Je určené pohlaví ve 20. týdnu těhotenství stoprocentní?

luckabasek
29. čer 2011

Tak se přidávám do vaší diskuze.ohledně UZ.Jsem ve 20.tt a před 14.dny mi doktorka řekla,že na UZ to vypadá,že čekáme holčičku,kterou bychom si moc přáli,protože máme doma již dva kluky,Teď když jsem byla na dalším UZ kvůli anatomii,mi doktorka sdělila,že je to chlapec.Nevím teď jestli je ten druhý typ správný nebo jestli je možnost,že se mohla splést.Prý si je jista na 95%.Tak teď nevím jestli to mám nechat až na porod abychom se dozvěděli co čekáme,nebo jestli si mám příště nechat potvrdit její typ.Byl někdo v této situaci?Poraďte mi,prosím. 😲

crca
29. čer 2011

Tak když jsem čekala dvojčátka,tak to že je jeden kluk se potvrzovalo vždy na 100% a udruhého že je to na 90% taky kluk-no nakonec je z toho holčička a když jsem byla v porodnici tak mě sousedka na rychlo prala aspoň nějaké věcičky po svých holkách 😀

eimmy
29. čer 2011

myslím že v této situaci byla spousta holek. Rozhodně bych věřila pozdějšímu UZ jelikož bylo miminko starší a tudíž byly genitálie lépe vidět. Každopádně uvidíš co ti řekne na dalším UZ... 😉

pavcza
29. čer 2011

Myslim, že stoprocentní bude až miminko vyleze z bříška. Jedna kolegyně zrovna měli v rodině podobnou situaci, její syn čekaj miminko a nejprve jim řekli, že to je chlapeček a na dalším UZ najednou holčička, taky tomu nevěřili, nechali si zavolat ještě jednoho doktora a ten taky potvrdil holčičku.

apollo11
29. čer 2011

Na běžném UZ u dr. to nemusí být vždycky dobře vidět. Pokud to nevydržíte, objednejte se do nějakého specializovaného centra (Prenatal apod.), tam mají mnohem lepší ultrazvukovou techniku a doktoři lepší "oko" a seknou se jen výjimečně 😉

aknel2002
29. čer 2011

počkala bych na další utz. Vlastní zkušenost první dítě ve 20tt měla být 80% holka, manžel kapku zklamaný - výsledek máme kluka, teď 20tt miminko se nechtělo ukázat odcházeli jsme s tím, že to bude asi opět 70% do růžova (ale i mudr. si dělal srandu, že jednu takovou holku už nám předpovídal) další utz opět holka, ale mudr. si dělal na poslední poradně srandu, že ve 30tt nám toho pindíka najde 😀 tak si vyberte, jediná jistota je až se narodí 😉

schnek
29. čer 2011

100% se to dozvíte až po porodu... počkala bych na další UTZ. A řekla bych, že líp vidět to bude na 4D, pokud se mrně dobře natočí.

ivkaj
29. čer 2011

Ono záleží na tom, jak moc se prcek ukáže. To že čekáme kluka, jsem na 3D UTZ poznali s manželem i sami. Mrňous se ukázal pěkně ze spodu a roztáhl nožičky, takže to bylo na 100%. U holčiček se říká, že to nikdy není moc jisté, stačí mít nožičky z sebe a může to být zamaskovaný kluk😉

andy80
29. čer 2011

Kamarádce 3x potvrdili holčičku, dokonce i na 3D UZ, tak nakoupila růžové oblečeníčko a jaké bylo překvapení, když místo holčičky vylezl Vojtíšek 🙂 .

camelinka
29. čer 2011

U nas dlouho nebylo videt nic a az na UZ ve 30tt sme i my poznali "kavove zrno" = holcicka 🙂 .u kluku to jde videt lip a driv, ikdyz takhle kolega cekal Ditusku a vykoukl Davidek 😀

muffi10
7. črc 2011

UZ není nikdy stoprocentní. U nás zabrala intuice - od první chvíle jsme tušili, že čekáme holčičku a fakt se nám narodila. A k těm ultrazvukům. Říká se, že holčička je jistější. Pokud totiž doktor vidí "pindíka", tak to může být klidně holčička s nějakým stínem mezi nožičkama. Pokud tam není nic, ani stín, je větší pravděpodobnost, že je to holčina. Ale nechala bych to volovi. My jsme to tušili, nechali si to říct a stejně jsme nakupovali všechny věci neutrální bílé a žluté, protože "co kdyby" 🙂 Užívej si těhotenství.

januzza80
7. črc 2011

Ultrazvuk neni nikdy na 100%.Kamosce rekl doktor az dokonce,ze bude mit holku a ma kluka.Nam rekl doktor na 100% dva kluky,ale u holcicky si nikdo nebyl jistej,porad nam rekli,ze asi holka nebo na 80%.Bud si to nech jako prekvapko az na sal nebo na ten 4D ultrazvuk.

romana29
8. črc 2011

Mě se vždycky strefili, což je vzhledem k tomu, že jsem silně obézní (bez nadsázky), docela úspěch 😀
Ale chápu, že to chceš vědět jistě, zvlášť, když už dva kluky doma máte. Tak moc moc přeju, aby to byla ta holčička! Je to totiž úplně něco jiného, krása 😵

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 20.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 20.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/20-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru