Je zaručený recept, po kterém sama mohu potratit?

itchi
27. kvě 2012

Dobrý den, jsem v 8.týdnu těhotenství - plánovaném, ale přesto přišlo v nepravý čas...Přemýšlím, jak "dítě" dát pryč, ale na interupci ne...Je nějaký zaručený recept, po kterém sama mohu potratit? Prosim, neukamenujte me, vim, ze spoust zen chce a nejde, ale nemuzu jinak

martinakl
27. kvě 2012

@daasenka85 Tohle ja jsem mela po kazdem "neuspechu". Po tom druhem jsem na tom byla fakt spatne, ze sem manzovi oznamila, ze deti uz nikdy nebudou.. Ale tak nejak jsem se z toho vyhrabala a jakmile jsem otehotnela, zase jsem po mimcu silene touzila.. I kdyz strach je porad, nejen o male, ale i o to, jestli budu dobra mama. Ale cetla jsem, ze uz to, ze zena ma obavy, jestli bude dobra mama, ji predurcuje k tomu, ze bude, protoze tim ma vlastne starost o to male, coz je preci zaklad k tomu byt dobrou mamou 🙂 To zni logicky, ne? 🙂

daasenka85
27. kvě 2012

@martinakl Díky 🙂 jsi dobrá, že ses s tím takto poprala.. ano, taky jsem si říkala že jednou tyto myšlenky přijít musely 😀 před tím jsem si kolikrát mít miminko představovala jak Hurvínek válku 🙂 Dobře, že Vám to takto vyšlo 😉 ať všechno proběhne vpořádku až dokonce..
Mch., máme to opravdu hodně podobné, letos taky plánujeme svatbu, tak třeba nám po ní přinese miminko čáp nebo vrána 😉 je pravda, že kdybych už těhu byla, jsem asi zase šťastná, ale to odhodlání 😀 počkám přes léto a uvidím. ale i tak díky, vlila jsi mi optimismus do žilek, už se zase začínám těšit 🙂

qitecek
27. kvě 2012

Jestli jde o typický fake, k tomu nemám co dodat, ale jestli to myslíš vážně... opravdu sis spletla stránku. Nebo si opravdu myslíš, že ti tady někdo z maminek, holek, co čekají na dítě x let nebo těhotných ochotně poradí, jak si udělat domácí potrat? Jsi krapet mimo mísu. Myslím, že bys takové informace měla hledat spíše na stránkách NoKidding - http://nokidding.webovastranka.cz/ jednou jsem četla, že si dělají domácí potraty drátem z ramínek od šatů, ale jestli máš byť jen trochu soudnosti, tak půjdeš minimálně na normální potrat.

ikarkulka
27. kvě 2012

prosím tě, ženo, je ti 28, příteli 30, dítě jste plánovali, takže jste si počítám i rozmysleli, že ho opravdu chcete a co vše to obnáší (tzn. i dočasnou "ztrátu" zaměstnání).
koukala jsem, že 12. května jsi nad pozitivním testem celkem juchala.
takže tohle tvoje rozpoložení přičítám jen rozhozeným hormonům.

moje těhotenství bylo taky plánované a chtěné, otěhotněla jsem ve tvém věku. a i tak mě to ze začátku trochu zaskočilo a nebyla jsem si jistá, jestli to zvládnu. člověk si to přeje, ale když to pak přijde, tak je to najednou tady, realita, a je to trochu jinak.
ale velmi rychle jsem se vzpamatovala a na dítě se těšila. a teda ani na vteřinu mě nenapadly myšlenky na domácí potrat a jak "to" ze sebe vypudit.

nevim, někdy mi přijde, že už fakt nevíme, co bychom roupama, a vymýšlíme si problémy, jen abychom měly co řešit. jinak fakt nechápu, že tohle může někoho napadnout.

veruska007
27. kvě 2012

@itchi Miminko přišlo teď, protože prostě z nějakého důvodu mělo přijít. Dej mu šanci.

Kvůli práci se netrap, však tam ještě nějakých 7 měsíců budeš chodit... a ono se dá trošku pracovat i s miminkem. Já při prvním dítku napsala knížku a fůru článků do časopisu, našla jsem si několik brigád a práci na částečný úvazek... a to nemáme hlídání 😉.

ladybugie
27. kvě 2012

holka zlatá, nám přišli neplánovaně dvojčata 🙂 a to jako druhá. Krize celé těhu, kdo mě zná, ví o čem mluvím, ostatní nechť si vyhledají v diskuzním fóru 🙂
Všechno jde zvládnout, navíc když jste na to dva 🙂 pokud to dáš pryč, v životě si to neodpustíš, teď s tebou hážou hormony a úplně normálně se toho bojíš, zvlášť, když jde o první mimi. To se srovná 🙂

itchi
autor
27. kvě 2012

@veruska007
@ladybugie

děkuji, dekuji, snad ano🙂

skorepka
27. kvě 2012

sim te ja taky otehotnela, planovali jsme , snazili, ale cekali ze se to povede mnohem pozdeji nez hned. A ikdyz sme a stale mame dluhy, za zadnou cenu bych mimi pryc nedala!! Taky se muze stat ze dalsi uz mit nebudes. A pokud jsi zdrava, tak vse jde! Jsi hloupa, kdyz jsi nechtela hned, tak si nemela vysazovat. Jestli se rozhodnes si mimi nechat, tak pak teprve pochopis, ze za jeho usmev stoji cokoliv, i financni tisen. A pokud jsi normalni zenska, tak po narozeni a par mesicich s tim drobeckem zjistis, ze nevis jak jsi mohla bez nej zit. Tot muj nazor

betuse
27. kvě 2012

@itchi rychle sem to přečetla a hlavu vzhůru, dej tomu čas, ono se to srovná a uvidíš jak budete šťastní rodiče, jak píší holky, hormony dělají své, práce neuteče, ale roky kdy mít bez problémů zdravé mimčo- ty utíkají rychle 🙂 😉 a ten malý tvoreček vám to všechno v dobrém vrátí .......držím palce 😵

itchi
autor
27. kvě 2012

@skorepka

@betuse

strasne moc dekuji za podporu!!

stavba
27. kvě 2012

holka, ty máš teda myšlenkové "pochody". Píšeš dítě bylo plánované, ale když čtu, jak se někomu nedaří, čekala jsem, že to nebude hned. To je sice hezká teorie, ale stále jsou ještě ty šťastné páry, kterým to vyjde hned a ty prostě patříš mezi ně. Je snad jasný, že když budu mít nechráněný sex a nebudu se chránit, tak musím počítat s tím, že to dítě může přijít kdykoliv. Ach jo, je mi z takovýchto diskuzí opravdu smutno. ☹ Opravdu toto, je portál převážně pro ty, co dítě chtějí, plánují nebo už děti mají a chtějí se poradit a podělit o zkušenosti a ne pro ty, které otěhotní hned a roupama nevědí coby a přemýšlí, jak se toho zbavit. Takové si snad ani dítě nezaslouží, takhle se rouhat. Zamysli se nad sebou.

ange_de_la_morte
27. kvě 2012

@itchi: nechci tě soudit, protože kdybych měla opravdu říct co si myslím tak by to nebyly vybíravé slova ale je to tvoje věc , neznáv všechny okolnosti ..... každopádně nechápu jak dítě o kterém mluvíš jako ,,plánovaném,, se ti najednou nehodí .... taky sme si mysleli že to nepůjde hned, zadařilo se dříve jsem čekali, a kdyby se zadařilo o něco později taky by to bylo jendodušší .... ale v prvé řadě jsem šťastná že se vůbec zadařilo a že budeme rodiče, protože spousta párů tohle štěstí nemá

ikarkulka
27. kvě 2012

@ange_de_la_morte no asi tak - když někdo dítě chce, snaží se o něj, tak je snad jen o to veselejší skutečnost, že se zadařilo hned a že se nemusí snažit x měsíců nebo let a trápit se kvůli tomu.
fakt už nevím, co se to děje. místo aby byla ráda, že se to podařilo bez problémů, tak vymýšlí.

mufinka26
27. kvě 2012

@ikarkulka přesně, co já bych za to dala, kdyby se zadařilo hnedka a né po x letech a všelijaké hormonální léčbě a trápení ☹

ange_de_la_morte
27. kvě 2012

@ikarkulka: taky tomu myšlení nerozumím, já byla vždycky přesvědčena že i kdybych otěhotněla naprosto kdykoliv i neplánovaně stejně si miminko nechám ( to i kdybych měla být matkou v 16) .... vždycky se to dá nějak udělat .... ale ta představa že půjdu na potrat a pak už se třeba nikdy nezadaří je děsíva ( ona už samotná myšlenka potratu se mi nelíbí) ..... já to nechápu .... když jsem našla 2 čárky na testu nebyla jsem snad nikdy šťastnější, a první ultrazvuk 🙂 🙂 už se nemůžu dočkat další poradny 🙂 ..... asi prostě někdo smýšlí jinak, pak má ale lépe plánovat

petrajavor
27. kvě 2012

Holka ty se normálně rouháš...nevím zda ti tady některá maminka napsala "zaručený recept" ale dle mého by se to nemělo. Nevím co se stalo za dobu kdy // jsou šťastné do doby to dítě nechci...ale každopádně,pokud jste jej chtěli,tak bych se zamyslela jestli ty důvody jsou takové aby jste miminko vážně dali pryč. Pokud si řekneš že ano,tak bych volila přerušení u lékaře a ne babské rady,ještě bys mohla ublížit i sobě. Každopádně hormony s každou maminkou "mlátí" hned od začátku a tak pokud jste jej plánovali dej tomu čas nebo si o tom s někým promluv. Každopádně hodně štěstí...

laola
27. kvě 2012

@itchi Plánováné těhotenství v nepravý čas? Nechápu, co se změnilo v době od snažení do početí a zjištění těhotenství... 😕 😕 Ber to, co ti život nabízí a "nerouhej se". Držím pěsti

laola
27. kvě 2012

ha, tak koukám, že máme s @petrajavor stejné myšlenkové pochody 😀

camelinka
27. kvě 2012

@ikarkulka
@ange_de_la_morte holky ja bych to zas tak moc neodsuzovala, je to sice blby, ale asi (snad) jen docasny vykyv nalady a obava co bude. Jde videt ze sama itchi o tom zas tak dlouho nepremysli,kdyz to ani neresila s otcem ditete. Snad je to jen okamzita myslenka, ktera prejde a myslim ze diky spouste z nas si zakladatelka vsechno pekne promysli a proberou a zacnou se na dite tesit.
Nicmene zrovna na serveru o tehotenstvi a detech je to tema kontroverzni 😅

skorepka
27. kvě 2012

jo je tu holčina, ted jsem si na ni vzpomnela. Dite chteli, byli spolu nakych 8let, jemu pres 30 ji asi 25 zacli se snazit o mimco, a kdyz nasla stastne // rekla to pritelovi, tak nejdriv byl stastnej a kdyz byla asi v 7t tak ji rekl, ze na dite neni pripravenej a opustil je. Ona vubec nepremyslela, a malou si nechala , ted je stastna.

lu777
27. kvě 2012

nj jenže kam jinam takovou věc napsat, než na server o dětech.... všechny tyhlety myšlenky k tomu patří, podle mě je moc dobře, je to kam napsat.... s rodičovstvím nejsou vždycky spojené jen pozitivní věci...
jinak by tu ani nebylo tolik diskusí

camelinka
27. kvě 2012

@lu777 ja to spis myslela tak, ze bych tu cekala vic holek, ktery ji odsoudi nez sympatizantek 😅

lu777
27. kvě 2012

@camelinka no já myslím, že nikdo vyloženě nesympatizoval.... nebo jsem něco přehlídla? 😨

ale ambivalentní pocity v 1. trimestru jsou poměrně normální.... já jsem se na to ptala i u doktora a bylo mi řečeno, že ty první 3 měsíce je to opravdu o tom, že žena i její tělo se to dítě snaží přijmout.... je tam mnohem vyšší riziko potratu a i mnohem vyšší výskyt takovýhle pocitů....
já si přesně pamatuju jak se přehoupnul 3. měsíc a asi 2 týdny na to jsem se najednou vzbudila a věděla že jsem těhotná a to miminko je tam najisto a já se těším.... prostě jak si sedly hormony, tak si sedla i ta psychika 🙂
je to přece jen obrovský krok do neznáma.... hlavně pro tu budoucí matku.... její život se úplně změní...

martinakl
27. kvě 2012

@daasenka85 Pochybnosti po tomhle vsem prijit musi, to je jasny.. A dalo mi hodne prace se pres to prenest a myslet alespon trochu pozitivne. I kdyz to nejde uplne, to strachu se nezbavis nikdy. Ale stoji to za to prekonat, ted uz si konecne to tehotenstvi uzivam a jsem vdecna, ze jsem u te myslenky nemit deti nezustala. A nebude to u nas dvou podobne, ale stejne.. I u vas to bude urcite napotreti jen dobre! 😉

ikarkulka
27. kvě 2012

@camelinka spíš než odsuzování mě to dost zaráží. v tom negativním smyslu. když dítě plánuju, tak ho asi chci.
pokud teda to dítě "nenaplánovali" v průběhu sexu, kdy si těsně před vyvrcholením řekli - tak jo, pořídíme si dítě, pusť to do mě. ale vzhledem k tomu, že itchi vysadila antikoncepci, tak to asi nebyl tenhle případ a nějakou dobu o tom mluvili.
přerušení pracovního výkonu po dobu mateřské dovolené mi tedy nepřijde jako dostatečně závažný důvod k tomu, aby si kdokoli musel doma pokoutně provést potrat.

itchi by si hlavně měla uvědomit, že potrat je nevratný proces, ženu více nebo méně silně psychicky zasáhne a minimálně ty psychické následky si ponese po celý život.
pak je tu taky nemalé riziko, že už nikdy nebude moct mít děti, což mi přijde jako obrovská daň za několik let mateřské (ostatně může pracovat i při dítěti, pokud by jí to tak moc chybělo).
nehledě na možná zdravotní rizika, pokud by si potrat jakkoli provedla bez pomoci lékařů.

nezlobte se na mě, ale takhle by dospělý 28letý člověk, který se rozhodl pořídit si dítě, neměl uvažovat. to je fakt rouhání, jak to napsala @petrajavor, to už mi nepřijde ani jako taková ta chvilková panika po zjištění, že jsem těhotná. možná se myšlenka na potrat mihne hlavou většině čerstvých těhotných, ale počítám, že drtivá většina by to zahnala mnohem dřív, než by stihla zapnout počítač, aby to napsala zcela vážně někam na net.

camelinka
27. kvě 2012

@lu777 me moc beres za slovo 😀 😀 😀 , myslela sem to tak, ze sem spis cekala (po vzoru spousty diskuzi) spoustu urazek a odsuzovani, nez to ze ji tu holky takhle pekne podrzi 🙂

camelinka
27. kvě 2012

@ikarkulka tezko rict,tezko soudit, ja bych tohle taky cekala spis od (neberu to jako urazku) 16 tilete pubosky ktera do toho neplanovane vlitne 😅 😔 ,ale clovek je tvor chybujici a snad se itchi rozhodne spravne.
Mimochodem to, ze vysadim prasky a zacneme se snazit, podle me znamena, ze dite chci a su pripravena, ze to muze vyjit hned, to s tebou souhlasim 😉

andilekanitka
27. kvě 2012

no asi něco jak u mé kolegyně v práci...,,jsem před 3 měsícema vysadila prášky a co to? jsem těhotná...co ted? jak je to možný? kamarádky mi říkaly že je možné že otěhotním až za rok....,,..........co k tomu dodat...když neberu prášky, musím počítat s tím, že můžu otěhotnět....pokud dítě nechci a nechci brát prášky tak se asi musím chránit jinak... 🙂
jinak vzhledem k věku bych si ho nechala 🙂 ...........já bych si ho nechala i kdyby mi bylo 20 a měla aspon trochu jistotu že ho uživím...ikdyby mi řekli že čekám 4 děti tak si je nechám...mít doma takový šmudlinky jako je ta moje je to nejkrásnější co může ženu potkat, není nad to mít vlastní dítě 🙂

takyja
27. kvě 2012

@lu777 Já si taky myslím, že je to fajn, když člověk může - právě anonymně - se vypsat z negativních pocitů. V reálu mi někdo blízký zpětně řekl o poporodních depresích, jak to dotyčná tajila, jak chtěla děti zprovodit ze světa, atd. NIKDO ji nepomohl, nebyl internet..

Takhle se tady našlo dost lidí, kteří vyjádřili podporu v tom smyslu, že je normální mít smíšené pocity, obavy, atd. Možná i tak se tělo srovnává s tím, co kdyby těhotenství v 1. trimestru skončilo... já nevím.. smíšené pocity jsem zažila taky (nemyslela jsem tedy na potrat, ale mimo jsem byla), a to po plánovaném otěhotnění. Nebylo to příjemné... a byla bych tehdy byla ráda, kdyby mě někdo podržel, ale styděla jsem se to navenek říci. Pak se to časem samo srovnalo, takže to přikládám jen a jen hormonům.

Není nic jednoduššího, než si veřejně kopnout... 😠 😝

lu777
27. kvě 2012

@camelinka no já si říkala jestli jsi to spíš nemyslela tak 😉
já mám občas pocit, že jsou všude supermatky 😀 😖
ale pak když si s někým dobře popovídám a ten člověk mi toho řekne víc, tak vyjde najevo, že plno negativních pocitů má snad převážná většina matek/rodičů.... alespoň na okamžik....
důležitý je že o tom mluví a řeší to, určitě lepší než kdyby něco ve zkratu provedla 🤐
jakmile člověk zjistí, že na to není sám tak se mu uleví.... když mu všichni řeknou, že je exot a odsoudí ho, tak si bude jen myslet, že je stejně horší než ostatní tak co už.... a je z toho tabu a tabu vždycky znamená problém 😔
a s kým si má popovídat? má děsit přítele potratem hned, když on se asi těší? když to řekne mámě tak na ni hned bude nějakej tlak... takhle si anonymně může popovídat s hafem ženským který mají různé mateřské nebo předmateřské zkušenosti... proto tu ten server je, ne?

já čím jsem starší tím víc vidím jak jsou si lidi uvnitř podobný... můžou úplně jinak vypadat, být z jiný země, procházet situacema v naprosto různých životních obdobích ale nikdo z nás není tak extra originál, aby se jeho pocity už někdy někde nevyskytly u někoho jinýho....
jinak 28 let je dost ale i málo, říká se, že rodičovství donutí člověka dospět a s tím můžu jen souhlasit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru