Jména s hodně variantami oslovení. Máte tip?

teydea
15. říj 2020

Ahoj, poradíte prosím, inspirujete? Hledám jména (holčičí i klučičí), která mají hodně možností oslovení a hlavně mají nějakou "střední" variantu (ani ne moc tvrdou, ani ne moc zdrobnělou). Líbí se mi např. Vojtěch-Vojta-Vojtíšek, Daniel-Dan-Daneček, Tereza–Terka–Terezka, Veronika-Verča-Verunka. Kvůli výskytu v rodině ale zrovna tahle jména nemůžeme dát. Nějaký další tip, prosím? 🙂

izz76
17. říj 2020

Čeština si poradí s každým jménem a dokáže ho krásně zkomolit do různých tvarů, kolikrát se až divím co všechno lidi vymysli 😆

aanisecek
18. říj 2020

Holky poraďte prosím jak říkat Kristiánovi?
Jednoho mám v bříšku ☺️ a všichni mi rozmlouvají toto jméno 🙈 že mu budou ve školce nadávat jako že je to krysa a tak. To jméno se mi strašně líbí 😍 děkuji za rady☺️

hanyzka11
18. říj 2020

@aanisecek Kamarádka má Kristiána. Říkají mu Kristiánek, Krisťouš-slaďouš😁, ale nejčastěji ho oslovují Krisťo. Přijde mi to v pohodě. A nadávka se dá udělat z každého jména.

izz76
18. říj 2020

@aanisecek Znám jednoho 5leteho Kristiána a říká se mu Kristianku, nebo Kristiáne, Krisi, žádné jiné patvary.. Mě se to jméno moc libi😊

utrikocku
18. říj 2020

@aanisecek Kiki

dura175
18. říj 2020

Já bych řekla, že na každé jméno lze vymyslet hodně variant oslovení. Mnohá vzniknou tak nějak samovolně, když se třeba dítě začne samo pojmenovát, nebo jeho sourozenci, kamarádi, příbuzní. Příkladem, synovec je Daniel a do té doby jsem znala jen oslovení Dan. A paradoxně mu tak nikdo neříká, je do Danda, Daník, Danouš, Dáňa, Daneček, Nani,...

zelenaesmolda
19. říj 2020

@teydea josefina-josefka,fina,sefi

ferda90
28. kvě 2022

@teydea ahoj, my máme doma Filipka. Kdyby jsme měli holku, tak jsme chtěli Elišku, Rozarku nebo Zorku

lenuli89
28. kvě 2022

@misamisenka Berenika 😍, o tomto jménu teď často s manželem diskutujeme, pro holčičku, kterou čekáme. Svátek slavite na Veroniku?

misamisenka
28. kvě 2022

@lenuli89 jj na Veroniku v únoru. Co se v poslední době proslavila Berenika Kohoutová, tak už se lidi tak blbě nediví, co je to za jméno. Před šesti lety ještě tak v kurzu nebyla. Akorát stejně to BE vždycky zdůrazňuju, aby z ní starší generace nedělala Veroniku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru