Je v ČR možné rodit po dvou císařích přirozeně?

mufinka26
12. pro 2012

Ahoj holky, chtěla bych se informovat, mám zasebou dva císaře, plánujeme ještě miminko, tak k jádru pudla, je vůbec unás v ČR možné rodit po dvou císařích přirozeně? Nebo pokud to nejde, je možnost pak třeba ještě čtvrtýho těhotenství? Co sem takhle slýchala, tak po třetím císaři se snad bere děloha?? 😅 ted si nejem jistá zda sem to dobře pochopila. Děkuji 😉

dadakin
12. pro 2012

Ahojky mám 3 děti SC a pak sterilizaci a ted mám za sebou 3xIVF a nic zatím bez úspěchu, hlavně se nenech ukecat na sterilizaci není to tak vážnej důvod.Můj doktor v Reprofitu mi říkal že zná i případ 12SC a paní je v pohodě jsou silně věřící tak proto,co já bych ted za to dala kdybych mohla otěhotnět přirozenou cestou jak dřív děti mám 1997,2001, 2008 takže rozestupy tam jsou.

mufinka26
autor
12. pro 2012

@dadakin děkuji, já mám právě Jarouška z IVF a chceme jít do toho zase, právě i s manželem sme se shodly, že nechceme sterilizaci po třetím císaři. Docela sem měla i obavy co nám na to v CARu řeknou, jestly vůbec nám to 2.IVF udělají, děkuji ti za odpověd, půjdete do dalších IVF pokusů?

poletuszka
12. pro 2012

Ahoj, ja jsem taky po dvou CS a nejdriv mi pan primar nabizel sterilizaci (bylo to stylem - vyhrala jste milion 😀 ) a nakonec me propousteli z nemocnice s tim, ze pokud bychom chteli 3. ditko, tak neni problem, jen bych mela ty 2 roky min. pockat.. a urcite by to uz bylo jen cisarem.. teda asi pokud bych uz rovnou nejela do nemocnice s miminkem napul venku 😀 coz v mem pripade by nehrozilo

mufinka26
autor
12. pro 2012

@poletuszka to mě teda sterilizaci nenabídly (naštěstí) 😀 u mě by taky nehrozilo, že by byl mimís na půl venku 😀 dokonce mi ted říkaly, že ještě, že naplánovaly císaře, že by malej ani neprošel 😀 a co půjdete časem do třetího špuntíka? 😀

llluckaaa
12. pro 2012

@mufinka26 Ahoj, možná ti po porodu nabídnou sterilizaci, ale ty nemusíš souhlasit. Rozhodně ti nemůžou nic nařídit a "vzít dělohu" automaticky. Já mám po dvou sekcích a po té druhé mi říkali v porodnici, že kdybych ještě někdy rodila, tak určitě sekcí a když jsem se před měsícem ptala na gyndě na názor ohledně dalšího těhotenství, tak gyndr. říkala klidně, ale ať samozřejmě počítám se sekcí.

mufinka26
autor
12. pro 2012

@llluckaaa děkuji 🙂

poletuszka
12. pro 2012

@mufinka26 kolik maly vazil? to mi rikali u syna, ze byl moc velky a neprosel by.. kvuli preeklampsii sel o tyden driv.. a dceri se zase nechtelo sestoupit dolu a taky uz pak byla moc velka.. takze krome bolesti ani prd snaha o prirozeny porod 😖 😀 😀 no ve mne to hloda, ze bych rada jeste jedno mrne, ale chlapa uz asi nepresvedcim.. a noveho manzela nechci, takze asi zustane u dvou 😀

mufinka26
autor
12. pro 2012

@poletuszka no rodila sem v 37+4tt a malý měl 3660g a 50cm 😀 ale já tam měla prý šílený srůsty po prvním císaři 😒

poletuszka
12. pro 2012

@mufinka26 tyjo kus chlapa 😎 syn mel ve 39tt 3870 a 50 a mala 3740 a 49.. na me silene vahy pri me vysce.. no mohla jsem s tim pocitat, protoze u muze v rodine skoro vsichni pres 4 kila, akorat ze mi to pred svatbou nikdo nerekl 😀 a odstranili ti ty srusty? z tech jsem mela taky strach..

mufinka26
autor
12. pro 2012

@poletuszka jojo odstarnily a dokonce my opravyly jizvu, jelikož sem se na sále dověděla, jak mi jí sprasily 😠 Je fakt, že se mi hojí velice dobře, už po třech týdnech sem nevěděla, že nějakou jizvu mám 😀 To víš, koho by napadlo před svatbou se ptát s jakýma mírama se u nich rodí děti 😀 😀 😀 😀 To Danielka byla drobínek ta měla 2780g a 48cm 😀

dadakin
12. pro 2012

@mufinka26 jdeme do další pokusu mám za sebou 3x minimálku údajně nemám na klasický IVF nárok po té sterilizaci ale jedna holčina na naší diskuzy je ten stejnej případ jako já 3x SC a sterilka a ted má po ET 2.IVF a klasická stimulace pojištovna to schválila a máme stejnou pojištovnu tak příští týden se na konzultaci s mudr zeptám jak to že to někde jde a někde né????V Heliosu co vím písnou žádost na někoho jinýho kdo si to nevybere moje kamoška takhle uvolnila 3pokusy někomu kdo je vyčerpal.

mufinka26
autor
12. pro 2012

@dadakin tak to ti budu moc držet palečky, aby ti to pojišťovna povolila, nebo ještě lépe, aby vyšla ta minimálka 😉

dadakin
12. pro 2012

@mufinka26 poslední minimálka dopadla tak a to minulí týden že po OPU jsem neměla žádný zralí vajíčko při 1ivf jsem měla 3 a 2.ivf 4 vajucha a ted nula a to jsem měla nejvíc hormonů takže nevím kde se stala chyba.

aronek
13. pro 2012

Ahoj, mám za sebou dva císaře a rovnou v porodnici jsem se se ptala co třetí dítko a problém s tím neměli. Tak jsem jim řekla, že si za dva roky dojdu pro holčičku 🙂 Jinak se prý lze pokusit o přirozený porod, pokud bude dobrá jizva, ale abych raději počítala s císařem. O sterilizaci se mnou nikdo nemluvil a určitě bych ji nechtěla. Po prvnm porodu hrůza, nemohla jsem nic a po druhém jsem si týden po porodu říkala, že klidně to třetí hned 😀 Jen jsem tedy ještě nezvládla jít na kontrolu po šestinedělí, tak musím dát bacha, abych se tam nedostala znova rovnou těhotná 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru