Je v těhotenství zakázaná/doporučená poloha na spaní?

licina
24. pro 2007

Dobré ráno všem,

ráda bych se zeptala, je stli je v těhotenství nějaká "zakázaná" nebo naopak doporučená poloha ke spaní......

dzej
3. led 2008

☹ já chodím spát tak v 22h, ve 3 se probudím, hoďku až dvě čučím do stropu, pak usnu a v 6 vstávám do práce, celý den jsem hotová a jak přijde večer tak jsem jak rybka. Bolí mě záda takže se hodně převaluju, byla jsem zvyklá spát na břichu a teď střídám boky. Někde jsem četla, že spaní na levém boku je dobré, protože se dobře prokrvuje placenta. Mám pod hlavou 3 polštáře a mezi nohama přítelovu deku.. dnes jsem koupila kojící polštář tak zkusím spát na něm ☹ ale co bysme kvůli mimi nevydrželi, že? 😀

anka.
3. led 2008

xsuzi a lukin - vy asi nechodíte do práce, že jo? 😉 Mě se chce nejvíc spát právě, když bych měla vstávat - a pak jsem přes den kaput jako dzej 😠 Těhotenství do té doby super - ale už se začínám těšit až bude mimi ve své postýlce 😔

sosi
11. led 2008

Kojící polštář je na spaní úlně super věc, moc doporučuju...akorát teda to že se vzbudím uprostřed noci a už neusnu neovlivní 😀

e.k.t
22. led 2008

večer se mi také nechce jít spát, ale většinou se dokopu když vidím manžela jak mu padají oči a čeká jen na mne, ale kolem 2 - 3 se probudím, a čumákuju, většinou si jdu pustit pc okolo 5 - 6 si ještě lehnu a vylezu okolo 7 - 8 odpočatá a fit. celý den pohoda. Nespím kus noci od 10 tt ale nechodím do práce tak to jde. první tři týdny dopma jsem spala hodně, protože když jsem ještě byla v práci tak jsem spát nemela moc kdy. chodila jsem na 12 a cesta do práce hodinu a z práce 1,5 hodiny. pak ještě něco honem doma. fujky, to jsem byla opravdu unavená. Kvůli práci která není upravitelná pro těhuli ani přestávky se nedají dodržovat prostě dopravní provoz ani nebylo kdy si kloudně dojít na záchod,ani se najíst jsem hned na první návštěvě dr dostala neschopenku a je klid a užívám si těhotenství.
Na spaní teda usnutí mi pomáhá stabilizovaná poloha s velkým polštářem pod kolenem, takže je to skoro na boku

zuzik03
22. led 2008

ja mam kazdou noc jinou - na zachod chodim 2-4x, ale obcas prospim zbytek noci bez problemu a obcas holt cumim do zdi, jako treba dnes 😉

many
22. led 2008

tak já chodím spát kolem 21.00 protože jsem vždycky unavená,ale dřív jsem spávala do 8 nebo do 9 a teď už se v noci budím a dřív vstávám,protože jak se snažím usnout a furt se převaluju,tak mě pak bolí záda jako ďas ☹

veda
22. led 2008

já jsem v poslední době tak unavená, že chodím spát už v půl osmý večer, po 1,5 chodím celou noc na záchod a ráno v šest stávám úplně mrtvá. Dříve jsem ležela jedině na bříše a teď jen na levém či pravém boku, ale na tu polohu si asi nezvyknu nikdy. Kdybych nemusela chodit stále na záchod asi bych byla ráno čilejší. 😢 Ale zase si říkám, že si pak alespoň rychleji zvyknu na noční vstávání kvůli kojení 🙂

martinka79
22. led 2008

Ahojky holky,
já chodím spát tedy docela pozdě kolem 22-24hod. Občas is lehnu přes den a zadřímnu, ale dcera mně moc času na odpočinek nedá. za celý den jsem celkem dosti unavená a poslední 3týdny spím velmi dobře. Vstávám ráno docela brzy, ale to bude tím návykem do práce. byla jsem zvyklá spát na břiše, ovšem to už dávno nemohu takže ležím na boku a a občas na zádech s hodně polštáři pod hlavou a docela to jde. 😉

kacka.va
22. led 2008

zuziku, já taky nemohla dneska spát a pak jsem zjistila, že asi teď někdy bude úplněk a na mě to má poslední dobou docela vliv

lenulin
22. led 2008

No já se k vám připojím.Asi od 14t Každou noc se kolem třetí vzbudím a nemůžu dlouho usnout a k ránu usnu a spím do 8 ale necítím, že by mi to nějak chybělo.Celý den funguju normál Večer jdu spát někdy až kolem 11-12v noci, tak asi toho spánku moc nepotřebuji.A nebo mi chybí víc práce abych se unavila 😀 Jsem totiž doma kvůli tomu, že u nás v práci jsem pracovala s lepidly,laky a tmely.Jediné co mi na tom vadí že se půlnoci převaluji a nevím jak si lehnout 🙂

zuzik03
22. led 2008

kacko, vidíš, to mě nějak nenapadlo, to by mohlo být ono 🙂

kacka.va
22. led 2008

no mě už se to stalo teď asi potřetí, a teprve až když v práci i někteří další říkali, že nemohli spát, tak jedna kolegyně pronesla, že to je jasný, že je úplněk.

imzadi
14. říj 2010

ahoj, znovu otviram toto tema, uz na zadech moc spat nemuzu, jenze kdyz si lehnu na jakykoliv bok, malej zacne desne radit, kdykoliv...nejake finty? dik moc 😵

jennyska
27. únor 2014

Ahoj @imzadi @kacka.va @zuzik03 @lenulin @martinka79 @veda @many @e.k.t @sosi @anka. @dzej @licina a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Spánek v těhotenství https://www.modrykonik.cz/spanek-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti se spánkem v těhotenství, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím, nemohou najít dobrou polohu k pohodlnému spánku v těhotenství, atp. . Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

welunka
11. srp 2015

Ahojky, jsem v 7 mesici vetsinoi spim na boku a nejak mi to nevadi - usinam na pravem - jedna noha natazena a sruha pokrcena vpred takze jakoby take naleham trochu na brisko - nekdy uz me pekne kopne tak se otocim nebo si lehnu trochu jinak. V noci se kolikrat vzbudim i na zadech. Cetla jsem, ze mimi je dost chranene v brisku a tak se maminky nemusi bat spat v jakekoliv poloze, ktera je jim prijemna.

barchen
31. kvě 2016

Podle mé doktorky je úplně jedno, jak spíš, hlavní je, že ti to není nepříjemné. Mýty kolem spánku na zádech můžu vyvrátit osobně. Před těhotenstvím v jakékoliv poloze, včetně té na břiše, v prvním trimestru to bylo na boku, ale spíš z té únavy jsem usínala v jakékoliv poloze, ve druhém trimestru spíš na boku, jednom i druhém, ale to trpěli záda (bedra, lopatky, krční páteř), pak jsem zkusila jenom na zádech a zjistila jsem, že se docela dobře vyspím a ve třetím trimestru nemůžu už ležet na boku, na levém mi brní levá ruka, na pravém zase pravá. Takže spím na zádech, ale teď jsem přidala další polštář, protože mimčo je pořád dost nahoře, mezi žebry a občas se mi bolestivě dýchá. Ale pořád je to nejlepší poloha teď ke konci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru