Je přibraný počet kil v těhu genetický?

mmaarrket
15. črc 2013

Ahoj holky, je podle Vás přibírání v těhotenství genetické?
Moje mamka přibrala s semnou i s mými bratry cca s každým 13 kg a já 28tt.mám nahoře zatím 9kg, myslíte, že je dost pravděpodobné, že se k její váze přiblížím a nebo je to nesmysl a můžu se dostat úplně jinam?
Díky za odpovědi 😉

irennn
15. črc 2013

Já myslím,že je to blbost, záleží spíš na tom jakou máš postavu (jakou máte v rodině),pokud jsi drobná-asi i tak zůstaneš. I když já teda bořím asi veškeré měřítka 😉 ...moje mamka nás měla tři a u každého přibrala max. do 7kg, já jsem v 33tt. a mám nahoře 16kg,ne-li víc a to jsem začínala na 49kg na výšku 171cm, vždycky jsem byla hubená drobná a teď co se děje fakt nechápu.... ☹ chodící koule hadra

petrajurinova
15. črc 2013

Je to hloupost, váhový přírůstek v těhotenství nemá s genetikou co dělat. Je to otázka každého jednoho individuálního těhotenství.
Moje mamka měla 3 děti, při každém těhotenství přibrala přibližně kolem 20 kg. Já mám dvě děti a při každém těhotenství jsem na tom byla úplně jinak - při prvním jsem přibrala necelých 9 kg (z toho dítě mělo víc jak 4kg) a při druhém jsem měla nahoře dobrých 22 kg (naštěstí to byla hlavně voda, takže to pak šlo hodně rychle zase dolů).

alpa1
15. črc 2013

Připojuji se. Moje máma se mnou nabrala 21 kg, s bráchou 24 kg. Byla těhotná ani ne půl hodiny a už se nevešla do kalhot 🙂 Já jsem teď ve 20tt, břicho nemám a ještě mi stále chybí 2 kila do počáteční váhy 🙂

lucifereeek
15. črc 2013

já bych řekla, že je to právě naopak, ty které jsou hubené tak přiberou více - z okolí neznám nikoho, kdo měl kolem 50ti kg a přibral třeba jen 5kg 🙂 ale taky je to samozřejmě o pohybu, stravování atd. genetika podle mě nehraje roli

barbusinka
15. črc 2013

já myslim, že je to člověk od člověka úplně jiný, dokonce i každý těhotenství je jiný, takže předpoklady nehrají roli 😉

klariska16
15. črc 2013

moje kamarádka v těhotenství přímo žrala,a nabrala 30kg,další jedla uplně normálně a přibrala 25kg,já nabrala 18 a jedla jsem taky normálně,váhu bych neřešila,pokud se nebude ženská přežírat a přibere kolik přibere,skoro vždycky se časem dostane na stejnou váhu jakou měla než otěhotněla a možná i nižší,jsou i vyjímky,kterým nějaké to kilčo zůstane,ale pokud je ženská aspoň trochu rozumná a nechce zůstat po porodu jako koule,tak časem se s nebranýma kilama dá určo něco dělata,to je můj názor.

svoba
15. črc 2013

Neni to geneticeky. Mamka se mnou pribrala 30kg, ja 14.

frufrunka
15. črc 2013

Není to genetický... Mamka přibrala asi 12 při mě i bráškovi, já v prvním těhotenství 15 (nebylo mi blbě a od začátku jsem jedla za dva - bohužel) a ve druhém jsem přibrala jen 6 - protože mi ze začátku bylo neskutečně zle. Navíc do toho velké stresy, 3,5 měsíce v nemocnici, ale hlavně taky vyvážená a zdravá strava, žádné 3 tatranky denně jako poprvé! 😀

sarusinek
16. črc 2013

Určitě to není genetické - mamka u mě i ségry přibrala kolem 20 kg. Já u obou synů jen 4 kg. Začínala jsem u prvního syna na 62 kg, u druhého na 64. Sice jsem dost zvracela, ale to mamka taky...

pegynka
16. črc 2013

Také si myslím, že to není genetikou...Moje mamka se mnou nabrala cca 7kg a já nabrala necelých 16kg..Je to spíš o tom, co člověk jí (já jsem milovala v těhotenství sladký..... tuny sladkého 😀 ), o pohybu (od 29.tt mi MUDr. řekl lehnout a ani se nehýbat- začala jsem se otvírat) a o hospodaření těla s vodou (kamarádka nabrala 30kg, ale většina byla jen voda).

jakoubka
16. črc 2013

není .Já přibrala 29 kg a má mamka do 14 kg

zuza01
16. črc 2013

Není, mamka 30 kg a já půlku. Ale bála jsem se toho 🙂

sheila86
16. črc 2013

určitě ne - mamča semnou přibrala šílených 20kg a já jsem zatím na necelých 12ti a mám 3 týdny do TP 😉

zamilovanadonej
16. črc 2013

Není ani omylem

evulka25
16. črc 2013

není

gwennie
21. črc 2013

Mamka pribrala v tehu se mnou 17kg a ja 4-5kg...neni, neboj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru