Jizva na břiše a těhotenství. Mám ji více mastit?

slovnicek
4. lis 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda má některá z Vas zkušenost s jizvou na břiše a těhotenstvím (toto téma jsem tu ve vyhledávači nenašla tak snad jsem jej nepřehlédla). Jde o to, že mám přes půl břicha jizvu (kterou mám mimochodem ráda, je hezky udělaná a dokonce se opaluje 😀 ) a nyní čekáme miminko 😵 . Ale docela se bojím, co s ní to těhotenství udělá ... Vůbec nemám představu ... Máte někdo zkušenost? Je ji nutné nějak zvlášť promazávat ? ... Nebo stačí to, čím sem tam mažu a masíruju bříško a prsa proti striím (pouzivam Niveu nebo Elasti-Q)? Díky za každou radu a zkušenost 😉

sophie1
4. lis 2010

@slovnicek Já mám velkou a bohužel pěkně ošklivou 🙄 jizvu po zauzlených střevech v dětství. Taky jsem měla obavu, zda to nebude v těhotenství problém, ale úplně v pohodě. Ptala jsem se na to gynekoložky, ještě než mi začalo růst bříško a ona, že se mám připravit na to, že to bude trochu občas táhnout, ale že by se nic jiného dít nemělo. A opravdu, čas od času jsem cítila vevnitř pnutí, jak se natahovaly srůsty, ale nic hrozného to nebylo. Teď jsem půl roku po porodu a břicho i jizvu mám přibližně stejné jako před 🙂 . Takže myslím, že to bude ok 😉

slovnicek
autor
4. lis 2010

@sophie1 - dekuju moc za odpoved 😉 ... trosku jsi me uklidnila (ale jen trosku, na to pnuti srustu se vubec netesim 😅 ) ... ale je fakt, ze si ma bujna fantazie predstavovala spise neco jako zilky nebo strie kolem jizvy, "potrhanou" jizvu atp. :D) .... Diky 🙂

sophie1
4. lis 2010

@slovnicek Nemáš zač, já taky očekávala, že po těhotenství třeba budu muset tu jizvu řešit třeba laserem jak bude hrozná (vytahaná, potrhaná apod.) 😅 . Taky jsem poctivě mazala Elastiqem a fakt bez problémů 😉

hlavinka
12. lis 2010

slovnicek: vubec se neboj. Mam jizvu po slepaku, bricho jsem mela jako bubec a bylo to v pohode, po porodu se spolu s brichem zase vratila zpet.
A svagrova mela po prvnim cisari (kterej mela krizem pres bricho a nejen nad chloupkama) jizvy a druhy tehu taky v pohode. brisko roste pozvolna, takze i jizva se roztahne pozvolna. kuze je desne elasticka 😉

Tak drzim palce! 🙂

kachen
26. led 2011

Mam stejny problem, jizva pres pulku bricha po zauzleni strev. Ted jsem v 5.mesici a obcas to tahne, ale neni to nijak hrozny. Spis mam obavu, jak to bude ke konci, kdy to bricho vyskoci v podstate ze dne na den. Promazavat asi moc nepomuze, protoze mne jde spis o to, jak se bude chovat ta "vnitrni" jizva. Aby to cely nejak nepovolilo. 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru