Je zaručený recept, po kterém sama mohu potratit?

itchi
27. kvě 2012

Dobrý den, jsem v 8.týdnu těhotenství - plánovaném, ale přesto přišlo v nepravý čas...Přemýšlím, jak "dítě" dát pryč, ale na interupci ne...Je nějaký zaručený recept, po kterém sama mohu potratit? Prosim, neukamenujte me, vim, ze spoust zen chce a nejde, ale nemuzu jinak

ikarkulka
27. kvě 2012

@takyja když ono tady nebylo napsáno - zjistila jsem, že jsem těhotná, překvapilo mě to, nejradši bych šla na potrat, řekněte mi, jak se zbavit těch pocitů.

dotyčná tady chtěla rovnou radu, jak si potrat provést sama doma.

a to je podle mého teda diametrální rozdíl.

lu777
27. kvě 2012

no jo, někdy člověk řekne nebo napíše věc dřív než ji pořádně promyslí.... určitě se to stalo každýmu z nás už

takyja
27. kvě 2012

@ikarkulka Ne každý je expert na popisování vlastních pocitů... zejména, pokud se v nich v dané situaci sám neorientuje. Z dalších příspěvků je její rozpoložení dost zřejmé si myslím...

camelinka
27. kvě 2012

@lu777 no supermatek je tu hromada 😅 😅 😅 😝 😝 😝 ,narazim na ne vsude kam se vrtnu 😝 .
Ja spis doufam ze se ji to rozlezi v hlave a je moc dobre ze se zrovna tady ukazalo spousta tech pravych "supermatek" povzbuditelek.
A k tem negativnim pocitum, mela sem je taky, nebo spis obavy co jak bude, jak to zvladnem financne, jestli bude mrnous zdravy,vporadku, atd., prvni tri mesice byly nejsilenejsi v mym zivote, mala nespala, mela reflux, kazdou druhou noc sme prochodily, byla sem hotova a napadala me spousta veci. Ale uz kdyz sem si je promitla v duchu, tak se mi ulevilo,protoze sem vedela ze musime vydrzet a ze bude lip. takze takovy ty supermatky, ktery vsechno zvladaly od prvni chvile levym hakem, dite umelo chodit v pul roce (nadsazka), pliny nenosilo nikdy atd proste dokazou cloveka akorat potopit do jeste vetsich sr 🤐 🤐 🤐 🤐 😠 .
Tak takhle sem to myslela

ikarkulka
27. kvě 2012

@takyja mně je to ve výsledku jedno, nejde o mě ani o moje dítě. ale pro tohle prostě pochopení nemám, pardon.

sunnymood
27. kvě 2012

@itchi držím palečky, aby jsi se sama rozhodla tak jak je pro Tebe právě nejlepší!!!
to že pochybuješ, je normální...mění se Ti najednou celý život, tvoje tělo, hormony..pochybuješ o sobě..ale drž se, dej si v klidu všechny pro a proti..udělej takové rozhodnutí, které Tebe samotné bude nejméně bolet! 😉
já si pořídila s přítelem dítě po velmi krátké známosti..prostě jsem se zamilovala, uvěřila jeho slovům, že přeci oba víme co v našem věku chceme a můžeme, že chceme sebe a rodinu....první pokus a hned úspěch ..taky jsem byla v šoku, že nám to šlo hned a jiní se taak trápí...ale moje nejistota byla spíš kvůli příteli, tvářil se dost podezřele zaskočeně 😅 no ale řekli jsme si, že to nějak zvládnem..no a nyní končím 6 měsíc a? momentálně jsem sama 😒 přítel se lekl zodpovědnosti, dostal strach, že mě nezvládne živit, že asi není rodinný tip 😅
ale víš co? ikdyž nevím co bude s ním a mnou, zda to překonáme nebo ne, tak už nyní vím, že tu malinkatou bytůstku, která začala kopat a drží se zuby nehty, miluji a budu milovat celý život!!! je to teď jediný důvod proč se nezhroutit, proč bojovat...jediný důvod, proč se snažit i jeho chápat, proč se můžu usmívat...cítím jí a dám jí veškerou lásku, kterou mám!!! 🙂 🙂 drž se!!!

pajiskazemlyna
27. kvě 2012

Pročetla jsem celou dikuzi a nedá mi to ...
Nechci být zlá, rýpavá ani nic podobného, ale přijde mi docela hloupé a "nefér" psát na stránky, kam chodí šťastné maminky a některé dlouholeté nebo dlouhoměsíční snažilky o tom, jak jste CHTĚNE PŘIROZENĚ počali první měsíc po vysazení antikoncepce miminko a o tom, jak se ho chceš po domácku zbavit .....
Měla bys být šťastná .... Jsou tu některé, co se snaží i DESETILETÍ !
Pokud je miminko opravdu plánované, musíš přece dopředu počítat s tím, že se to podaří hned .... nemůžeš si jen tak říct, že se ti to teď nehodí a miminko "odložit" .... !
Prosím, promysli si to pořádně ...
Myslím, že byste to zvládli, ty i manžel, věk na to máte, bydlení i finance zřejmě taky a z toho psychického šoku se určitě brzy "oklepeš" .. teda doufám v to ..
Držím palečky, rozhodnout se stejně musíš sama, popřípadě ty a manžel ....

lu777
27. kvě 2012

@camelinka jj, 100 pro rozumím 😉
já měla takovou supermatku jako kámošku, udivovalo mě to asi 2 roky jak je možný že stíhá opravovat obr barák, mít 2 malý děti 16 měsíců od sebe, založit si vlastní firmu která vydělává majlant a vypadat skvěle 😨 vrtalo mi to hlavou, nezáviděla jsem jí, ale taky mě to občas posílalo do depky....
nikdy jsem jí to samo neřekla.... no a jednou mi zavolala, že už nemůže, že ji manžel podvádí, že se budou rozvádět, že to je už delší dobu, byla zoufalá ...... rok byli od sebe, nakonec se nerozvedli ale museli hodně věcí změnit....
mně se jen potvrdilo, že každej má někdy horší období, opravdu každej.... 😔

ffiinnkkaa
27. kvě 2012

To, že chce dát někdo kdo dítě plánoval pryč nechápu..ale k tomu se vyjadřovat nebudu..ať teda nikoho neodsuzuju..spíš nechápu a nerozumím druhé části otázky..na zaručený recept jak potratit bez interupce.... 😝

stavba
27. kvě 2012

mě na tom všem nezaráží pouze to, že dotyčná přemýšlí (byť jen pod tíhou hormonů) o potratu, ale zejména to, že si to chce nějakým způsobem vyvolat sama. To je něco, co je nad moje chápání. Kdo si nezažije potrat nechtěný, nikdy to nepochopí, jaké to je, být znova na začátku. Tolik probrečených dní a nocí. 😢 Ale hold, každá jsme jiná. 😔

camelinka
27. kvě 2012

@lu777 tak tak, ono se muze 100x neco zdat jako bezchybny, a i doma, ale neco se muze kdykoliv zvrtnout, viz nasi znami z party- manzele, oba dobra prace, penize, novy temer dokonceny obrovsky dum, ted maji rocniho chlapecka, idylka super. Ale ejhle, ona se chce najednou rozvest, nikdo nechape (chlap sice ma spoustu much a nechtela bych ho ani zadarmo 😅 ), a nakonec vyjde najevo, ze chlapecek neni jeho, ona to CELOU DOBU vedela a ted se jeho pravy otec rozvadi, takze tu obrovskou nechutnou lez naraz utnula a co bude nevi nikdo.
To me jen utvrdilo v tom, ze clovek si nikdy nesmi byt jisty vubec nicim 😔

camelinka
27. kvě 2012

@stavba jo ten dodatek o "domacim potratu" je teda hodne nad moje chapani 😔 😔 😔 😔

stavba
27. kvě 2012

jako strach z toho, jak to vše kolem dítěte zvládnu jsem měla také. Život před dítětem a s ním je úplně odlišný, to se musí zažít, to nejde naplánovat. Ale kdyby měl člověk ze strachu pořád něco takhle radikálně řešit, tak to by to tu vypadalo. Já dovedu pochopit, že je to jiné, dítě plánovat a pak najednou zjistit, že už je to tady, že se člověku začne honit hlavou tisíce myšlenek, co a jak bude v životě dál. To zná asi každá nastávající maminka. Ale takováhle prvotní reakce mě slušně řečeno přinejmenším hodně zaskočila, asi tak.

ange_de_la_morte
27. kvě 2012

@camelinka: pokud je to jen dočasný výkyv nálady, tak dobrá .... ale stejně to moc nechápu, já nic takového neměla, od začátku jsem měla hroznou radost a nebyla ani vteřina zaváhání

camelinka
27. kvě 2012

@ange_de_la_morte tak to si jedna s tech stastnejsich 🙂

llluckaaa
27. kvě 2012

Žádný takový recept neznám a i kdybych ho znala, tak ho sem nikdy nenapíšu. A doufám, že ho neporadí ani nikdo jiný. Pokud už chceš potrat, tak leda klasicky pod dohledem lékařů, tohle není sranda a taky bys za to mohla zaplatit svým zdravým. Ale stejně doufám, že si to rozmyslíš a že za tyto pocity můžou jen rozbouřené hormony 😉
Btw. podomácku jsi to chtěla, aby to bylo před přítelem na tajno a ty ses mohla tvářit, jak je ti líto, že jsi o dítě přišla? Jinak si teda neumím vysvětlit, jak tě něco takového mohlo napadnout.

daasenka85
27. kvě 2012

@martinakl děkuji 😉

ange_de_la_morte
27. kvě 2012

@camelinka: možná 🙂 🙂 ale po miminku toužím už hodně dlouho a to jestli je nebo není vhodná doba jsem si už dávno srovnala ..... zastávám názor že ideální doba není nikdy ( peníze, kariéra, rodinné zázemí) .... taky bych mohla čekat tak dlouho až by to vůbec nešlo .... možná i proto že tohle mám už vyřešené se jen těším ... kdoví

camelinka
27. kvě 2012

@ange_de_la_morte tak to je fajn, treba ja musela mit vsechno vicemene vyreseny a vymysleny dopredu-praci, penize, zazemi atd, protoze chci male doprat co potrebuje. A i tak me prepadavaly pochybnosti 😅

takyja
27. kvě 2012

@llluckaaa Myslím, že ne, aby předstírala lítost. Ale podvědomě tuší, že potrat je špatné řešení a takhle by za to "nemohla ona", stalo by se to spontánně "samo".. nemusela by vysvětlovat své "špatné myšlenky", tj. proč se bojí mít dítě, když ho chtěla a plánovali... prostě aby nemusela vysvětlovat. Myslím, že to jen svědčí o zahnání sebesama do kouta.

ange_de_la_morte
27. kvě 2012

@camelinka: já chci samozdřejmě miminku taky dopřát vše co potřebuje ( a po stránce finanční to máme jasné) , ale zároveň si myslím že dnešní doba nutí maminky kupovat dětem i věci, které naprosto nepotřebují ... a osobně moc nesouhlasím s maminkama které sice pro miminko mají uplně všechno ( a vše super značkové) a přitom děti hlídá chůva ... podle mého mateřská ( a otcovská) láska je víc než peníze ( smaozdřejmě není sporu o tom že mateřská láska nezaplatí jídlo a nezaplatí školku, apod.) ale doufám že rozumíš jak to myslím....

fiallinka
27. kvě 2012

@itchi, jestli je ten důvod jen to, že se na to necítíš, tak vydrž - tělo má 9 měsíců na to, aby se připravilo, hlava taky... i ženské po umělém oplodnění jsou někdy v šoku, když otěhotní, a to se předtím snažily pár let... No, fakt jsi to tady napsala na blbé stránky, teď budu drsná - ale jsou tu diskuze Zemřelo mi miminko, nebo diskuze, kdy se dítko nedaří po letech, nebo diskuze o potratech... ale říká se, že nevědomost hříchu nečiní - tys to asi jen blbě napsala na blbé místo... ale jak tak píšeš dál, tak jsem si téměř jistá, že to zvládneš dobře a bude ti ještě líto, žes tak uvažovala... (ale myslím, že spousta našich mamin, co otěhotněla v 18,uvažovaly úplně stejně, a nakonec to zvládnout musely a zvládly 🙂)

apollo11
27. kvě 2012

@itchi Nesoudím, dokážu si představit a pochopit pocity zmatku, ať už mají jakýkoli původ.. ale o tom snad ani původní příspěvek nebyl. Ta část dotazu o pokoutném potratu je nějaký chyták? Nechtít dítě a nemít dost sil jít na interrupci, ale mít ji na to vyrvat si to drátem, vypít jed - nebo co si pod tím představit? 😔 Proč se na to vůbec ptáš? To není bublina, která splaskne, je to už poměrně hodně masa a krve.. nezmizí to samo.

Přijde mi přinejmenším zvláštní zaobírat se v takové situaci hlavně způsobem jak to udělat, spíš než přemýšlením o tom, co vlastně chci. Zodpovědnost za to už bude vždy jen na tobě a lhát si sama sobě do kapsy, že se to stalo "samo", to je teda kruťárna.
Ale předpokládám, že je to celé joke, i když dost smutný.

lu777
27. kvě 2012

já tu myšlenku přímo na potrat taky nechápu, ale jinak přesně jak tu padlo, člověku se honí hlavou tisíce myšlenek.... já se za miminko modlila několik let a když jsem otěhotněla tak jsem se cítila dost zmateně, až v šoku (a to jsem za sebou měla IVF 3x) a necítila jsem se vůbec připravená....

jen teda mi pořád vrtá hlavou, na jaké stránky by měla dotyčná psát takovýhle dotaz? gynekolog jí se smíšenými pocity asi až tak úplně nepomůže, to co potřebuje slyšet jsou právě zkušenosti žen, které už matkami jsou.... nebo po miminku touží a právě proto jí řeknou i o té druhé stránce....

samozřejmě je potřeba promluvit si s partnerem, na druhou stranu chlapi tohle až tak chápat nemůžou, pocity okolo těhotenství, porodu apod. , přece jen to nezažili a nezažijí, vždycky to uvidí z jiného úhlu... a s miminkem nikdy nestráví tolik času a nebudou tomu muset tolik obětovat.... podle mě je tu správně.... mně se tu taky některé diskuse nelíbí a to hodně, prostě je nečtu....

jancip
28. kvě 2012

@pajiskazemlyna Fér - nefér, život není fér, takže někdo nemůže otěhotnět 10 let a někdo otěhotní hned a pak miminko najednou nechce. A nejde zabránit, aby se ty vě skupiny nepotkávaly,..dokonce ani tady ne.

pajiskazemlyna
28. kvě 2012

@jancip
Já také netvrdím, že všechno v životě musí být a nebo je fér. Ani netvrdím, že všichni mají být z miminka stejně nadšení, napsala jsem to tak, jak si to myslím já 🙂 Jako každý tady 🙂

medi_ivca
28. kvě 2012

@itchi zachovej chladnou hlavu, abys toho jednou opravdu nelitovala. My jsme se manzelem miminko taky planovali. Vysadila jsem HA a druhy mesic byla tehotna. Taky jsem asi malicko pocitala s tim, ze v nasem pripade to bude trvat dyl. Jak uz tady nekdo psal, vhodna doba mit dite, neni zkratka nikdy. Vzdycky se najdou duvody a argumenty, proc se to zrovna ted nehodi. Ale pokud jste prcka planovali, pak je jedno, jestli to prijde hned, nebo az za 5 mesicu, nebo ne? Pokud mate praci, mate kde bydlet, mate dobry vztah, pak ver, ze miminko zvladnete a nakonec budes rada, ze sis ho nechala. My taky splacime auto, hypoteku, manzel je zivnostnik, takze praci nikdy nema 100% jistou....presto se na miminko moc tesime. Drzim palce, at se rozhodnes jak se rozhodnes, snad toho nebudes nikdy litovat 😉

slundo
28. kvě 2012

Buď ráda, že tě tu některý "ukamenují", třeba za to jednou budeš ráda 🙂 Pokud si vysadila HA a plánovala mimčo, tak nevím proč najednou není vhodná doba... Myslím to dobře, být tebou si mimi nechám.... výčitky matek co prodělaly potrat je pronásledují celý život a nikdo to už nevrátí. Vydrž, za pár týdnů uvidíš mimi na ultrazvuku, co nevidět ucítíš první pohyby a budeš těhotenství vnímat jinak 🙂 A pokud by ses teda rozhodla těhotenství ukončit , buď pod dohledem lékařů. Co se týče svědomí , vyjde to nastejno a je lepší být pod lékařským dohledem. Přeju ti hodně síly, podporu tvých blízkých a správné rozhodnutí 🙂

berenika39
28. kvě 2012

Nevím, nic pozitivního mě nenapadá, negace ti nepomůžou. Snad jenom - mluv o tom s někým, s partnerem, s rodinou,vykřič to do světa - dostaneš zpětnou vazbu - uvidíš, že v tvém případě neexisuje reálný důvod, proč bys dítě neměla mít. Práce je sice důležitá, ale i kdybys byla prezident, pořád je to jenom práce. Dítě je víc.
Hláška o domácím potratu je primitivní, možná napsaná v myšlenkové nouzi, ale to je prostě nepřijatelné. Umíš si představit, co by se stebou dělo, jaké by to bylo, co potom, jak bys mohla dopadnout? Rozum do hrsti a nebud sama, mluv s někým...
@itchi

marlenee
28. kvě 2012

Rozčiluje mě jak někdo přemýšlí o potratu pokud to není ze zdravotního důvodu.Přála bych ti snahu o mimi při nějaké klinice aby jsi prošla tím co je to chtít mít dítě,píchat si do sebe injekce s hormonama,chodit po všech možných vyšetřeních a každý měsíc doufat,že to vyjde.
Přečti si nějaké diskuze o neplodnosti a hned uvidíš co je to být zoufalá....
Nerouhej se buď ráda,že ti mimi vyšlo hned!
Podívej se na odkaz to by jsi dokázala zabít toho tvorečka?V 8tt už mu bije srdce dokázala by si s tím žít ???
http://www.maminkam.cz/8-tyden-tehotenstvi

Holka prober se není Ti náct....!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru