Je první i druhé těhotenství stejné, nebo se lišilo?

pajinka85
28. srp 2011

Ahoj maminky, zajímaly by mě na vaše zkušnosti a poznatky... zajímalo by mě, jestli vaše těhotenské příznaky, výsledky těhotenských testů a pak i těhotenství u všech vašich těhotenstvích probíhalo stejně. Nebo jestli bylo každé těhotenství úplně ale úplně jiné....
Já mám za sebou jedno těhotenství a teď už je to 4 letý syn a snažíme se o další a nevím jestli to může být stejné a nebo úplně jiné...
děkuji vám za vaše odpovědi

karotky
28. srp 2011

Druhé těhotenství je jiné v tom,že je proti tomu prvnímu náročnější-záleží na věkové rozdílu počatých dětí. 😉
U 1.těhtenství jsem si mohla odpočinout,kdy jsem potřebovala a u toho druhého jen,když mi to 3.leté dítko usnulo(což bylo v noci 9 hodin a ve dne max. 2 hodiny).Když bylo nemocné,musela jsem k němu vstávat ve dne,v noci..............byla jsem náchylnější na jeho virózy. 😖
U 1.těhotenství jsem vnímala důkladně den po dni a u toho druhého jsem byla ráda,že jsem stačila postřehnout pohyby miminka,už nebyl čas si povídat s miminkem v bříšku,protože to 3.leté dítko potřebovalo mou pozornost. 😖
Prostě to 1.těhotenství je nejkrásnější,protože se v něm všechno děje poprvé a máte to čas vnímat/prožívat. 😵
To druhé je také hezké,ale nemá to už takové kouzlo. 😉

kalo
28. srp 2011

U mě naprosto odlišné....

jasekd
28. srp 2011

1. bylo hodne chtene, po roce cekani a lecby. Tehotensky test oplakan radosti a dojetim. Vsechno bylo nove. Bylo naplno pracovni az do konce. Prozvracene do 6. mesice. Poznamenane strachem o dite, kdyz nasli v 20. tt vadu ledviny. Kluk.
2. bylo planovane, ale na pozdeji, mam deti po roce, chtela jsem po dvou 😀 Test oplakan s sokem, ze ktereho jsem se dostala az po tydnu. Vsechno bylo zname, jeste v zive pameti. Prozvracene do 6. mesice. Naplnene peci o prvni jeste miminko a poznamenane obavami o zdravi toho prvorozeneho, mela jsem obcas vycitky vuci starsimu, pak zas vuci tomu v brise... Mimino v brise naprosto zdrave, vsechno OK. Divne pohledy lidi a dotazy "zase tehotna???" Manzelovo teseni se na jeho vytouzenou holcicku.
Obe byly krasne, kazde jinak. Pokud by to slo, jdu do toho i potreti, teda za par let, ne ted 😀

peroli
28. srp 2011

@pajinka85 Každé tělo se pokaždé chová jinak takže víceméně se na to odpovědět nedá... První těhu můžeš brát jako odrazovej můstek, co tě asi tak bude čekat, ale spolíhat se na to nedá 😉 Hodně záleží i na tom v kterém ročním období otěhotníš.. když otěhotníš např. v zimě tak ti může třeba vadit vánoční cukroví (protože tělo si na to miminko teprve zvyká) a strávíš rozbalování dárečků na wécku, ale otěhotnět třeba v létě tak to nejhorší období můžeš už mít za sebou a cukroví tě bude nechávat v klidu - nebo jinak: otěhotnět v zimě tak v létě budeš padat na hu*u horkem ale otěhotnět v létě tak na tebe ještě nebude "působit" to velký bříško, tělo nebude ještě přepnutý na vyšší výkon a léto bude mnohem příjemnější než s tím pupíkem .. to se vážně dopředu říct nedá.. 😉
Hodně dělá i to jak to máš nastavený v sobě... já první dvě těhu pro*lila ale byla jsem v pohodě... 😎 brala jsem to tak že to k tomu patří, nijak extra to "neřešila" a navíc jsem byla doma takže doběhnout na záchod byla pohoda... chodit do práce tak by to asi bylo náročnější (proto jsem odešla hned na začátku těhu)... třetí těhotenství bylo úplně jiný než ty první dvě (ale i mezi těma dvěma prvníma byli rozdíly).. u třetího těhu mi bylo špatně jen tak do cca 14tt a pak už jen vyjímečně.. Starší syn je celkem pohodář takže s ním bylo to třetí těhu taky na pohodu... neměla jsem pocit že bych to nějak (fyzicky nebo psychicky) nezvládala...

Držím pěstičky ať se brzo zadaří a všechno je v pořádku, v klidu a v pohodě 😉 😵 😵

andelka
29. srp 2011

Zatím je to stejné (11tt), trochu nevolnosti, dost únava...akorát při 15měsíčním prckovi si jaksi už nemůžu dovolit vylézt z postele v 10 a když je mi blbě tak celý den proležet. Jinak test ukázal // ve stejnou dobu jako poprvé, pocity byly podobné (ježiš není to nějak brzy?), ale celkově není moc čas nad něčím špekulovat, na kontrolu jsem se objednala později, protože jsem věděla co a jak, poprvé jsem si fotila bříško každý týden snad od 5tt a teď jsems e dokopala k první fotce až v 10tt. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál, minule mě kolem 20tt chytly záda a od 30tt zas spodek, ale jinak bylo vše OK. Už se těším až začnu zas chodit na těhotenské cvičení. Je fakt že člověk nemá čas se tolik sledovat, ale povídám si s mimčem v bříšku, manžel ho hladí, syn dělá bříšku malá malá...je to pěkný. 🙂

lukza
29. srp 2011

dvě těhu a každé jiné a prvního žádné nevolnosti měla sem často hlad ráda sem jezdila autem atd.a druhého nevolnosti sž do 16týdne hrozná unava a auto mě dělalo zle tedka už je to dobré jídlo moc nemusí a ještě u prvního těhu cukrovku sem neměla tedka mám.jinak postava u prvního také jiná tedka sem se hned rozjela a prsa se tak nenalévají jinak v obou případech to je kluk🙂)a hlavní co druhé těhu nemáš čas sledovat takže se sama divím že už sem tolikátý týden uff a ještě pohyby o dost silnější a přišli dříve ale jak se říká větší břicho u druhého těhu tak to nepozoruji

kris2008
4. říj 2011

prvni tehu HOLKA bylo uplne super,zadny nevolnosti,proste nic..pohodicka az do konce-porod za 4hodky hotovo 😎 a ted po 3letech cekame druhe taky HOLKA a to je od sameho zacatku extrem-zvraceni,nic mi nechutna,unava,slabost,nizky tlak,tvrdne mi bricho..ted sem v 31tydnu a uz se fakt tesim na finish..diky nevolnostem mam nahore pouhe 3kila..s prvnim sem mela 21kg 😀 😀 😀 no a pohyby sem citila u prvniho v 19tydnu a ted uz v 15tt.postava?brisko vetsi uz od zacatku

map07
4. říj 2011

tak první naprosto pohodové - kluk, super, sem tam sice trošku motání hlavy, ale to brzy přešlo, jinak bez zvracení, plná elánu, optimismu, pohodička až do konce (normálně jsem chodila do práce), těhu kalhoty jsem kupovala až v sedmém měsíci, porod až překotný 😅
druhé - pohlaví nevím 25tt, ale spíš kluk - začátky hodně špatné (10 týnů "problito"), rozežranost, mrzutost, až deprese, hrozně rychle vybouchnu jakmile mě Pavlík zlobí, únava, nechuť něco dělat, o postavě nemluva - příšerné - nakynutá jsem hrozně (na kg zatím přibližně stejně jako při prvním), rozjetý boky, ruce, přibrala jsem i v obličeji, bříško už teď obří - už od 3.měs nosím těhu kalhoty, přidaly se křeče do nohou, bolesti kyčlí...a porod tedy ještě daleko, ale asi to bude větší záhul, protože se oproti prvnímu pohybuju mnohem méně a hůř, hned se zadýchávám, no prostě super 😝 Jsem sice jedna ženská, těhotná o 2roky déle, ale jako kdyby to byl někdo úplně jiný 😅

kesurka
14. pro 2011

Zatím jiné. U prvního jsem ani nevěděla, že jsem těhotná, ale měla jsem furt chuť na sladké a nebyla jsem nikdy schopná se dojíst dosyta 😅 taky jsem přibrala 26 kg. Ke konci děsná únava, neustálé horko, pila jsem i 5-6 litrů denně. Břicho jak pro dvojčata. Prsa z dvojek na pětky.
Toto těhotenství je mi špatně prakticky od početí, nemůžu moc jíst, hlavně sladké!!! mi dělá zle, unavená, spavá, točí se mi hlava.

zdezli
14. pro 2011

1.tehotenstvi - vytouzena holcicka po delsi dobe snazeni. Nevolnosti presne prvni 3 mesice, pribrano ale celkem 20kg. Porod od prasknuti vody 14 hodin.

2.tehotenstvi - necekany chlapecek (neplanovali jsme, ze to klapne tak brzy), nevolnosti zacaly pozdeji, az nekdy kolem 10tt a trvaly asi do 27tt. Unava obrovska - dano hlavne tim, ze dcerka se dost dlouho ucila chodit, porad chtela jen za ruce, neustale zvedani a noseni 😒 Nemohla jsem se dockat konce, ktereho jsem se ale po prvni zkusenosti zaroven bala. Porod nakonec trval asi 20 minut 😝

martaska78
14. pro 2011

1. těhotenství 23kg nahoře a kromě váhy jsem o malém nevěděla 🙂
2. těhotenství 17kg nahoře a první měsíce žaludek na vodě a nemohla jsem cítit "rozteklý sýr", takže moje oblíbena pizza atd. nepřipadala v úvahu. Nezvracela jsem ani u jednoho. Prostě obě těhotenství v pohodě. 🙂

saminomimino
14. pro 2011

úplně jiné a zároveň stejné ,více jsem v druhém těhu nabrala,těhu únava a nechutenství se objevili ihned,občas i návaly na zvracení,ale obě těhu jinak byli v pohodě,jen jsem si u prvního mohla dovolit více lenošit,ale teď mě klátí zatím těhu únava a to je boj,jinak dobrý 😉

coxa
14. pro 2011

Něco stejné, něco jiné 🙂 U prvního se mi občas zhoupnul žaludek, ale nezvracela jsem, u druhého vůbec. U prvního jsem nebyla vůbec unavená, u druhého bych prospala ze začátku dny i noci...

obloha007
3. dub 2013

Ahojte těhulky, maminky a fanynky těchto stránek. Musím říct, že první těhotenství jsem si užila, protože jsem neměla nevolnosti a měla jsem krásnou pleť a všichni mi říkali, jak kvetu. Teď s šesti a půl letým sourozencem čekáme druhé a ještě nevíme, co to bude. Nevím jestli je nebo není krásnější než to první ale vím, že je to směs úžasného těšení a trošku strachu, zda vše dobře dopadne. Moc se na miminko těším a určitě bude vše o.k.

2hanah
3. dub 2013

Já měla dvě těhotenství - kluk a holčička a byla naprosto odlišná - u každého jsem měla vše úplně naopak, podle toho jsem taky podruhé poznala, že čekám holčičku. Poprvé mi nebylo špatně, měla jsem hlad a chuť na zdravé potraviny, syn se narodil o měsíc dřív, nebyla jsem ani nijak unavená, bylo pohodové a bříško jsem měla vidět už od druhého měsíce. Podruhé s holčičkou mi bylo špatně, ikdyž jsem nezvracela, neměla jsem chuť k jídlu, pak spíše na sladké a studené, do pátého měsíce jsem neměla žádné břicho, dostavila se velká únava a holčička se narodila v termínu. Jediné, co bylo stejné byl přírůstek na váze, v každém těhotenství to bylo 12 kilo.

kachidlo
8. pro 2014

Mně bylo teď na podruhé špatně. Děs. Při prvním se nic hrozného nedělo. Sem tam zle, hlavně když jsem nestihla něco rychle sníst. Od začátku jsem jen jedla a jedla a s chutí. Jen jsem trpěla těhotenskou zácpou, časem pak pálením žáhy, ke konci nepsavostí...pořád to nebylo nějak dramatické. Teď při druhém jsem se 20 týdnů trápila, zvracela, nejedla, nepila. Upravilo se to a konečně si to i užívám, než přijdou obtíže třetího trimestu.Těhoenství je úplně jiné. Třeba i v tom,
že mi v prvním vůbec nepadaly vlasy, až při kojení a teď jo ☹

zuzik24
8. pro 2014

Já jsem byla těhotná dvakrát a každé těhotenství bylo jiné. První těhotenství probíhalo tak dobře, že jsem těhotenství zjistila na preventivní prohlídce a to jsem byla už ve 12tt. Nic mi nebylo, když jsem chtěla, tak jsem odpočívala a přibrala jsem 17kg. Druhé těhotenství začínalo taky dobře, kolem 9tt mi začalo být zle, nemohla jsem žádné ovoce, už jen pohled na něj mi dělal strašné návaly, naopak mi hrozně chutnalo kafe. Trvalo to asi dva týdny a návaly přešly. Ale byla jsem unavenější, přece jen jeden prcek už byl na světě a zaměstnával mě, o nějakém spánku přes den nemůžu vůbec mluvit, malá mi nespí přes den už od roka. Poslední týdny mě bolela stydká kost, to i v prvním těhotenství, ale to jsem nemusela chodit na prochajdy, když se mi nechtělo. V druhém těhotenství jsem přibrala 9kg. Druhé těhotenství bylo náročnější, ale jen co se týče nedostatku odpočinku 😀

ija1
8. pro 2014

ja otehotnela po trech a pul letech od prvniho........... obe jsou nakonec kvetnatka s rozdilem 4 roky a 2 tydny..........obe holky....
obe tehotenstvi jsem prozvracela........vysledky u obou dobre..........
porody oba vyvolavane, ten prvni voda praskla po oxytocinovem testu a porod trval 7h s nastrihem a epiduralem......
druhy - prvni den zavedeny gel, druhy den tableta, voda prasknuta pri vysetreni....... a porod do dvou hodin - 15 minut na boxu bez epi, bez nastrihu.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru