Jméno k Zuzance a Barunce. Máte tip?

elishka562
12. zář 2019

Jaké dívčí jméno byste vybrali ke jménům Zuzana a Barbora?
Aby mělo hezkou zdrobnělou (Zuzanka, Barunka) i střední (Zuzka, Bára) verzi?🙂
Napadá mi jenom Kateřina (ale Kačenka se mi moc nelíbí) a Veronika, ale ta už je zas v rodině..ikdyž na to já moc nehraju, to spíš ostatní členové rodiny..
Budu ráda, když mi nějaký váš tip nasměruje nebo bude inspirací pro výběr třeba nakonec úplně jiného jména, protože sama zatím nevím, od čeho se odpíchnout.
Díky 🙂

ninive211
12. zář 2019

@elishka562 Já mám mamku taky Ludmilu, i babička byla Ludmila. Taky to mám zafixovano jako jmeno pro starší generace, ale to třeba i u Anežky, Marie, Antonína, Frantiska...vsechna tato jmena v mojí generaci(80.leta) byla minimálně, spíš vůbec a teď zažívají návrat.

qwertyn
12. zář 2019

@elishka562 Ale ta Kateřina je stejně dlouhé jako ta Karolína 🙂.

ajuse21
12. zář 2019

Alžbětka 😊

cesnecka
12. zář 2019

Amálka (Amálie, Málinka, Amča, Amčule, Ami), Alžběta (Alzbětka, Bětka, Bětuška, Bety, Bětule).

alemari
12. zář 2019

@elishka562 ❤️❤️❤️Verunka👍

78marcela
12. zář 2019

Tak já se přimlouvám za Alenku. Alka, Ája, Ajka, Ajuse, Aloušek, Ali..ještě by se mi líbilo Daniela, Danka nebo Darina, oběma se dá říkat Dája,

emamaira
12. zář 2019

Veronika je top😍

zelnahlava
12. zář 2019

Mě k nim sedí Lucinka

la_amanita
12. zář 2019

Třeba ještě Kristýna.

jatonka
12. zář 2019

Zuzanka, Barunka a Martinka. A ta Verunka se ti k tomu taky moc hodí! 😉

sweet81
12. zář 2019

Terezku

sweet81
12. zář 2019

@baris já jsem taky Barbora a ségru mám Terezu😊

g_m
12. zář 2019

Jsem za Viktorku 🙂 Já mám Báru, kámoška Zuzu a Viktorku a je to vtipné, když volá: Bari, Zuzi, Viki, kde jste? 😀

sweet81
12. zář 2019

Když je Terezka zabraná, tak se mi líbí Zuzanka, Barunka, Amálka

ladyhacek
12. zář 2019

Lucinka ( Lucka)
Bylo první co mě napadlo a myslím, že i sedí.
Jméno je hezké

drahmi
12. zář 2019

Michaela 🙂 To jsem já a mých vrstevnic znám plno, teď se ale to jméno vůbec nedává. Mně se líbí 🙂

karolinka252
12. zář 2019

@barulina mě se to jméno taky moc líbí 😊

elishka562
autor
12. zář 2019

@qwertyn no to mi pak doslo, kdyz jsem ten komentar odeslala🙂)) ale tolik se mi to jmeno stejne nelibi🙂
@ninive211 to jo, s anezkama se roztrhl pytel🙂 ale ze bych byla ja zrovna "znovuobjevitelka" jmena Ludmila, asi nebudu🙂
@la_amanita to bylo moje top jmeno vzdy, ale manzelova segra se tak jmenuje a on to nechce dat
@g_m My volame Baru, ne Bari, to jsem nikdy neslysela, to je dobry🙂

petulik81
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavcatko
12. zář 2019

Známe se teď narodila Lydie (Lida, Liduska)
K té Kateřine-ja teď dělam AP Katarině...

petulik81
12. zář 2019

Vymazala jsem nejak omylem,mam Marketku, říkáme ji Maki všichni a to jsem tez rikala ze je to strašný ,ale ta zdrobnelina se vsem nabizi ale jak nekdo tady psal Majo je hezké a i ja premyslim ze je přenaucim 😁

qwertyn
13. zář 2019

Máme taky Barunku a zrovna Kateřina a Tereza se nám taky líbila. Jen právě u Katky se nám nelíbí to často používané Kačena 😀. A jinak, jak tady už víc holek psalo, tak taky znám rodinu, kde mají k Barunce Terezu 🙂. Asi se to k sobě hodí 😀. Jinak další rodina má Barunku, Lucinku a Marušku. A co třeba Anna? To už je moc obyčejné? Nad Veronikou jsme taky uvažovali, ale tyto dvě jména se vyslovují docela podobně. Baru-Veru, Barunka-Verunka, Barča- Verča. Aspoň mně to tak zní, moc podobně 🙂

trpaslicek19
13. zář 2019

Lucinka

aviho
13. zář 2019

A co Hana? Hana - Hanka - Hanička. Taky se to už moc nedává, ale známí ji mají a ačkoliv jsem nikdy Haničku nechtěla, začalo se mi to jméno líbit 🙂 Terezek a Kateřinek je moooc 😉

cesnecka
13. zář 2019

A ještě Marie (Maruška, Mája, Majka)

elishka562
autor
13. zář 2019

@qwertyn Anicek je moc...A nema pro me uchazejici stredni verzi jmena - Áňa, Anča, Ani.. s tou velkou podobnosti s Vercou jsem nad tim taky premyslela...ale porad mi to vychazi nejak tak nejlip..
@trpaslicek19 asi nad tim zacnu premyslet..ale mam to spojeny s dvema "nemastnyma-neslanyma" holkama🙂)

setba
13. zář 2019

Je, my jsme měli pro dceru vybrané Barunka, Zuzanka nebo Maruška 🙂 a syn vybral Barunku. Takže za mě Maruška 😉

blueyonder
13. zář 2019

Čekáme druhé a když to bude holčička, tak chceme Zuzanku 😊 . Starší dcera je Elenka a to taky pasuje ( Eli, Zuzi a Elenka a Zuzanka), i když jsem nevybírala podle toho, jak k sobě jména jdou, ale že se mi prostě líbí.

verunka045
13. zář 2019

Berenika😊

rychetkami
13. zář 2019

@elishka562 Tereza - Terezka, Terka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru