Jezdíte těhotné autem i v zimě? Nebo radši s MHD?

deathy
6. led 2009

Ahoj,
vzhledem k tomu, jak v posledních dnech napadl sníh, dostala sem od svojí mamky zákaz jezdit autem. Denně totiž jezdím do školy autem, a tady u nás, i když je to jen 10km od Prahy je hotový ledový království a překonat těch 10km je celkem ošidná záležitost, a je pravda, že spadnout někam do škarpy už by asi nebylo dvakrát vhodný. Co se týče MHD, ta taky dost často někde zapadne, a třeba do Prahy dojede až za hodinu.. Takže pro změnu hrozí taky škarpa, nebo zmrznutí někde na poli 🙂
Tak mě napadlo, co si o tom myslíte. Nebo jak která jezdíte autem v těhu, atd.

hanybany
6. led 2009

AHoj, taky jsem dostala zákaz jezdit sama autem.Náhradou se mi stalo vlakové spojení.Mám být za 30 minut za schůzce a vlak má 60 minut sekeru, ale co mi zbývá 🙄 Trpělivost, ale lepší než autíkem skončit někde v poli 🙂
Zdravím a přeju hodně opatrnosti 😉

blka
6. led 2009

Já myslím, že člověk musí jezdit opatrně a doufat, že ti ostatní budou taky. Auto je určitě pohodlnější, než MHD. Představ si přeplněný autobus, ty musíš stát a ještě jede hodinu 😖 .

deathy
autor
6. led 2009

My tady vlak nemáme, bohužel. Jen ten autobus, a ten dost často skončí někde mimo silnici, když je to takhle šílený s tím sněhem. Máme tu jeden super úsek do kopce mezi barákama, a tam se ty autobusy často zaseknou, a neprojede nic sem, ani tam. A to je pak docela sranda 😀 Pokud teda člověk v tom buse nesedí.

luciejadr
6. led 2009

no nevím, já se teda autem poslední dobou bojím. nedůvěřuji ani svému manželovi jako řidiči a to je co říct. ale asi to je má přehnaná histerie. si říkám, že ten bus má větší možnost přežít srážku než malé auto. zase tam nejsi přivázaná. no už aby snížek skončil, co?? 😠

evinka
6. led 2009

Mě se v tomhle taky nechce za volant. Dneska jedu do předporodního kurzu a holt pojedu autobusem (přece jenom mají řidiči naježděno podstatně víc než já) a zpátky s manželem. Včera jsme to tak vyřešili s ultrazvukem a šlo to. (I když i tam manželovi v jednu chvíli autíčko trochu sklouzlo). Horší je, že do konce týdne se potřebuju stavit v práci pro nějaký papíry a na vlak to mám 30 minut po silnici polem, to asi budu muset sednout za volant a jet. Autobusem se tam nedostanu.

deathy
autor
6. led 2009

luciejadr: Já se jako autem nebojim, sem docela zdatnej řidič, ale to nijak neovlivní to, že to klouže a buď mě to sveze někam do díry, nebo to naopak může někdo trefit do mě. Toho se bojim nejvíc. Asi i malý ťuknutí je teď nebezpečný.
Jako s přítelem se někdy teda taky bojim, ale od doby co mám papíry, tak prostě nemůžu jezdit jako spolujezdec, to mi prostě nejde 😀 Furt toho řidiče kontroluju a kecám do toho, takže to fakt nejde 🙂

Na jednu stranu sem ráda, že nemusim do školy, ale zase je to pěkně na prd. Fakt aby se člověk bál vyjet z baráku.

vendulka
6. led 2009

tak já zatím pohoda, moc ven nechodím a když vylezu, tak jdu hooodně opatrně a pomalu...dneska mi cesta do obchodu trvala 20 minut, normálně tam jsem za 10 minut....jinak já ŘP nevlastním, takže jedině MHD

deathy
autor
6. led 2009

evinka: Já jela včera ze školy domu, a taky mi sem tam to auto pěkně tancovalo. Jenže přes den a noc napadlo ještě víc sněhu, a mrzne, tak i máma se dnes bála jet do práce.
Já bych potřebovala bejt denně ve škole, protože letos i maturuju, ale neni šance tam dojet bez úhony 😀

vendulka: já chodím ven jen když deme večer s mamkou se psem a ona teda na mě taky pořád, ať du pomalu, ať se držím 🙂 Je to docela sranda 🙂
A pouštějí v MHD sednout? Mě se to za celou dobu poštěstilo jen jednou, a to sem ještě nebyla ani moc kulatá. Teď, když bych si fakt sedla, a mám i to břicho, tak mě nikdo nepustil celou cestu do centra..

vendulka
6. led 2009

no tak mě taky pustili sednout,ale to bylo někdy na začátku těhu a to taky jen jednou, jinak mě nepouští, ono v té zimě a přes ty vrstvy nejde moc vidět, že jsem těhu, tak se nikdo ani nenamáhá....jiank já většinou jezdím z konečné, tak si sednu,ale cesta zpět z města je horší, to se musím rachlo protlačit jako důchodce,abych si sedla, ale ne vždy se zadaří
jinak se snažím aby mi to vycházelo s MM a jezdím s ním třeba autem

luciejadr
6. led 2009

no jelikož přes bundu na mě nejde poznat, že jsem těhu, tak nepouští 😀
jinak já se autem bojím, protože si vždy vzpomenu na berušku, nebo jak se jmenovala. chybu neudělali oni, ale ten jinej.. a jaké to bylo neštěstí navždy.

Evi, halvně at se vydrápeš nahoru od autobusu.. ten kopec je i v létě zahul 😠

evinka
6. led 2009

Luci, já jedu jen na autobusák, tak už mě vyzvedne manžel a odveze mě k tý Galatee

deathy
autor
6. led 2009

To jo, v těch bundách to lidi nepoznaj. A musim uznat, že mě to docela štve. Prvně v životě mám nárok si sednout, a lidi si toho ani nevšimnou. A že bych hned vytahovala průkazku, to nee.

luciejadr: myslíš tu reklamu z TV? No, to je dost otřesná věc..kamarádka řikala, že jí to nedalo a koukla se na www, kde mají všechny ty videa + ještě něco z ciziny, a brečela u toho.

luciejadr
6. led 2009

Deathy, ne myslím tu holčinu tady z koníka. v listopadu měli nehodu. počkej, najdu odkaz na její albíčko. bylo to dost smutné ☹

deathy
autor
6. led 2009

luciejadr, aha. To sem nevěděla 😒

luciejadr
6. led 2009

tak se koukni...našla jsem to.. https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... a předtím byla i velká diskuze o tom, že umřela a tak.. ale ona vše vysvětlila.

aponchie
6. led 2009

ted sem sebou malem svihla na prechodu 😝 led vsude ani videt nebyl..jezdim max po meste na delsi trasy radsi uz ne,bojim se.vsude chodim pesky radsi,ale strach je vseobecne vetsi v tehu 😎

deathy
autor
6. led 2009

aponchie, to já se právě ani nijak moc nezačala bát samotnýho řízení, ani když sem těhu. Spíš jen ten led a sníh, to jako jo. To je mnohonásobně větší šance že se může něco stát..
U nás tady sou normální idioti, když už to tak musim říct. Sněhu habaděj, sice to prohrábnou nějakym tim vozítkem, ale neni to ani posypaný štěrkem, ani posolený. Fakt děs!

deathy
autor
6. led 2009

luciejadr: Ježiši, teď sem si to četla..no mám co dělat abych udržela slzy. Uf..to je strašný, víc nevim co říct. Ne, nevim... ☹

k.ate
6. led 2009

luciejadr - to je šílený... Nedovedu si představit, jak bych se s něčím takovým vyrovnávala... Ale je fakt,že život si fakt asi nevybírá :(

aponchie
6. led 2009

no sak jo ja se bojim v zime prave kvuli tomu snehu a ledu a lidem kolem..navic prochazky mi delaji dobre kdyz jsem uz nabrala 3kg 😀

aponchie
6. led 2009

prej ta sul nepusobi pri -10a vice celsia ,ale je fakt ,ze muzou aspon sypat sterkem kdyz uz nic

k.ate
6. led 2009

aponchie - sul při velkejch mrazech nepusobi... Ještě horší je, když posolí přes den a přes noc je velkej mráz a udělá to ze silnice klouzačku :( To už je možná lepší ten sníh samotnej...

jmisa
6. led 2009

Já tedy preferuju auto a nebo jít po svých. V MHD jsem od doby, co jsem těhotná nebyla, je mi zle, jen si to představím.
V autě ale důvěřuju jen sobě, u manžela se mi zdá, že jezdí moc blízko za autem před náma, že málo předvídá, co sotatní, já už z principu nedůvěřuju apod., takže když jedu, tak řídím.

deathy
autor
6. led 2009

aponchie: 3kg? To je ještě dobrý, v kolikátym tt si? Já už mám nahoře 7kg, a přeci jen to číslo na váze mi nějak nedělá dobře a je mi cizí 😀

jmisa: jo, tak nějak sem na tom já, když řídí někdo jinej, tak já mám pocit, že nepředvídá, dělá divný věci a tak 😀 V MHD taky moc nejezdim, protože kdybych měla jezdit do školy busem, tak to mám cca 2 hodiny, autem to mám za půl hodiny. Teda když není sníh.. A teď ještě hopsat někde po zastávkách a přestupy a ta zima, to bych asi nedala.

veruska007
7. led 2009

Ahoj, ja koncim 29. tt, do prace chodim kazdy den, jeste sem tam nejake pochuzky po meste, takze cestuju docela dost. Obcas MHD, ale to zazitky teda nic moc, nikdo me nepousti sednout, spis me jeste nejaky duchodce strci rukou, holi ci taskou. Dvakrat jsem uz v MHD upadla, jednou kdyz jsme zabrzdili o auto, a jeste mi na bricho spadla dalsi pani, podruhe tesne pred Vanocemi ze schodu v tramvaji, doted si nemuzu poradne sednout 😠 . Sem tam jedu autem, ale v tomto pocasi to neni zrovna nejbezpecnejsi. Nejlepsi je vlak, ale zase vydrapat se po namrzlych kluzkych schodech do kupecka je taky nekdy boj... kdyz bych si mela vybrat, nejradsi bych se nechala zachumlat do fusaku, posadit do kocarku a vozit od maminky 😀

deathy
autor
7. led 2009

veruska007: No ty máš taky pěkný zážitky z MHD. To bych se na to teda vykašlala. Já si řikala, jak těhotný každej pouští, já to tak dělala když sem nějakou viděla. Beru to jako samozřejmost, to samý s důchodcema. Ale takový ty zlý, co tě sami vyhoděj, ty teda nemusim 🙂 To je vážně lepší zůstat doma, pokud to de. Takhle "riskovat" je na prd. Ještě když už si sebou i řízla. Lidi sou někdy pěkně na pár facek 😀 Bezohledný potvory 😀
Je fakt, že v zimním období je to málo vidět, ale já třeba když vlezu do MHD, tak si tu bundu rozepnu, protože mi je i horko, takže břicho vyleze. Ale i tak, nikdo mě sám od sebe nepustil. Až když se někde uvolnilo místo, tak sem si mohla sednou.

hupcza
7. led 2009

luci: ten příběh je hodně hnusný - úplně mi hrkly slzy do očí

ale autem jezdím - sice o poznán mín a hlavně o poznán opatrněji
ta opartnost není rozumová - prostě mi to nedá šlápnout na to jako netěhu

na manželově jízdě mi začalo připadat, že nedrží bezpečné vzdálenosti - možn jsme trošku hysterická, ale tem metr navíc ho nezabijea mě uklidní

myslím, že se tomu nedá předejít - člověka může něco sejmout na přechodu, na zastávku busu bych musela po cestě bez přechodů a chodníků ...i tam je riziko ... no a nemluvě o vašich zážitcích
snažím se rozumě a snad to bude vše ok 😅

deathy
autor
7. led 2009

Já budu ráda až ten sníh sleze a bude mi to připadat bezpěčnější. Sice i na normální silnici může dojít k různým věcem, ale ten pocit..

Jinak, já sem se přistihla, že jezdím úplně stejně jako před těhu. Dokonce přítel, a to už je fakt co říct, se mě ptal, jestli nejezdím moc rychle. To sem na něj koukala jak blázen, protože si to teda nemyslim. Zbytečně neriskuju, klidně přijedu pozdě, než abych se nějak hnala.. dyť já ani nelyžuju, protože se bojim 😀

luciejadr
7. led 2009

hupczo já si vždy na Berušku vzpomenu, dkyž někam jedeme. je fakt, že jezdíme mín a mín. není kam 😀 ale v Boleslavi máme zadarmo dopravu pro ženy na mateřské a rodičovské, takže využívám MHD a své nohy.
a neřídím. musí to být fakt nutnost. ne že bych nechtěla, ale máme jen jedno auto 😅 a je to manželův milášek a mě se z něho špatně vylézá z místa spolujezdce, natož jako řidička. at žijí sportovní auta 😠

hupcza
8. led 2009

luci: jj ...to chápu ..ale já bydlím na vesnici, do práce jsem jezdila přes 40 km (v prqai busem min. 2 hodiny jedna cesta) ... ono si pak člověk zváží jestli není větší záhul to cestování mhd 😅

jnak sportovní auta jsou super ....dokud se ti nezmění těžiště 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru