je takovy rozmekly a pootevreny-brisko prstu, tak nejak to odpovida. Mam hroznej strach☹. Nbo je to normalni? A jak moc ma byt vystouply?

batul
3. črc 2011

pootevřený čípek bývá (on otevřený vlastně není, jen vnější branka má takový tvar), důležité je, že není pro prst prostupný. Záleží také jestli už jsi rodila. Ale raději bych to nedráždila dalším sebevyšetřováním. Konzistence by měla být tužší, ale záleží jaký byl jeho stav předtím, takže jestli nemáš srovnání tak se raději neděs, délka čípku nad 3 cm je normální, ale sama si ho nemusíš pořádně nahmatat, jelikož je v těhotenství obrácený v protisměru. Pokud nemáš další příznaky, tvrdnutí bříška nebo bolesti, krvácení, příznaky celkové infekce(teplota), tak se zbytecně nestresuj, jinak bych navštívila místního gynekologa, který může případně ultrazvukem změřit délku čípku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru